0 oy
855 göst.
Aile kategorisinde (507 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Kızlar valla bu durumu asamiyoruz. Esim de rahatsız ama her halta küstükleri için çekiniyor bişey demiyor en son oturduk konuştuk biz davet edelim yada gidelim öyle öyle habersiz gelmeyi bıraksınlar diye ama yok fayda olmadı yine Cat kapı geldiler. Artık 30 haftalık oldum evimin işini zar zor yapiyorum bazen dağınık oluyor canım istemiyor filan her neyse işte ama bı bakıyorum kapı çalmış gelmişler bir iki defa açmadım birkaç saat geçti geri geldiler. Artık bunu eşime bırakmamam lazım bana habersiz geldiklerinde sizce ne demem lazim çok ayıp olmadan ama rahatsız olduğumu belli ederek :( Beni kınamayın lütfen gerçekten çok rahatsız oluyorum evlerimiz 10 dakika en azından çıkmadan arasalar istiyorum gelmeleri rahatsız etmiyor ama Cat kapı gelmelerini istemiyorum. Bide öyle çeneleri de durmaz bu niye ortada derler evi dolaşırlar şuraya nolmus derler yani bütün odalari derli toplu olması lazım şaşırdım kaldım iyice ya nolur bana bı cümle söyleyin nasıl soylicem ne dicem

KİZLAR KİM OLDUGUNU YAZMAMİSİM KAYNANA KAYİNBABA KİM OLABİLİR BASKA :)))

34 Cevaplar

+1 oy
(3,451 puan) tarafından
Bence olay tamamen sende bitiyo kuzum, ben evlenmeden önce her iki tarafa da söyledim, çat kapı kimse gelmesin bana dedim, gelecekseniz herkesten uzak otururum dedim, evet benim yaptığım da kötü bişey  belki ama böyle daha mutluyum. Biz zaten sürekli gidiyoruz iki tarafa da, ben haftada 3-4 gün ailemdeyim zaten. O yüzden kafam çok rahat kimse gelip gitmez evime :) misafir sevmem misafirliğe gitmeyi severim :))
(507 puan) tarafından
Benim ailemde hiç böyle bişey yokki canım tahmin bile edemedim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bi gun kapiyi acmiycaksiniz evde yokmussunuz gibi sonra haber verirler kapida kalmamak icin
tarafından
Bana yapsalar agzimi bozardim
(507 puan) tarafından
Valla içimden neler geçiyor da sırf eşim için canım :( Benim aileme bı kere of demedi şimdiye kadar gerçi onlar da bizi huzursuz edecek bişey yapmıyor ama yine de onun için yapamıyorum kırmadan nasıl halletcem diye düşünüyorum
tarafından
Sen deme esin desin cnm habersiz gelmeyin diye
(507 puan) tarafından
Eşim demez canım aman kuserler bilmem ne diye cidden kuserler zaten tatlı dille bile söylense ağa paşa gibiler çünkü laf söylenmez onlara
tarafından
Oylede olmazki
0 oy
tarafından
Geldiklerinde keşke haber verseydiniz bir şeyler hazırlardım böyle habersiz gelininde bir şey yapamıyorum de
(507 puan) tarafından
Denedim onu canım olsun olsun gel otur çay yeter çerez filan vardır yeriz dediler resmen eşimle birbirimize bakıp kaldık
0 oy
(352 puan) tarafından
Püüü terbiyesiz insanlar bu nedir böyle yaaa en nefret ettiğim şey böyle insanları kafasını asfalta sürtüp kıvılcım çıkartmak istiyorum bşde 30 haftalik gebe üstüne üstelik laf yapıyorlar
(507 puan) tarafından
Hep böylelerdi canım eşim için sabrettim ama artık dayanamıyorum bazen valla ayıp ama yatağı bile toplamak gelmiyor içimden bütün gücüm çekilmiş gibi geçiyor gün
(169 puan) tarafından
Hhhh Allah seni kafasını asfalt a sürüp kıvılcım cikrmk :))
(352 puan) tarafından
Napim kız psikolojim bozuldu valla
0 oy
tarafından

Kuzum Allah için bi cümlende de şu gelenlerin kim olduğunu Yazsaydın da ona göre bir yorum yapsaydım :D

(507 puan) tarafından
Ay düzelttim canım kaynana kayınbaba belası :))
tarafından
Allahım okuyorum okuyorum kim bunlar diyorum. Ha burada yazmıştır ha burada söylemiştir diye diye sonuna kadar gittim :D

