0 oy
232 göst.
Diğer kategorisinde (407 puan) tarafından
Arkadaşlar ben bir ay önce doğum yaptım sütüm az bebeğime yetmiyo arada mama vermek zorunda kalıyorum göğüslerim çatladı hep süt gelsin diye sürekli emziriyorum ama fayda etmiyor deneyip faydasını gördüm dediğiniz şeyler varmı bana yardımcı olun

9 Cevaplar

0 oy
(1,301 puan) tarafından
Günde bir çay kaşığı kimyon ye
(407 puan) tarafından
İşe yarıyor mu gerçekten
(1,301 puan) tarafından
Vallaha bende doğum yapacağım bana da ablam önerdi onun sütü masallaah çok iyiydi bence denemelisin kimyondan da zarar gelmez günde 3 litre suda icersen sütten çok neyin olmaz
(407 puan) tarafından
Sağol canım inşallah işe yarar mamayla büyütmek istemiyorum suyu bol bol içiyorum ama kimyonu duymamıştım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim sütümü aşure çook arttırmıştı
(407 puan) tarafından
Hiç duymadım daha önce ama deneyeceğim teşekkür ederim
tarafından
Dene canım mutlaka benim bi anda göğüsler taş gibi oldu süt doldu sende ye afiyet şifa olsun bol bol süt olsun inşallah
(407 puan) tarafından
İnşallah canım sağol çok teşekkür ederim
0 oy
(8,552 puan) tarafından
Booolll suuuu
(407 puan) tarafından
İnan elimden geldiğince içmeye çalışıyorum ama bi faydası yok
0 oy
(5,220 puan) tarafından
annem bana bugün beyaz klasik helva varya o süt arttırır dedi geetirecek doğuma yakın gelirken
(407 puan) tarafından
Tahin helvası mı
(5,220 puan) tarafından
tahinli mi oluyo hatırlayamadım sevmiyorum onu ben bilmiyorum oyüzden. işte sadesi fıstıklısı falan oluyo ya ondan
(407 puan) tarafından
Tamam canım evde yok ama aldıracağım mutlaka
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Bestlak yada galactago damla aldir eczaneden
(407 puan) tarafından
Galactago yu denedim işe yaramadı ama diğerini deneyeceğim
(2,075 puan) tarafından
Ne kadrdir kullaniyosun. 1 haftadan sonra etki gosteriyo düzenli kullanmaya devam et
(407 puan) tarafından
İkinci kızımda kullanmıştım 1ay ama işe yaramadı bunda denemedim o yüzden
(2,075 puan) tarafından
Tahin helvasi da süt yapiyodu bende. Ama nasip meselesi biraz. Benimdr azdi sütüm yemeyle icmeyle 6 ay emzirebildim. Sonra yemekten sıkıldım çünkü tekrar dogum kiloma yaklasmistm. Yemeyi birakinca tekrar sütümdr kesildi belkidr psikolojikti onu da bilmiyorum. Ama nasipte varsa oluyo
(407 puan) tarafından
Bi arkadaş daha önermiş tahin helvasını alıp bi deneyeyim inşallah çoğalır mamayla büyütmek çok zor hem anne sütünün yerini tutmuyo
0 oy
tarafından
Sütlaç yap hergün ye canım hurma incir ye kuruyemiş tüket birde bol sıvı çoğalır inşallah sütün 
(407 puan) tarafından
Evet kuruyemişlerin çoğalttığını duymuştum sağol canım
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Sürekli rezene ile tane kimyon karıştırıp çay yapıyorum hem gaz için çok iyi hemde süt yapıyor tavsiye ederim 
(407 puan) tarafından
Nasıl yapıyorsun mesela ne kadar suya ne kadar rezene ve kimyon koyuyorsun göz kararı mı
(1,084 puan) tarafından
Cam bi demlik aldım içine 2 çorba kaşığı rezene 1 çorba kaşığı tane kimyon koyuyorum göz kararı su döküp gün içinde ısıtıp içiyorum. Bardakta ise birer tatlı kaşığı döküp sıcak su ekleyip demleyip içiyorum
(407 puan) tarafından
Çok sağol canım teşekkür ederim inşallah işe yarar
(1,084 puan) tarafından
Birde bol bol su iç
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Canm incir cok süt yapar kaynat cayını filan ic internettr var tarifler. Cokca hoşaf kompostu tarzı seyler yap gergün sabah ögle aksam ic bokbol da su ic ceviz ye taze üzüm ye filan cok etkisini görürsn ama sürekli ic. Büyük bi tencerede yap kaynat gide gele icersin
(407 puan) tarafından
Çok sağol canım mutlaka yapacağım hepsini
0 oy
(112 puan) tarafından
Rezene boza kimyon bol su uyumak sütlü çorba ......

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 150 göst.
9 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 391 göst.
7 Eylül 2019 Aile kategorisinde Miray a (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 201 göst.
8 Haziran 2021 Aile kategorisinde Tubaka (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 379 göst.
12 Haziran 2020 Aile kategorisinde Anastasia (4 puan) tarafından soruldu

378,215 soru

11,319,961 cevap

34,765 kullanıcı