0 oy
568 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Dun yazmistim. Bugun yeniden denedik olmuyor kizlar. Cisin gelince soyle diyorum tmm diyor. Cisini yapinca geliyor yanima. Bi turlu ogretemiyorum. Simdide saklanmis kakasini yapoyor. Gel tuvalete yapalim diyor. Gelmiyor. Goturemiyorum. 2 bucuk yas olmasina 1 ay kaldi. Acaba 1 ay daha mi buyumesi gerek. Nasil ogrenecek

22 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kuzum benim eltimin çocukları halılara bile yapıyordu bez takma bez olduğu için beze güveniyor
-Reklam-
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Ay kara kara dusundugum şey  nasıl başaracak isem diye :/
tarafından
Her cicuk bir degil tabi. Sizinki cabuk ogrenir ins. Benimki tüketti beni
(12,773 puan) tarafından
Valla bilmiyorum çiş kaka mi yaptın diyorum  degistirigimiz yere gidiyo yatiyo yada ekimi tutuyo götürüyor bez cikartincs ne yapar nasıl yapar bilmiyorum
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Canım sen her 1 saatte git şöyle oğlum cisin geldi mi diye sabır gerektirir  çabuk öğrenemezler ki
tarafından
Yarim saatte bir goturdum inanin. Goturdugumde yapmadi bide bagira bagira zorla goturuyorum. 5 dk sonra cisini yapmis. Suan mecbur bagladim altini. Cisin gelince soyle diyorum tmm diyor. Soylemiyor hicbisey
(1,584 puan) tarafından
Bağlama o beze güveniyor bak annecim bezini çıkartıyorum gelince bana şöyle seni çise götürecem de bağırırsan o korkudan gelip sana söylemez tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır tatlı dille yaklas
tarafından
Kiyafet kalmicak olacak gibi deil mecbur bagladim
0 oy
(48,371 puan) tarafından
bende 23 aylikken denedim oyleydi cis yapiyodu kaka deyip kaçıyordu baktim hazir degil zorlamadim simdi 29 aylik baharda ogreticem sabir isi tuvalet egitimi
tarafından
Benimkide mi hazir degil acaba. Kocamanda oldular ama.
(48,371 puan) tarafından
basladiysan birakma ilk tepkileri normal alismasi kabullenmesi lazim
0 oy
tarafından
burda gerekrn dn omli sey sabr ve vaz gecmdmektir.olmuyor diyib pes etme yasida qayet iyi.ben 20 sylikken oyretdim.sunki baya buyuk.

vaz gecme yapsin altina .ilk defadan soyliyecek diyil ya .1 aya kalmaz oyrenirsiniz bizdede oluyordu aptina yapiyordu yapinca yaptim diyordu oncesi soylemiyordu.

ve ben kendi soylemeden yada yapmadan kendim goturuyordum her 15 .20 dakijadan bir .

1 ay  belkide fazla hep kendim goturdum sonra yavas yavas kendisi gelince soylemeye basladi .sen 2 ci gunden soylemesini bekleme yani .kendin gotur yok dese bile gotur bdnde soruyordum varmi diye yok.diyordu ama goturuyordum  orda bak simfi yapicsk kizim aha yapti yapti diye diye lazimlika yaptiroyordum 
tarafından
Bende yarım saatte bir goturdum sabahtan beri ama zorla kucaklayarak goturuyorum . O anda yapmiyoda. Altina yapiyor 5 19 dk sonra. Sizde mi zorla kucaginizda goturdunuz
tarafından
yok ben anlata anlada deye gule konusa konusa goturuyordum .
0 oy
(12,504 puan) tarafından
Bez takıyor musun canım 

