0 oy
1,515 göst.
Diğer kategorisinde (74 puan) tarafından
Kızlar merhaba 1 yıl önce kendi isteğimle kapandım. 28 yaşındayım açıkken de çok rahat giyinmesemde çok da kapalı sayılmazdım. Kapandım haftasında corona çıktı. O heveslendim zaman bile istediğim gibi giyinip şal yapamadım. Annem yan Apartmanımda kapalı olarak Bi oraya geçtiğim için hep ev haliyle geçiyorum. Şimdi bakıyorum sanki açıkken daha güzelmişim gibi me geliyor. Nefsim oynuyor benle farkındayım ama bazen susturamıyorum şal da yapamıyorum hala hastaneden hastaneye evden çıkıyorum internetten baktığım halde beceremiyorum gibime geliyor. Açılırsam pişman olurum diye korkuyorum oyun değil sonuçta farkındayım. Allah rızası için kapandım ama nefsim oynuyor aynı durumu yaşayıp sonradan alışan var mı

34 Cevaplar

+5 oy
(55 puan) tarafından
Şeytan vesvese veriyor canm sen Allah için kapandın güzel güzel şal yapıp insanlar görsün diye değil evet hepimiz dışarı çıkarken özeniyoruz ama tesettürde gösteriş haram zaten çok güzel sevap yapmışsın ziyan olmaz inşallah kendi kendine allah için yaptım de şeytani yen :)
(74 puan) tarafından
Çok sağol canım Allah razı olsun inşallah en yakın zamanda yenerim :)
-Reklam-
+1 oy
(1,428 puan) tarafından
Alışırsın zaten normalleşme geldi bebekle parka gidersin yani bizde dışarı çıkmıyoruz ama açılalım demiyoruz namaza başlayabilirsin düşüncen yanlış
(74 puan) tarafından
İyi de sen kapanalı ne kadar oldu. Bunun öncesi vardır muhakkak. Açılalım demezsin sana vesvese olmuyordur belki yıllardır alışmışsındır. Ben yeni olduğum için alışamadım belki bnm merak ettiğimde bu
(1,428 puan) tarafından
Alışırsın bende öyle oldum tabiki ama açılma düşünceni tamamen aklından sil bence kapanmışsın açılırsan ilerde bidaha kapanmayabilirisn r adım atmışsın devamı getir eminim gayet de güzel oluyorsundur
(74 puan) tarafından
Açılırsam daha kapanamam zaten ama Rabbim bu yoldan ayrılmama izin vermez inşallah nefsimi susturmayı onu yenmeyi başarıcam inşallah çok sağol Allah razı olsun
(1,428 puan) tarafından
Evet canım açılma fikrini sil o bi seçenek olmasın
+1 oy
(780 puan) tarafından
Şeytan vesvese veriyor sana Allah doğru yolundan ayırmasın sabret alisirsin bol bol dua oku 
(74 puan) tarafından
Çok sağol Allah razı olsun inşallah
0 oy
tarafından
Al benden de o kadar, önceden açıktım 2 sene önce kapandım ama açıkken açık giyiniyordum askılı falan, kapanınca garipsedim çirkinleştim gibi çünkü Eşarp, şal yapmayı beceremiyorum dışarda herkesi görüyorum çok güzel yapıyorlar ben ise şapşal gibi
tarafından
Aaa o konuda eşim hep karıştı beni soğuttu resmen
tarafından
Bende sadece elbise seviyorum ama çok yakışıyor bana
tarafından
Aynn valla benim de babam çok katıydı düşün 9 yaşından beri ne kolsuz ne dee pantolon giydim
(74 puan) tarafından
Benim babamda sıkmaz eşimde. Kardeşim karışır :)
tarafından
İyi o zaman artık evli olduğunuza göre kardeşinizden kurtuldunuz :D
0 oy
tarafından
Başlarda olur öyle normaldir bir de şal yapmaya da zamanla alışırsın emin ol benim de nefsim benimle bu şekilde oynadı böyle güzel değilim dedim yakışmıyor dedim güzel bağlamıyorum dedim falan ama zamanla alıştım şu an beni öldürseler çıkarmam ve ben şallayken daha güzelim önemli olan Allah rızası tabi ama bnce kapanmışken açma başını bu sefer sonradan istesen bile cesaret edemezsin
(74 puan) tarafından
Sizin gibi başta aynı duyguyu yaşayıp sonradan alışıp bu şekilde sevenleri görünce içim rahatlıyor. İsteksiz devam etmekten korkuyorum sanki yaptığımın hiçbi hayr kalmadı gibi hissediyorum
tarafından
Tabiki de hatta herkes Öyle bütün çevrem başörtülü herkes öyle anlatıyor kız bazılarının zamanında şal yokmuş eşarp varmış fotoğrafları var varya görünce sinir krizi geçiriyorlar :D çünkü eşarp gerçekten yakışmıyor çoğu kişiye
(74 puan) tarafından
Aynen eşarp da denedim o hiç hiç yakışmıyor şalı daha çok seviyorım
tarafından
Aynn öyle benim de hep şallarım var 1 tane bile eşarbım yok takmıyorum beni çok çirkin gösteriyor
0 oy
(76 puan) tarafından

