0 oy
943 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Oglum henuz 16 aylikk ama dokunması gereken yerlere başta hayır annecim felan dedim gülerek yapmaya devam etti ama sonrasında sesli bi şekilde şssssstt deyip parmağımı salladım şimdi oraya gidio sssst diye parmağini sallayip benim yaptgmi yapio dokunmuo yani burda bazen tepki goruo ya ses yukseltmek felan bence anormal bişi deglmis yasak olan yerleri bilio oğlum ayrıca komsumn oğlu geldi TV duvara asili altndada sehpa var ve priz yer yakın oğluma oralar içinde ssst deyip uyardım komşunun oğlu sehpaya çıkınca ona ssstt yapio demekki kötu bişi deglmis yasak yerleri sesli uyarmak yanlış mı yapıyorum?

39 Cevaplar

0 oy
(1,238 puan) tarafından
Tabiki sesimiz yukseliyor yaslarida buyudukce istekleri yaramazliklari derken insanin bir tahammul noktasi var yani  tabi bu ses yukseltme hakaret ve siddete varmadigi surece  olabilir tabiki. Bizde insaniz benimde zaman zaman bagirip cagirdigim oluyor tabiki ama siddet olmadi hic cok sukurr cok sinirlendim zaman cocugun yanindan uzaklasirim sakinlesmek icin baska odaya giderim sakinlesir gelirim 
tarafından
Gitsem nolucak kuyrugm oda gelir:)
(1,238 puan) tarafından
tabi canim olur o kadar :)
(1,238 puan) tarafından
tabi canim olur o kadar :) yapacak birsey yok oyle boyle buyuyotrlar emin ol
-Reklam-
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Yükseltmiyorım diyen yoktur bence 
tarafından
Kesnlikle cano
0 oy
(109 puan) tarafından
Kızım neredeyse 16 aylık. Bağırdığım oluyor özellikle kedilerimizin mamasını ağzına atınca o an görünce hayırr diye Bi bağırıyorum. Bağırınca korkuyor ne yazık ki aslında bu bebek anlamaz demeden neden oraya elini sokamayacağını anlatmalıyız ya da neden o kabloyu çekmemesi gerektiğini detaylıca anlatıyorum ben de gözlerinin içine bakarak okşayıp sarılarak o zaman çok daha iyi anlıyor. Her zaman bunu yapamazsam da hergün daha sık yapmaya özen gösteriyorum. Bağırdığım da anlamadağındna eminim çünkü korkup yanıma gelip sarılıyor. Bağırmamaya çalışıyorum. 
0 oy
(924 puan) tarafından
Kardeşine vuruyor uyarıyorum devam ediyor bağırmak zorunda kalıyorum uzun süredir kardeşine vurmadı cama çıkmıyor disiplin şart yasak koymak şart bence hiç bağırmaya olduğunu dusunmuyorum kural koymazsak tehlike heryerde ve normal dille anlamiyorsa ses yükseltmem gerekiyor ve benim çocuklarım ucude çok küçük yaşları yakın tehlikeli zamanları rahat kendini anlatabilir hakkını savunabilir oyun oynamak serbest evdeki eşyalarla istedikleri gibi oynarlar istedikleri hep yanlarında ama tehlike denilince disiplinliyim
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Valla bu çocuk beni sinir hastası edecek hiç sözümü dinlemiyor 2 buçuk yaşında ve ben daha yolun başındayim 
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Benimkide 1 yasinda yine hamileyim bazen o kadar huysuz oluyor ki beni bunalima sokacak dereceye geliyorum çocuğa değil ama kendi kendime bağırıyorum çığlık atıyorum stres atmak amacali oda durup beni izliyor ne yapiyor bu kadin der gibi uzun uzun  bakışıyoruz sonrasında yaptığı huysuzlugu unutuyor 
tarafından
İyi bı yönteme benzyo denesemmi acaba:)
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Valla canım. Robot değiliz uyku stres hepsi bir araya gelince elimde olmadan bazen 8.buçuk aylık bebegime bile kızıyorum 
tarafından
Sabrn sonu selamet deglmis demekki:)
0 oy
tarafından
Ben sesimi yuksetıyorm malesef üstelik daha 7aylık bazen bunalıyorö elimde olmuyo cıkıveriyo keske öyle olmasa
tarafından
Bizimde sabrmz var ama sennki baya küçükmüş:)
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bazen sinir noktasını aşıyor iki yaşında bence çoğu anne yapıyordur hiç bağırmayan yoktur diye düşünüyorum önemli olan sürekli olmaması bence 
tarafından
Bende öyle dusunuorm
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Sinirlendiğim zaman oluyo ama kendimi tutup gidip odanın dışında bağırıyorum yüzüne karşı hiç bağırmadım çünkü bende tahammül yok bide zaten 10 aylık yapma etmeden anlamiyo anlasa da bağırmak çözüm değil aslında çünkü bağırdıkça inadına yaparlar bende hayır ne demek bilsin istiyorum ama sanırım zamanım var 
tarafından
10 aylgn hiç anlicani düşünmüyom bacm yine benmkinden biraz ümit var:)
(9,626 puan) tarafından
Yok yok anlamiyo çok denedim :))) zaten anlamadığı için fazla üstüne gitmiyorum ya sabır çekiyorum:))) üniteye gidip çekmeceleri açıyo dolapların kapaklarını açıyo oğlum yapma etme diye diye sabahı akşam ediyorum yapmaktan vazgeciyo mu tabiki hayır:)) kurtaricim yürüteçti onuda kaldırdım çünkü içine koyup arkamı dönene kadar bide bakıyorum bacaklarimdan tutunmuş kalkmaya çalışıyo ☺☺
0 oy
(776 puan) tarafından
17 aylik oglum hiperaktivite tanılı duru durağı sınırı yok yaptığı hareketin asla sonunu düşünmez kosa kosa gidip kendini duvara bile çarpıyor vallaha haftada en az 2 kere sinir krizi geçirip bagiriyorum bir de hormon sıkıntısı icin ilac kullanmaya basladim hepten psikolojim bozuldu tek başınayım öyle konuşsa enazindan bir tartisma olur kafada ne kuruyor öğrenirim ona gore secenek sunarim yogh sadece istiyor oyun hamuru yiyor boya kalemi kemiriyor sokaga cikariz araba tekerlegine yapismaya çalışır gel de fittirma bagirmayan birileri varsa ya anne sabir taşıdır ya da bebe gercekten usludur
0 oy
(392 puan) tarafından
Kızmak bagirmak o davranışı sadece anlık söndürür. Siz yokken o davranışı tekrarlar çocuk. yapmaması gereken şeyi neden yapmaması gerektiğini ona anlatmalisiniz. Mesela yüksek bir yere yaklaşma çünkü düşebilirsin uf olursun hastaneye gitmek zorunda kalırız. Ya da o ayakkabıyı sana alamam çünkü bunu alırsam istedigin daha güzel birseyi alamayacağım. Bebek çok küçükse eğer dikkat dağıtma yoluna gidin. Eline tehlikeli birşey mi aldı anında başka birşeyle değiş tokuş yapın. Mesela onun sevdiği bir oyuncakla. 
tarafından
Onuda denedim ama benim oğlum elindekinden vazgecmio anca disari cikalim dicem azraya gidelim dicem(arkadaşı) o zfan kapinin önünde beklio Sakince ama kandrmk olur buda zamanla oturur bagrmak degl benimki sadece ssstt diorum yüksek bı ssst oluo  o zman gitmiyo o masann üstüne çıkma konusu mesela arkadaşı çıktı kardeşiyle brlkte oğlum asla çıkmadı ve o çocuklar defalarca cikti onlara uyablrdi ben ise yaradgni düşünüyorum:)
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Benim 13 aylik bir kızım var. Dogdugundan beri uyumayan bir bebek. 13 aydır Allah seni inandirsin günde 4 5 saat uykuyla duruyorum. Bazen kriz geçirecek gibi oluyorum içimden dua okuyorum. Ama mesela geçen gün çok kötü hastaydım hiç halim yok uyumam lazım iyileşmek için. O gece de 12den sabah 7 ye kadar oturdu ben bi kaç kez ayağıma alıp uyu artık kızım diye sesimi yukselttim. Anlıyor hemen gözlerini kapatıp uyuyor gibi yapıyor. En son baktım olmuyor oturdum ağlamaya başladım eşim uyandı ağlama sesime yani bağırsam da bi sey degismiyor zaten. O yüzden içten içe kriz geçiriyorum kendi capimda. Vurmadım hicbir zamanda Rabbim o kadar kendimi kaybettimesin. Ama benim kızım hayiri  biliyor hayır derken normal ses tonuyla konuşurum anlar. Ama uyumadigi zaman bagirdigim oluyor yalan yok 
tarafından
Bizimde sabrmz var bacım oluyo
(3,552 puan) tarafından
Rabbim cümlemize sabır versin bebek bakmak zor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yükseltiyorum tabiki mutlu olmaz üzgün olmak nasıl bir duygu kavramı ise kızgın olmak bir duygu kavramıdır. Yüz ifadesi ve ses tonu ile uyarı yapmak kötü birşey değil. O duyguyu da tatması gerek.

