0 oy
307 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Bende 15 aylik ve 3 aylik bebek var. Ikiside hiç durmuyor. Ne gece ne gündüz yemin ederim 1 haftadır toplam 13 saatlik uykuyla duruyorum. Büyük kız küçük oğlanın tepesine çıkıp duruyor. Seviyor biliyorum ayy cici falan yapiyo. Bende svsin istiyorum kızım çok merhametli ve sevgi dolu. Kardeşine emzik falan veriyor. Bazende kiskancligi tutuyor uyuyan çocuğun ağzından emIgi çekip alıyor tokat atıp gidiyor. Uyandırıyor. Zatenn küçük oğlum uyanık olduğu süre boyunca bir yere koyunca durmaz hep ağlar. Ev dubleks işler cogaliyo yetişemiyorum evi bazen bk götürüyor. Bebek bazen hiç uyumuyo neredeyse. Kızımın yemek saatleri aksiyo hic bisi hazirlamiyorum. Sonra bebegi zar zor uyutuyorum kızımda pacamda kucağa al diyip duruyo . O ara bebek uyaniyo kızı oturtup yemek yedirmeye çalışıyorum kucağımda bebek oluyo. Bebekte sabit durmayı sevmiyo habire gezcez ayakta. Sonra kız yemicem diye tutturuyor kolum kopuyor zaten akşama kadar ya kız ya oğlan kucağımda uykusuzum eve yemek çıkaramıyorum ev dağınık yemeyince kızıyorum bazen bazen de sabrediyorum ikisi beraber agliyo son ses. Çıldırıyorum ikisine de kızıyorum baya bir. Sonra pişman oluyorum onları sakinleştirip öpüyorum hep. 

Sizinde sabrinizin tükendiği oluyormu. Valla sinirlerime hakim olamıyorum bazen

Geç cevap verirsem k. Bakmayın kizlar malum 2 cocuk

17 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

image

Kizlar son durum birini uyutuyorum diğeri uyanıyor:)
(1,897 puan) tarafından
Yanyana uyutman hata Ayri odalarda uyut herzaman
tarafından
Yok ya canm ses olmuyo uyutirken . Saat kurmuş gibi biri Ytiyo biri kalkiyo nefes alçak vakit yok
(1,897 puan) tarafından
Yani üst üste bebek yapmışsın artık kuzum
Yapacağın tek şey rahat ol bırak yemesinler uyumasinlar bir düzene sokamazsin şuan çok erken
Uyanık kalsınlar otur kahveni ic bırak işi detayli temizliğe ara ver yemeğini pişir öyle önemli işlerini hallet al bebekleri çık parka kapıya anneye kaynanaya evde oturup aman işimi yapayım aman bebeler e bakayım felan yok öyle olmaz daha erken sal gitsin otur bebelerin yanına makyajını yap otur yanlarında salatani doğra biri yardıma gelince ağır yemek yap öyle yani sen kendini yıpratıyor sun rahat bırak herşeyi biraz
tarafından
Doğru diyorsun valla canm. Onlarla oyniyim tüm gün gece uyuduklari zaman ev işi yaparım artık.
-Reklam-
+1 oy
(71 puan) tarafından

Az önce yükselttim sesimi senin postu gördüm :) büyük 6 küçük 2 yaşında valla ister istemez oluyo ses yükseltmek kim bagirmiyorum derse yalan söyler kimse kusura bakmasin

(71 puan) tarafından
Hii geçen duvarı boyamislar geldim kizicam anne sana gökkuşağı çizdik dedi büyük oğlan gelde kız hadi:):)
tarafından
Ayyy yaaa coook tatlıı maşallah:)) nasil kızdan ki bu söze. Cifi alcan temizlicEn  artik
(71 puan) tarafından
Boyadık valla mecbur :):) canları saq olsun da boyasinLr
tarafından
Tabiki cnm aynen öyle.

Silinince çıkan kalemler var şu bazli onlardan alsan
(71 puan) tarafından
Fark etmiyo ki o an ellerine ne geçerse ödev yapıyordu bitirince duvara sarmislar :):):)
+1 oy
(2,702 puan) tarafından

Yine diyorum yine diyorum bizde robot değiliz yani bizimde canımız var burda hiç bir anne istemez evladına bağırsın çağırsın ama bazen öyle arsız oluyolar ki helede 3 çocuklu bir anne olarak istemsiz yükseliyo sesim hepimizin Allah yardımcısı olsun 

