0 oy
349 göst.
Diğer kategorisinde (4,040 puan) tarafından
16 aylık 15 kilo gündüz yediklerini sayıyorum 

Sabah kahvaltısı yumurta ve patates kızartması ne kadar yedi bilmiyorum

Ara öğün bir elma 

Uykudan sonra öğle yemeği kutu fasulye ve çorba ekmekle beraaber ikisinin toplamı nerdeyse iki kase 

Ara öğün bir muz 

Sonrasında süt emdi 

Akşam yemeğini düzgün yemedi biraz atistirir gibi yaptı 

Sonrasında yarım kase irmik helvası bir bardak kadar süt içip 8 de yattı 

Şimdi kalkmış debeleniyor karnı mi ağrıyor dedim sıcak tuttum ovaladim ama ikinmasi yok hep emmek istiyor 

Yani bu kadarla doymadı gerekmez mi 

Siz böyle olan çocuklara gün içinde ne veriyorsunuz 

7 Cevaplar

0 oy
(3,276 puan) tarafından
Maşallah daha ne yiyecek canım doyuyordur benim kızım bunlardan birini bile yemiyor yeri geliyor sadece kahvaltı yapar oda patates başka bir sey yemez deli gibi emer 14 aylık 
(3,276 puan) tarafından
Vermesem bile yemiyor hiç canım gece zaten hep meme de sütüm de şu gibi de değil yağlı yağlı ona aldanıyor biz gece uyumuyoruz :D sabahları uyurken emer :)
(4,040 puan) tarafından
O zman sutunle doyurmaya çalışıyor kendini
(3,276 puan) tarafından
Aynen canım emzirmezden yorulur mu insan gerçekten yoruldum gece gündüz sabah öyle akşam yarım saate bir emmek ister ona kalsak memem ağzında gezecek
(4,040 puan) tarafından
Allah yardım etsin öyle olunca insanın her işi kalıyor valla sabah kalkıp işe gidicem bı de :(
(3,276 puan) tarafından
Hadi ya Allah yardımcın olsun kızımı uyutup evi topluyorum uyanınca silip süpürüyorum yemek falan akşam oluyor zaten hala uyumadi 4 ü bulur inşallaaaahh uyumasi uyur insallah öğlende 12 1 gibi kalkiyoruz
-Reklam-
0 oy
(790 puan) tarafından
Tabiki doymaz acıkır cnm çocuklar 3saatte sindiriyo ve sen aynı bizim gbi sbh akşam yedryn elma falan ara öğün veriyn böyle acıkır çocuk o büyüme çağında sütün yoksa kes memeden normal süt ver gece. Şimdi ben oğluma sbh kahvaltı yaptrym arkasına süt içiyo snra ara öğün meyve yiyo snra 2 3saat geçiyo çorba veya katı makarna falan yiyo eger uyuyacaksa az süt içip uyuyo uyanınca yine çorba içiyo 3saat geçiyor bidaha yemek yiyo biz ne yersek uygun bsyse oğlumda yiyo ama hergün 6ana öğün 3ara öğün kesin yiyo hepte doyurucu yedrym ona rağmen gece bir kere süt içiyo acıkıyor çocuklr yani 3saatte bir beslemen lazım 8de düzgn yememiş ki gece tabi acıkır sen yemesen helva yesen acıkmzmısn tabi acıkır dogal olarsk yani kendni seni emerek doyurmaya çalışıyo bu sefer valla çocuklr böyle.mesela gece uykusundan önce gzl unlu tavuk sulu tarhana çorbası içir veya domates çorbası falan daha tok tutar ama sıvı yapma katı yap biraz tatlı yedirme yatmadan emin ol daha cbk acıkmasna sebep oluyo gün içinde yedirdgn miktarları hep takip et ara öğünle doymuyor malesf cocuklr cnm 3saatte bir beslemeye çalış gece yatmadan özellikle mutlaka çorba içir daha tok tutyo uzun oldu ama baya inş faydası olur
(790 puan) tarafından
Sabret annesi herşey yoluna giriyo bir zaman snra bunlrda geçiyo ama dedim gbi uykusu gelmeden çorba içir mutlaka yoksa gece seni uyutmaz inş saglklı büyürler annelk böyle işte hergün nöbetçiyiz biz Rabbım mükafatını vercek sabır sabır  kolay dgl hiç
(4,040 puan) tarafından
Amin inşallah çok sağol canım
(4,040 puan) tarafından
Bu arada bebeğin kaç aylık kaç kilo
(790 puan) tarafından
Oglum 2yaş 8aylık oldu cnm şimdi ikinci dogdu 34haftalık prematüre 3aylık oldu şimdide ona koştr uykular haram
(4,040 puan) tarafından
Allah kolaylık versin zor
0 oy
tarafından
Masallah gayet guzel yemis ama bana biraz sey gibi geldi emen bebekler memeye ve anneye cok duskun olurlar cok yuklenirler yani doymadigindan degilde ondandir bdlki emmeyi istiyodur
(4,040 puan) tarafından
O zaman emip uyuması lazımdı doymadigini anladım ya keşke inek sütü sevse onu veririm gece en azından
tarafından
Alistir canim yavas yavas
0 oy
tarafından
Ben kizm 5 yasnda 15kilo
tarafından
Normalse 20 kilo olmasi gerk ebemzle sürekli konusurz cok araştırırım vitaminler balik yağları çinko nelr nelr aliyom iştahı yok abisi yasna göre gidiyo kilosu 4aylik bebegmde kizmda erkn doğdular 7ve 8 aylık dogum oldu benm
tarafından
Ve 16 aylık bebek kilosu bna fazla geldi
tarafından
Normal kilosunun ustnde siznki aslında normal kilosu 10 ile 11 kilo olmadı gerk diye biliyorum ben
(4,040 puan) tarafından
Benimki uzun doğdu şimdi de yaşıtlarına göre uzun yani obezlik durumu yok evet normalde 12 kiloyu geçmemesi lazım ama sagliksiz bişey yemez tehlikeli olduğunu sanmıyorum
tarafından
Çocuk sizin çocuğunuz ama doymuyor demeyin yani aldığı kilodan Belli zaten çocuğun sağlıklı veya sağlıksız Bunu doktorunuza zaten konuşursunuz Doktorunuz tahlil test Neyse yapar ona göre karar verirseniz Allah uzun ömür versin
0 oy
(283 puan) tarafından
Fasulye karnını ağrıtmiştir. 2 yasındaki kızıma ben vermiyorum. Kimyon koymadinmi
(4,040 puan) tarafından
Fasulyeyi öğlen yedi bı de az yedi diğer günlerde böyle yapmazdı ama fasulye
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sanki ama bana az gibi geldi sanki kahvaltı ve akşam yemeği özellikle. İştahı varsa yesin. Karnını ağrıtan kuru fasulye olabilir 
(4,040 puan) tarafından
Sanırım az ya daha sık sık yedirmeliyim
(25,224 puan) tarafından
Aynen bencede canım
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Biraz az gibi geldi bana 
(4,040 puan) tarafından
Az bence de :(

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 191 göst.