0 oy
1,471 göst.
Aile kategorisinde (835 puan) tarafından
Kızlar beni linçlemeyin çok çok haklıyım o kadar sinir oluyorum ki bu çocuğa okullar açılsada gitse artık sevmiyorum yaaa böyle şımarık çocukları sevmiyorum çocuk falanda demeyin oda çocukluğunu bilsin çok görmemiş bişey aşırı şımarık kaynım 13 yaşında geçen anneme gitmiştim ben abur cubur şeyleri çok seviyorum diye annem bana cips aldı çikolata aldı çubuk kek aldı 4 tanede noodle aldı onuda çok severim eve getirdim çekmeceye koydum ertesi sabah kaynım tatlı bişe varmı dedi çekmecelere baktı aldı benim çikolatalarimi hepsini yedi ulan insan biraz bizede bırakır bu ne görgüsüzlük bisede diyemiyorum annesi laf yapcak diye ondan sonra noddleleri bana yaptırdı onlarıda yedi yani kısaca bana hiç bişey bırakmadı bugünde kocam bana sabah işe giderken cips almış aldı onuda yedi kaynım gitti bakkala kendine kek almış meyve suyu almış onlarıda tek başına yedi benimde canım çekiyor insan demezmi yenge bunuda sen ye diye aşırı görgüsüz hiç sevmiyorum onu onun yüzünden istediğimiz gibi bişey yiyemiyoruz valla aşırı sinir bozucu

