0 oy
465 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,247 puan) tarafından
Kızlar su gibi geliyo onda çok az emzirme pompasıyla denedik onda da iki üç çay kaşığı anca geliyo mama aldık kaşıkla verdik bu gün ben sütümü gelmesi için ne yapabilirim rezene çayı da içtim bu gün 

16 Cevaplar

0 oy
(7,971 puan) tarafından
Bol bol su iç
(2,247 puan) tarafından
3 litre içtim en az
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende sezeryan oldum 8 gun önce  duş al gelir canim sivi şeyler ic bol bol
tarafından
Ilk gunu benimde azdı gayet normal 2 güne gelir seninkide
(2,247 puan) tarafından
İnşallah canım yaa
tarafından
O sari sut cok faydali. Emzirdikce gelir
tarafından
Aynen ilk 1 hafta geliyormus o sarı süt sonra normale dönüyormuş sutun gelmese bile bi emzir bi mama verki hem ac kalmasn sarilik olmasn hemde mamaya alismasinki emzirebilesin
(2,247 puan) tarafından
Mamayı kaşıkla veriyoruz canım beni emiyo sonra pompayla bir çay kaşığı anca çıkıyo süt gibi değil sarı su inşallah süte döner çoğalır
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Benim 3 günde gelmişti sütüm canım stres yapma bol su iç, rezene varsa kuru dut kaynat suyunu iç hem gaza hem süt için iyi oluyor. Şerbet yapabilirsin 
(2,247 puan) tarafından
Rezene çayı içtim lohusa şerbeti yedim bol sıvı tükettim ama inşallah bi kaç güne gelir
(3,527 puan) tarafından
Gelir canım hiç stres yapma kendine
(2,247 puan) tarafından
İnşallah kuzum
0 oy
tarafından
Canım malt içeceği duymuştum süt için ama denemedim tabi bi araştır istersen 

Eczanede çaylar falan almış 

Sağlıcakla büyüt miniği ,konusmustuk zaten. Ikinizide çok öpüyorum ❤⚘
(2,247 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım rezene çayı içtim bol sıvı tüketiyorum ama çok mutsuzum sütüm yok diye sızlanma şişkinlik falanda yok göğsümde ( senin yerin ayrı buketim) sağlıcakla al kucağına sende inşallah
tarafından
Görmeden yüreğime aldığım kardeşimsin sen benim . Minigin ,miniğimdir ❤⚘
Stres yapma balım kendine .
(2,247 puan) tarafından
Ay canımsın sen benim diyecek bişe bulamıyorum iyikş tanımışım seni:)
0 oy
tarafından
Yorumdaki arkadaşların dediklerini yap ve süt gelmese bile sürekli emzir. Emzirmek süt kanallarını açar
(2,247 puan) tarafından
Tamam canım emziriyorum inşallah gelir
0 oy
tarafından
Sen ver göğsünü emzir bol su iç rezene iç incir ye çekirdekli siyah üzüm ye çiğ fındık bulgur pilavı komposta bunlar işime yaramıştı
(2,247 puan) tarafından
Tamam canım denerim
0 oy
tarafından
Gelmis canim iste zaten onun midesi bi kiraz kadar

