0 oy
361 göst.
Diğer kategorisinde (75 puan) tarafından
7 yaşında ilkokula giden bir oğlum var okullar yüksek ihtimalle açılacak ve öğretmenin verdiği bilgiye göre dilekçe verip okula göndermeme şansım var evde eba sitesinden ve canlı ders görebilecek siz ne düşünüyorsunuz bu konuda sizce bu pandemi döneminde bu kadar artış varken çocuğumu riske atıp göndermek ne kadar doğru ? 

9 Cevaplar

+1 oy
(7,411 puan) tarafından
Valla risk hersekilde vae canim. Sonuta eslerimiz evden cikip aksam geliyor. Evde otursakta gelebilir bu virus. Eba dersiyle bire bir asla esit olmaz. Aciliraa ben gönderecem 2.sinifiz. siz hele 1.sinif ben olsam gönderirdim canim. Zaten öğretmenler de cok dikkatli ler. 
tarafından
Ben pandemi başladı başlayalı çıkmadım evden ne anneme gittim ne ablama . Hamileydim sadece doktor kontrollerine gittim . Doğurdum bebeğimde uzamış sarılık vardı onu doktora götürdüm defalarca ve virüs kaptım.  2 aylık bebeğimle. Nasıl nereden bulaştı bilmiyorum
(7,411 puan) tarafından
Canim tabiki dikkat etmek sart ama inan nasip isi birazda. Benim esim evden cikar sade is yerine degil nerelere gider  gunlul kac kisiyle gorusur yaninda virus olmayan kalmadi ama sukur esim olmadi. Bende evden hic cikmadim cikmiyroumda. Kizim 21 aylik olacak daha park bilmez.camdan bakıp adda adda diye çıldırıyor ama cikmiyoruz. Gecen okul acildiginda buyuk kizim gitti sukur oda olmadi bizede gelmedi. Kaynanam cenaze falan hic kacirmaz ayni binadayiz. Hergun görüşüyoruz. Diyecegim ne kadar dikkat ederswn et nasibinde varsaa asla kacamazsin.
tarafından
Benim eşimde markette çalışıyor biz virüs olduk o olmadı ayrı yatıyorduk zaten ama aynı evin içinde olmadı yani bulaşmadı.
Rehberlik toplantısı vardı okulun . Çocukların geleceğinde psikolojik bi iz birakmamaniz için okula gitmesini oneriyorum diyo . Çocukta hastalanacam ölecem virüs olacam korkusu oluşuyor diyo . Çocuk dile getirmez ama içinde yaşar o korkuları diyo . Bende çok kararsizim okul konusunda
(7,411 puan) tarafından
Gonder canim cocuklar iyice iclerine kapanacak bu gidisle valla. Canli derslerde zaten verim almıyor lar dikkatsiz ce dinliyorlar baska seylerlw uğraşıyorlar  okulda olsa ogretmen gorup uyariyor ama bilgisayr basinda oda yetemiyor. Tabi karar yine ssenin ama ben gonderme taraftariyim. Bak rehberlikcide demis.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bizimki ana okulu okullarımız açıldı ama ben gondermedim öğretmen mesaj atıp duruyo arkadaşlarından geri kaliyo diyo ama çok kararsizim
(75 puan) tarafından
Anaokulu bir çocuk bence geri kalmaz öğretmeninden etkinlikleri atmasını rica edebilirsin çocuğunla bu etkinlikleri yapabilirsin
tarafından
Etkinlik kitabımız var her gün yaptiriuorum
0 oy
(14,060 puan) tarafından
Senin içinden ne geçiyorsa onu yapmalısın 
0 oy
(72 puan) tarafından
Eğer çocuğunuzun yada evimizde yaşayan kişilerin kronik rahatsızlığı yoksa ben gönderin derim 
(75 puan) tarafından
Alerjisi var + ne açıdan göndermeliyim?
(72 puan) tarafından
Benim öğrenci koçluğu eğitimim ve pedagojik formasyonum var ve öğrendiğim bilgilere dayanarak çocukların vücut sağlığı kadar ruh sağlığıda önemli sadece 1 yıldır ev hayatı yaşamaları bile ileriye dönük bazı problemler oluşturabilir psikolojik açıdan tabi bide yüz yüze eğitim boyutu var akranlarından geri kalırsa buda onu etkiler nacizane fikrim bu yönde tabiki siz çocuğunuzu tanırsınız sağlığı ruh hali artısı eksisi en iyi siz bilip karar verebilirsiniz rabbim tüm yavruları korusun.
(75 puan) tarafından
Amin teşekkür ediyorum
0 oy
tarafından
Benim kızım 2ikinci sınıf gidiyor birinci dönem gitti yani şimdi de çalışsın gidicek
0 oy
tarafından
Bende ortamı bi gizlemek lazım hijyen açısından tedbirler açısından eğer icon rahat ederse okula gitmeli çünkü çocukların tek sosyal alanları okul bu skeilde eve kapanarak iyice asosyal iç e dönük bireyler olmaya başladılar ekran bağımlılığı arttı obezite istatistikleri giderek yükselişte şahsi fikrim yüzyüze eğitim başladığımda ben çocuğumu yollayacağım evde hayali arkadaşlar edinip iyice içine kapandı 
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Valla ben.ilk açıldığında gönderdim sadece iki gün gitti ve sonra kovid olduğumuzu öğrendik ailece bebeğimde dahil sonra okula.göndermeme kararı aldım ki okullar yenide kapandı açılıyor tamam ama hiç bir önlem yok dezenfektan yok ateş olculmuyor temiz değil okul öğretmen bile bana dedi ki benim yeğenimi göndermiyoruz okula ben evde calistiriyorum dedi göndermemek bu süreçte en.iyisi dedi o.yüzden ben gondermeyecem açılırsa evde calistiracam
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Bende göndermeyi düşünmüyorum hastalıktan değil başka sebeplerden göndermeyeceğim seneye tekrar birinci sınıftan başlatmak istiyorum olursa 
0 oy
tarafından
İki tane okula giden çocuğum var ogluku mecbur gönderilen çünkü bı konuyu ben yanlış anlatabilirim belki de yetersiz anlatabilirim bilmiyorjm nasıl olacak

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 88 göst.
1 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
44 cevap 1,270 göst.
17 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 225 göst.
0 oy
13 cevap 149 göst.

385,250 soru