0 oy
1,290 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar kızım doğduğundan beri çok hareketsiz durgun gözlerini açmıyor meme emmiyor okadar zorluyorum ayağının altina vuruyorum doktor dedi. 1 dkka ağlıyor geri hemen uyuyor. 

Çoktan taburcu olmam gerekirken halen hastanedeyiz. Doktor muayene etti. Tembellik var dedi hareketsiz olması beni rahatsiz etti dedi . Hemşireye dedim haftasına göre küçük kıyafetler bile çok büyük geldi 0-3 olmasına rağmen dedim. Evet 36 haftaya göre küçük dedi. Oysaki 41 haftalıkti doğduğunda :'(

Okadar küçük minnakım diye seviyordum karnimdayken minnak olarak kaldı ..

Çok korkuyorum kaç gündür içime atıyorum hareketsizligini hiç uyanmayisinj. Surekli uyuyor. Hiç acikmiyor insan uykuda ağlar acıktım diye altına yapsa bile azcik ağlıyor susuyor. Çok tepkisiz . Doktor muyaenede gücü çok iyi refleksleri gayet iyi ama cansız dedi. Sariliktan supheleniyorlar. Evet biliyorum her bebek sarılık geçiriyor. Ama içimde sıkıntı var ve rahatliyamiyorum. Emzir diyorlar uyanmiyor ki emzireyim. Neler neler yaptım. Kundaga bile sardım rahatsiz olupta ağlasın diye azcik ağladı alıştı sustu delircem . Netten uzun sureler açıp dinlettim. Kendim okudum. Fayda etmedi. Allah'ım sana emanet kızım yolumuzu aç dedim. Kızım gözünü acmiyorsada ağzını açsın emsin diye dua ettim olmadı . Ne denediysem olmadı.. kendi dikis aglarimi unuttum ..

Ona birşey olmasından korkuyorum. Sizinde başınıza gelmiştir Allah için yardım edin yol gösterin. Denerim her dediginizi belki olur kızım kendine gelir inşallah ❤️

image

Geceye bir anne bırakıyorum. Kızım gözlerini saniyelik açınca gözleri kayar gibi yukarı bakıp kapanıyor. Melekleri görüyorlar derler. 

Meleklere bile yalvardım. Ben çabalıyorum sizde cabalayin kızım için dedim. 

Dualarınızı esirgemeyin minnak kızımdan :'(

69 Cevaplar

+1 oy
(12,777 puan) tarafından
Cnm sen sabırlı ol kızım da çok sarılığı vardı zorla derken emziriedim vücuduna ıslak mendil gezdirdim yikadigim bez vs burnunu sikardim zorda olsa 40 çıkana kadar sarılık vardı 

Ve benim kızda minicik di 2.600 doğdu küçücük eme eme toparlandı sen sakın ol küçük belli ki emerken yorulur uyur o 
tarafından
Evet simdi bi kizi varrr allah tam dedi kodu yapmalik herseyi biliyo findik
(12,777 puan) tarafından
Ahahaha o fıstık dediğin çok fenaaaa bakma öyle tatlı olduğuna
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım komusumun ogluda öyle hiç uyanmaz asla emmezdi öyle öyle toparlandı. Kan şekeri düşüyordu sanırım. Inşallah hemen toparlanır merak etme 
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Rabbim yardimcin olsun insallah kuzum içini ferah tut  daha cok kucuk sarilikdan da olabilir refleksleri guzelmis korkma alt kismini cikar komple ayagini siık burnunu sık uyandir azda olsa emzir kuzum emip.kendini toparlayınca gelir  kendine dua et surekli oku ufle kizina 
0 oy
tarafından
Kıyamam ya ama canım yeni dogan bebekler hep uyur benimkide hep uyurdu ilk doğduğunda doktorum izin verme kan şekeri düşer uyurken derdi, şimdi de uyusun diye saat sayıyorum artık o gunler için kendini bırakma bak sen ağlarsan sütün kesilir ve bebeğin seni hisseder daha iyi yaklaş ona eminim düzelecek herşey 
0 oy
(32 puan) tarafından
Canım ağlanacak bir şey yok çok şükür sağ salim kucağına almışsın 35 haftalık doğum yaptım kızıma benim kızımda çok hateketsizdi başta hale kendini anne karnında hisseder derler uyandıramıyordum ve sarılık oldu 1 gece yoğun bakımda kaldı dikkat et uyandırmak için altını aç 
0 oy
tarafından
Aynılarını yaşadım 39+0 da doğum yaptım ama oğlumun gelişimi 34+0 da durmuş kıyafetsiz 2400 geldi giydirip ölçtüler 2600 yazdılar ama gözümle gördüm 2400 doğdu. Sadece uyurdu uyandiramazdim ağlamazdı bile ben de mama verdim uyku arasında mama içiriyodum sarılığı öyle atlattı tabi ışık tedavisi de gördü şimdi 2 yaşında tam bir fırlama bu zor günler geçecek kendini yıpratma sütün de gitmesin 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Kurban olurum sana niye ağlıyorsun canım yeni doğanlar zaten sürekli uyur uyandır ayaklarinin altını gıdıkla biseyler et ordan hemşireler niye yardımcı olmuyor sana 

