0 oy
1,309 göst.
Diğer kategorisinde (24 puan) tarafından
Nasıl bir duygu, vicdan azabı çektiniz mi? Cevaplarınızı bekliyorum

42 Cevaplar

+22 oy
(2,267 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Buna bir doktor söyle cevap veriyor. Madem ikisine bakamayacaksin o zaman hayatta olanı öldür doğacak olan yaşasın . Bunu yapabiliyorsan karnındakini de aldirabilirisn. Yani Allah verdiyse vardır bi hayır 
tarafından
Aynen öyle ben olsun diye uğraşıyorum olanlar ya aldırıyor yada çöpe atıyor :(
(2,267 puan) tarafından
Allah sana sağlıklı hayırlı bi evlat nasip etsin canım. Vardır bi zamanı elbet sabır gösterirsen mükafatı güzel olur inşallah.
tarafından
İnsallah @kucugum. İnsallah amin canım ♥️
-Reklam-
+4 oy
(8,081 puan) tarafından
Zorunlu kürtaj olurken bile canımdan can gitti. Isteyerek aldıranlarin öteki tarafta yatacak yeri yok
(8,081 puan) tarafından
Sende benim asqiimmgggmm arada fark var dikkatini çekerim:D
tarafından
Artiladim gizemcim
(8,081 puan) tarafından
♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️
tarafından
♡♡♡♡♡
+1 oy
(4,101 puan) tarafından
Bence boyle keyfi aldirana rabbim bidaha cocuk naasp etmesin:(.
0 oy
(682 puan) tarafından

Neden böyle bir soru :angel:

