0 oy
475 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
merhaba 19 aylik bebegime bakici buldum. 2 hafta beraber duracagiz alisma suresi olsun diye. Temizlik yemek falanda yapacak cocuk uyudugunda vakit buldukca.Is basi yaptiginda nelere dikkat etsem nasil bir yol izlesem kayinvalimde bir alt katmda otruyor oda denetliycek ara ara gelecek oturcak durcak bakiciyla.Evde bir tane kamera var cocgn uyudugunu kntrl etmek icin yatak odamda bi kac tane dahami alsam bilemiyorum

17 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Kaynanan baksaydı sen parayı ona verseydin öyle bir ihtimal yok mu evin bütün düzenini çocuğunu yabancı birine bırakmak yerine kaynanan yardımcı olmaz mı canm
(10,411 puan) tarafından
Aradığım yorum artıladım
(612 puan) tarafından
Kimsenin kayınvalide si ya da annesi o sorumluluğun altına girmek zorunda değil bence.. Her babaanne anneanne çocuk bakacak durumda ya da arzuda da olmuyor.
(1 puan) tarafından
malesef ameliyat oldu 3 4 kere bunyesi zayif dustu
-Reklam-
+1 oy
(1,584 puan) tarafından
Al al heryere koy kuzum sakın yanlış anlama nasıl güvenip alıyorsunuz ya bakıcıları ben gözümden sakiniyorum hiç kimseye birakamiyorum belki mecbursun bilemem 
0 oy
(874 puan) tarafından
Çalışmasa bile her odaya kamera koy geniş açı alan bilgilendir çalışıyor de. Ya da çalışan koy kamerayı çünkü çok vaka var bu konularda 
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Bence almalısın mutlaka bakıcıyı tanımıyorsan önemli bi konu
0 oy
tarafından
Al gizlice koy kamera salonada bakıcı bilmesin mutfak veya antreyede al.koy
0 oy
tarafından
Valla evine bence kamerayi gizli yerlestir ne olur ne olmaz görüyoruz haberlerde. Asla guvenmem kimseye. Cocugunu birakcan sonucta
0 oy
tarafından
Kesinlikle ampul kameralar var fiyatı da uygun ampul niyetine avizeye takıyorsun görüntü kayıt ediyor. Kesinlikle takmalisin. Ama görüntü izleyecegin zaman eşin değil de sen izle 
0 oy
(508 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam her odaya kamera koyardım devir çok kötü inşallah vok iyi bir abla olur minige kayınvalidenin yakın olması iyi  hemde 19 aylik hareketlerinden bakiciyi sevip sevmediğini gösterebilecek yasta inşallah gönlünce olur ama sen yinede her odaya kamera köy ve gizli olsun bence 
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Kesinlikle al canım bu devirde her zaman tetikte olacaksın 
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Kayinvalideniz yaşlı yada hasta mı neden bakmıyor canım
(1 puan) tarafından
2 3 kere ameliyatt oldu bunyesi zayifladi yoruluyor
(5,721 puan) tarafından
Allah şifa versin cnm. Kamera evde varsa onu söyleyin kaç tane koyarsanız koyun haberi olsun sonuçta o da özel bir hayat oluyor tamam evladinizi görün ama bayana söyleyin kamerayı zaten dikkat eder kayınvalidenizde denetler olur Allah'ın izniyle
(1 puan) tarafından
evet oda istedi zaten kendi kamera
(5,721 puan) tarafından
O zaman sorun yok canim. Bende baktım çocuk kamera yoktu evde Allah görüyordu. 9 aylıktı ,3bucuk yaşına kadar baktım snra nisanlandim evlendim ablayla hala gorusuyoruz aileden gibi olduk doğumgünü hastalık düğün nişan herseyimize koştu bende öyle tesadüf onun olduğu sokağa evlendim. Allah önce vicdan versin
0 oy
(2,241 puan) tarafından
canim evdeki bir kameradan haberi olsun digerinden olmasin mesela oturma idasinda var diyorsan mutfakda varsa soyleme bu sekilde biraz denetle . Allah korusun cigerini emanet edeceksin bak bakalim kameranin oldugu yerde nasil davraniyo olmadigi yerde nasil ayniysa daha da guvenirsin 
(1 puan) tarafından
kadin kendi kamera takilsin istedi zaten
0 oy
tarafından
Her odaya kamera koy bence kameradan izle bence sürekli 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kamera evet her odaya alsan iyi olur. Bebeğine nasıl davranıyo, tepkileri nasıl, onunla oynaması vakit geçirmesi ilgisi konuşması yemek yedirmesi herşeyine dikkatli bakıp incele. Fazla yüz betme mesela çokta katı suratsız olma orta halli ol çok yüz göz olurdan ilerde cıvıtır. 