Ben hastaneye cok yakin oturuyorum biseye ihtiyacın olursa yardımcı olurum 

Ooo kız büyüyecek güçlenecek sende onunla gücleneceksin sen annesin güçlü ol bakalim unutma o gücünü senden alıyor 
0 oy
tarafından
Rabbim güç kuvvet versin ama senin böyle güçsüz kalman bebegini etkiler lütfen hemen toparlan o bebegin sana ihtiyacı var ki sen bu kadar bekledin o meleği benim kızımda öyle idi hiç dert etme sarılık yüksek ola bilir onuda çok emzirme gerekiyor o şekilde toparlanır 2 saate bir sürekli emzir gece gündüz kızım öyle toparlan dı 1 ay öyle geçti ama inşallah hemen kendine gelir kuzucuk sıkıntı etme ❤️
0 oy
tarafından
Ağlama stres yapma ki sütün gitmesin canım bebek bu daha 2 3 günlük uyuması emmemesi gayet normal her bebek öyle sarılık da olabilir kötü bişi değil bu tedavisi var sonuçta korkulacak bişi değil kendini böyle üzersen bebeğine şifa olacak sütün geri gider stres yapma lütfen kuzum benim sakin ol eminim bebeğin çok iyidir ama daha minnacık yani uyuması çok normal kırkı çıkana kadar böyle olur uyanmaz emmek için senin uyandırıp emzirmen lazım gıdıkla üstünü çıkar kulağıyla ayağıyla oyna iyice uyansn sonra emzir baktın olmuyor sütünü sağıp kaşıkla ver ama ilk önce stres yapmayı bırak lütfen 
0 oy
(402 puan) tarafından
Gerçekten canım bazı bebekler tembel oluyor kızım doğuştan öyle ne doğru dürüst emdi herşeyi geç oldu ama çok şükür sakin huzurlu kendi halinde bir bebeklik geçirdik şu an 14 aylık yeni emekliyor ve maşallah çok sağlıklı korkma geçecek bu günlerin hepsi
0 oy
(3,763 puan) tarafından
Zor tabi Allah kolaylik versin benimde bebisim 35 hafta da karnimda gelismemis benim haftam 41. Doldurdum normal muane gittim  doktor suyun bitmis yatis dediler uc ginde bi gidiyodum kontrle  bi anda kalp seviyesi dusuk dediler sezeryan oldum sonra 9 gun kuvezde kaldi solunum sıkıntisi  bide virus varmis ondan dolayi sadece 5 dk  gormek nasip olmusdi dogumdan sonra kendini yipratma sana ihtiyaci var 2.300 dogmusdu  altini ac burnu sık  benim kide aglamiyo acikinca 
0 oy
(3,044 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim. Boynundan falan kokla. Oğlumda zor uyandırdı boynundan koklayinca gıdık alıyor heralde öyle uyanırdı. İlk günler hep zor uyanıyorlar. Benim bebegimde ilk 3 hafta hep anlattığın gibiydi doğru düzgün ağlamazdı sesi çıkmazdı. zorla uyanırdı emer hemen uyurdu. Hafif sarılık var dediler. Biz bütün ev ahalisi toplanıp uyandirmaya çalışırdık. Şükür atlattık şimdi 2 aylik oldu bile. İnşallah en kısa zamanda sizde atlatırsınız bu zor günleri. 
0 oy
(2,078 puan) tarafından