(1,908 puan) tarafından
Kendi zevkine hakim olamiyorsun kolayı bulmuşsun çocuğu aldircakmis lafa bak ona göre.önlemini alsaydın su postu açmaya utanmiyorsun allahtandami korkun yok yani böyle insanlardan nefret ediyorum beş dakikalık zevkleri icin yaptıkları şeye bak yaaa
tarafından
Doğru  yolu bulur inşallah
(1,908 puan) tarafından
İnsllh
tarafından
İnşallah hâmile değilsindir...
(92 puan) tarafından
Aldırırken o 1 yaşında ki bebeğini duşun ha onun canını almışsın ha karnindakinin ona gore hareket et
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Ölü doğum yaptım aşkım o bile o kadar acıydı ki aldırmak aslaa rabbim göstermesin. Cnki hiç aklından çıkmıyor
tarafından
Hmm anladım peki şu an çocuğunuz var mı hamile kaldıysanız hamilelikte ne yaptınız kan sulandırıcı falan mı kullandınız ben de 7 ay önce ölü doğum yaptım 39 haftalıktı şu an hamilelik istiyorum bu yüzden bunları merak ediyorum
(6,859 puan) tarafından
Siz bayağı büyük gebelik kaybı yaşamazsınız başınız sagolsn cnm. 13 hafta üstü ölü doğan bebek anneleri 3 ay korumalı ama bana doktorum sen 6 ay bekle rahmin toparlandım vücut alışsın dedi 6 ay korundum. 7 ay denedm öyle gebe kaldım.  12. Haftaya kdr hakkında hiç bişi kullanmadım . 2 li taramayı perinatoloji bölümünde yaptır dedi doktorum. Orda rahmin kalp şeklinde olduğunu öğrendim. Hemen progestan sabah akşam fitil olarak ve kan sulandırıcı hap verdiler. Hep yatarak gebelik geçirdim . 33+5 te bebeğim doğdu cnm erkenndogum oldu. Ondada suyum 1 günde bitmişti yani belirti hiç yoktu bilemiyorum onca su nereye gitti 19 gün kuvezde kaldı çıktık cnm. 6 buçuk aylık kızım var suan
tarafından
Ayy çok sevindim sizin için bir meleğiniz olmuş en azından Allah sağlıklı uzun ömürler versin inşallah bir daha böyle acı yaşamazsınız verdiğiniz bilgiler için de çok sağolun yaranızı deştim kusura bakmayın
(6,859 puan) tarafından
Yok estağfurullah cnm ne demek kafana bişi takılırsa soruver
tarafından
Çok sağol Allah razı olsun
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Hayatta öle bişey yapmam  oda can oda evlat öle bı düşüncen varsada sakın yapma o kadar insn evlat sahibi olmak istiyor 
(24 puan) tarafından
Evet bizzat 2 abimin ikisininde çocuğu olmuyor benimki daha yaşına girmeden 2.ye hamile kalmak beni maddi manevi çok zorlayacak. O kadar korunmaya rağmen hamile kalmaktan korkuyorum
(1,584 puan) tarafından
Her bebek riskiyla gelir bunu unutma benim de hiç durumum yoktu doğumuma 1 gün kala iş yerinden eşime para yattı o kadar mutlu oldukki soğan ekmek ye aldırma o çocuğu diğer çocuğunun başına gelir eltimin durumu seninkinden daha kötüydü kaynanamda kalıyorlardı hamile kaldı aldırmadı bakicam oda evlat dedi
(24 puan) tarafından
Haklısınız, çok haklısınız. Teşekkür ederim güzel cevabınız için. İ
(9,626 puan) tarafından
Canim benim bebeğim daha 7 aylıkken ben hamile kaldım daha tam toparlanamamisken şuan 3 aylık hamileyim ve hem ev işi hem bebeğime ilgilenmek beni mahvediyo karnim yavaş yavaş büyüyücek ve benim nefesim kesiliyo oğlumla uğraşırken ayriyeten düşük tehlikem var ama buna da şükür diyorum ve eşim tek başına çalışıyo bel fıtığı var 1 haftadır raporlu gece acillik oldu şuan yine hastaneye gitti fizik tedavi görücek belki 1 ay ise gidemiyicek hayat ne getirir bilemeyiz bizde korundugumuza rağmen hamile kaldım çok şükür hiç aklımın ucundan bile geçmedi aldırmak çünkü veren Allah nasibiyle rizkiyla verir ben ilk oğluma hamile kaldığımda girtlagimiza kadar borcumuz vardı oğlum doğdu o kadar rahata erdik ki o kadar güzel rizkiyla geldi ki bütün borclarimiz bitti sen Allahın kudretine inan ve sakın o çocuğu aldırma emin ol onun acısını ömür boyu çekersin onun vebali senden çıkar o bebeğin hiç bi suçu günahı yok o kadar çok çocuk isteyen insan var ki sen onu aldırmak istesen senin yaptığın Allaha karşı sonra da o çabalayan insanlara karşı nankörlük olur sen böyle düşündüğün için seni asla kınamıyorum insanların 4 duvar arasında ne yaşadığını bilemeyiz ama lütfen bebeğini aldırma çünkü o size çok iyi gelicek
(24 puan) tarafından
Sizin yorumunuzda o kadar iyi geldi ki içim ferahladı. Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Hangi caniii ypmştr çok merak ettim Allah'a nasıl hesap verecek 
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Ablam mecburi kürtaj oldu. Ona bile ne acılar çekti. Rabbim göstermesin bi cana bile isteye kıymak ne vicdana ne insanlığa sığmaz.
0 oy
(507 puan) tarafından
Düşük yapıp kürtaj olduğumda bile canımdan can koptu. Günlerce acaba bebeğim benden bişey istedi mi, acaba korktu mu diye ağladım Rabbim keyfi böyle bişey yapanlara merhamet versin ne diyelim.
0 oy
tarafından
ben değil ama kaynanam zamaninda aldırmış isteyerek hala etkisini atlatmış değil baya kötü olmus 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yani kalbi durdu kürtaj oldum ama hususi olmadı yani. Sebep ne? 
(1,699 puan) tarafından
Hayir bence icini rahatlatmaya calisiyorsun biraz nefsinize sahip cikin yazik gunah resmen cinayet sizin 1 dakikalik zevkiniz için cocugu oldurmeyi düşünüyorsun
tarafından
Buradakiler ne dese onu mu ypcksn e buradakiler çocuk yap demez Mesela bir çocuğun varken kendini vicdanını rahatlatmak için yazdın buraya aklından bile geçirmemn gerekiyordu böyle bir caniliği biz değil Allah akıl fikir versin size
(24 puan) tarafından
Siz beni tanımadan nasıl böyle konuşabiliyorsunuz. İçimi rahatlatmak istesem buraya gelmezdim emin olun. Ben sadece böyle bir fikrim var ama bu fikir bile beni düşünürken üzüyor. Aldırmamaya ikna olmak için yazdım. Size niye yargılıyorsunuz dediğim halde hala beni yargıladınız.  Lütfen siz yorum yapmayın. Ve lütfen kimseyi yargılamayın. Diğer yorumları bir okuyun insanlar nasıl güzel cevap vermiş. Örnek alın biraz
(1,699 puan) tarafından
Sizin gibiler guzel cevap hak etmiyo insan nasil aklindan gecirir sasiyorum valla size allah vicdan versin umarim bidaha anne olamaz sizin gibiler
(13,202 puan) tarafından
Yani vicdan yaptırayım ha evdeki ha o ona kıyar mısınız öyle düşünün o zaman. Bir de arkadaşlar fazla sert çıkmadan kardeşimize moral olmayı denesek güzel olur hepinize tek tek katılıyorum bebeğini kaybetmiş bir anne olarak. O da bence eğer hamileyse diye destek bekliyor
0 oy
(312 puan) tarafından
Kuzenim 2 sini aldırdı hiç bir şey olmamış gibi yaşıyor şimdi gene hamile ben asla yapamam kıyamam.
0 oy
(1,380 puan) tarafından
Öyle Bi düşüncen varsa asla yapma derim çok günah ben 4 yıl bekledim yavrumu okurken bile içim sızladı hangi durumda olursan ol Rabbim yardımcın olur 
(24 puan) tarafından
Şüphem var, bugün test yaptıracağım. Eğer hamile çıkarsam aldırmayı düşünüyordum ama düşünürken bile ağlıyorum. O kadar zamansız olur ki hamilelik. Daha 1 yaşına girmemiş bebeğim var. Maddi manevi hazır değilim. O kadar korunmaya rağmen hamile kalmaktan korkuyorum
(1,380 puan) tarafından
Sakın yapma Rabbim yardımcın olsun ben her test yaptığımda ağlıyordum hamile değilim diye çok acı şimdi 6 aylık kızım var lütfen yapma varsada bereketiyle gelir çocuğun yanlız kalmaz kardeş candır
0 oy
(2,819 puan) tarafından
O kalp atışını duyunca nasıl durdurmaya karar veresin ki.. biz mi verdik ki biz alalım.. 
0 oy
tarafından
Canım büyük konusmuyorum ama katil oluyoraun yaşama hakkını elinden alıyorsun 
tarafından
Annem zamanında babamın zoruyla aldirmis hemde ikitane şimdi hergun rüyasında goruyro vicdan azabı çekiyor suçu hep babama atiyor
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Peki o çocuk karşına çıktığında anne Bi bana mı bakamadın benimde belki yiyecek ekmeğim vardı dese ne diyecen 

