0 oy
517 göst.
Diğer kategorisinde (5,949 puan) tarafından
Kızım 7.5 aylık  ismiyle  cagirdigimizda hiç bir şekilde  bakmıyor  ama seslere bakıyor   internet te  baktım  otizim  olduğunu yazıyor  bu durumu  çok  kafama  taktım  en kısa  zamanda doktora goturucem  ama  birde  burda  bilen  warmı  diye  sormak istedim  

13 Cevaplar

0 oy
(5,949 puan) tarafından

En İyi Cevap
Arkadaşlar  çok  teşekkür  ederim  içim  biraz  rahatladı  ama yine  doktora  goturucem  tam emin olmak  için  tekrar  çok teşekkür ederim:))
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Daha çok küçük sanmıyorum. Bizimkide öyleydi 10 aylık filan olunca bakmaya başladı
(5,949 puan) tarafından
İnsalhh  canım ya  benim  kizimda  bakar
+1 oy
(4,700 puan) tarafından
Daha çok küçük bizimkide kucağında asla göz teması kurmak istemezdi adını söyleyince bakmazdi boşuna kendini strese sokma 
(5,949 puan) tarafından
Ewet  bakıyor  az çok  göz  teması  war  ben gülünce  gülüyor  ama  ismiyle seslenince  umursamıyor hiç
(4,700 puan) tarafından
Daha küçük bunu 1 yaşından önce bile bekleme benim oğlum bilerek bakmıyodu 1 yaşına kadar
+1 oy
(1,584 puan) tarafından
Ooo sen int bakarsan 3 günlük ömrüm kalmış benim daha küçük ilerleyen zamanlarda bakar hemen de otizim belirtisi olmaz içinde şüphe belirtsi varsa doktora danışın cnm
(5,949 puan) tarafından
İçimin  rahatlamasi için  goturcem  yine  çok  sağol  canım
+1 oy
(345 puan) tarafından
Canım otızm 1.50 2 yasındayken anlasılır ama bırsey olucagını dusunmuyorum benım oglumda ısmıylr hıtap edınce bakmazdı sımdı daha aktıf ve bakıyo merak etme ve sakın takma kafana taktıkca hemn endıse edersın zamanla tepkı verıcektır otızmle alakası oldugunu dusunmuyorum
(5,949 puan) tarafından
İnsalhh öyledir canım
+1 oy
tarafından
Benim kızım da 7 buçuk aylık ismiyle çağırıyorum bakmıyo.  Pistt diyorum ıslık çalık çalıyo gibi ses çıkarıyorum bakıyor.  Bide ekrandan uzak tut .
(413 puan) tarafından
Evet ekran çok önemli. Otizmli olmasa bile belirtilerini gösteren uyaran eksikliğine sebep oluyor
(5,949 puan) tarafından
Ewet  b3nim  kizimda öyle  ben tv  izliyorum  kızımın  arkasını donderiyorum  ses ilgisini  çekiyor  bakıyor  ama  hemen  kafasını geri  çeviriyor öyle  bakmıyor yani
+1 oy
(413 puan) tarafından
Otizmin teşhisi bu kadar erken konulamaz. İnternete kalsa ben de kanserim mesela :) kafana takma ama takipte kal o aylarda seslenildiğinde bakmamak normal diye biliyorum

