0 oy
583 göst.
Aile kategorisinde (75 puan) tarafından
Kızlar bugun başıma hiçbir zaman unutmayacağım bir olay geldi cok utandım agladım üç aylık hamileyim Eşim iş kazası geçirdi üç buçuk ay çalışmadı yeni bir işe girdi maddi olarak çok sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz ekmeği bile markete e yazdırıyorduk Ben eşime dedim maas almana daha var ayın onun da alacak dedım gidip altınımı bozacam zaten ev alırken yüzükler küpe hariç hepsini bozdum Dedım böyle olmuyor gidip bozacam borcumuzu ödeyelim Tamam dedı yol param dahi yok Rabbim kimseyi bu duruma düşürmesin Benim binada iki komşu var samimi oldugum gururumu bir yere bırakarak dedım komşu bir 20 TL varsa versen gun içinde zaten gelip verecem ve bu insan poşet için bile kapıma gelmiş ve evde varsa geri çevirmemişm  bana tamam kız hemen eve gidim cocuk la gönderiyorum dedı TSK ettım bekledim gelmedi kimse bir gün geçti ses yok ben market borcu yüzünden tedırgındım adam eşime artık kapatın demişti Ben diger komşuma demek zorunda kaldım burda kimim kimsem yok Allah razı olsun hemen verdı gittim altınımı bozdum para aldım eve girmedim bile komşumun parasını verdım bugun onu çaya çagırdım sohbet ettik baya ben saf niyetimle digerini aradım gel dedim işim var dedı gelmedi Sonra bu komşum bana dedı sana bir şey dicem sakın ona deme ve bır daha güvenme Niye dedım Gitmiş o komşuma demişki benden para istedi Güvenmiyorum o kadına vermedim demiş çok utandım belki bir saat agladım Rabbim kimseyi kimseye muhtaç etmesin Çok şükür rızk onun elinde .... 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Rabbim yardimciniz olsun ne kötü kalpliymis 20 liradan kimse zenginde olmaz fakirde rabbim herkesin gönlüne göre versin
(75 puan) tarafından
Komşusu aç yatan bizden değildir Diyen ümmetiz oysa buna da Elhamdülillah
-Reklam-
0 oy
(15,721 puan) tarafından
Allah onu da düşürmesin ama yaşatacaktır rabbim elbet kapına geleni geri çevirmek olmaz hele ki.kuhtac ise Allah size rizkin helalini versin hiç üzülme 
(75 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun geçecek bugünlerde inşallah
0 oy
(808 puan) tarafından
Allah vicdanlı insanlarla karşılaştırsın Allah yardımcın olsun altının varsa komşudan niye istiyosun ki ben olsam hiç agiz egmem yüzüğünü satarım gerekirse
(75 puan) tarafından
Nişan yüzüğü işte kıyamadım sonra mecbur kaldım çaresiz bozdum manevi kıymeti vardı
0 oy
(119,346 puan) tarafından
iste kime iyilik yaparsan ilk kotulugu ondan goruyon 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Kıyamam sana üzülme isteyenin bı yüzü vermeyenin iki yüzü demişler ev almışsınız en azından bir yatırımıniz var sıkma canını Allah büyük ama şu devirde kimseden bsey istemicen insanlar böyle işte herkes değil ama genelde böyle artık kimsenin kimseye de güveni yok ama 20 TL için boyle laf yapilmaz
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Allah kimseyi darda koymasın. Yokluk da bir bolluk da bizler için. İnşallah en kısa sürede toparlarsiniz. 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Senin gözyaşlarına kurban olsun, görgüsüz ne olacak, üzülme Allah büyük inşallah bir kapı açar, Rabbim kimseyi namerde muhtaç etmesin canım, 
0 oy
tarafından
Hadi guvenmedi vermedi anlarım ama gidip başka komşuna söylemesi aşırı çirkin ya insanlar gerçekten bu kadar acımasız inanamıyorum
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Allah islah eylesin valla kadini yolasim.geldi resmen ya

Rabbim.yardimciniz olsun insallah
0 oy
(1,100 puan) tarafından
İyi insan olmak bu kadar zor mu 

Rabbım kimseye muhtaç etmesin 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Ya çok üzüldüm ama bundaa snn utanacak hiç bir şeyin yok.. gerçekten insanlar hayır hasenet bilmez olmuş n'olacak bu müminin mümin için hayır yapmayı bilmediği yılların halı ..çok üzülüyorum yeni nesil tık tok da gö.t baş salliyo .. varlığı da yokluğu da gördüm zor.bnde yaşadım anlarım seni bacım üzülme çıkar yol bulunur her zmn Yeter ki Allah sağlık sıhhat versin
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Boşver düşünme kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez seni tanımadığı için demiştir öyle üzülme
0 oy
tarafından
Cin fikirli mahlukat, ya olmayabilir isteyebilirsin 100 tl istemedin ya. İyiki iyi insanlar var
0 oy
(580 puan) tarafından
Sıkma canını 
0 oy
tarafından
Kimse yaşattığını yaşamadan ölmezmiş canım Rabbim bol rızık versin inşallah utanmaz kadın 
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Dusmeyenn kalkmayan tek Rabbimdir.. Allah vicdan versin herkese
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Allah onun belasını versin ya başka bir şey söylemiyorum küfür edicem yoksa
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Ay inanmıyorum 20tl bu ya vermese geri ne olacak Allah düşürmesin böyle insana en güzel duamdir Rabbim namerde. Diz çöktürme senden başkasına boyun eydirme diye yazık valla 
0 oy
tarafından
Uzulme lutfen  .....

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 1,309 göst.
0 oy
12 cevap 391 göst.
5 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 523 göst.
17 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 490 göst.
6 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu

380,239 soru

11,384,174 cevap

34,884 kullanıcı

...