0 oy
735 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ben il dısına gelin qeldim 6 yıllık evliyim 4 yada 5 ayda bır qidiyorum ailemin yanına bilettı felan derken oqlumda var 500 lira qidiyor durumumuz cok iyi ama ben esime basen para hesabı yapsam oda qittiqimi söyluyor sen her qittiqinde sukadar para qıdıyor diye ve cok kırıcı bı sekilde söylüyor her defasında aglıyorum babama desemmi artık sen al dıye 

28 Cevaplar

+2 oy
(389 puan) tarafından
Kuzum benimde ailem başka şehirde gidişi eşim biletimi kesiyor evime dönüşü babam kesiyor
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Tam söylemek değilde mesela ben giderken eşim alıyor dönerken annemlerden direk dönüyorsam babam alıyor kayınvalideme uğruyorsam dönüşte kayınvalidemler alıyor aslında biraz durumdan bahsetsen belki baban dönüşü alır biraz yük oluyor gelemeyebilirim falan dersen baban durumu anlar ama birşey demiyorsan baban ses etmeyebilir 
+1 oy
(237 puan) tarafından
Hayır canım durumun iyisi eşin ödesin hiç ağlama neden eşin ozmn öyle dediğinde sen de ki tabiki gidecek ne olmuş gül geç boşver 
+1 oy
(15,721 puan) tarafından
Eşin anlayisli değil malesef bu onun görevi sana bunun hesabını da yapıyorsa ne diyebilisin ki 
(1,137 puan) tarafından
Ama kadın da para hesabı yapıyormuş ikisi de birbirine para hesabı yapıyor yani yazılandan onu anladım öyle demiş
(15,721 puan) tarafından
He orayı atlamışım ama.hesabi nasıl yaptığına bağlı bende bazen sorarım ne oldu nereye gitti diye
(1,137 puan) tarafından
Yanı onu bilmiyorum ama demiş orda bende bazen para hesabı yaparım oda sen de gidiyorsun bu kadar pars gidiyor diyor.  Anlaşırım kadarıyla adam da gezmelere para harcıyor ve kadın da bundan rahatsız ikisi de aynı şeyden yani
tarafından
Ben para hesabını nasıl yapıyorm biliyormusun bana cebimde oara yok deyip oraya buraya harcıyor onun için dedim oda bunu söylüyor ben aileme qiderken zarn plan program ile qidiyoruz o anki duruma bakıp gidiyorm
+1 oy
(1,217 puan) tarafından
Sen niye 4 5 ayda gidiyosunki 2 yıllık evliyim dahada gitmedim aileme virüs nedeniyle
(1,217 puan) tarafından
Uzak olunca 5 ayda bir gidilirmi gidilmez bnce bişey olmadığı sürece her gün gidicektiniz evlenmeseydiniz
(115 puan) tarafından
Senin aile bağın yok milletide kendin gibi sanma ne yapacağımıza sana soracak değiliz
(1,217 puan) tarafından
Benm aile bağlarım var şükür pandemi sürecinde eşim işsiz kaldı bend isterdim gitmek ama para yok zaten korona var ne yapsaydım
(833 puan) tarafından
Kız annem iki sokak uste oturuyor hergun beraberiz kimeneee.demekki senin koca izin vermiooo
(1,217 puan) tarafından
Okumamışsınki yakın olsa neyse dedim uzak yol masrafı çok oluyor diye dedim ben şuan gitsem 2 bin sadece yol
0 oy
(4,547 puan) tarafından
Eşin bunu karsimak zorunda.cunku siz evlisiniz artık hem durumunuz da iyiymiş 
0 oy
(119,346 puan) tarafından
soylede bilet cokmu pahali
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Hayır tabiki de eşin almak zorunda  baban fusunse zaten gittikçe 3 5 harçlık verirdi vermesi de gerekmiyor gittikçe eşin vermesi gerekiyor 
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Hayır tabi ki eşine kırıldığını anlat. Artık senin paran eşinin parası. Babanı boşu boşuna üzme benim için de sarıl elini öp. 
0 oy
tarafından
Durumun iyi değilse sık sık gitmesen de olur bence babana demen hoş olmaz
0 oy
(10,384 puan) tarafından
Seni ananın babanın yanına dahi gönderdiğinşn hesabını yapan adam da ne bileyim... Babana düşmez artık sen onun eşisin
0 oy
(723 puan) tarafından
Esin almak zorunda yani oda senin ailen sonucts tabiki gitceksin ailenin yanina. Hem dururmumuz iyi diyon kuzum alsin yani neden paranın lafını ediyo madem
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Durumunuz iyise neden sıkıntı ediyorsunki calisan kisi esin sanırım sadece haliyle erkekler tabiki para hesabi yapar yani bende annemlere gidince yol parami esim karsilar baskada harclik vermez babam ve annem karsilar bir masrafim olursa onlarda oldugum surece zaten 4 saatlik mesafedeyiz en fazla 10 gun kalirim yani onlar gelir gider ben giderim esimin izni olursa berabr gideriz oyle yani 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Eşin sana söylediği için yalnızca sen üzülüyorsun, bunu ailene söyleyerek onlarıda üzme, çok şükür durumunuz iyiymiş, karşılıklı sen bu ay şukadar para harcadın vb konuşmalarda bu laf kacınılmaz, keşke demeseymiş, eşlerler arasında böyle muhabbetler olmamalı, 
0 oy
tarafından
Durumunuz iyiyse eşinin bunu deme hakkı yok senin ihtiyaçlarını karşılamak zorunda baban mecbur değil artık kendisi isterse harçlık verir sana 
0 oy
tarafından
Hic alistirma cnm herseyini esin karsilasin
0 oy
(4,708 puan) tarafından
Bunu senin eşin karşılamak zorunda bizde Ocak ayında eşimle berbar gittik bide bebeğimiz var yaklaşık 2 bin tele gitş ve yemin ederim ki durumuzda aman aman iyi değil elim tek kelime etmedi keşke oldada dahada gitse diyordu
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Babana söyleyip üzme bence. Kendi aranızda esinizle halledin. Kırıldığınızi söyleyin. Yeri gelince siz de ona karşı anlayışlı olun ama anne babalarimiza böyle konuları hissettirirsek içlerine dert olur. Siz eşinizle aranızı duzltirsiniz ama babanızın içinden çıkmaz hiç hep kafaya takar 
0 oy
(530 puan) tarafından
Bence söyleme senin masraflarını eşin karşılamak zorunda ayrıca  baban düşünse en azından dönüş biletini alırdı ayıp olur söylemen 
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Baban almak zorunda değil canım. Zaten durumunuzda iyiymiş neden eşine batıyor yol masrafı

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 382 göst.
18 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 330 göst.
8 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Selma43 (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 616 göst.
27 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Semastz (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 362 göst.