0 oy
641 göst.
Aile kategorisinde (149 puan) tarafından
Selam kizlar daha öncede kaynanamın beni evden kovmasiyla alakali bir post atmıştım yine kovdu istemiyorum da cart da curt vs vs  bende dedim hadi by by ablamı aradım görüştüm oda esin askerden gelesiye kadar kalabilirsin dedi normde kustuk ben kaçarak evlendigim için eşimle boşanma derecesine geldik kaynanam yüzünden ve ciddi ciddi bosanacaktik da kısacası susmayın kizlar beklemeyin biseylerin düzelmesi için ablamın evindeyim onun kahrını cekesiye kadar ablamın keşke yapmasaydin öyle böyle demesini tercih ederim esimede çok sinirliyim tabi daha askere gitmesine iki ay avar bende iki ay içersinde doguracagim ve o aynı il sınırı içinde olmamıza rağmen yanımda değil anasjnin dizi dibinde askerden sonra bebek doğduktan sonra bile çocuğu gostermiycegimi ailesini evime kabul etmiycegimide açık açık söyledim herkesin gönlü olsun diye bebeğin ismini onlardan fikir alarak koymak istemiştim sırf uzulmesinler diye istemediğimi de söyledim kıyafet bile almadim bebeğime eşimin küçük kız kardeşi var onun eskilerinden giyer alma dedi diye çocuğum erkek olduğu halde hemde kadın sığınma ya gitmek dahi olsa ben bu evden cikiyorum dedim en sonunda meğer ne kadar ezdirmisim kendimi herşeyi ablama anlattım dertlestim lütfen Kaynanalara heleki benimki gibi zulüm yapanlara karşı eşinizi ne kadar sevsenizde susmayın sizi ezmelerine izin vermeyin benim kaç gündür sıkıntı stresten sancılarım durmuyordu buraya geldim kafam rahatladı ve aynı evde oturup da onlarla düzene ayak uydurmak için zorlamayın içimi döktüm en sonunda çok bunalmistim inşallah herkes derdine derman bulur bir an önce 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok haklısın canım taviz tavizi doğuruyor Rabbim yardımcın olsun inşallah her şey istediğin gibi olur bundan sonra ❤️
(149 puan) tarafından
Amin hepimiz için insaalh en hayırlı en iyisi ne iş e o olur herkesin gönlüne göre olsun inşallah
-Reklam-
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Hamile kadını su zmnda evden atmak hangi vicdana sığar demek ki kaynananda o yok Allah bilsin 

Tartışma konunuz neydi özel degilse ve su saatten sonra eşinle ne yapmayı düşünüyorsun 
(149 puan) tarafından
Eşim icinn bu son şans askere gitti geldi düzeldi duzelmmese bitti çünkü ailemle daha bugün oturdum aylar sonra doğru düzgün konuştuk ve boşan dediler yarın gidelim dilekçe verelim diye ama ben seviyorum kaynanama da eşime de söyledim zaten ben asla göstermem çocuğu ve asla evime kabul etmem diye oda haklısın dedi kaynana falan filan bitti eşimde duzelmmese kendi bilir
(2,014 puan) tarafından
Yorumunuzdan anladığım kadarıyla aslında eviniz ayrı galiba evime almıcam dediğinize göre. Ee o zaman ne diye kaynananızda veya ablanızda kalma ihtiyacı duyuyosunuzki daha eşinizde gitmemiş askere, ne diye kaynananızın ağız kokusunu çekiyorsunuzki mis gibi eviniz varsa
(149 puan) tarafından
Hayır kendi evime eşim askerden gelince ayiracagim o zaman asla almam
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Kaç aylık evlisin 
(149 puan) tarafından
1 sene oldu
(7,654 puan) tarafından
Kaynanan konusuyorsa sebebi esindir bunu unutma
(149 puan) tarafından
Tabiki oda çok taviz verdi ve onunda son şansı ailem hemen yarın dilekce verelim boşan dedi geri dönüşü yok düzeldi duzeldi
(7,654 puan) tarafından
Onun annesiyle konuşması lazim karıştırmayacak
Bugün sen bu kadınla sorun yaşıyorsan sebebi esindir kafana takma dicem takacaksin ama takmamaya çalış he de geç
0 oy
(544 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım. Az kaldi bende gidiyorum ama eşimle beraber tabiki sen ne yap et eşini kendi tarafına çek. Seviyorsan eğer 
(149 puan) tarafından
Sevmesem katlanirmiyim bunca şeye askere gidecek gelsin benim arkamda dursun durmassa bosanicaz ailemde arkamda boşan diyorlar birlik yaşayan herkes bı an önce kendi evine ayrılır inşallah
(544 puan) tarafından
Inşallah canım 2 yılıdır bende çekiyorum en son canımıza tak etti valla kurtulacam inşallah.
