0 oy
1,310 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
Bir tanıdık gönderdi meraktan tıkladım adidas kazandın paylaş birileriyle paylaş falan dedi.Telefon numaranız doğrulandı falan diyor wattsupıma erişti.İnternette okudum dolandırıcılıkmış mesajlar virüslüymüş o kadar tıkladım kimliğim ellerinde bir şey yapabilirler mi çok pişman oldum.O mesajı gönderen tanıdığa kızdım.Ne yapmam gerekiyor bu msjı alan var mı?

14 Cevaplar

0 oy
(11,505 puan) tarafından

Bugün bizim gruba da çok geldi o mesaj biz çıkardık kişiyi hemen umarım bir şey olmaz

-Reklam-
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Kimligin elinde derken ne var elinde?
(2,075 puan) tarafından
Allah seni :D olmaz bsey
(3,895 puan) tarafından
Off valla msjı gönderen arkadaşa saydırdım yaa akşam akşam ne oldu yaa bi aksiliğimiz bitmiyor :((
(2,075 puan) tarafından
Canim.benim adam dolandirmak.o.kadr kolay degil. Bazen bankada işim oluyo müşteri hizmetlerini ariyorum kart numaramj veriyorum tel numarami veriyorum kizlik soy adimi veriyorum.ona ragmen işlemi gerçekleştiremiyo kart sifrem olmadan. Bi cok şeyde ayni. Bi telefon numarasıyla kimse hic bi bilgine ulasamaz.
(3,895 puan) tarafından
Ohh rahatladım sağol.
(19 puan) tarafından
Canım onu tıklayan herkezimmrehberi ele geçiriliyo ve mesaj otomatk sana geliyo o mesajımmsana geldiğini karşı taraf bilmiyomuş bile tıkladığı için rehberdeki kişilere gönderiyomuş
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bnde girdm kuxum tc vermedik ya sorun olmaz takma
(3,895 puan) tarafından
Ay çok şükür bnde tc vermedim zaten tel üstüme kayıtlı değil :D neyse rahatladım.
(3,895 puan) tarafından
Ay çok şükür yaa bnde tc vermedim zaten tel üstüme kayıtlı değil :D neyse rahatladım.
(7,791 puan) tarafından
Telefon numarasından bi sey olmaz en fazla hat degistiririz ama gerek kalcagini sanmam inşallah bi sey olmaz ya
0 oy
tarafından
Cnm asla hediye kazandnz internet kazandınız gibi msjlara aldırış etmeyin çünkü bunlar maj sirketlerinin para tuzagi lütfen daha dikkatli olun
(3,895 puan) tarafından
Ne bileyim kutu seçin diyordu eğlenceli geldi deneyim dedim işte keşke hiç tıklamasaydım.
0 oy
(413 puan) tarafından

imagebu uyarı çıktı benim telefonumda. Gönderen kişiye virüs mü bulaştı sen niye link yolladın dedim. Kampanya var diye yaptım ama üyelik ücreti istiyor sildim dedi. Tuzak sanırım 

(3,895 puan) tarafından
Sadece telefon numaramı öğrendi tıkladığımda yani bi şey olmaz değil mi? Kimlik kredi lartı bilgisi falan yazmadım.
(413 puan) tarafından
Muhtemelen sorun olmaz. Amaçları o kredi kartı bilgisine sahip olmak zaten o yüzden üyelik ücreti filan diyorlar.  Benim telefonumda çok fazla bankacılık uygulaması var ben o yüzden çok dikkat ediyorum onayladığım her şeye. E devleti bile sildim bu yüzden. Şifrelerimi de kaydetmem mesela hiç. Nolur nolmaz işte :) ama sadece numara ile pek bişey yapabilen yok
0 oy
tarafından
Eşime de bugün biri atmış virüs müş galiba kendi kendine otomatik atıyormuş herkese 
0 oy
tarafından
Banada geldi tıkladım çıkmaya çalıştım olmadı virusluydu sanırım. Neyseki kurtardım telimi
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Banada geldi arkadaşımdan tıklamadan ne la bu dedim virüs dedi. İnsan önceden söylerdi :) ama ben tiklamadik anladım yani ins bişi olmaz
0 oy
tarafından
Öyle her yere tıklama valla sonra ağlarsın burda
0 oy
(2,832 puan) tarafından

Hiç bişey olmaz bence ya bende inandım kandım tıkladım gönderdim :D sonuç virüs uyarısı oldu ama bulaşmadı yani en azından ben öyle düşünmek istiyorum:)) 

0 oy
tarafından

Banada geldi tıklamadım işim olmaz 

0 oy
(2 puan) tarafından

Ben tıkladım telefonumda kredi kartı bilgileri falan yok da ama korktuğum şey benim burada telefonumunda rahatlıkla dolaşabilirler mi sosyal medya hesaplarım galerim falan bunlara rahatlıkla girebilirler mi merak ettiğim bu 

(3,895 puan) tarafından
Aynen bnmde
(3,895 puan) tarafından
Bnmde kart numaram fln yok sosyal medya ile de ilgilenmezler sanmıyorum :D
0 oy
tarafından
Sabahta beni 0212 li bi numara aradi  acmadim internetten baktim sakin bu numarayi acmayin filan diyodu iyi ki acmamisim . Kimlik numaranla herseyi yapabilirler gecmis olsun cnm
(3,895 puan) tarafından
Kimlik vermedim.
(3,895 puan) tarafından
Telefon numaramı almışlar.
0 oy
tarafından
Okumadan sildi  m ben. Ne k i  bu ??
(3,895 puan) tarafından
Dolandırıcılık işte
tarafından
Vallaha mi ay Allah tan sildim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 517 göst.
6 Mart 2021 Diğer kategorisinde Kerimaktass (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 154 göst.
14 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 389 göst.
8 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 479 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,011 puan) tarafından soruldu

379,174 soru

11,350,345 cevap

34,818 kullanıcı

...