0 oy
1,313 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar daha önce de böyle idim pantolon giyen bırını arkadan görünce sinirleniyorum tiksinme gelıyor bana 

Yanı elımde geldıyınce bakmamaya çalışıyorum 

Şımdı de kızım büyüdü 13 yaşında dar eşofman yada pantolon giyince tekrar deliriyorum dövesım gelıyor  tabı pek fazla bellı etmiyorum

Bu normal mı yada bunu yenmek için ne yapmalıyım 

38 Cevaplar

0 oy
(8,081 puan) tarafından
Bence bu sende bastırılmış bir duygu nefret etme tiksinme değil aslında 
tarafından
İnan bılmıyorum canm bende hep kendı kendımı sorguluyorum ama sebebini bulamadım
Yanı yanlış anlaşılmasın açık insanlara deyıl
Kapalı olup ta pantolon giyen çok var
Kımseyı kırmak istemiyorum da
-Reklam-
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Kaç tane çocuğun var, hepsi içinde mi aynı şeyleri düşünüyorsun. 
tarafından
5 tane var canm
Küçük kız öyle hıssetmıyorum
Ama büyük kıza öyle yanı görmek istemiyorum
(7,118 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım. Istersen bir uzmana görün.
tarafından
Allah razı olsun cnm
Çok isterim ama şuan hamıleyım
Ve çocuklarrın okulu var onlarla ilgilenmem gerekiyor zamanım yok malesef doktor a gitmeye
(7,118 puan) tarafından
InsaAllah atlatırsın bu durumu kuzum. Nette bir çok psikologun makalesi, videosu vs oluyor, onlara bir göz gezdir istersen.
tarafından
Tmm cnm Allah razı olsun
0 oy
(670 puan) tarafından
Bu kapalı yada çarşaflı birini görünce dövmek isteyenler gibi yani doktora gitmek gerek destek almadan yenemesin
tarafından
Bende çok rahatsız oluyorum bu duygudan
Açık kapalı ayrımı yapmadım
Kapalı olup pantolon giyen de var canm
Dişarda dıkkat ederım gözümü kaçırırım bakmamak için ama evde kızım hep gözümün önünde ister istemez görür insan
(670 puan) tarafından
Açık kapalı ayrımı değil zaten bakış açısı aynı nasil anlatayım bak bilinç altında seninde farketmeden mutlaka bu konuyla ilgili bir nefrettin var.bize bir hasta geldi kapalılardan nefret ederdi sebebi küçükden hep böyle yetişmiş sürekli onlar anlamaz gerici bilim herşeyi engelleyici görüyodu.
tarafından
Bılmıyorum kuzum
Ben neden böyleyim çık kızıyorum kendıme
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Keisnlikle psikolojik destek al bu nasıl bi nefrettir yahuu 
tarafından
Bi bilsem neden böyle oluyor bana
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Önecelikli olarak seni bu duyguya itwn şey ne küçükken ailenden böyle giyim tarzında neler duydun ve sen böyle giyindiğin zaman şiddet gördün mü  ve bilinç altnda ne varda seni böyle bir düşünce paikolojisine itiyor
(5,311 puan) tarafından
Peki çok istediğin halde giyermiydin giydiğin zaman ne hissedersin
tarafından
Bekarken istediğim zaman giyerdım üzerine tunuk giyerdım
Ama pek hoşuma gitmezdı sankı kadınlara Yakıştıramıyorum gıbı birşey itici geliyor
Üzerne üzün yada dize kadar bırşey giyselr
İtici gelmıyor  bana mesela
(5,311 puan) tarafından
Anladım canım ama hatırlamadığın sildiğin bir anın var ki seni bu kadar zorluyor istersen destek al  Allah öuhafaza kendini tutamadığın bir anda evladına şiddet uygulayabilir onda gücğnü komtrol altına alamaya bilirisn
tarafından
Haklısın cnm Allah razı olsun
(5,311 puan) tarafından
Senden de cnm
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Küçükken yada daha önce bununla ilgili Bi sorun yaşadın mı ondan olabilir Bi doktora görün 
tarafından
Bır sorun yaşamadım canm
Şimdi hem hamıleyım ve okula giden çocuklarımla onlarla  ilgilenmem lazım fırsat olmuyor psikolojik destek alayım
(3,701 puan) tarafından
Ne biliyim belki bişey yaşamışındir dedim eşinle çevrene akraba herhangi bisey işte artık oda genç kızliga atim atmış neredeyse sen ona kızım çıkar başka bir şey giy de diyemezsin ki ha rahatsiz olursan annem üstüne Bi ceket giy dersin ki senin ki çok başka kimse sar giyiniyor diye afedersin......... Olmuyor ki öyle düşünmediğini de biliyorum doktora gidemezsen bile kendi içinde düzelmeye çalış
tarafından
Evet mesela çok rahat sız olduğumda derım üzün bırşey gıy dıye
(3,701 puan) tarafından
İşte bu yaşlara dersin o da uygular zaten nasıl giyinmesini öğretmek söylemek senin görevin sen teşvik edersin anca ama belli bir yaşa gelince artık kendi istediğini giyecek bazen seni dinlemeyecek ya tesettüre girecek yada karşındaki haliyle olucak ama bu onu kötü ahlaksız vesaire aklına ne gelirse artık o yapmayacak
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Acil piskolojik destek almalısın
tarafından
Aynen farkındayım
0 oy
tarafından
Sen ne alırsan nasıl ogretirsen öyle giyer alışır çocuk ozaman bol esoftman tarzı şeyler alsaydın ama psikolojin bozuk bence bir doktora gitmelisin
tarafından
Canm zaten okb hastasıyım evet destek almak istiyorum
Fırsat olmuyor
0 oy
(15,695 puan) tarafından
Psikolojik olarak dstek al tuhaf bişey bu uyarı verenlere gelince oradan yazmayın yoruma yazın burda uyarı vereceğiniz bişey yok oyuncak haline getirdijiz he 
tarafından
Canm isterim destek almayı
Ama belkı benı bılıyorsun
5 çocuk var. 4 tanesı okula gıdıyor
Onlarla ilgilenmem lazım
Ve hamıleyım 6 aylık
Kendıme ayıracak zamanım yok malesef
(15,695 puan) tarafından
Kuzum masaLalah da dur artık bebek getirme kız hangi zman da yaşıyoruz. Kendin kendini kontrol et o zaman ne diyeyim ki
tarafından
Evet canm valla durma zamanı geldı
Bende çok zorlanıyom
Kendımı kontrol edebiliyorum
Öfkemi falan bastırabılıyorum
Bakalım hakkımızda hayırlısı diyelim
(472 puan) tarafından
Ya bu uyarı veren kimya bi ortaya çıkısın neye göre uyarı veriyor.
0 oy
(85 puan) tarafından
Sen kapalısın peki evde falan hiç giymiyor musun eşofman falan, kendin giymeye başlasan belki tiksinme hissin azalmaya başlar
tarafından
Evde etek hırka gıyrım yazma takarım
Çok az eşofmanla durduğum olmuştur
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Daha önce okb için destek aldığını yazmışsın bu durumun o rahatsızlıkla bir bağlantısı olabilir. Takıntı vs. gibi. Peki sadece pantolona karşı mi böyle yani mesela dar bir etek giyen biri de seni rahatsız eder mi ?
tarafından
Evet canm okb hastasıyım
Dar etek Pek rahatsız etmez
Pantolon tek çok rahatsız ediyor
(3,552 puan) tarafından
Çok ilginç bir durum. Yani sende bu durumdan rahatsizsin belli. Acaba dar pantolonları ve taytları tahrik unsuru olarak mi algiliyorsun bu mu seni tiksindiriyor bilemedim. Ama bu tarz takıntılardan kurtulmak için psikiyatr ile görüşmelisin bir kaç seansta halledilemeyecek bir şey olduğunu düşünmüyorum
tarafından
Aynen cnm yazdığın gıbı
Dar pantolon ve tayt hakkında söylediğin doğru
(3,552 puan) tarafından
Hoşlanmamak başka bir şey dövesin gelmesi bambaşka bir şey bu durtu için ilk fırsatında terapi almalısın
0 oy
tarafından