Canım eşinin bence müdahele  etmesi lazım birde evleri yokmu ne bu böyle teftişe gelir gibi. Birde gebesin. Ayrıca karı koca halleri vardır evde ne ayıp şey ya. Çok zor durumlar yavrum ama bir şekilde de belli etmen lazım böyle çok canın sıkılır eşinde senle aynı görüşte ise mutlaka o konuşsun. Karım hamile her an müsait olmuyor desin
(507 puan) tarafından
Ah canım eşimi tanısan uzak komşu bile olsalar öyle açıkça konuşamaz aman kimse kırılmasın aman kimse küsmesin diye zaten birkaç defa ufacık konuda uyardı diye adama kaç hafta küstüler belalar resmen nasıl bı cümle kursam belli etsem bilemiyorum kk
tarafından
O zaman çok afedersin eşinle aranızda anlaşın evi onlar varken *** götürsün. Bırak ne düşünürler diye düşünme. Geldiler mi Ay ben bi fena oldum de git içeri yat. Dik ayaklarını.
Bi daha mı geldiler tansiyonum düştü anne bana birşeyler hazırlar mısın de.
Laf ile istememezlik yapma madem öyle tipler ağır sıkıntı çıkar. Sen böyle böyle kes ayaklarını ama dediğim gibi eşinle birbirinizden haberiniz olsun bak böyle yapalım diye ki oda desin ya işte karım artık ağırlaştı hic birşey yapamıyor diye. Yada en kötü tası tarağı toplayın kaçın orada :D ben hemen kaçardım
(507 puan) tarafından
Kadının ağzından bı tane olumlu laf çıkmıyor ki canım öyle yapsam aman şunun da tansiyonu çıkmış da bebeği şöyle ölmüş bilmem ne örnekler veriyor bu defa gerçekten tansiyonum çıkıyor offf öyle belalar ki çeken bilir ya :(
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Canm bu kişiler tam olarak kim yakınlık derecen?
(507 puan) tarafından
Kaynana kayınbaba canım yazmayı unutmuşum düzelttim :)
(1,175 puan) tarafından
Ah canm onların dülüncesi nedir biliyormusun. Oglumun evi haber vermeye gerek yok:) yani bu zihniyetleri degişmez. Ama bidahaki gelsklerinde duştaydım tuvaletteydim vs ondan acamadım müsait değildim cıkmadan arasanız daha iyi olur de
(507 puan) tarafından
Onu yaptım kuzum gündüz geldiklerinde ama akşam yapamiyoruz ki utanmadan aşağıdan ışığa baktık yanıyodu geldik diyolar
(1,175 puan) tarafından
Canm artk degiştiremezsn yapxk bişi yok napalm :/
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Her seferinde keşke haber verseydiniz diceksin geldiklerinde ev neden dağınık dediklerinde yapamıyorum kalkamiyorum yerimden diceksin kaynanana anne iyi ki geldin aksamà yemek yapar misin diyeceksin her seferinde bak nasıl ayakları kesiliyor hizmet etme çay yapma sürekli ağrım var gece hiç yatamadim de sürekli soylen sofrayı önlerinden kaldırma mesela 
(507 puan) tarafından
Gündüz gelmiyorlar canım gündüz gelince komsudaydim duştaydim filan açmıyorum ama akşam geliyorlar. Cadde üstünde oturuyoruz aşağıdan ışığa bakiyolarmis gelip öyle dediler bide eşim zaten hamileyim diye çayı bile kendi dolduruyo bana bırakmıyo ama kalkıp dolaniyorlar saçma sapan konuşuyorlar kesemiyorum önünü çocuk olunca daha beter olcam :(
(14,032 puan) tarafından
O zaman kirmaktan başka çare yok gibi görünüyor biz yeni evlendiğimiz zaman pazar sabahı kapıdalardi ustte oturmalarina rağmen en sn dayanamadım eşime söyledim o halletti eşin çat kapı gelmeyin diyecek mecbur
(507 puan) tarafından
Keşke eşim de o beceri olsa kaç defa söz verdi bı halt diyemedi
0 oy
(413 puan) tarafından
Her halta küsüyorlarsa Bi de buna küssünler eksik kalmasınlar :) sonra yine barışır belki yapmazlar. En kötü ihtimalle doğumdan sonra söylesin eşiniz. Emzirirken filan müsait olmuyor çekiniyor filan desin. Gece bebek uyumadı gündüz uyusun biraz desin. Çok zor ya ben de hiç sevmem çat kapı 
(507 puan) tarafından
Aman eşim çok takıntılı canım ya benim umrumda olmaz yıllarca küssünler ama o çocuk gibi takip duruyo