Post eskiymiş ama yazayım dedm:D 
tarafından
Post sahibi bendm :D sasrdim goruncuk:)
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Hortlamış :D.       
tarafından
Kim açmış acabaa sksshsjsj benim eski post kız:))
(44,758 puan) tarafından
Bilmem bak :D
0 oy
tarafından
Ben çok yükseltirim hele sekiz yaşındaki  kızım beni çok uzer bu konuda sesim değil napsam dinlemez beni
0 oy
(376 puan) tarafından
bence cok normal kızmak bende yeri gelince kızıyorum bence her anne kızar cocuguna yoksa o cocuk nasıl dinlicek anneyi yeri gelince kızmak gerekiyor.
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Yukseltiyorum tabi ki. Durduk yere kızmıyorum Allaha çok şükür benim kızım Hayır dediğim hicbir şeyi yapmaz 16 aylik sakın tonla hayır derim hemen geri çekilir inatlasmaz. Yemeğini yetmediğinde ya da uykuya direndiginde uyu çabuk gibi şeyleri sert tonla söylüyorum ve gerçekten anlıyor hemen gözlerini kapatıyor. Öyle avazım çıktığı kadar hiç bağırmadım. Ama kizilacak  şeyleri de bilmesinde fayda var diye düşünüyorum 

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 330 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 505 göst.
14 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 310 göst.
7 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 408 göst.