Ciddimisin kızz sen 

tarafından
Malesef canm
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Erkeklere de aynı şeyi yapıyor musun ? Malum onlar sürekli pantolon giyiyor
tarafından
Hayır tabı
0 oy
tarafından

Bu normal değil canim. Kim ne giyerse giysin bosver takma kafana

0 oy
(11,505 puan) tarafından

Okb ile ilgisi var zaten takıntı haline getirmişsin bunu ve büyük ihtimalle bilincine atılan bir şeyden kaynaklanıyor destek alman şart kızına da yansıtma derim

tarafından
Evet canm haklısın
Yanı bır arkadaş yazdı
Dar pantolon ve tayt tahrik unsuru gıbı algılıyorum galıba
0 oy
(89 puan) tarafından
Travmatik bir şey yaşadınız mı taciz vs 
tarafından
Küçük Ken bır tanıdık vardı senı kızım yapacam dıyordu
Ama elını özel bölgemde gezdırıyırdu
İlgısı varmı bılmıyorum
(89 puan) tarafından
Kendiniz ve çocuklarınız için psikolojik destek almalısınız en kısa zamanda. Nefretinizin neye dönüşeceğini bilemezsiniz.
tarafından
Cnm anladım artık neden böyle oldumu
0 oy
tarafından

Daha once psikolojik bir sey yasadin mi veya buna dair bir kotu anın varmi? Normal bisey degil cunki

tarafından
Bılmıyorum valla canm
tarafından
Ilk kez boyle bisey duydum ve saskinim ama bi danis istersen psikologa
tarafından
Firsat olsa giderim de canm
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Disarda gorunce sinir oluyodun cocukta gorunce aklina onlar geldi elinden geldigince uzerine uzun seyler giydirmeye calis nebilim hirka falan kapatacak sekilde kiz cocuklarinda bende cok hassasim bu konuda kim ne derse desin ben bebekte olsa kizima bacagi ciplak elbise giydirmem ortalik sapik dolu
tarafından
Evet canm bır kere yurur Ken önümde bır kız geçiyordu
Arkasında bır genç vardı ona laf atıyordu ve yenı aklıma geldi kız dar pantolon giymişti
Tabı kızım o zaman 1 yaşındaydı falan
(4,237 puan) tarafından
O yuzden bilinc altinda kalmis annesi buyudukce giymez dikkat eder sen anlatirsin guzelce
tarafından
Evet canm Allah razı olsun ♥️
(4,237 puan) tarafından
Sendende canim ❤⚘

İlgili sorular

+2 oy
40 cevap 1,064 göst.
1 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 1,002 göst.
21 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ⭐⭐Hiranur'um⭐⭐ (3,750 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 262 göst.
19 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 101 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Sevmm (1,949 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...