Böyle böyle öğrenecek pes etme :) 
tarafından
Takmasam kiyafet kalmicak taktim simdi mecbur. Gozumun onunde bezine kakasini yapti. Goturemedim tuvalete dusunun
(12,504 puan) tarafından
Ancak böyle olur öğrenme süreci :) Canım bez ile alıştırırsan daha da zor olur süreç. Ben alıştırdığımda önce külot bez aldım bir iki gün onu taktım sonra normal küloda geçtim. Halıları kaldırdım felan. Eğer tenine değerse daha çok rahatsız olup daha çabuk tutmaya başlıyorlar 1 haftada tamamen alışmıştık hiç bez takmadan. Gece de hiç takma çok gördüm çevremde takan çocuklar genelde kaçırıyorlar bezi bıraksa da sonrasına bir süre. Ben normal küloda geçirince yaptığında korkuyordu korkma yapabilirsin geldiğinde bana söyle hemen tuvalete gidelim diye destekledim hep. Mesela bezi tamamen bıraktığını kavraması adına ben bir tane temiz bezini çöpe attırmıştım kızıma sen artık büyüdün annem bezler çöpte sen artık tuvalete gidebilirsin demiştim. Bunu da deneyebilirsin
tarafından
Tesekkurler deneyecegim
(12,504 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(12,481 puan) tarafından
Kız mı erkek mi 
(12,481 puan) tarafından
Valla öyle alıştı küçük pet şişeyle yaptırdım ben
tarafından
Nasil yani. Hic tuvalete gitmeden hep pet sisenin icine mi yapti. Oyle ogrenir mi. Yarim saatte bir pet siseye mi yaptirayim
(12,481 puan) tarafından
Şöyle anlatayım ilk Pet şişeye yaptırdım yani oyun gibi düşün yapınca hoşuna gitti aferin oğluma diyip alkışladım yarım saat sonra tekrar ettirdim hep tabi yaptıkça hoşuna gitti 1.2.3.4 derken tuvalete oturttum öğrendi ama büyük tuvaleti biraz sıkıntılıydı ağlıyordu yapmak istemiyordu korkuyordu telefon verdim eline yapana kadar bekledim 1 kere yapınca korkusunu yendi o şekilde
tarafından
Az once pet siseye yap oglum dedim. 2 3 damla isedi. Cisin gelince soyle bu siseyi dolduralim dedim tmm dedi. Bakalim ne yapacak. Simdi uyku vakti uyaninca pet siseye devam. Tesekkurler:)
(12,481 puan) tarafından
:)) ay hadi inşallah alışır merak etme
Rica ederim
0 oy
tarafından
Bigün bezler bi gün çıkarırsan kafası karışır halıları yılattırırsın ama yaşı ilerledikçe bezden kurtulmadı daha da zorlasır pes etmederim
tarafından
Cnm 10 tane kilot olmasi gerek benimkine. 3 tane var suan 3 unede yikadim.
tarafından
Ben kilot falan kullanmadım onları çıkarmak zor oluyo sadece pijama giydiriyodum bazen şort evden uzaklaşmadık hiç elini önünde gördüğünde tut tut koş dicen
0 oy
(426 puan) tarafından
Kendimi hayal ettim canım. Benim oğlan napar acaba diye :) evde halılara yapa yapa geziyormuş sinirimden oturur ağlardım herhalde :D Senin geçtiğin yollardan bizde geçecez zamanla :D Allah yardımcın, yardımcım olsun :D
tarafından
Sagol cnm. Seninki cabuk ogrenir ins
0 oy
(119,000 puan) tarafından
Uuufff benim basima neler gelcek acaba
0 oy
(3,548 puan) tarafından
Kız iki gün neki daha çok yeni az sabret peşinde dolan dur :) gündüz neysede gece altına yaparsa öyle kalmasın takip et hep
tarafından
Valla sabir kalmiyor boyle olunca.
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Eğer yapmak ustemiyorsa zorlama psikolojisini etkiliyor o da içine kapanık yapıyor zamanı gelince illa ki kendisi rahatsız olup söyler zorlama bence 
tarafından
Bir kac gun daha deniyecegim. Baktim olacak gibi deil biraz daha bekleyecegim
0 oy
(6,679 puan) tarafından
Ogluma naptiysam oyretemedim 3yasi olacakti neredeyse kendi tuvalet istemeye basladi ben bisey yapmadan..ayni gun gece bile kalkdi çişe
tarafından
Ne guzel. Cok ustelememek gerek oyleyse
0 oy
(128 puan) tarafından

Aynıyız yaa, tam 2.5 yaşında oğlum yaptıktan sonra söylüyor, kakasını yaparken falan fark ediyorum diyorum gel tuvalete yapalım, yok istemiyor. Bezime yapacam diyor bir de :D geçen de altını değişirken sordum neden altına yapıyorsun tuvalete yapmayalım mı diye ? - hayır çünkü bezime yapıyorum diyor :D 