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Canm bakıcı lisanslimi tecrübelimi yani 
(1 puan) tarafından
3040  arti sgk
(1 puan) tarafından
ama ben calisacagim canim
(2,241 puan) tarafından
fiyat cok iyiymis ya Allah bin bereket versin demek ben suan ise girsem aldigim tum maas bakiciya gider :)))
(1 puan) tarafından
canim 325 eurosunu devlet verecek eger annenin 4a sigortasi varsa bakicininda sertifikasi varsa
(1,908 puan) tarafından
Fiyat güzel benim sadece temizlik için gelen var asgari ücret veriyoruz sekiz aylık hamileyim bir yasindada ogl var ben küçüğe bakarken en azından oglumlada ilgilenen biri olsun istedik bizde düşünüyoruz bakalim
0 oy
(612 puan) tarafından
Canım benim evimde heryerde kamera var. Öyle gizleyim filan da demedim. Kamera var heryerde ve biliyor. Neyi gizleyeceğim? Bilsin adam gibi davransın. Çocuğuma kamera ola ola yok diye kötülük yaptıktan sonra kötülük ettiğini bilsem neye yarar. İlk önce kameraları, kayıt altında olduğunu belirttim ben. Bizimki arkadaşımın dayısının kızıydı. Sadece ben izliyorum. Ama bişey olursa kimse vebal altında kalmasın güveniyorum ama seni de çocuğumu da bişey olması durumunda güvence altına almak için kamerasız asla dedim. Gün içerisinde sürekli kameradan izlediğimi laf aralarında belirttim, özlüyorum bakmadan duramam yavrum vs. gibi laf arasında söyledim. Ara ara kameradan konuşuyorum da şunu yapın bunu edin diye. Bilsin ki izliyorum ama ne zaman izliyorum bilemez tabi. İş konusuna gelince çok çok net çiz. Bulaşık makinesini toplayacaksa, mutfağı süpürüp yatak odasını süpürmeyecekse ya da ihtiyacım olan iş neyse sabah söylerim onu yaparsın gibi beklentini açıkça belirt. Ayrıca geliş gidiş saatini net konuş oldu ya erken geldin geç geldin nasıl olacak anlaşın. Ayrıca resmi tatillerde vs. ücretlendirme dahil mi değil mi anlaşın. Yani aklıma gelenler bunlar. Yada 2 hafta gel şartları birbirimizden memnun kalırsak konuşalım de, o arada neler yapmasını istediğin gösterir zaten kendini. Ama ilk işin kameralarını almak olsun. 
(1 puan) tarafından
siz hangi kameradan aldiniz dinliyorum dediniz ya
(612 puan) tarafından
Xiaomi ama modelini hatırlayamadım canım trendyoldan yorumlara bakarak alabilirsin. Biz öyle almıştık
(1 puan) tarafından
ya onlar kablolu ya sikinti olmuyormu ben is yeri kameralarindan dusunuyorum ama onlardada mikrofon ses yok heralde
(1 puan) tarafından
1 uygulamayla 3 4 odayi gorebiliyormusunuzki onlar uygulamayla calisiyor cunku benim evmde sadce yatak odasnda war 3 tane daha alsam tek uygulamayla izleyebilirmiyim
(612 puan) tarafından
Ben izliyorum sorun yaşamıyorum canım
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Bende zor durumda kaldım evime gelsin dedim normalde evimde bir yabancı istemem zaten bulamadım herkes eve gelmeyi kabul etmiyor.. komşum ben bakarım dedi baktım temiz titiz iki çocuk büyütmüş genç kadın .. sürekli foto video atıyor namaz kılıyor içinde Allah korkusu varsa çocuğa emanet gözüyle iyi bakar diye düşünüyorum.. aklında bulunsun evde kamera koyup izlemek suçmus kadın özel hayatım izleniyor diye dava açsa kaybedermişiz.. bir de ne kadara bakacak sigorta falan istedi mi 
(1 puan) tarafından
3040 tl arti sigorta
(2,853 puan) tarafından
Çok fazla senin en az 6 bin alıyor olman lazım :)
(1 puan) tarafından
325 eursnu devlet vercek anne 4a sigortaliysa  ve bakici egitimli sertifikaliysa
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Bence salonuna falan koy 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 1,093 göst.
2 Mart 2023 Diğer kategorisinde 12345ebe (781 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
29 Eylül 2022 Aile kategorisinde Birkoalaannesi (496 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 286 göst.