(149 puan) tarafından
İnşallah Allah huzur sağlık versin size uzak kendine yakın tutsun inşallah
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Bacim kusura bakma ama o adamla bir ömür nasil gececek ya

Arkanda durmayan bir adamla cok zor allah yardimcin olsun 
(149 puan) tarafından
Durdu durdu durmadı bosarim açık açık onada söyledim ailemde diyor bosan diye  zaten son şans bu inşallah onuda iyi kullanırsa bizi rezil etmez
0 oy
(181 puan) tarafından
Ahh ahh madem cocugunun yuvasını huzursuz edeceksin dirlik vermeyeceksin madem sende o kadar ana kuzususun ne diye elin kızının başını yakarsınız vicdansızlar. Rabbim o karnındaki sabinin bu sıkıntıları cekmesini onların yanına bırakır mı hiç.. ettiklerini bulsun böyle kaynanalar gerçekten.. hiç gelin olmamış gibi davranıyorlar söze başlasalar kendileri neler neler çekmiş.. 
(149 puan) tarafından
Yaa hiç sorma kendisi anlatır durur ben onu çektim bunu çektim diye.
0 oy
(701 puan) tarafından
Sana bunu yapanlara Allah huzur vermesin inşallah. Eşin de annesi de çok vicdansızmis
(149 puan) tarafından
Ben Allah'a havale ediyorum canım onunda bir kızı var benim yaşadığımı yaşamaz inşallah
(701 puan) tarafından
En güzeli Allah'a havale etmek. İnşallah cocuguna babalık yapar inşallah çok mutlu olursunuz ömür boyu. Allah sizi yavrunuza bağışlasın yavrunuzu da size Allah merhamet versin eşine.
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Nasıl bir kaynana bu ya vicdansız hamile gelinini evden kovmak nedir senin taşıdığın çocugunsa onun da torunu Allah ıslah etsin böylesini ablana gitmekle iyi etmişsin erkek çocuga sırf eşya almamak için kız kıyafeti giydirmek de nasıl bir kafa anlamış değilim kocan dönene kadar gitme o eve dönünce de hemen ayrı eve çıkın bu kadınlada görüşme çocugunu da gösterme ne yaparsan yap müstehak bu pi.slik kadına
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Çok çok haklısın susunca nasıl olsa bu cevap veremiyor diye düşünüyorlar daha da işte çıkıyorlar en iyisi sesini saygı çerçevesinde cikaricaksin 
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Canım yanlış anlama da kaynanan hamile halinle karnın burnunda evden koymuş. Kocan olacak yetersiz ağzını açıp anne napıyorsun diyememiş. O anda arkanda duramamış. Şu saatten sonra nasıl arkanda duracak acaba. Ne demek ya hamile kadını sokağa atmak Allah hepsinin tez zamanda cezasını versin. Kavga sebebi neydi bilmiyorum ama Suçlu sen bile olsan can taşıyana merhamet edilir. Allah onları bildiği gibi yapsın. Yerinde olacam ne o kocaya ne de onlardan birine asla çocuğun yüzünü göstermem. Karnındayken kapıya koyup doğunca sevmeye mi gelecekler yüzsüz yüzsüz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 286 göst.
2 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Nurnisaam (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 191 göst.
2 Nisan 2021 Aile kategorisinde Busrayertan111 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 1,063 göst.
22 Ocak 2021 Aile kategorisinde MIKASAl (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 330 göst.