58 Cevaplar

0 oy
(81 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki benim görümcem de aynı çocuk falan değil bizde çocuktuk böyle yaptık mı hep aile terbiyesizliginden oluyo nefret ediyorum bende cekmeyeceyi ve ya başka yeri karıştırınca benim eşimin ailesi öyle gerçi ben hamileyken karşımda yerlerdi vereyim mi demezlerdi sofrada bişey olsun hemen silip supururler başkasını düşünmezler 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aynı benim oğlum :) halbuki zaten kendine alıyoruz ama azar azar ye birden yüklenme oğlum diyorum yok illa bitene kadar yüklenecek 11 yaşında bnmki de :)  en son çareyi aldıklarımı saklamakta buldum az az çıkarıp veriyorum yani sağlığına da zarar ye ama az ye diyorum anne napim dayanamıyom görünce diyo sıpa :) Şimdi yurtta daha sabah konuştuk geçen hafta açıldı kursları 2 haftada bir eve gelecek sabah aradı sipariş veriyo Cips bnm yaptığım içi dolgulu kurabiye ve keklerden yaş pasta bi de döner istiyomuş 2 gün kalacak geri dönecek 2 günde yiyecekmiş hepsini :) hep böyleydi 1.5 yaşında ikende bir elinde börek diğer elinde salatalık hepsini yerdi.. Napalım yeme diye dövelim mi.? Çocuk onlar olgunlaşınca durulurlar.. Yememesindense yemesi daha iyi.. Sende al karşına konuş bak canım bunlar benim ye ama hepsini değil beni de düşün yerken de anlayacaktır seni.. Ben hamile iken oğlum ilk zaman düşünmedi aklına gelmedi çocuğun sonra bnm aşerip aradığımı yerinde bulamayınca ki halimi görünce artık kendine alınan şeylerden bile bana ayırmaya başlamıştı..
0 oy
tarafından
En çokta sana güldüm :))) 13 yaşındaki çocukla tartışıyorsun kusura bakmada sen ondan çocuksun anem bana eşya aldı hepsini o yedi bana bişi bırakmadı bıraksam ağlıyacaksın cips kek için ay Allahım ya 
0 oy
(7,411 puan) tarafından
13 yasindada kucuk cocuk dgil yani akli herseye yeter tamam ister yerde hepsini yemek ne ya ne kadar ayip. Kaynananlami yaşıyorsun neden kaynin sizde. Ben olsam annemin bana aldiklarini odama koyardim. O cocugun annesi demiyor mu ayip diye. Iste boyle cocuk cocuk deyip eğitemiyoruz sonrada ipini tutamiyoruz. Yani bi yiyecege saygi gostermeyen hic biseye saygi gostermez oylede kotu büyur. Cogu kisi abur cuburu cocuktan kıskanıyorsun demis  ama alakasi yok yani.  Sen bidaha kendine bise aliraan ortaya koyma canin cektikce ye gitsin. Insanlara iyilik yaramaz.
0 oy
(163 puan) tarafından
Yaa kusura bakma da güldüm:)))))) küçük çocuk o daha 
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Bir yaşıma daha girdim cips yemesi mi görgüsüzlük 
0 oy
tarafından
Millet kendi odana sakla demiş sen ordanda bulur demişsin pardonda odana girmesine nasıl izin veiryosn hadi girdi çekmece dolap açmasına nasıl izin veiryorsun bura brnim odam girilmeyecek desene
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Yani burda bazı arkadaşlar var çocuk konusu açılınca sabr taşına dönüyorlar ... Gerçekde de öylelermi bilmiyorum ama yaşayan anlar,ve kınamakda doğru deyil ... 13 yaş büyük değil eyvallah ama bebekde değil hani benim kızım 10 aylık evet işde o bebek anlamaz bın bön bakar ne dersen ama 13 yaşındaki çocukda bir şeyi izinsiz alamayacağını bilmeli ama bilmemesi onun suçu değil öğretmeyende kabahat .... Suç evebynlerde ... Evlatlarımıza her şeyi küçükken öğretmeliyiz ,,, daha çocuk bişey olmaz büyüynce anlar diyen bir toplumda yetişdiğimiz için oluyor bütün bu sorunlar ... Arkadaşım sende cipslerini falan odana koy ,göremeyeceyi bir yere koy ... Yni ben öyle yapardım kendim isdeduğimde verirdim ... Bundan başkada birde şu var benim eltimin oğlu daha çocuk 4 yaşında bende ondan çok çekdim ama benim raflarımda abur cubur görünce isderdi izin alırdı giderdi ... Çocuk işte yapma etme olmaz diyemezsinki çocuk bu isder ... Ama 13 yaşda kusura bakmayın küçük değil her şeyi anlamasa biler saygı gerekdiren durumlarda saygı göstermesinu anlamalı öğretilmeli 
0 oy
(863 puan) tarafından
Benim görümcemde o yaşlarda bir kez bizde kalmıştı kıza zorla yediriyorum su içmeye çekiniyordu kız rahat et canın ne isterse ac dolaptan al diye kaç kez söyledim ben getiriyordum yesin içsin diye yerinden kalkmıyordu annesi de aksi hep söyler burasi senin de evin git dolapta bak ne var sevdiğin al ye ama çocuk saygılı asla benden habersiz bir yeri açmaz birşey almaz bende içerlerim hep çekinir diye sizin ki rahat galiba söyleyin rahatsız oluyorsanız yenemese bırak yada getir beraber yiyelim diye bilmiyordur siz öğretin
0 oy
tarafından
Sen de alınan her şeyi böl canım bak bunlar senin bunlar da benim herkes kendi payını yesin de bu kadar basit
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Çocuğa değil annesine kızmalısın. Ağaç yaş iken eğilir. Annesine güzelce söyle bak ben yabancı değilim ayıplamam. Ama yarın bi gün büyüyecek el içine karışacak şimdi biz kıyamayip ses etmiyorz böye alışır seni utandirir el içinde. 
0 oy
tarafından
Yatak odana sakla sende cnm
0 oy
(74 puan) tarafından
Yiyip içmesine bişey diyemem canım ama Dolabı izinsiz açmasına kızardım bende
0 oy
(375 puan) tarafından
Ben ilk okuduğumda sizin evinize gelip sizin dolaplarinzdan alıp yiyor diye düşünmüştüm. O yanlış diye söyleyecektim. Değil 13 yaşında 5 6 yaşında bile olsa izinsiz açmaması lazım. Benim oğlum 6 yaşında bizim evde bile anne açabilir miyim, alabilir miyim der hep. Onun tarzı yetistirilmeyle alakali ne yazıkki.  Yanlış yetistirilmis bu birincisi. Ikincisi de birlikte yasiyormussunuz.  Sen o eve gelin gitmişsin anladigim kadaryla. Yani ev onun evi. Bu düşünceyle o eve giren herşey aynı zmaanda onundur. Bu düşünceyle de her şeyi yemege hakkı var bence.  Sen yemesinden çok rahatsız olduğun şeyleri odana sakla artık . Veya biraz kotu olmayı göze alarak uyar.
0 oy
tarafından
İki çocuğun tatlı çekişmeleri ama 13 yaşında olan eğitime açık güzel bir şekilde dile getirebilir yapıp/yapmaması gerekenler.. Ama en çok aile fertlerinin bu kadar dengesiz ve kontrolsüz besleniyor olmasına şaşırdım.. Cipsler gidiyor kekler geliyor mevye suları, krakerler havada uçuşuyor.. Korkunç!!
0 oy
tarafından
13 yaşında çocuk o çocuk demeyeceğim. Geçen 14 yaşındaki çocuğun çocuk denilen kişinin birini öldürdüğünü ablasıyla ilişkisi olduğunu okudum hiçte çocuk değil. Aklı erecek bir yaşta 
0 oy
(5,359 puan) tarafından
Vala haklısın elbiselerın arasına koy sakla oyle göz onunda bulundurma yerı geldımı eşim payımı yıyınce bnde kızıyorum valla izin verme odana grme kapını kilitle odanda oyıe ye ben olsam eşime syıuerım nye ayıp değil mi yaa birlk mı yşyon
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Ya sen iyi misin kaynım diyor bide ya kaynım dedigin küçük bir.çocuk ay senin gibi insanlar hiç bir zaman mutlu olamaz zaten herşey herkes batar senin gibilere kaynım diyor yaaaaa ayyy

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 192 göst.
24 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,110 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 474 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Fatma1112 (286 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 120 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Esina11 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 302 göst.