0 oy
643 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hanimlar bi sorum olacak hamileyim seker testi yaptiedim yüksek cikti doktor yine test istedi tam tani koyabilmek icin esimde bana diyor senin yüzünden oldu cok yedin seker cikti diyor sürekli azarliyor bir ohh demedigi kaldı.hic yanimda bana destek olmuyor moralim bozuluyor habire.gercrktende bben gebelikte canin ustedigi gibi herseyi rahatca yedgim icin mi benim sekerim yüksek cikti 

23 Cevaplar

0 oy
(673 puan) tarafından
Bır bır konuşacağına açsın İnternete baksın. O zaman yemek yemeyle alakası olmadığını anlayacak. Iki canlısın elbet yiyeceksin ya 
tarafından
Aynen oyle canim adam yememi kıskanıyor resmen  istahliyim haliyle ne yapim yani :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne alakası var ben hergün hergün tatlı yerdim  yemedigim  şey kalmadı  ve testim iyi cıktı  bence alakası yok seninle 
tarafından
Bende diyorim anlamiyor ama beni de vicdan azabina sokmaya calisiyor senin yüzünden bebek zarar görecek diyor birde
0 oy
tarafından
Hayır tabiki öyle olsaydı bende de şeker çıkardı 
0 oy
(5,357 puan) tarafından
Bende herseyi yedim Vala çok iştahlıydım olsa bana olurdu hemen kafasına göre seni suçlamasın buna izin verme gerekirse doktora söyle bunu eşini uyarsın hamile kadın strese sokulmaz
tarafından
Doktora soylicem canim valla bıktım
0 oy
(833 puan) tarafından
Kız ne alakası varya ozaman şeker den ben ölürdüm 
tarafından
Bogazim yuzunden mis tanıyı bizim bey koydu:))
0 oy
(782 puan) tarafından
Testin yapilacagi gün den bir gün önce şekerle alakalı birşey tüketmemekye dikkat et ve o sekilde teste gir kısacası mesela sabah vercen diyelim test kahvaltini az ve öz yap ve sana sekerli su vercekler onu ic o sekilde gir sakin de olmalısın canim birde Oyle dene , kiz sen kocana ne bakiyon gelmezse gelmesin ben cogu seyimi kendim.hallettim çünkü benimkide strese giriyor o yüzden kendi basima yaptim onu mu çekicem.
tarafından
Sagol canim bende öyle yapacam
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Bende çok tatlı yerdim canım inşallah bisey yoktur tabi gebesin yicen yemekle alakası yok 
tarafından
Sağol canım inşallah
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Kız sen benim yediklerimi yesen komaya girerdin herhalde esin çok biliyor ya çok bilmişlik taslamasin açsın neti baksın doktora sorsun yada
tarafından
Aynen canim doktora soracam bende
0 oy
(724 puan) tarafından
Yemekle alakası yok sıkıntı yapma bence 
tarafından
Sağol canım
0 oy
tarafından
K bakmada tam ***** bı.kocan var ...
0 oy
(580 puan) tarafından
Söyle ona çok konuşmasınnnnn
tarafından
Bencede konusmamali
0 oy
(516 puan) tarafından
Bemde cok tatli,pasta, cikolata yedim sekerim gayet normaldi,seninkinin altında baska bi sebep olabilir
tarafından
Yine gidicem test icin bakalim hayırlısi canim
(516 puan) tarafından
Amin,saglikla gelsin bebis
0 oy
(321 puan) tarafından
Boş konuşuyor, eline bir tabak çekirdek al tüküre tüküre ye. 
tarafından
Aynen oyle valla:))
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Alakası yok canım. Olsaydı bende de çıkardı. 
0 oy
(307 puan) tarafından
Hayır hiç alakası yok. Ben tatlı şekerli şeyler çikolata sevmeyen biriyim. Çok nadir tüketirim. Beyaz ekmek de yemem. Gebelik şekerim vardı. Bu gebelikte hormonların değişmesiyle alakalı. Bebeğin plasentasından salgılanan hormonlarla alakalı bir durum. Eğer gebelik şekerin varsa buna çok dikkat etmen gerekiyor. Senin ve bebeğin için tehlikeli durumlara neden olabilir. Ben İnternetten yiyeceklerin glisemik indeksi değerine bakıp öyle yiyordum. Diyetle kontrol altına alınıyor. Alınmazsa insülin başlatılıyor. Doktorum beni direkt dahiliye doktoruna yönlendirmişti. Eşin de açsın İnternetten baksın okusun öyle konuşsun. 
tarafından
Sağol canim bilgilerin icin. hayırlısı bakalim
0 oy
tarafından
sekerin yuksekse sekerli yersen cikar ama sekerin yuksekligini bilmeden yemen cok normal buna soylenecek bisi yok suan yuksek oldugunu ogrenmisiniz eee ne guzel ona gore hareket edeceksiniz zaten bunun amaci cocuga zarari engelmek onunuze bakmaniz gerek erkekler cocuga gram bakmaz ama lafa gelince sen ettin.olur canim malesef
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Allah Allah olabilir hamilesin canın çeker yersin bundan sonra daha dikkatli olursun düşer eşinde tuhafmış haa
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Benim kızım da kist var diye eşim senden oldu demişti hepsi mal 
0 oy
tarafından
Hamilelikte kutu kutu çikolata bitirdim kahvaltıda yetmedi bal pekmez vs vs yedim her gün de illa ki kek poğaça yapan biriydim ama her kan testinde açlık şekerim daha da düşük çıktı en son 52 ye kadar düştü doktorum yanında şeker bulundur bi yere giderken Allah korusun yolda bayılıp kalırsın diyodu bana çantamda kesme şekerle gezdim. Kesinlikle yemeyle alakası yok hamilelikte salgılanan bi hormon insülin salgılanmasını düşürüyor o yüzden hamilelik şekeri çıkıyo bu da ufak bi diyetle kontrol altına alınır o yüzden korkma eşine de bakma sen
0 oy
tarafından
Tatlı yemekle şeker çıksaydı benim varya ohooo 

Kusuruma bakma da o cahil kocana söyle boş konuşmadan önce araştırsın önce 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 438 göst.
15 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 159 göst.
0 oy
2 cevap 38 göst.
26 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde El1997 (1,914 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 302 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (804 puan) tarafından soruldu

380,332 soru

11,388,061 cevap

34,891 kullanıcı

...