0 oy
1,295 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar kızım doğduğundan beri çok hareketsiz durgun gözlerini açmıyor meme emmiyor okadar zorluyorum ayağının altina vuruyorum doktor dedi. 1 dkka ağlıyor geri hemen uyuyor. 

Çoktan taburcu olmam gerekirken halen hastanedeyiz. Doktor muayene etti. Tembellik var dedi hareketsiz olması beni rahatsiz etti dedi . Hemşireye dedim haftasına göre küçük kıyafetler bile çok büyük geldi 0-3 olmasına rağmen dedim. Evet 36 haftaya göre küçük dedi. Oysaki 41 haftalıkti doğduğunda :'(

Okadar küçük minnakım diye seviyordum karnimdayken minnak olarak kaldı ..

Çok korkuyorum kaç gündür içime atıyorum hareketsizligini hiç uyanmayisinj. Surekli uyuyor. Hiç acikmiyor insan uykuda ağlar acıktım diye altına yapsa bile azcik ağlıyor susuyor. Çok tepkisiz . Doktor muyaenede gücü çok iyi refleksleri gayet iyi ama cansız dedi. Sariliktan supheleniyorlar. Evet biliyorum her bebek sarılık geçiriyor. Ama içimde sıkıntı var ve rahatliyamiyorum. Emzir diyorlar uyanmiyor ki emzireyim. Neler neler yaptım. Kundaga bile sardım rahatsiz olupta ağlasın diye azcik ağladı alıştı sustu delircem . Netten uzun sureler açıp dinlettim. Kendim okudum. Fayda etmedi. Allah'ım sana emanet kızım yolumuzu aç dedim. Kızım gözünü acmiyorsada ağzını açsın emsin diye dua ettim olmadı . Ne denediysem olmadı.. kendi dikis aglarimi unuttum ..

Ona birşey olmasından korkuyorum. Sizinde başınıza gelmiştir Allah için yardım edin yol gösterin. Denerim her dediginizi belki olur kızım kendine gelir inşallah ❤️

image

Geceye bir anne bırakıyorum. Kızım gözlerini saniyelik açınca gözleri kayar gibi yukarı bakıp kapanıyor. Melekleri görüyorlar derler. 

Meleklere bile yalvardım. Ben çabalıyorum sizde cabalayin kızım için dedim. 

Dualarınızı esirgemeyin minnak kızımdan :'(

69 Cevaplar

0 oy
(707 puan) tarafından
Memeyi almıyorsa sagarak ver ağzına sık sütü o şekilde sarılığı geçer.Gerekiyorsa manada ver ağzını acmasada sen açıp ağzına sık çabalarsan olur.Gecmis olsun ve hayırlı olsun kucağına almışsın şükür ne güzel işte bunları düşün kendini düşün çabala Allah çabani karsiliksiz bırakmaz.
-Reklam-
0 oy
(3,895 puan) tarafından

Bnm kızımın sarılık değeri 18di.1 gece fototerapi aldı 12 oldu.Yine de uyanmaz sürekli uyur ve hiç tepki vermezdi.Altı pisse ağlamazdı arada bakardım gördüğüm gibi değiştirirdim.Güçlü ol her çocuk bu yollardan geçiyor bn uyandıramadım uykuda emzirdim uyurken emmeye alıştı bnmkinin de gözleri kayardı birde sapsarıydı gözünün içi bile sarıydı.Sarılığı 2 buçuk ay sürdü şimdi 3 yaşını geçti yerinde durmaz bir afacan oldu :) bu günlerde geçecek inşallah sabırlı ol.Sağlığı iyiyse gerisi önemli değil.

0 oy
tarafından
Kız sen ağlarsan sütun kesilir dua et dua etmekten başka bişey varmı canım rabbim bebeğine güç kuvvet versin inşallah rızkını arttırsın amin
0 oy
(38 puan) tarafından
Sütünü sağ yoksa direk mama ama şırınga ile azar azar damla damla ağzına sık uykuda bile olsa yutar o karnı doydukça güçlenir ve uyanır kan şekeri düştükçe açamaz gözünü oda sarılığa çevirir şırınga ile uyusa da ver gitsin ağzına çok sıkma ağzına boğlur bu sefer de benim kızda aynıydı çok uyuyordu meğer açlık uyutuyormuş
0 oy
(10,976 puan) tarafından
Canım korkma benimki oyle 1 hafta oldu uyudu sırf sarılıkmıs simdi geberiyorum uykusuzluktan mıkır Mıkır 2 dk durmuyo
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah amin düzelir canım korkma benim kızım da 35+3 de doğdu minnacıktı uyanmıyordu meme tutmadı biberonla besledim sonradan düzeldi şuan 11 aylık Allah'ım yavrunu sana bağışlasın inşallah amin
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Benim oğlumda ilk doğduğunda öyleydi gece bi defa uyandı bnde çok endişelendim sabah da 2 3 defa uyandı azıcık emdi yine uyudu altını değiştireken bile uyanmadı ama geçti tabi onlarda yoruluyor doğumda oyüzden olabilir şuan oğlum 4 buçuk yaşında :)) 
0 oy
tarafından
Satılıktan uyuyor sarılığı geçince duzelecek her bebek öyle ağlama 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 398 göst.
7 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 260 göst.
0 oy
1 cevap 44 göst.
21 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde duldan90 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 106 göst.

381,843 soru

11,431,773 cevap

34,994 kullanıcı

...