0 oy
410 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hala bebiş minik oğluş falan diye seviyorum bi türlü ismine alışamadım çok ağır bi isim eşim sağolsun kendi bildiğini yaptı ismi abdulkadir oldu. Güzel ama ağır bi isim yine ben sadece Kadir falan derim diyorum da yine de olmuyo :((( nasıl ısınıcam ben bu isime. Değişilim diyorum yok diyo abdulkadir geylani hazretlerinin isminden esinlenerek bıraktı o ismi ben doğum yaparken eşim de geylaninin hayatını okumuş çok etkilenmiş ismi bu olsun demiş onun gibi âlim olsun diye, niyeti çok güzel ama gelin görün ki alışamadım 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ama artık isimine tepki verme zamanı canım söyleki alışsın Kadir falan de 
tarafından
Aynen kadir diyim bari :(
-Reklam-
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Gerçekten çok ağır bi isimmiş ama dediğin gibi kadir de sende arrık koyulmuş değişmek olmaz ama keşke yanına seninde istediğin kısa bi isim olsaydı 
tarafından
Zaten eşim dedi sen ne istersen yanına onu bırakalım ama ben olmaz dedim zaten abdulkadir uzun bi isim yanına bi harf bile fazla olurdu :(
0 oy
(44,769 puan) tarafından
Söylemezsen sonra çocuk adını söyleyince bakmaz adıyla sev konuş annesi
tarafından
Kadir demeye çalışıcam artık :(
0 oy
(2,868 puan) tarafından
Abdulkadir de direk kadir demek Allah'ın ismi ya uygun olmaz .. bende kayınvalidem elif olsun dedi diye elif beren koyduk sevemedim sadece beren dedim o da eksik geldi şimdi alıştım elif beren diyorum canları sağolsun .. ismi de güzelmiş adıyla yaşasın
tarafından
Yok onu araştırdım hocalar kadir demek olabilir diyo Allah razı olsun canım sağol
0 oy
tarafından

Duaet Abuzittin olmamiş :D Benimkide Hamza koymak istiyo bende ona alisamadim daha 

tarafından
Bende etrafımda hic hamza olmadıgı icin degisik geliyo simdi cocuk evde dolancak Hamzaaa gel olum diycem degişik ama neyse koycaz zaten esim cok istiyo :)
tarafından
Güzel güzel ben çok seviyorum peygamber isimlerini :)
tarafından
Hayır Peygamberimizin amcasının :)
tarafından
Yok zaten genel olarak peygamber isimleri olarak söyledim hz. Hamza hz Ömer hz Yusuf hz ali böyle :))
tarafından
He anadum :)
0 oy
(876 puan) tarafından
Sadece Kadir denmesi uygun değil canım Allahın ismi olduğu için Abdülkadir demek lazım bir kaç gün kendini zorla alışırsın inşallah
tarafından
Araştırdım canım sadece kadir demekte sorum yokmuş hocalar öyle diyo
0 oy
(868 puan) tarafından
Kız. Bnmkide 4 aylık bnde söylemiyorum rüzgar adı kendi bildiğini yaptı kocam bn umut istemiştim cinsiyeti öğrendi adı rüzgar dedi kaldı öyle ısınamadım bnde oğlum aşkım bitanem falan diye sesleniyorum 
tarafından
Aynı durumdayız keşke değişebilsek :(
0 oy
tarafından
Sadece kadir demek iyi degil. Sen ona lakap tak ben mesela yeğenime lolişim diyorum. 
tarafından
Araştırdım canım sadece kadir denilebilirmiş sakıncası yokmuş
tarafından
Anladim canim ben oyle biliyordum
0 oy
(147 puan) tarafından
Canım bence abdulkadir ismi çok güzel öyle düşünme bikac defa söylersen alisirsin. Benim babamın adı da cabbar eşim erkek olursa babama senin adını koyacağım dedi normalde ben istemiyordum küçücük çocuğa cabbar koyulur mu niye söz verdin diye kızıyordum ama şimdiden alıştım:D on yargılı olma gerçekten ismi çok güzel paşanın 
tarafından
İnşallah bende alıştırcam kendimi zorda olsa teşekkür ederim canım sağol :)
0 oy
tarafından
sadece kadir dersen esin sıkılabilir  kendimden biliyorum kizimin ismi de rahime bende hic sevmiyorum o ismi banada böyle buyuk birine seslenir gibi geliyor kendi aramda 2. ismini söylüyorum annesigilin yaninda iki ismi ile sesleniyorum  (Rahime kaynanamın ismi :/ ) 
tarafından
Yok eşim isteğini söyle diyo karışmıyor kayınvalidemler de benim için kadir diyo :))
tarafından
sansliymişsn canm o zaman
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Anne olarak ilk üç ayında ben de zorlandım birey olarak kabul etmek lazım ve yılmadım ismiyle seslendim. Çok ağır bir isim cidden sizinki 
tarafından
Evet öyle oldu bizimde bende zorda olsa alıştırcam kendimi yani anlamı niyeti çok güzel ama alışamadım malesef
(13,202 puan) tarafından
Alışırsın Kadir de en azından
0 oy
tarafından
N e kadar güzel düşünmüş ne kadar güzel bir isim vermiş ahirette evladı adıyla seslenilip uyandirildiginda yüzü aydinlanacak ana babalardan olursunuz inşalalh gururla aşkla söylemelisin canım rabbim adıyla yaşatsın öyle bir ilim irfan ve iman ihsan etsin inşallah ❤
tarafından
Amiiinnn cümlemizi inşallah canım benim Allah razı olsun :))
tarafından
Sendende allah razı olsun canım benim ")

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 475 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (298 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 118 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde halalpdgn (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 343 göst.
18 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 891 göst.
11 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu

382,451 soru

11,450,164 cevap

35,025 kullanıcı

...