Varsa bile yapma Rabbım rızkını verir
(24 puan) tarafından
Ağlattınız beni. İnşallah test sonucum negatif çıkar. O kadar zamansız olur ki anlayamazsınız sanırım beni. Aldırma düşüncesi bile beni kahrederken kendimi buna zorundaymışım gibi hissediyorum
(3,701 puan) tarafından
Benimde ikinci kızım zamansız oldu daha öteki süt kuzusuyken  elimiz darken eşimin doğru dürüst işi yokken aklıma bile gelmedi  aldırmak şimdi biri iki yaşında diğeri 8 aylik büyük sütten ayrıldı normal içiyor eşimin daha iyi işi oldu küçük Bi evimiz vardi daha büyük oldu elimiz bolardi borçlar ödendi kimseye yetmeyen maaş bize artıyor bile o bereketiyle gelir inş negatif tir ama pozitifse aklına bile getirme
(3,701 puan) tarafından
Bak burda evlat için yanıp tutuşan tonlarca kadın var yumurtlama günü bekleyen doktor peşinde koşan tonlarca para harcayan Rabbım sana emanet vermiş misafir vermiş (tabi olursa) emanete ihanet etme
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Korunmadjmız mı canım
0 oy
(128 puan) tarafından
Kırkı çıkar çıkmaz hamile kalan var Allah aşkına yapma, inşaallah negatif çıkar inşaallah. Yazık olur yoksa o cana. Anne karnına düştüğü andan itibaren yaşama hakkı kazanmış bir bebeye kıymak cinayettir bu. Allah göstermesin öyle bir şey yaparsan çok pişman olursun çok .. 
0 oy
tarafından
Canim kac rane bebek kayb etdim oyle aciki.bende senin gibi dusunuyordum kuzim buyusun sonra 3 yasi olsun oyle 2 yapiyim.ben istediyimde bebeklerim karnimda oldu.eyer varsa kurtaj yapma.riskiyla gelur.kiyma.ben isteyerek aldirmadim amma oyle vicdan azabi cekiyirumki onlara can veremedim doguramadim.kalpleri durdu.Allah hic kimseye gostermesin.
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Bir arkadasim var evliliği berbat adam tam bir gavur h ayvan gibi birşey. Çocuğu aldırıp bundan bosanicam diye karar aldı. Çocuğu aldırdı a damdan boşanmadi. Mal gibi bir şeydi zaten o adamı hak ediyor diye düşünüyorum gamsız bencilin teki
tarafından
Allah'ım sen koru çocuğu aldırıp bosanicm diye bahane etmiş çocuk ya çocuk bu nasılsa kolay geliyor merhametsiz
(4,040 puan) tarafından
Hem de ne merhametsiz

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 79 göst.
0 oy
22 cevap 727 göst.
30 Haziran 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Beyza sumak (122 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 526 göst.
22 Mart 2020 Diğer kategorisinde Selin mom;) (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 94 göst.
14 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sultanhanim (99 puan) tarafından soruldu

377,975 soru

11,313,390 cevap

34,748 kullanıcı

...