+1 oy
385 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Sitenin en hamarati kimse bana kendi ozel tarifini verir misin

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
2 su bardağı ince bulgur bir buçuk su bardağı sıcak su köy karıştır şişsin aşkım daha sonra tavaya 1 su bardağından 2 parmak eksik sıvı yağ veya zeytin yağı köy 1 tam kuru soğan kavur üstüne salça ekle salça ve soğan kavurmadan koyunca hiç güzel olmuyor kavrulduktan sonra hepsi bulgurun içine köy karıştır içine yeşillik olarak ne varsa ekle ben sadece marul maydanoz koyuyorum biraz nane bol limon seviyorsan nar ekşisi 
tarafından
Tesekkur ederim ♥️
-Reklam-
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Sana dehşet kısırımın tarifini veriyom yerken beni hatırla :D bir demlik su kaynat ocakta önce hazır dursun, soğanı minik minik doğra tencereye sıvı yağ koy bolca, soğanı kavur sonra biber salçası ve domates salçası koy kavur sonra bulguru koy karıştıra karıştıra kavur 5 dk kadar kavrulsun sonra kaynamış suyu ekle karıştır irmik helvası yaparken gördüğün kıvamı görüceksin suyu üstüne çıkana kadar koy 1 dk kadar su ile pişir sonra altını kapa sofra bezine sar demlensin. O demlenirken kıvırcık maydanoz dereotu taze soğan minik minik doğra üzerine bol limon sık tuz at istersen yağ koy. Demlenen bulguru aç karıştır iyice sogumuş olana kadar bekle kapağı açık şekilde, bulgura bolca sumak, bol nar ekşisi pul biber bi parça da kimyon at (kimyon kesin koy harika tat veriyo) bulgur soguyunca salatayı kat içine karıştır üzerine bolca salatalık turşusu doğra minik minik. Tadına tuzuna bak acı seversen pul biber ekle yanında bir demlik çay ile yerken bana Dua et ahahah :D 
tarafından
Dün yoğurt bugün kısır yarın ne var :)
(25,224 puan) tarafından
Hahaha ne sorarlarsa artık :D elim iyidir ya:D
tarafından
Yedim ys nerde kaldin
(25,224 puan) tarafından
Püüü sana bidaha bu tarifi yapıyon
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Sihirli eller yazsın o harika yapar
(1,667 puan) tarafından
Aynn youtube kanali acamyi düsunuyordu isim ariyordu gecenlerde
(5,721 puan) tarafından
İntgramda örgü desing diye sayfa adını değiştirdi canım ♥️♥️♥️
(25,224 puan) tarafından
Hahaha aynurum yaaa:)) ❤️ ❤️ ❤️
Nebahat cnm Örgü üzerine açtım sayfamı ben YouTube a yavaş yavaş geçerim inşallah
(1,667 puan) tarafından
He o örgü müyduuu tüh ya o kadar cok post okuyom ki karistirdim herhal :)
(25,224 puan) tarafından
Ever cnm :)
0 oy
tarafından
Canim bulguru kaynar suyla ısla hafif bulgur suyu çekince domates salçası biber salçası karabiber ekle iyice yoğur yoğurduktan sonra zeytinyağı  ve nar ekşi si ekle marul maydanoz tere nane doğra karıştır içine
tarafından
Tesekkur ederim ♥️
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Yaa kaç kişi yazmış bana da yarın yapmak farz oldu canımı istettiniz :))
tarafından
Ah yap abla:)
0 oy
(119,346 puan) tarafından
sogansiz yapan varsa banada versin
tarafından
Hayr ;(
(44,714 puan) tarafından
O kısır değildir sksjshksja
(119,346 puan) tarafından
kisir ben sogan yemem☺
(44,714 puan) tarafından
Aaa kisira tat veren zaten soğan kız☺️
0 oy
tarafından
Kuzu bende arkadaşların yazdığı gibi bulguru demliyorum sıcak suda

Soğan salça kavuruyorum

Ama ben Sonra içine havuç rendesi marul maydanoz taze soğan domates salatalık hatta evde varsa salatalık turşusu