Sen ustunu cikar koy bebegi gogsume surekli ve surekli emzir 
(2,247 puan) tarafından
Emziriyorum canım ama göğsümde şişlik bile yok süt için ağrıma bile yok
tarafından
Agri magri olmuyor 4  gunde kolostrum denilen sari süt geldi bende 2 yemek kasigi kadar ancaydi iki meme. Dedim ya bebeginin midesi bi visne kadar sütun yok degil. Ama sureci hizlandirmak icin bis vaktin olursa el pompasi veya elekti0rikli pompayla sağ ki meme cok uyarilsin süt gelisi hizlansin
(2,247 puan) tarafından
El pompasıyla sıkıyorum elimle sıkıyorum bebeğe veriyorum ama çok az var
tarafından
Cogalicsk rahat ol
0 oy
(41 puan) tarafından
Pompayla çıkmaz sanırım benim iki üç gün kolostrum geldi ondan sonra normal süt oldu yavaş yavaş ne zaman pompayla baksam biberonu dahi batırmıyodu sütüm bebeğim doymuyo süt yok diye endişelenirdim ama çok şükür mama vermediğim halde sarılık olmadı hiç git gide düştü sarılığı kilosu da çok çok iyiydi boşa endişe etmişim diyorum 
(2,247 puan) tarafından
Sıkınca pompadan daha çok geliyo elimle sağına daha çok çıkıyo inşallah süte döner
(41 puan) tarafından
Döner döner siz stres yapmayın emzirin sadece :)))
(2,247 puan) tarafından
Göğsümde şişkinlik yada ağrı yok süt olur mu ki:(
(41 puan) tarafından
Ben kendimden yola çıkarak söylüyorum bir hafta falan sütün indiğini hissetmedim soruyolardı sızlayarak iniyomu diye evet derdim millete ama hiç sızlamazdı elleyince çokta yumuşaktı ilk bebeğim benimde tecrübesizim sonradan süt inerken sızlamaya başladı
(2,247 puan) tarafından
İnşallah benimde sütüm gelir
(41 puan) tarafından
Gelir kafanıza takmayın aslında doğanın kanunu böyle ben hiç süt yetmediği için ememeyen kuzu görmedim :D benimde 5 aylık oğlum var süt yetmiyo artık bizim neden böyle anlamıyorum
0 oy
(181 puan) tarafından
Duş al canım göğüslerini ovala bol su ve rezene iç 
(181 puan) tarafından
Bide canım bebeğinini sık sık emzir benim de gelmedi göğsüm kuru kuru emdigi için yara oldu ama pes etmedim benimki 25 gün sonra tam anlamıyla geldi çünkü gelmiyo diye emzirmemezlik yapmadım
(2,247 puan) tarafından
Ay inşallah gelir canım yaa sıkıyorum su gibi geliyo onu göğsüme sürüp emziriyorum ama ne bi şişlik ne bi sızlanma var
(181 puan) tarafından
Daha çok yenisin canım gelir inşaallah pes etmeden emzirirsen
(2,247 puan) tarafından
Ne kadar aralıkla emzirmeliyim canım
(181 puan) tarafından
Yani her ağladığın da emzir canım uyuyorsa da 2 saat dolunca uyanmasını beklemeden emzir
0 oy
(483 puan) tarafından
Cnm sezaryan okunca 3 gun icinde ancak geliyromus bnmkide oyle oldu stres yapma emzir gelir cnm 
(2,247 puan) tarafından
İnşallah canım pompadan daha az elimle sağına daha çok geliyo ama su gibi
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Bol su iç bol bol emzir mama takviyesi yap mutlaka sarılık olmasın brnim 15 günde gelsi sütüm hep emzirdim ama memeden indirmedim resmen emdikçe geldi
(2,247 puan) tarafından
Ne kadar süre aralıkla emzirdin canım
(25,223 puan) tarafından
İnan hiç indirmedim desem yeridir. Skşsm 8 de odaya getirirdim grce uykusuna sabaha ksdsr emdiğini bilirim hem sadece memede susuyordu hem uyuyordu orda 2 ay böyle geçti gerçi hala memede uyuyo
(2,247 puan) tarafından
O da çok zormuş canım yaa
0 oy
(11,990 puan) tarafından
Artar canım benim 5.günğn sabahı tam indi ılık duş al alamıyorsan sürekli göğsünü sıcağa yakın su ile masaj yaparak yıka
(2,247 puan) tarafından
Ne bi şişlik ne bir sızı var normal mi şuan canım bu gün duş aldım