(413 puan) tarafından
Ee ağda filan yapmaya kalksan yapamazsın da insan başlamaya cesaret edemez nereye kadar gider ki böyle
(507 puan) tarafından
Gerçekten öyle canım bir iki defa yüzüme maske yapmıştım kuruyunca duşa gircem diye bekliyorum gelince en az 5 defa zile basarlar bide basıp durdular en son öyle açtım hiç utanmadilar bile
0 oy
(10,947 puan) tarafından
Bacım ben sana yolunu dicem ama özelden =) 
(507 puan) tarafından
De valla canım bekliyorum
(10,947 puan) tarafından
Kız özelim kapalı mesaj at
tarafından
bende merak ettim =D
(10,947 puan) tarafından
Olmadı kapalı ya buradanda denilecek fikir degil ha =D dillere duseriz
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Onlar geldiğinde biz de şuraya gidiyoruz deyip evden çıkın. Şuraya davet etmişlerdi önceden haber verseydiniz keşke falan deyin. İki sefer yapsanız ise yarar diye düşünüyorum. Ayy benim abim 9 yıllık evli babam taş çatlasın 5 kere gitmiştir evlerine o da ısrar ettikleri için gider yarım saat oturur kalkar. Salon dışındaki odaları bilmez bile. Biz de izin almadan mutfağına bile girmeyiz yengemin. 
(507 puan) tarafından
Benim bide Amerikan mutfak tezgahta bile adam ne görse bunu mu yediniz şunu naptınız diyo ben suratımı asıp cevap vermeyince eşim susturuyo
(1,013 puan) tarafından
Ayıp ya baba dedigin ağır olur biraz
(507 puan) tarafından
Ah nerdeee kadindan beter çenesi :(
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Beni  rahatsız  ediyorlarsa  insan  gibi  anlatmışsam anlamıyorlarsa  kırarım  kalplerini  açmam  kapımı  zile  basa basa  geri  giderler  anlayışsızsız  insanlardan  nefret  ediyorum  kim  olursa olsun 
(507 puan) tarafından
Eşim çocuk gibi canım onlar küsüyo eşim evin içinde barışana kadar kara kara dusunerek yaşıyor katlanamiyorum
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Aynı sıkıntı bnde de var kać kez dillendirdim söyledim gelmeden bi haber verseydiniz yada ne biliyim üstüm müsaut olmaya bilir gibisinden ama bişey olmaz diyo iki cadı eşime dedim o da bişey olmaz diyor ya sen bekar evine gitmiyorsun ki belki o an müsait değilsin insan bu kadar düşüncesiz olmamalı belki misafirliğe  gittin yada bi misafir sana geldi her şeyin usulü varken ne diye kendi bildikleri gibi yaparlar bilemiyorum
(507 puan) tarafından
Aynen öyle canım valla evde söylemesi ayıptır sütyen takmıyorum daraltıyor artık bunlar pat diye gelince odaya gidip üstümü değiştirirken içerden bagiriyo gel gel rahat ol diye ******** onlara süsleniyorum sanki üzerim müsait değildi diyorum laftan sözden anlamiyorlar
(1,465 puan) tarafından
Allah sana sabır onlarada akıl fikir versin kuzum söyleyecek söz bulamıyorum bn kaç kez söyledim baktım yok bn kuduruyorum sinirimden onların umru bile değil surat asıyorum en son çare ne anlıyorsalar anlasınlar iki defa kapıda da kaldılar ama akıllanmadılar
(507 puan) tarafından
Benimkilerde kaldı canım hatta birinden aşağıdan görüntülü görünce açmadım aradılar arkadaşımla disardayim dedim yakınlarda misin gelip alalım sana geldik dediler :)
(1,465 puan) tarafından
Patavatsız ve düşüncesizler işte cnm ne bekliycen ya evini uzaklaştırcan ya sert bi dille artık söylüycen yada böyle devam edecek huylu huyundan vazgeçmez can çıkar huy çıkmaz o mesele
0 oy
(147 puan) tarafından
Bence geldiklerinde sen git odanda yat eşinde artık ağırlaştı yorgun oluyo yatiyo pek iş yapamiyo kimseyi ağırlayacak durumda değil filan desin. Yada ışık olsa bile açmayın ararlarsada bakmayın sonra geldik açmadınız derlerse uygun değildik anne gelmeden önce ararsanız bizde ona göre hazırlarız kendimizi dersin. 