Para bol nasılsa, yap bakalım :) ama kardeşi geliyor 3 ay kalmadı doğuma öğrensin istiyorum ama yok. Aynı anda 2 çocuk bezleyeceğiz herhalde
tarafından
Ayni ben. Haziranda kardesi gelecek ins. Ogretmek icin cabaliyorum. Kardesi olunca hic ogrenmek istemez diye korkuyorum. O da bezine yapiyor diye dusunecek bu sefer
(128 puan) tarafından
Evet ya öyle oluyor, bizim de Mayıs sonu doğum, çok yakınmış aralarımız. İnşaallah ikinciler doğmadan hallederiz. Ha bir de şu var tam çişi öğreniyor tamam diyoruz kardeşi doğuyor bu defa ya kaçırmaya başlıyor ya da bilerek yapıyor. Zor yaa her açıdan
tarafından
Ins ogretiriz cnm ya
(128 puan) tarafından
İnşaallah. Sabır ...
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kuzum evde lazımlık var mı  v
tarafından
Var ona hic yapmiyor. Klozet basligi aldim onda deniyorum
(5,311 puan) tarafından
Ben yiğenime  tuvalet alışkanlığında bulunduğu odaya getiriyordum sevdirerek anlatıyordum etkinlik ile yaptırıyordum sevdiği çizgi film karekterini her tuvaletinde odası daki panoya yapıştırıyorduk öyle öyle alıştı
0 oy
(196 puan) tarafından
Canım çocuk kendini hazır hissetmiyodur belki de. Yaparken altına belli ediyo mu sana yada kakasini yapınca rahatsız oluyor mu bezliyken anne al diyo mu bunlar çok önemli eğer  hazır değilse zorlama çünkü bu dönem çok önemli ve hassas bir dönem sıkıntısız atlatmasi gerekiyo üç yaşına kadar öğrenmesi lazım. Kritik dönem üç yaş öyle diyim sana
tarafından
Kakasini bezine yapmaktan cok memnun hic rahatsiz olmuyor.
(196 puan) tarafından
Sanki biraz daha beklemen lazım gibi. Formasyon eğitimi alan biri olarak tavsiyem su ki çocuğun gelişim dönemini ve kişiliğini etkileyen bir dönem tuvalet eğitimi o yüzden çok dikkatli olmalısınız.
0 oy
(1,826 puan) tarafından
Bı pedagogdan duymstum bize basit gelse de bebek ıcın zor bı durum kaka yaparken tuvalete bıraktığı kakanın uzvundan kopup dusen bı parca oldgnu dusunurlerms ve korkarlarms o yuzden ben oyuncak klozet aldm sımdıden gecen ındırmdeydı yaza baslıycam ama sımdıden ara ara oturuyorum gidip sıfonunu cekıyo sesi var hosuna gıdıyo alıssın dıyorm
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Yapistirma stecker al onun yaşına uygun kırtasiyeden buyuklu küçüklü eger çişini tuvalete yaparsa kucuk olani duvara yapıştırın büyük tuvaletini yaparsa büyük olan yapıştırmayi  yapıştırsin oyunla öğretin daha kolay ve zevkli olur eger istemiyorsa zorlamayın süreç daha çok uzar 
tarafından
Alayim onlardan tesekkurler
(3,036 puan) tarafından
Bide canim tuvalet iletişimi diye bisey var youtubeden falannbak ogren cocugunun ne zaman tuvalet yaptığını en iyi sen bilirsin o yüzden bu konuda bilgi edin daha kolay olur  bebeğine hakli 2 sene beze yapmis simdi yok bez buraya yap demek bize kolay geliyor ama onun için bu çok zor düşünsene bize diyorlar artık tuvalet yok başka şeye yapacaksın cok zorlanıriz ama o çocuk daha kolay alışır
0 oy
tarafından
Cis egitimine sabah ilk gozunu actiginda baslarsanizndaha etkili olacaktir ilk uyandiginda bezini hemen çıkarın lazimlik muhakkak öneriyorum ona oturtun yaptığında kendisi de sevinecek zaten dönüp bakcak filan sonra bezlemeyin yedirdikten binsure sinra tekrar oturdun yaparsa cok guz3l yapmazsa 10 dk sonra tekrar götürün büyük geldiginde de anlarsiniz az cok hemen heyecanla hadi kos tuvaletimize gidelim deyip oraya yapmasi icin heveslendirin daha once ikiz kizlara bakmıştım o sekilde alıştırdım ve erkrk ayni yas kuzenleri de bu süreçte alisti bizimle 
tarafından
Bi de eger yaparsa altina islakligi hissettiginde daha yapmayacaktır veya buyugunu de yapabilir boyle kazalar bizde de oldu ama 1 haftada gündüz bezlenmesini biraktik biz gece bezlenmesi daha sonra o kendini belli ediyo zaten sabaha kadar bez dolmuyosa yapmiyosa tutmaya baslamis ve hazir demek gece 2..3 kez kaldirirsak ona da kolayfa alisir ama oncr gündüz
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Bez değil de alıştırma kilosu al bezi bağlasan asla yapmaz azıcık sabırlı olacaksın gerekirse 1 saat otursun lazımlıkta.
tarafından
1 tane var alistirma kilodu. Ama cisini yapinca islaniyor sonucta oda. Islak islak dururmu oyle. Oda bez gibi mi acaba. Yoksa islaninca hemen cikarmak mi gerek
(13,203 puan) tarafından
Tabiki al bir iki tane fırsatın varsa değiştirmezsen bez olarak düşünür yapar durur. Kullanım amacı zaten kaçırmış olduğunu tutsun diye

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 217 göst.
16 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Ozlemmmi (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 316 göst.
4 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Can_annesi_ (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 136 göst.
25 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde yesmesn (747 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 129 göst.