Nefsine sahip çıkmalısın işte tam emin olmadan kapanmamalı kadınlar çünkü sonradan pişman olduğunda daha çok günaha girmiş oluyorsun ben 1 kere kapandım seninle aynı durumu yaşadım ve açıldım sonra bir daha denemedim bile çünkü ben kendimi biliyorum kapalı yapamam açık halime alıştım ama genede biraz daha çabala inşallah alışırsın kapalılarada saygım sonsuz allah isteyen herkese nasip etsin 

(74 puan) tarafından
Aslında kapanmadan önce de çok düşünmüştüm hazırım artık diye düşünerek kapandım ama ilk zamanlar değil bu2 aydır çok vesvese oluyor anlamıyorum
0 oy
tarafından
Bence evde sal veya yazma ile dolasirsan daha cabuk alisirsin. Ben ilk kapandigimda sadece disari cikarken kapaniyodum evde aciktim veya biri geldiginde aciktim sonda yavas yavas evde de kapanmaya basladim
(74 puan) tarafından
Bende evde sürekli açığım belki de ondandır ayda 1 kapalı hastane için çıkıyorum 1senedir kapalıyım geçen babamın iş yerine uğradım babam tanımadı beni maske ve şalla ilk Kez gördü adam beni kapalı. Hep evin içinde açığım diye. Ama dediğinizi uygulıcam inşallah hayr olur :) Sağolunn
tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(800 puan) tarafından
Aklımda açılmak varsa yaptığım eşarp şal çirkin gelir sana ilk aklından açılmayı at kapanmayı benimde evde boş zamanında sürekli şal eşarp örtmeye çalış nediyim Allah doğru yoldan ayırmasın 
(74 puan) tarafından
Amin çok sağol Allah razı olsun dediğiniz gibi yapıcam
0 oy
tarafından
Şeytanın oyununa gelme 13 senedir kapalıyım  başını kapattinmi şurası ***** şurası olmamış diye kafana takma sonuçta kapattın başını zamanla alisirsin emin ol  netten bak kendi yüz şekline göre doğru eşarp yapma tekniklerine 
(74 puan) tarafından
Tamamdır çok teşekkür ederim bugün şal denemesi yapacağım bol bol inşallah hayr olur  Allah razı olsun
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Kapananlarda neden bi cirkinlesme düşüncesi oluyor onuda anlamış değilim valla ben kapalıyım senelerdir çokta memnunum hiç düşünmedim böyle daha mı güzelim.çirkinim diye tam tersi kapalı bayanların çoğunda yüzünde bir nur oluyor yani bana öyle geliyor ama tabi hakkıyla kapananlar için söylüyorum ferace ben giymiyorum mesela ama giyenler çok hoşuma gidiyor birde bir kadın zaten güzelse her haliyle güzeldir ben öyle düşünüyorum  
(74 puan) tarafından
Sen uzun süredir kapalı olduğun için belki bu düşünceye girmedin. Yorum yapanları okudukça hepsi bu şekilde yorum yapmış zamanla alışırsın. Ben de zaman geçtikçe bu düşüncede olmıcam belki de severek taktığım zaman güzelde hissedicem bilemiyorum Rabbim hakkımda hayırlısını nasip etsin
(1,343 puan) tarafından
Tabikide alışacaksın zamanla ama şuan şeytan senle uğraşıyor buna izin verme güzel kombinler yapıp giyebilirsin mesela ben ilk kapandigimda önüme gelen kıyafeti almıştım sonra baktım çok saçma giyinmişim bilmediğim için tam sonra hepsini attım yeni kombinler yapmaya başladım ve zamanla güzel giyindikçe daha çok hoşuma gitti internetten kombin örnekleri bakabilirsin şal eşarp yapımını izleyebilirsin allah kabul etsin inşallah hepimize allah hakkıyla tesettüre girmeyi nasip eder
(74 puan) tarafından
Aldım aslında beğendiğim kıyafetlerden ama çoğu gardıropta duruyo çıkamadım ki Bi yere belki dediğin gibi giyinip etsem daha heveslenecem