Not: 4 yıl atipik otizm tedavisi görmüş bir çocuk annesiyim ❤️
(5,949 puan) tarafından
Canım  5 aylıkken  bakması  gerekiyormuş  falan  ama benim  kızım  bakmıyor  elinde  oyuncağı  oluyor  başka  birşeyle ilgileniyor cagirdigimda umursamıyor  ama ses yapıyorum  hemen  dönüp  bakıyor
(413 puan) tarafından
Çağrıldığında dönüp bakmaması belirtilerden sadece bir tanesi. Ve bu aylarda doktorlar sürekli bu teması beklemiyor. Bunu bazen yapıp bazen yapmaması yaptığı anlamına geliyor. Hiç ama hiç yapmaması yapmıyor demek. Yani tıbbi olarak bizim bakmıyor dememiz teşhis için asla yeterli değil. Belirtiler genellikle 1.5 yaşından sonra çıkıyor çocuklar o yaşa kadar normal gelişim gösteriyor. Sonrasında gelişimleri geriye gidiyor. Yaklaşık 2.5 yaşında teşhis koyuluyor ki bu bile erken teşhis demek. Sen ekrandan uzak tut. Gerekirse yüzüne renkli boyalar sür özellikle göz çevresine. Coşkuyla çağır o zaman tepkisi nasıl olacak Bi de öyle yap. Biliyorum endişe ediyorsun. Haklısın da endişe etmekte. Belki gelişim geriliği olabilir çok basit desteklerle oyunlarla sen tek başına bile eğitimini verebilirsin ama otizmi düşünmek için bile çok erken. Benim oğlum 7 8 aylıkken cin gibiydi 1 yaşında konuşuyordu ama 2 yaşında tamamen donuk hale gelmişti. Otizm bebeklikten belirti göstermiyor sonraki kayıpları ile dikkat çekiyor
(5,949 puan) tarafından
Çok sağol  canım  çok  bilgili bir  paylaşım  olmuş  arada  bakıyor  ama oda  öylesine mi bilmiyorum   inşallah  birseyi  yoktur
(413 puan) tarafından
Rica ederim ne demek :) o korkuları çok iyi tanırım ben. Duyarsız kalamam. Kimisine ağır belirtiler var dediğim halde doktora götürmezken senin hassasiyetin çok güzel geliyor aslında bana :) boşa korkma ama
(5,949 puan) tarafından
Ewet  canım  allhim  göstermesin  ama  öyle  bir şey  warsada  erkenden  öğrenmek  ona  göre  yol  çizmek  gerek  ama allhim  yinede  göstermesin
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Kaynim rehabilitasyon uzmani canim onun yaptigi paylasimlari atayim buraya 
(5,949 puan) tarafından
Olur  canım  çok sağol
0 oy
tarafından
Benim kuzenim otizm eğitmeni canım öyle bakmaması normal bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum 
(5,949 puan) tarafından
İnsallh canım çok sağol
0 oy
(2,765 puan) tarafından

image

image

senin bebegin biraz kucuk canim biraz daha zaman ver ona 16 aylikken tani koyuluyormus
(5,949 puan) tarafından
İnsalh da yoktur  canım  çok  çok  sağol  bilgiler için
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Adina bakmasi icin daha erken canim 10  aylik falan olsun bi bekle
(5,949 puan) tarafından
İnsalhh  canım  çok  sağol
0 oy
tarafından
Çağın yeni hastalığı   siberkondri internetten hastalık araştırıp psikolojik olarak çökmemizi sağlan bir hastalık baş  ağrısının  sebepleri nelerdir dıye googleye soruyorum beyın tümörü yazıyor ne kadar doğru kime göre doğru halbuseki baş ağrısı yorgunluk sonucuda oluşuyor çok basit bir neden öyle değil mi ama googleye kalsa 3 gunluk ömrüm kaldı bebeğiniz henüz cok cok küçük 7.5 aylık bebekten ne bekliyorsunuz ki nasıl emeklenmeden yürünmüyorsa onunda bır kademesi bir zamanı var lütfen Kendınızı yıpratmayın 
(5,949 puan) tarafından
İnsalhh  öyledir  canım   çok çok  sağol  bilgi için
tarafından
Rica ederım canım

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 460 göst.
22 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 192 göst.
4 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 175766 (270 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 274 göst.
31 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kader hamza (25 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 528 göst.
31 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kader hamza (25 puan) tarafından soruldu

378,957 soru

11,343,410 cevap

34,809 kullanıcı

...