(11,990 puan) tarafından
Normal canım ben de 5 gün hayatı kendime zindan ettim sen yine memeni ver yavruna uyarsın göğsünü varsa elektrikli pompa ile de sağmaya çalış. 5. Gün sonrası bende aşırı süt üretimi başladı düşün tişört falan göl olurdu. Su iç bolca bi de humana var ondan al günde 3 fincan iç desteği olur onun da. Ama başta bomboştu benim de. O sarı su gibi sıvıyı sakın ziyan etme kolostrum o öyle kıymetli ki
(2,247 puan) tarafından
Pompayla sağdım yeni ama çok az çıktı şimdi emzirmeye çalışacam tekrar
0 oy
(7,441 puan) tarafından
İlk günler pompa ile değil parmağınızla sagin sütü ne kadar gelirse bebek için o kadar faydalı 
(7,441 puan) tarafından
Birde duş al göğsüne masaj yap
(2,247 puan) tarafından
Duş aldım elimle de sıkıyorum bebeği de emziriyorum ama inşallah gelir
(7,441 puan) tarafından
Gelir canım merak etme damla damla gelmesin bile onu doyurur midesi küçücük zaten
(2,247 puan) tarafından
İnşallah canım ya
0 oy
(530 puan) tarafından
Bol bol dinlen su iç ilk üç gün zaten sarı su gibi geliyor sıcak duş al insallah gelir en kısa zamanda canım
(2,247 puan) tarafından
İnşallah canım yaa kaynanamlar aynı gelmeyecekmiş gibi davranıyo
(530 puan) tarafından
Aman kimseyi takma canım insan birde bilmiyor ilk gebeliği olunca ben nasıl emzirecegşmi bile bilmiyordum tutamıyordum:)
(2,247 puan) tarafından
Bende öyleyim canım altına yastık koyuyorum anca :)
(530 puan) tarafından
Alışırsın canım zamanla uzun süre dik oturma canım sana tavsiyem dikiş yeri sisyor yoksa
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Canım doğumdan 3 gün sonra sütüm geldi bol bol emzir bebeğini mamayı kaşıkla ya da damla gibi ver biberonla verme meme reddi olur
(2,247 puan) tarafından
Kaşıkla veriyoruz canım ne kadar aralıkla emziriyosun kaç saate bir
(1,730 puan) tarafından
Benim bebeğim 3 aylık oldu sen yeni doğum yapmışsın ilk önce memeyi ver yorulana kadar emsin baktın ağlıyor ondan sonra kaşıkla mama ver doktor öyle demişti
(1,730 puan) tarafından
Ha ayrıca sütüm az diyorsun bebeğinin midesi büyüdükçe sütünde artar az değil yani mamaya bile gerek yok en önemlisi anne sütü
(2,247 puan) tarafından
Önce kendimi veriyorum canım sonra mamayı kaşıkla veriyoruz
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Canım bebeğinin midesi şimdi kiraz kadar zaten gelen süt yetiyor olabilir. 
(2,247 puan) tarafından
Yok canım dün bir kez kaka yaptı daha fazla yapması lazımdı sanırım
(3,212 puan) tarafından
Kakadan ziyade çiş sayısı önemli canım. Net hatırlamıyorum günlük çişli bez sayısı vardı olması gereken. Süt için de kafanı rahat bırak muhakkak gelecektir bedenine güven. Sıcak duş alıp masaj yap bol bol emzir emmediği zamanlarda göğsünün ortasında uyut tenine dokunsun. Şimdi vücudun ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Sıcak havlu koyabilirsin göğüslerine.
(2,247 puan) tarafından
Tamam canım dediklerini uygulucam inşallah süt gelir
(3,212 puan) tarafından
Gelir canım gelir sen hiç merak etme vücuduna güven :) sağlıkla huzurla büyüsün lıkır lıkır sütün olsun inşallah...
(2,247 puan) tarafından
Amin canım benim Allah razı olsun inşallahh

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 535 göst.
0 oy
16 cevap 202 göst.
22 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Lale030507 (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 422 göst.
31 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Meryemserap (965 puan) tarafından soruldu
0 oy