Baharat 

Zeytinyağı hafif

Nar ekşisi ve limon koyuyorum 

Içerik senin damağına kalmış 

Havucu komşumdan öğrenmiştim bende efsane güzel oluyor 
tarafından
Havuc da mi kavyrucam buket:)
tarafından
Yok kuzu direk çiğ  salataya koyar gibi
tarafından
Tesekkur ederim ♥️
0 oy
(44,714 puan) tarafından
Bennn haftada iki kez yapiyom sjksjsj
tarafından
Cok ku sevion
(44,714 puan) tarafından
Offf ne diyon hemde nasil
0 oy
tarafından

Bizimkiler hastası kısırın şimdi öncelikle ben 2 du bardağı kadar kısırı ıslatıyorum kaynar suyla su miktarı, sen karıştır böyle hafif sulu olacak ağzını kapat iyce o yumuşasın 1 büyük baş soğan doğra 1 su bardağı tam dolu değil sıvıyağı tavaya ekle soğanı ekle kavurup üzerine 1 yemek kaşığı domates salçası ekle iyice karıştır ikiside iyice ölsün biraz soğusun kısırın üzerine ekle iyice yoğur marul yarım yeşil soğan yarım bağ doğuyorum  üzerine ekliyorum limon suyu tam koyuyorum tuzunu ilave ediyorum nar ekşisi koyabilirsin ben sevmediğim için koymuyorum biraz daha yoğurup servise sunuyorum 

tarafından
Oo tesekkurler rahime ♥️
tarafından
Rica ederim tatlım bizimkiler çok beğeniyor valla ben hep böyle yaparım ancak uzun zaman oldu yapmayalı malzeme alıp yapmam lazım kendime kısır günü ilan ediciğimmm:)
tarafından
Yap ya ♥️
tarafından
Az eşimden para alayımda inşallah yapacam
0 oy
(2,078 puan) tarafından

Göz kararı yapıyorum canım, 

Kısırlık bulguru mu celik kaseye koyup üzerine kaynar su döküyorum kapagı kapatıp bi 20 dakika dinlendiriyorum

O sıra kuru soğan, sarımsak, yoguracagım kaba  rendeliyorum

Kıvırcık veya marul kırımızı lahana roka maydanoz ince ince doğruyorum, havuç rendeliyorum

Diğer yandan tavaya yarı zeytın yagı sıvı yag ile pul biber, isot, salça ekleyip kavurıyorum 

Demlenen bulguru mu yoguracagım kaba alıyorum üzerine salçayı ekleyip, tuz, karabiber, kekik, nane, ekleyip yogur maya başlıyorum hepsi birbiriyle özleyince yeşilliği ilave ediyorum bol yeşillik limon ile afiyet olsun canım :)

tarafından
Abla harika tesekkur ederim ♥️
(2,078 puan) tarafından
Ne demek canım yakın olsaydın yapardım berbaer yerdik :)
tarafından
Keeske♥️
0 oy
(2,905 puan) tarafından
Yanı herkesin ki farklıdır ama şahsi fikrim olarak 

Salçayı çiğden koymam kuru soğan koymam taze olacak nar eksisi limon baharatlarla mis oluyor
tarafından
Tesekkur ederim ♥️
0 oy
(747 puan) tarafından

Ben su kaynatıp bulgurumu ıslatıyorum.

Kuru soğanı küçük küçük doğrayıp yoğuracağım kaba alıyorum biraz domates salçası pulbiber tuz atıyorum yumuşayan bulgular bi güzel yoğuruyorum.Sonra çiğden sıvıyağ nar ekşisi limon koyup karıştırıyorum.Maydanoz yeşilsoğan domates salatalık doğrayıp içine atıyorum karıştırıyorum servise hazır.
Yazılanlara göre benimki farklı canı .ama herkes çok beğenir kısırımı
tarafından
Tesekkur ederim ♥️

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 218 göst.
9 Mart 2023 Diğer kategorisinde meraklianne (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 110 göst.
28 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 101 göst.
29 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 64 göst.
14 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...