0 oy
428 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
Merhaba öncelikle ilk defa böyle bir platformda yazıyorum.

Çok zor zamanlar yaşıyorum ailem darmadağın oldu babam başka bir kadınla evlendi 8 9 ay oldu annem çok kötü oldu ama ben tek kızıyım bana çok zorluk çıkartıyor bu yazıyı yazmadan önce ölmeyi bile düşündüm... Neyse 4 yıldır sevdiğim bir adam var beni ailemden istedi 3 yıl önce babam tanımıyoruz etmiyoruz sen üniyi bitirene kadar tanıyalım sonra nasip olursa olur dedi ben ünimi bitirdi. Oda bitirdi hatta öğretmen şuanda 24 yaşındayız yine istediler ama abilerim hayır dedi babamda bizi terkettiği için ona söz hakkı tanımıyorlar bu arada 4 abim var tek kız benim bi abim ölümüm çıkar bu evden öyle onunla evlenirsin dedi napacağım biliyorum ama nefes alamıyorum annem çok sert mizahlı biri bana destek olmuyor aksine abimleri destekliyor bu arada sevdiğimin annesine kanser 4.evre kötü durumda oğlumun mürvetini görmek istiyorum diyor doktorlar az bir zamanının kaldığını söylediler napacağım bilmiyorum geceleri uyuyamıyorum artık çok sıkıntılıyım ne olur yardım edin