(1,343 puan) tarafından
Aynen öyle merak etme alışırsın zaten zamanla
0 oy
tarafından
1 2 kere dışarı çıktı mı alışırsın cnm şal kolay moddeler var onlardan yap zamanla alışırsın
(74 puan) tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim yorum için
0 oy
tarafından
13yasindan beri kapaliyim 32 yaşındayım birgün ama demedim nefis güzellikle mi ölçülecek kime göre güzelsin dışarıya mi tesettür zaten tüm güzel likleri edeple örten degilmi bence sen namaz kıl
0 oy
(10,549 puan) tarafından
Kuzucum güzel görükmene gerek yok Rabbim görsün öyle değil mi tesettür Rabbim in emri olduğu için kapanıyor uz eminim başörtüsü çok yakışıyordur kendini böyle şartlandırma bir kötü olur iki kötü olur 3. SÜ iyi olur 
(74 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun haklısın
0 oy
(48,709 puan) tarafından
inşallah açılmazsin canim
(74 puan) tarafından
İnşallah canım :)
0 oy
(426 puan) tarafından
Bende bir hevesle kapanmıştım bekarken.1 yıl kapalı kaldım. Çok zorladım kendimi açılmayım diye ama yapamadım canım. İnşallah sen başarırsın. 
(74 puan) tarafından
İnşallah canımBu aralar çok vesvese oluyo atlatırım inşallah
0 oy
(44,724 puan) tarafından
Şeytana uyma derim alışırsın canım daha böle dusunme
(74 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Alisirsin suan pandemiden dolayı disari pek çıkılmıyor surekli disarda kapali bi sekilde gezsen emin ol niye bu zamana kadar kapanmamısım dersin Rabbim izin vermiş ne mutlu sana 
(74 puan) tarafından
İnşallah canım o döneme geçmek istiyorum bir an önce mutlu Bi şekilde kapanmak vesvese siz Bi şekilde
0 oy
(4,712 puan) tarafından
Şeytanın vesvesine uyma yemin ederim ki eminim sen şala daha güzelsin onu Allah bize yakıltırmış. Biz kimizki beğenmeyelim 
(74 puan) tarafından
Çok doğru diyorsun canım inşallah Allah razı olsun
(4,712 puan) tarafından
Senden de cnm bnm
0 oy
(115 puan) tarafından
Kendinisteginle kapanmışsın  biraz daha sabret bende eşim zoruyla kapandım 1 yıldır dayanamıyorum kapalı gibi giyinmiyorum sadece kafamı kapatıyorum  allah ta biliyor sadece eşim için kafamı kapatiyorum
(74 puan) tarafından
Anladım canım Rabbim bize huzurla takmayı nasip etsin
0 oy
tarafından
Bende 6 yil once kapandim bende sal esarp dogru duzgun yapamıyorum ama fazla onemsemiyorum yapiyorum cikiyorum dışarıya daha cok yenisin alışınca sanki dogdugundan beri boyleymisim gibi dusunce geliyor. Aklindan sakin gecirme acilmayi sonra bi ac bi kapat bu sefer vicdanen daha da kotu hissedersin cevrendikelerin konusmasi da cabasi. Yani bence biraz disari cik hava al surekli evde durmakta psilolojimize iyi gelmiyor. Evde bunaltigin icin kendine sarmis olabilirsin. Temiz hava almak mutlu oldigun insanlarla vakit gecirmek inan ilac gibi iyi geliyor insana
(74 puan) tarafından
Çok doğru diyorsun canım belki de öyle oldu çünkü ilk zamanlar böyle değildim son 2 aydır böyleyim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 463 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 115 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde halalpdgn (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 337 göst.
18 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 881 göst.
11 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu

380,726 soru

11,399,221 cevap

34,923 kullanıcı

...