(507 puan) tarafından
Canım o çözüm olmuyor bugün müsait değillermis yarın geliriz deyip ertesi gün geliyorlar benim açıkça bişey demem lazım
0 oy
tarafından
Kayınvalideni kenara çek deki anne yanlış anlamazsan sana birşey soylicem sende benim annemsin bliyorsun hamileyim gelmeden yada evden çıkmadan bana haber verirsen ben de ortalığı toplarim
(507 puan) tarafından
Öyle bi kadın değil canım yani tanısan öyle anlarsın ama ben onu desem bambaşka şeyler söylemişim gibi herkese anlatır bizi evden kovdu filan
tarafından
O zaman kocan yapicak gerekiyorsa kavga et boşver bırak konuşsun düşünme ama burda önemli rol kocada
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Geldiklerinde  şu niye burda falan diye soylediklerinde geleceğinizden haberim olsaydı toplardim bugün pek halim yoktu de. Ben bi ker söyledim kaynanana bir daha habersiz gelmediler. İnsan olan bi seferde anlar zaten. Söyleyemem diyorsan. Geldiklerinde kapıyı pijamayla uykulu uykulu aç eşinde yatak odasında uyuyor numarası yapsın uyuyorduk biz dersin. Yada eşin kapıyı açsın sen banyoya koş eşin senin için duşta desin. Bu şekilde müsait olmadığınız durumlarda yakalanmaya çalış sonra düzelir diye düşünüyorum
(3,046 puan) tarafından
Tövbe estağfurullah yaa bornozla çıkacak yanlarjna sanki geldiklerini anlamamış gibi basacan çığlığı siz ne zaman geldiniz diye. Kız zaten hamileymişsin kapı calınca geç odana uyu. Eşinde hali yok uyuyor desin. Yanlarına çıkma geldiklerini duymamis gibi yap. Sana tavsiyem çocuk doğuncada ses de uyumuyor zil sesine uyanıyor falan de yoksa evde çıkmazlar.
(507 puan) tarafından
Canım öyle uyusam filan geçici çözüm bugün uyudu derler yarın yine geliyolar açıkça biseyler söylemem lazim
(3,046 puan) tarafından
Çıplak aç kapıyı diyecem de yok anlayacak insanlara benzemiyor pek :) eşinde aynı düşüncedeyse annesiyke konuşsun bence. Erkekler annelerine daha rahat anlatır dertlerini.