tarafından
Ooo senin iş daha zor kuzum Allah yardımcımız olsun valla
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Valla cnm pes peşe yaptığından ne sinir kalır ne düzen ne temizlik kaza ile mi oldu bilmem de çok az yaş farkı çok normal bu yazdigin şeyler ben şahsen yipranmamak 1 çok kızmak için 2. Bile düşünmüyorum :D Allah olmayana versin sana da bol bol sabır versin
tarafından
Öyle yapmaya çalışıyorum uykusuzluk sinir yapiyo bende onlar da nasibini aliyo valla arada
(12,777 puan) tarafından
Yardım eden destek olan vs varmı kaynanan anne kardeş vs
tarafından
Yok kız kimsem yok bi eşim var. Oda cildirdigim zaman geliyo sagolsun
(12,777 puan) tarafından
Çıldırmadan gelsin jsjssj cildirinca ne anlamı var
tarafından
İş evde canım. Çalışması lazım mecbur.
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Tabi canim insaniz yani heralde ofkeleniriz yapacak bisey yok. Sadece cok sinirlendiginde ya sabir cek etagfirullah de ve totosuna vururum en fazla ben :)Rabbim sana guc kuvvet versin
tarafından
Amin canm benm. Valla sabir çeke çeke taş oldum. Dayancam artik
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Kizz ikiside çok küçük yaa malaesef arka arkaya olduğu için böle zorlanmalar oluyo 
tarafından
Evet kiyamiyorumda yeterince ilgilenemiyorumda  üzülüyorum bir yandan
0 oy
(119,153 puan) tarafından
yemek yaparken bile bile totomu yada bacagimi issiriyo bagirmiyom diyemem bagiriyom 
tarafından
Ayyyy çok güldüm valla. Kendimi gördüm. Bizimkinde de yeni huy başladı 2  3 haftadır kucağa almayınca beni ısırıyor:)
0 oy
(15,610 puan) tarafından
Bağırıyorum oda bana bağırıyor hatta dayak da yediğim oluyor
tarafından
Ahahah yaa yerimmm. Valla pat pat diye babasına da bana da geçiriyor arada :)
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. Evin dubleks ya rahatlık.açısından  heryeri kullanmayın.  Büyük kızla özellikle babası daha çok ilgilensin yükün hafifler.
tarafından
Kuzum iş yeri de evde. Babasi sagolsun cildiridigim zaman koşa koşa geliyo sakinlesip geri gönderiyorum işe
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bende  1tane  war  15 aylık  bazende  bende  yükseltiyorum  sesimi bana  iş  yaptırmıyor  illa ben oturcam oda  oyun oynicak  yada  kucagimda  iş yapicam  zaten  bulaşık  makinesini hiç  açamıyorum  uyuyunca  da yanından ayrılamıyorum hemen  uyaniyor  senin işin daha  zor 15 aylık  olanda  daha  bebek  ilgi  istiyor  
tarafından
Aynen öyle valla o da minik bir bebek kıyamıyorum da mecbur tv ile oyaliyorum yoksa bana ve kardeşine sarcak
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Tabikide bağırıyorum ilk önce çok sabir ederim baktım sabrımı zorluyor bağırırım hemen gelir sarılır 3 yaşında 
tarafından
Oyyyy kıyamam kuzuma . Ama seni çok iyi anlıyorum canm
0 oy
(345 puan) tarafından
Ah canım ya 17 aylık oglum var ınanki benı o kadar kızdırıyokı ınankı bagırmak istemıyorum ama agzımdan bazen cıkıyo sonra pişman olup özür dilıyorum insanın bazen sabrı tukenıyo 
tarafından
Bende aynı valla. Sonra özür diliyorum. Bazen affediyo bazen affetmiyo. Barışınca kadar akla karayı seciyorum
(345 puan) tarafından
Napalım canım insanlık halı işte
tarafından
Aynen canm. Bakalım huniyi ne zaman takcaz
0 oy
tarafından
Cnm zaten kızın daha bebek sevgiye ilgiye ihtiyacı var birde bebek var sevgi ilgi görmüyor tabiki hırçın olması normal. Kazayla mi hamile kaldım yoksa istiyerek mi bilmiyorum ama ikiside bebek Allah yardımcın olsun inş
tarafından
Kötü anne değilsin tabiki hiç birimiz robot değiliz illaki sinir sistemimiz çöküyor zamala. Ama biraz sakin kal çünkü ikiside bebek ve anne ilgisine sevgisine ihtiyaçları var ve hiç birşeyin farkında değiller daha
tarafından
Biliyorum canm. Onları canımdan cook seviyorum valla. Sagol cnm çok morel oluyor valla.

Çoğunlukla sakinim arda öyle oluyo artık.
tarafından
Normaldir cnm ☺️ hepimizde oluyo ☺️
tarafından
Senin Nick bile zorlukları gösteriyor kiz :)
tarafından
Aynen öyle cnm:)))
0 oy
tarafından
Biraz önce oglummmmmm dursana dedim durdu bir dj geçmeden yine aynı 
tarafından
Allah sabır versin valla hepimize
0 oy
(601 puan) tarafından
Her ay her yaşta bagiriliyor biri üniverste hazırlık biri 7.ci

Sınıf biride 26 günlük ne ders düzeni kaldı ne yemek koca oğlanlar beni bagirtiyor ki sen bağırmayasin rabbim yardımcın olsun 
tarafından
Sagol canm. Maşallah baya büyükler.  Sahada Allah sabır versin. Minik bebiste var.allah bağışlasın
(601 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Okurken ben yoruldum seni dusenmiyorum :)
tarafından
Aahahha valla öyle eksiği var fazlası yok :) kendi dusumu soylemiyim bile en aşağı 4 günde 1 alabiliyorum
(1,569 puan) tarafından
İsin zor :)
tarafından
Biliyorum ama ölürüm ben onlara
(1,569 puan) tarafından
Hayat neşesi onlar canlari sag olsun da gerisi bisekilde hal oluyo

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 399 göst.
29 Haziran 2020 Aile kategorisinde Yasmin. (121 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 328 göst.