Ayy canım resmini gördüm benimde gözlerim doldu, ağlama lütfen, bebeğin çok sağlıklı, tembeldir minyondur annesi, büyük iş sende 10 15 dakikada bir alıp bir damlada olsa agzına memeni verip sık, altını aç, çenesiyle oyna, burnunu sık açırda uyanır, bir yudum yesede tekrar uyur bu çok normal, hiçç üzme kendini

4 evladım var canım, her biri değişikti inan, büyüğüm çok hareketli kolikti, 2, senin bebeiş gibi tembeldi zorla uyandırır emzirirdim aç olsa da kendi hiç uyanmadı, çokta sağlıklı topaç gibiydi :) 

0 oy
(263 puan) tarafından
Sizin belki bir tık daha agir geciyordur inan bilemiyorum. Ama biz de cok ama cok cektik. Deliriyordum agliyordum ben de. Süt desen var ama yok cocuk uyuyor. Ben bebegimin sesini anca 40 ciktintan sonra duydum cunku aglamazdi etmezdi ayni sizinki gibi. Devamli uyurdu. Ya bi uyanmaz mi bebek derdim. Sariligi cok yuksekti 2 kere fototerapi aldi. Yani yilmadik devam ettik. Cok zordu biliyorum suan cok zor geciyor senin icin de. Ama gecicek. Inan ki gecicek. Eger tek problem sariliktan yasadigi halsizlikse bu cokkk normal bir durum. Hemen hemen cogu bebek yasiyor bu sarilik belasini. Uzulme annesi bi kac haftaya toparlayacak. Sen sıkma canini bosuma aglama insallah kizini alip evine varacaksin. Musmutlu gunler gecirceksin. Rabbim sifalar versin. 
0 oy
tarafından
Beni sinir etme bu hal ne kendine gel o daha küçücük öyle bir kız olur kğ valla iki dakika durmuyor DİE ağlarsın güveniyorum ben sanaaa
0 oy
(125 puan) tarafından
Yaaa kıyamam çok zor bir süreç beklemek benim bebeğinde hastanede kaldı ilk doğduğunda hatta tam eve gidicez diye giydirirken doktorlar geldi acil hastaneye sevi etmemiz gerek enfeksiyon ve sarılık olmuş kilo kaybediyor dediler 2 3 güne çıkar dediler bi umutla gittik ama 2 hafta kaldı beni emmedigi icin ac kaldi uyandiramadim eğer şimdiki aklım olsaydı ne yapar eder mama alır verirdim ama devlet işte kesinlikle olmaz dedi en azından çocuğum ac kalmazdı beklemek çok zor ama.rabbim sağlık versin inşaallah çıkardınız bian önce mama vermeyi dene  istersen emmiyorsa  en azından mama içsin yavrucak bi güçlü olmaya çalış lütfen 
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Üzme kendini biliyorum çok zor yaşayan bilir sen güçlü bir annesin  kendini toparla cnm 
0 oy
(373 puan) tarafından
Yaa kıyamam sana rabbim şifa versin bebişine sarılığını hala ölçmediler mi canım büyük ihtimal sarılıktır benim bebeğimde öyleydi 
0 oy
(92 puan) tarafından
Rabbim Sifa versin insallah canim kiyamam ben sana 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Yahu her yeni doğan bebek ilk zmnlar da özellikle halsiz bitkin ve hareketsiz uyku halinde.. sürekli besle ki sarılık olmasn işte mama ver yine ver o içer kendini topla ne olmuş sana böyle sen dik dur da bak ki bebek de iyi olsn.anne oldun sn ya artık ne bu hemen kendini salmalar.olacak düzelecek diyeceksin bir olmadı mı ikinci de daha iyi olacak diyeceksin.. sütünu sağ biberon ile ver mama ile destekle ağzını açmıyor mu kaşık ile besle yeter ki besle ztn kuş kadar midesi onun şuan

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 396 göst.
7 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 254 göst.
0 oy
1 cevap 43 göst.
21 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde duldan90 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 106 göst.

379,362 soru

11,355,583 cevap

34,831 kullanıcı

...