0 oy
298 göst.
Aile kategorisinde (615 puan) tarafından
Son 40lara indim artık. Hamile kalmadan önce de çok korkuyordum zaten. Ama gözümü karartmıştım. Şimdi kalan gün sayısı 40lara düşünce içimdeki korku yine hortladı. Sürekli aklım o günde. Ne yapıcam deyip duruyorum. :(

12 Cevaplar

0 oy
(1,765 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Valla Allah sabrını veriyo canım herkes doğum yapiyo sen mi yapamiyacaksin kendine öyle vesvese verme bol bol dua et ben yaparım de inan doğduktan sonra hepsi unutuluyo ☺️☺️
(615 puan) tarafından
Hep dua ederim. Küçükken edindiğim çok güzel bir alışkanlık. Ben de öyle diyorum. O çocuk bir şekilde çıkacak zaten içimde kalacak değil ya diyorum :)
(1,765 puan) tarafından
Aynen öyle bı şekilde çıkacak canım bende korkardım çok şükür doğum da oldu kizim 7 aylık bile oldu teyzesi seninkide kocaman olacak Rabbim herşeyin sabrını veriyo boşuna mı annelerin ayağının altında cennet dimi cefa cekiyoruz ama sonunda Sefa surcez insAllah ❤️☺️
(615 puan) tarafından
Ay hadi inşallah :)
-Reklam-
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Hiç korkma allah kolaylığını veriyor strese girme bebegij etkilenmesin 
(615 puan) tarafından
Aslında düşünmemeye çalışıyorum. Ama bazen baya derine dalmışım o ana gömülmüş buluyorum kendimi.
0 oy
tarafından
O kokrku nedense hemn hemen gebelrde oluyo
(615 puan) tarafından
Hamilelik öncesi de vardı. Şimdi zaman daraldıkça bende daralmaya başladım. İnsan bilmediği bi şeyden daha çok korkarmış zaten :(
tarafından
Bendede dogumdan snra dha fazla oldu aslında herkeste var bu korku ben hamile kaldgmdan ihtibaren başlamıştı smdi 4buck ayşe dha fazla oldu pskolojm bozuldu travma gecrdim 3cu sezerynda bende
0 oy
tarafından

Son 28 Rabbim 'in izniyle sürekli rüyalarım da:'(

(615 puan) tarafından
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah canım. Daha rüyalarıma girme kısmına gelmedik. :(
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Biranda olup bitiyor valla sonrası benim için daha zor geçiyor 
(615 puan) tarafından
Hep öyle diyorlar. :)
0 oy
tarafından

Sana bisi soylimmi dogum sancilarim geldi hastaneye gidicez ben oturdum kaynanamla annemin kardesimin evin icinde panikld heycanla kosusturduklarini gulerek izledim. Kendini strese sokma annemler dakka basi sancin varmi diye sordu ben boyle seylerden cok sıkılırım sevmem yani bende olmasina ragmen yok dedim gozumun icine baktilar da anlamadilar sancim olsugunu yani dusun nasil belli edilemeyebilir ki sadece stres yapma kesinlikle. Guzelce dus al sakince sanki gezmeye gider gibi bin arabaya git hastaneye vallahi arabada giderken bile hep panik icindeydiler ben oyle koydum kafami cama disariyi seyrederek gittim sanci girdikce baska seyler dusundum sarki soyledim icimden kendimi teselli ettim ama kesinlikle disari belli etmedim cunki daha cok strese sokuyolar en zor sanci dogum ani onda bile doktorum ebe hayret icinde kaldi dogum yaparken sohbet ettim yahu gulerek lutfen sadece stresten uzak dur<3

(615 puan) tarafından
Düşünerek kendimi strese sokmamaya çalışıyorum. Ama ara böyle bi korku geliyor biraz düşünüyorum panikliyor gibi oluyorum sonra geçiyor. Herkes doğum sonrası daha zor diyor zaten.
tarafından
Allahim ya dogum sonrasi neden zor olsun. Ya bak ben bidaha istiyorum cocuk vs hic korkmadan dusunmeden strese girmeden cunki abartilan kadar zor degil. Normal dogumsa eger kus gibi hafifliyosun gezebiliyosun yani dogum sonrasi zor olan tek sey sutum gelicekmi bebegimi emzirebilcekmiyim dusuncesi bence. Sezeryan olmadim hic ama annem oldu onunda bakimi iyi olursa atlatilamaz diye birsey yok normale gore daha agrili tai
(615 puan) tarafından
Doğum sonrası derken çocuğun bakımından dolayı diyorlar bana da.
0 oy
(118,484 puan) tarafından
cok korkuyosan epiduralle normal dogur
(615 puan) tarafından
Olabilir canım.
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Merak etme bacım o yola bı girdimi herşey nasıl ilerliyo sen bile anlamiyon bı bakmisin bebeğin kucağında Allah seninle oluyo o an inan rabbim sağlıkla kucağına almayi nasip etsin bunları düşünme bebeğini gorcegin ilk anı kavusmayi düşün hayal et☺️
(615 puan) tarafından
Evet o kısmı düşünmeyip direkt çocuğumla buluştuğum o anı düşünmeye çalışıyorum :)
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Benim üçüncü geliyo bende korkuyorum valla bende 40 para indim
(615 puan) tarafından
Ayy benim ilk. İnsan bilmediği bi şeyden daha çok korkarmış ya siz yine deneyimlisiniz
0 oy
(12,502 puan) tarafından

Sen böyle yazınca beni de Bi heyecan bastı be:'(

(615 puan) tarafından
Topluca panikleyelim hadi :(

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 172 göst.
25 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nilsu83 (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 246 göst.
0 oy
6 cevap 105 göst.
26 Eylül 2023 Diğer kategorisinde agbutt (70 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 117 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde sebnem77 (1,009 puan) tarafından soruldu

374,647 soru

11,205,708 cevap

34,506 kullanıcı

...