7 Cevaplar

0 oy
(3,213 puan) tarafından
Abinler neden hayır diyor?
(4 puan) tarafından
Ne planlar kurdum da çevirdim bir bilsen hiç bir aile büyüğüm yok destek olmak yerine hepsi köstek oldular her gün ağlıyorum 1 ayda 8 kilo verdim çok sıkıntı çektim sevdiğimde yeter sana kıyamıyorum resmen bittin diyor gel bana beraber aşarız her zorluğu diyor ama ben cesaret edemiyorum aslında yaşadığım hayatı görseniz git Meryem dersiniz
(3,213 puan) tarafından
Ah canım benim öyle zor bir karar ki ne desem bilemedim. 25indeki bana sorsan kaç git sevdiceğine derdim ama 35imdeki ben aile önemli diyor. Peki neden önemli? Evlilikler öyle deliler gibi aşkla devam etmiyor türlü zorluk oluyor ne yazık ki arkanda bir kapın olması her zaman sana güç verir. Maddi anlamda ayakta dursan da dar gününde omzunda ağlayıo dert yanacağın bir akraba çok ama çok önemli oluyor ileri yaşlarda. Rabbim abilerine azıcık iyi niyet versin inşallah kimse daha fazla üzülmeden kavuşursunuz huzurla.
tarafından
Meryem okadar haklısın kı benım senden kalır yanım yok kızkardesım 17 sınde evlendın kendı rızasıyla ama babam yuzundrn ben okul okudum mecbur brkledım cok dayak yedim dugunume 1 ay kala bile dovdu benı aldatmaları zınaları kumarı ıckısi herseyi var annemde hepımızı kurtarmak ıstedı hangımız nısanlandıysak bızı nısan atmakla ceyızımızi yakmakla tehdıt ettı hep ama gıkımız cıkmadı sustuk hele ben 25 yasındayım cocuklugımdan berı cektım evlılık bıze kurtulus oldu cok cok sukur uc kızkardeş cok ıyı adamlara denk geldık annemızın kaderını yasamadık ama şuan babam arkmızda hep bızı ezdırmez kendı yaptı ama kocalarımız bırı bıze bırsey yapsın babam orda biter o yuzden kacmayı aklından gecirme sevgı bır yere kadar bır sure sonra kocan aılen arkanda olmadıgı ıcın sana her seyı yapar bak benım esım babamdan cok cekınır ama kacmıs olsaydım babam yuxume bakmazdı esımde herseyı yapardı bana yanı onu aklından cıkar canım bırsekılde olur sen sadece aşkından vazgecme
(4 puan) tarafından
Amiin ne güzel dua ettin Rabbim sana da gönlüne göre versin..
Evet ama sevdiğimin annesi hasta 4. Evre kanser durum çok ciddi ailem yüzünden çocuğunun mürvetini göremeyecek diye çok korkuyorum yani ailem gerçekten çok anlayışsız aile diyoruz ama bi on yirmi yıl sonrada biz aile olacağız ben o çocuğa mutlu huzurlu bir yuva vermek istiyorum Allah'ın izniyle sevdiğim adamla sevgi ile
(4 puan) tarafından
Çok şükür seher çok üzüldüm sana da bende çok çektim babamdan anlıyorum seni Rabbim inşallah bana da güzellikle nasip eder aksi durumda sevdamdan da vazgeçmem dermanım oldu benim o
-Reklam-
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Çok zor bir durum ama abinler neden hayır diyor onu anlamadım
(4 puan) tarafından
Aynı üniversitede okuyup sevgili olduğumuz için etrafımızda ki insanlar ne der diyorlar gizledim sevgili olduğumuzu ama abim yakaladı
(1,584 puan) tarafından
Bunda ne olcak sanki her insan unide yada ilk okul dan beri sevgili olup evlenen bile gördüm
(4 puan) tarafından
Bende gördüm çok hemde ama işte her aile farklı düşünüyor keşke öyle olmasa
0 oy
tarafından
Eşim doğulu çok şükür hiç sorun yasamadim evlendgmzde 1 oglumla bekara evlndm ben
(4 puan) tarafından
Ya ne güzel Rabbim huzurunuzu daim etsin
0 oy
tarafından
Canım abilerini ikna edebilecek bi aile büyüğü yok mu. Yada illa aileden olmasa da abilerinin sözünü dinlediği bi büyük. Anca öyle ikna olurlar bence
(4 puan) tarafından
Hiç kimse yok çok şey düşündüm Bende ama yok ne yapacağım çıkmaz yoldayım
tarafından
Sen sevgiline kesin güveniyor musun? Yani sana karşı huyu suyu tavrı nasıl edepli biri mi? Ahlakı nasıl ilerde nasıl bi eş olabilir sana? çocuklarına baba olabilecek biri mi? Bunca üzüntüne değer mi önce bunu çok iyi düşün aileni karşına almaya değecek biri mi? Seni yarı yolda bırakır mı? Bak eğer minnacık bi şüphe varsa bırak gitsin eğer yok adam gibi adam diyorsan çıksın gelsin kapınıza 3 defa 5 defa hatta 10 defa bıkmadan bunu yaparsa elbet abinler de dicek bu çocuk sağlam biri diye. Yani sevgilinde bunu yapacak yürek var mı? Eğer sana valla banane vereceklerse gelirim yoksa gelmem derse hiiiç bu taşın altına girme derim
(4 puan) tarafından
Çok güveniyorum 4 yıldır beraberiz bir kere bile küs uyumadık veya 1 kere bile ayrılmadık yani bizim ilişkimiz hamdolsun şu zaman ki olağan ilişkiler gibi değil çok şükür
tarafından
Maşallah o zaman canım. Benim tavsiyem bıkmadan usanmadan kapınıza gelen mutlaka sonunda abimler insafa gelirler.
0 oy
(351 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun ama babalar hisseder babanın istemedi biri ile evlen ipte mutlu planı görmedim 
(4 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Çok karmaşık değil mi
(4 puan) tarafından
Babam istiyor ama ben babamla görüşmüyorum ve ona minnet etmek istemiyorum babamın sözünü dinlemiyor abilerim sevdiğim adam da çok farklı inanın adını söylemem Güzel Yüreklim derim hep benden çok düşünüyor ailemi beni
0 oy
(389 puan) tarafından
Kuzum bende aynı durumdaydım seninle bir gün eşimle.sevgiliyken dediki gelip seni istiycez bende ama abim babam neder dedim sonra çok düşündüm kalkıp anneme anlattım dedim biz birbirimizi çok seviyoruz beni istemeye gelicek lütfen arkamda dur eğer yarın öbür gün ona kaçarsam sana hatırlatırım dedim annemde tamam dedi gelsinler ama kimse bilmesin sevgili olduğunuzu görücü usulü olarak bilsin abin baban dedi neyse geldiler eşimin babası ağzından kaçırdı kaç aydır birbirini seviyorlsr begenmisler dedi abim direk odaya geldi beni dövmeye kalktı kendisi de sevdiği kadını aldı haspam neyse ben annemi devreye koydum annem babamı odaya çekti artık ne dediyse babam tamam olur dedi abime laf düşmedi düşmez zaten kim k.öpekki o 
(389 puan) tarafından
İçini ferah tut kuzum dua et ya bu aileler varya insanı zorla istenmeyen yola doğru itiyorlar bırakın yani iki seveni kavussunlar ne zoru varki
(4 puan) tarafından
Öyle değil mi ah ah neler çektim bir bilseniz
(4 puan) tarafından
Güzellikle hoşlukla olsa ne olur ki yani bi tanısanız sevdiğim insanı da öyle hayır olmaz diyilebilecek biri de değil
(389 puan) tarafından
Anlıyorum kuzum seni olsun üzülme lütfen Allah buyuk
(4 puan) tarafından
Şüphesiz
0 oy
tarafından
Siz calisiyormusunuz

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 405 göst.
0 oy
5 cevap 173 göst.