0 oy
378 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,084 puan) tarafından
15 gün önce doğum yaptım 2 gün önce dikişin sağ ucunda açılma olmuş doktor temizledi üstünü bezle kapattı 2 gün sonra aç kapanmadıysa tekrar temizle üstünü kapat dedi. Ne zaman iyileşecem ben çok yoruldum artık. Biraz hareket edeyim hemen acı oluyor. Kuru tutamadım sanırım o yüzden açılma oldu. Nasıl kuru tutabilirim göbek dikişin üstüne sarkıyor her duştan sonra gazlı bezle kapatsam mı 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bnm 3kez açıldı 3cu sezeryan oldum 5ay oldu bugn cok sızladı 
(1,084 puan) tarafından
Geçmiş olsun 3 sezeryan iyi cesaret ben 2. Çocuğu bile düşünmüyorum artık
tarafından
1ile 2 iyidi hatta 2ile 3cu bebek erkn doğdu 2cisi 35te 3cusu 32de 3cundede sancim vardı çatı darlığı yuzden sezeryn oldu ve 3cusunde yoğun bakimda kaldm 50gun bas boyun ağrısı cektm emar tomografi cekildi psikiyatriye gittm yok yine ayni basım arada ağrı giriyo eve geldgim 2ci gün patladı 2ayri yerden diksler bebek kuvezde 1ay kaldı özel bolgemde varis vardı yumruk kadr şişti ben cok zorlu gecrdim 3cu bebekte gebeligide dogumuda 1saat sürmüş sezeryan
NOT.bir süre sonra cektgin acilar unutuluyo tekrar bebek isteniyo
(1,084 puan) tarafından
Şuan ki düşüncemle hiç istemiyorum ya hem bebekle uğraşması hem iyileşememek çok zor tabi büyük konuşmamak gerekiyor allah bilir ne olacağını
-Reklam-
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Benim de aynısı oldu. Doktor oksijenli su ile temizledi gazlı bezle sardı. Ertesi gün pansumana gittik yine sardı. Bir süre ben de gazlk bezle sardım. Arada da pansuman yaptık batikonla ancak öyle geçti.
(1,084 puan) tarafından
Artık her duştan sonra kapatacağım üstünü en azından 40 çıkana kadar
(2,493 puan) tarafından
Kuru tut mutlaka duştan çıkınca. Ben biraz uzaktan kurutma makinesi tutuyordum 1 2 dk
(1,084 puan) tarafından
Doktor da öyle dedi bende öyle yapıp üstüne gazlı bez koyacağım artık inşallah kapanmıştır açılan kısım yarın bandajı açıp bakacağız
(2,493 puan) tarafından
İnşallah biliyorum zor oluyor
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Evet canım mutlaka duştan sonra kurulaman  lazım yoksa enfeksiyon bile kapar ben kurulayıp gazlı bez koyuyodum üzerine oda nemini aliyodu ama ben iyice kurutuyodum..kendine pamuklu bi havlu falan bul duştan sonra onunla kurula üzerine koy suyunu çeksin 
(9,626 puan) tarafından
Korkma canım yani ovalar gibi değilde tampon yaparmış gibi havluyu veya neyle kurulayacaksan onunla hafif bastıra bastıra kurut yoksa sıkıntı çıkarır sana bide doktor biseler verdiyse onları kullan vermediyse ne kullanabilirim diye sor o sana söyler ben bise kullanmadığım için bilmiyorum o nasıl geçer
(1,084 puan) tarafından
Bişey vermedi gerek yok dedi kendim yapamıyorum zaten göbek dikişin üstüne sarkıyor daha tam inmedi karnım ben uzanıp karnımı tutuyorum annem yapacak attık 40 çıkana kadar yaparım inşallah tamamen iyileşir o zamana
(9,626 puan) tarafından
O durum çok zor canım ya yani göbeğin sarkınca canını yakıyo dimi :/ o acı hiçbirşeyde yok benim resmen etim sızlıyodu içerden yanma oluyodu anca korse takarak o göbeği tutabildim onun sayesinde 1 haftada toparlandım bide bol bol yürüdüm bu dengesizler sana doğumdan sonra su geçirmez bant takmadılar mı ki senin böyle oldu
(1,084 puan) tarafından
Yok takmadılar korse daha çok acıtıyor
(9,626 puan) tarafından