(507 puan) tarafından
Tam tersi aslında eşim annesine ne dese annesi hemen küsüyo artık o da korkar oldu babasına da söylese bile öyle gev.şek ki valla yaşına göre bişey olmaz bişey olmaz der konuyu kapatır
(3,046 puan) tarafından
O zaman biseferlik daha küssünler canım. Nasılsa barışırlar yine
0 oy
tarafından
Valla aynısından bende de vardı eltim kaynanam toplanıp gelirlerdi bi de tam akşam yemeği vakti yemek var mı yok mu sormazlar karnımız aç derlerdi bari gündüzden söyleyin de yemek hazırliyim derdim olsun ne varsa yeriz bişey olmaz derlerdi en son küstük kurtuldum oh mia
(507 puan) tarafından
Bunlar bişey oluyo eşime küsüyo birkaç hafta rahat ediyorum sonra geri barisiyorlar canım
tarafından
Eltim tamamen küstü sonra kaynanamla olaylar farklı gelişti şimdi evim yok annemde kalıyorız o yüzden gelmiyorlar yoksa yüzsüzlükle çıkıp gelirlerdi
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Ben olsam direk soylerim sonuçta evi yakın diye habersiz gelmeye hakkı yok söyle ddirek bırak kussunler
(507 puan) tarafından
Vala son çarem o olacak galiba canım burdakilere de sorayım dedim ama kırmadan halledemicem demekki
(1,939 puan) tarafından
Soylemen lazım ya habersiz gelinmez tamam oğlunun evi ama belki müsait değilsin
tarafından
Şöyle bırak kavga etsinler bir iki eder snra anlar gerizekali değilse eşinde arkandaysa
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bende görümce eltiler falan gelirdi böyle cat kapı surat asıyorum olmuyor hizmet etmiyorum olmuyor gelmekten vazgeçmiyorlar ama kötü gelin ilan ediyorlar her gün mutlaka cat kapı eşleri çocukları toplanır gelirdi saat fark etmez. Sonra aklıma bi fikir geldi kapalıyım ya ben geldiklerinde açmadım kapıyı üzerim müsait değil bi saniye diye beklettim kapıda bir iki dakika durdular öyle mal gibi sonra  içeri girince gülerek kadınlara kapalıyım müsait olmuyorum herzaman siz keşke önceden bildirseniz bana dedim. Sonraki sefer kadınlar msj attı sana geliyoruz haberin olsun diye ee ben evde değilim veya tam çıkıyorum bende yaa kusura bakmayın dedim pes ettiler daha ben davet etmeden gelmezler. Bi kaç kere de şey yapmıştım tam kapıdalar mesela ev kirli dağınık heme  zil çalınca elekrik süpürgesini ortaya getirmistim girişe salonun halisini toplayıp koltuğa katmıştım  tühh ya keşke haber verseydiniz dip temizliğe girişmiştim bende dedim. Ya bana yardım edip evimi temizlediler yada yok ya bi seni görelim diye ugradik gidiyoruz biz diye kaçtılar :)))

Kötü gelin demeyin ne olur artık canıma tak etti hiç boş günüm olmadan misafir agirliyordum
(507 puan) tarafından
Aman ne kötü gelini canım köle değiliz ya burası da bizim evimiz ozelimiz sonuçta hiç hakları yokki. Gündüz geldiklerinde bende açmadım aradılar disardayim arkadaşımla dedim bana ne dediler biliyo musun :) Nerdesin yakınlarda misin gelip alalım sana geldik biz :)
0 oy
(19 puan) tarafından
Canım bunu sen niye dert ediyorsun eşinin ailesi o söylemek zorunda eşine söyle sana hazırlanacam hazırlanamıyorum seni güzel karşılamak istiyorum ama olmuyor çat kapı geliyorlar de 
(507 puan) tarafından
Eşimi bilsen canim çocuk gibi takılıp kalıyor her küstüklerinde. Aman kimse küsmesin kırılmasın diye yaşıyo iş hayatında bile öyle bide ailesi olunca hiç söylemiyor
(19 puan) tarafından
Onları kırmayım derken sen kırılıyorsun ama o yapmıyorsa iş sana düşüyor direk söyle kaynanana bazen müsait olmuyorum çat kapı gelmeyin anne haber verin gelmeden de
0 oy
tarafından
Taşın valla doğurmadan taşın 
(507 puan) tarafından
Canım ha deyince tasinilmiyor ki evin kredisini ödüyoruz bide tasinsak bile başka şehire gitmedikce bunlara çözüm olmaz arabayla 10 dakika aramız en fazla yarım saat olsa yine gelirler aynı şekilde

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 338 göst.
9 Kasım 2020 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 94 göst.
0 oy
2 cevap 209 göst.
15 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Mervees (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 283 göst.
10 Haziran 2023 Aile kategorisinde 16Nur16 (130 puan) tarafından soruldu