0 oy
362 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Allah askina bana bi çözüm bulun uyku düzenleri yok hele buyugu benle esimi yatiryor sonra yatiyor afedersinz ozel hayat denen bisey kalmadi eşim bana kızıyor neden yatkiyor diye şimdide yatmıyor benm yatmami bekliyor artik kizdim valla bağırdım dayanamadm

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kac yaşındalar 
tarafından
Biri 10 aylik olacak digeri 5 yaşında herseyi anlıyor artik resmen eşimle aramza giriyor yayaginda yat diyorum gifip yatıyor ama beni bekliyor uyuyorim sinra yatıyor
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Cocugunun dilinden en iyi anlayan annesidir gündüz uykularini düzene sokarsan gece de erken uyurlar
tarafından
Canm büyükte 5 yasinda gündüz hic yatmaz sabahta 9 da uyanirlar
(7,654 puan) tarafından
Oo küçük değilmiş ama 9 da yataga gidip sokacaksin
tarafından
Vallaho uataklari saat 9 da sarıyorum genelde ama icinde fink atıyor cok hiperaktif bi cocuk bizyatak odasinda yatmiyiruz yer yataginda yatıyoruz odabyanmzda
(7,654 puan) tarafından
Yeni nesil cocuklar bir degisik
0 oy
(351 puan) tarafından
Benım ıkı kızım var 2 side saat 21 30 da uyurlar  cok sukur her gun aynu saaatte yatırmaya dıkkat et canım
tarafından
Yok canm nerde benmkiler en gec küçüğü 10 da yatar
(351 puan) tarafından
Benim buyuk 5 yasında odasında yatar 1 bucuj yasından beri küçükte 8 aylık daha ikiside aynı saatte uyur
tarafından
Masallah onlara canm ya bende alistrcam artik ama benm büyüğü cok korkuyor
(351 puan) tarafından
Yanında yat cnm odasında hep aynı saatte uyut alısır
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Ödül yanlış belki alışır ama ödülle güzel konuşarak halledebilirsin yanlış old anlar geçici dönemdir ama pes etme mutlaka yatsın odasında ortaniza alma 
tarafından
Kiz odada yatmıyor zaten ona oda almadik dolabi herseyi var uatagi tek almadik neden mi çünkü yatmiyorm asllaaa diyor bizde masrafyapmadk ama alacam yeter 5 yaşında herseyi anlıyor
(12,777 puan) tarafından
Tabiki anliyo en baştan küçükken ayırmak da gerekiyo kardeş de kıskanır kaç yaşında odasını ayırdın
0 oy
tarafından
Biraz seni zorlar ama bence hergun aynı saatte mutlaka uyutmaya çalış olmazsa eline bı oyuncak ayıcık gibi bişey ver hadi önce kim uyuyacak falan yap bakalım gelip bakacam önce ayıcık uyumuş olursa ona sabah kalkınca çikolata verecem falan de 
tarafından
Kiz benm oğlum cok fena öyle seylere inanmaz kanmaz yomsa yapardim saf degil inan
tarafından
Ayy Allah yardımcın olsun biz napacaz acaba off
tarafından
Aminnn canm ya bende ne yapcagimi sasrdim bak kizmak ise yaradi galiba yatti
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Kuzum sabah kacta kalkiyolar bir sekilde duzene koy uykularini, rutin olustur cocuklara mesela 
(2,020 puan) tarafından
11 e birakma canim hatta bence  9 bile gec. Bir cocugun gelisimi icin 6 8 arasinda uyanmalari lazimm. Mesela cocuklari sabah 7 de kaldir 1 hafta yoracak aktiviteler yaptirbiraz disini sık duzene girer. Ben 6 aylik ogluma kendim bu sekilde uyku duzeni kurdum canim
 3 ay oncesine kadar gece 1 de halaayagimda salliyor olurdum. Cok kitap okudum arastirdim. 1 hafta boyunca sabah6 da uyandirdim uyuyor olsa bile sonra duzene girdi. Suan mesela 7 de uyaniyor aksam da 7 bucuk 8 gibi uyumus oluyor
tarafından
Canm ya bende bi bebe var gece uykum yok zaten onlar nasil uyusa vebde hemn uyuyorum o kadr erken uyanamam bende enerjisuz oluyorum ne zamn erken uyansam
(2,020 puan) tarafından
Kuzum inan bana da cok zor geliyordu ilk zamanlar ama sende alisiyorsun 1 sure sonra. Mesela bak oglum 7 bucuk da uyudu aksam. Ve ben yarinin yemegini bile yaptim . Yani yarin isim sıfır kendime vakit ayirabilcem. Bu sekilde düşün. Istikrarli olursan alisirsin
tarafından
Deniyecém canm insallah yapabilirim hatta alarm kurayım simdi tskrler canm
(2,020 puan) tarafından
Rica ederim canimmm dene birsy kaybetmessin :*
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Benimde 5 yaşında tek çözümü sabah çok erken uyandırıp öğle uyutmayarak yaptm. Akşamda en geç 8 oldumu uykusuzluktan bayıldı. Erken yatınca mecbur ben uyandırmadan sabah erken kalktı uyku düzeni öyle oluştu 
tarafından
Benm oglen asla uatmaz zaten sabahta 9 uyanir benmde 5 yaşında cok fena bi cocuk kandiramoyirsun
(1,755 puan) tarafından
Valla benimki de fena parmağında oynatıyor bizi ama çocuklar düzen sever sen onu yarın 7 de bi uyandır bakim akşam 7 de kapanmaya başlar gözleri  bir iki gün sende oda zorlanır ama alışırsnz
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Canım küçüğün sekizde uyumuş olmalı büyük de taş çatlasa 10 olmalı. Gelişimleri için 11de derin uykuda olmalılar. Büyük ihtimal sabah geç kalktıkları için uyumuyorlar uyumadıkça düzen kurulmuyor. Sabah 7 de kaldırmayı deneyebilirsin bir süre. 
tarafından
Deniyecem canm ne yapiyim bilmiyorum valla alarm kurarim bundan sinra hababm sinifi yapacaz
0 oy
(6,681 puan) tarafından

Oylen yatirma canim 5yasi var artik..benim oglumda bizsiz yatmaz bu yuzden yataga erkenden giriyoruz 9 bucuk 10gibi 5dakika yaninda uzaniyoruz hemen uykuya daliyo sora kalkip işimizi goruyoruz:Dvakit geciriyoruz)

tarafından
Yatmıyor canm yatmiyir bizim ustmamizi bekliyor benm oglum cok fena yatafi saat 9 da sarıyorum icinde fink atiyir gene yatmiyir
(6,681 puan) tarafından
İşiklari sondurun alin ortanizi uyuyucak zaten bi kac gun sora uykusu duzene girer yaparsaniz
0 oy
tarafından
Alllah sabır versin. Canm ayran icir uykusu gelsin 
tarafından
Bebk içiyor ama büyüğü sevmiyor cok inatci ya :(
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Baştan bir uyku düzenleri oturması lâzım özellikle bebeğin uyku düzeni olmuş olmalıydı beş yaşında olanda gündüz uykusu uyumalı bence artık bir.düzene koy belli ssatlerde her gün aynı zamanda uyumaya alıştır çok zor olur böyle senin için

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 79 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde tontilos (525 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 300 göst.
0 oy
2 cevap 201 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 153 göst.
17 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Aslicikk (802 puan) tarafından soruldu