Takmaları lazımdı aslında bende de normal bant vardı hastaneden çıkarken şu geçirmez bant taktılar banyo falan yaptım sorun olmamıştı..korse ilk takınca acıtır ama sonra alisirsin belki canım benim sonradan hiç agirmadi aksine çok rahatlattı yine hamileyim Allah nasip ederse bunda da hemen kullanicam
0 oy
tarafından
Benimde ortadan açılmıştı  dikkat et kuru tut doktor krem falan verdiyse onları kullan geçer inşallah 
(1,084 puan) tarafından
Krem vermedi artık sürekli kapalı tutacağım başka çare yok sanırım
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Dikiş yerine iç  çamaşırın denk gelmesin, doktor bana gerekirse denk gelen yeri kes demişti 
(1,084 puan) tarafından
Denk gelmiyor yüksek bel hamile çamaşırı giyiyorum hala o düşükleri giyemiyorum zaten
(1,664 puan) tarafından
Iç çamaşırın kapatmasın yüksekse dikişi geçiyordur
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Valla kuzum ben agız mendılı var ya ondan koymus tum hemn kurudu yaram hatta 20 gunluk tum ev tasıdım ben agrı sızı hıc olmadı agrım kesıcı dahi kullanmadım cok sukur 
(4,061 puan) tarafından
Aynen canım Bı kac gun ozen goster toplar
(1,084 puan) tarafından
İnşallah teşekkür ederim
(4,061 puan) tarafından
Rica ederim canım sulanma olursa tentırdiyot ve gazlı bezle temizle hemen kurur ☺️
(1,084 puan) tarafından
Doktor öyle temizledi kapattı yarın açıcam bakalım ama açmayada korkuyorum sanki bant dikişin üstüne yapışmış gibi nasıl çıkaracaksam
(4,061 puan) tarafından
Isla cıkar sonra kurula guzlece ama
0 oy
(201 puan) tarafından
Duş için su geçirmez bantlar var onları kullanmıyor musun canım.. ben ilk hafta onu kullandım duz nli olarak da pansuman yaptım sık sık yürüdüm.bir sorun olmadı şükür.. geçmiş olsun sana 
(1,084 puan) tarafından
Taburcu olurken yapıştırmamışlar ondan biz kendimiz aldık ama küçük kaldı doktor streçle duş al dedi ama su geçti her türlü
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Benim ikinci oldu hiç öyle birşey yaşamadım bence doktordan doktora fark.ediyor işini iyi.yapmasıyla alâkalı
(1,084 puan) tarafından
Olabilir sırf bu yüzden başka çocuk istemiyorum
(1,343 puan) tarafından
Şuan böyle düşünmen normal biraz iyileş toparlan aradan zaman geçsin fikrin değişir
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Fito krem sürdüm bep doğumdan itibaren canım ve hiç üzerini kapatmadım çabuk kurusun iyleşsin diye doktorum zaten kapatma dedi sadece duştan sonra fazla suyunu alıp fön makinesiyle kuruttum iç çamaşırının değmemesine dikkat et ve doktora fito kremi söyle bence hem izi azaltıyor hem yarayı çabuk iyileştiriyor 
(1,084 puan) tarafından
Gerek yok kreme falan dedi
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Kesinlikle dustan sonra kuru tut , bende önce havluyla kurulardim sonra korkudan uzakdan bi de fön tutardim , 1o 15 gune hicbiseyim kalmamisti canim
(1,084 puan) tarafından
Ben kurutup gazlı bez de koyayım diyorum
0 oy
tarafından
Aslinda iyilesmesi lazimdi. antobiyotikli  batikonla pansuman yapmadin mi cnm. 4 5 gune kururdu
(1,084 puan) tarafından
Gerek yok dedi doktor
tarafından
Ondan iyilesmemistir

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 360 göst.
7 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubracelik (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 317 göst.
9 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Nujiyan (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 204 göst.
29 Mart 2021 Diğer kategorisinde blm96 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 853 göst.
17 Ekim 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Annecik75 (84 puan) tarafından soruldu

380,540 soru

11,393,783 cevap

34,905 kullanıcı

...