0 oy
339 göst.
Diğer kategorisinde (240 puan) tarafından
7aylık bebeğim var gündüz uykumuz hiç yok denecek kadar az saatlerce uğraşıyorum 10dk bile uyumaz uyumadığı içinde çok huysuz oluyo haliyle.. İstemeden de olsa sinirleniyorum artık sabrımın kalmadığını hatta iyi bi anne olamadığımı düşünüyorum. 6yaşında Bi oğlum daha var bebekten fırsat olmadığı için onunla Bi çok vakit geçiremiyorum o kadar çok üzülüyorum ki siz nasıl yapıyorsunuz iki çocukla 

16 Cevaplar

+5 oy
(389 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Malesef herzaman sakin olamiyorum normalde kolay sinirlenmem ama oglum bazen cileden cikariyor hiç sinirlenmem bagirmam diyenlerede inanasim gelmiyor
(354 puan) tarafından
Çocuklara bağırınca çocuklar psikolojik olarak çok etkilenir o yüzden ben çocuklarıma bağırmam sinirlensemde belli etmem bebeğime
-Reklam-
+2 oy
(354 puan) tarafından
Canım benimde 1 yaşında kızım 2 yaşında oğlum var onlarinda doğru düzgün uykuları yok çok hareketliler evimi bile temizleyemiyorum yemeği zor yapıyorum ama sinirlenip kızmıyorum şükrediyorum rabbim o kadar evlat hasretiyle yanıp tutuşan insan var ki bana nasip ettiği için her gün şükrediyorum
(1,217 puan) tarafından
Artılıksınn canımm
(240 puan) tarafından
Haklısınız hemde çok. Ama artık gerçekten yetemediğimi düşünüyorum elbetteki şükürler olsun allahım acılarını göstermesin ama bazen öyle an oluyo ki kendimi tutamıyorum tabi ki asla şiddet falan göstermiyorum onların saçının teli kopsa içim yanar ama ne bilim bazen çaresiz hissediyorum
(354 puan) tarafından
Psikolojik yardım alabilirsin canım ben ilk evladimi kaybettiğim için psikolojik yardım alıyorum sende alabilirsin
tarafından
Benimde arkadaşım oldu kızım bu pandemi de tek başıma ne yapardım o olmasa bilmiyorum evin eğlencesi altın topu
(354 puan) tarafından
Başınız sağolsun canım evlatlarımız iyi ki varlar rabbim herkesin evladına sağlık sıhhat versin hayırlı uzun ömürleri olsun tüm kötülükler onlardan uzak olsun
+1 oy
(15,710 puan) tarafından

Kızmıyorum aman aman pohpohluyirum diyen anneeye inanmam bizde insanız bizde sabrın sonuna gelebiliyoruz kızmak elbette oluyor ama sonrası pişmanlık vicdan orası ayrı :)

0 oy
(119,340 puan) tarafından
ben normaldede agrasiflesiyom bu ara zaten gerginim herkez bagiruyo uzme kendini
0 oy
tarafından
Valla ben hiç inanmıyorum benimde bir eltim var çocuğuma asla kızmam bağırmam denk geldim bir keresinde Çocuğun kızıp bağırıyordu beni görünce hemen sustu yani o günden sonra anladım ki kızmayan yoktur bazen bende beş yaşındaki çocuğuma kızarım  bide bir çocuğu etmek annenin elinde 
tarafından
Ben inanmıyorum bağıran anne olamıyor mu üç. Aylık oğlum var doğduğunda beri ağlıyor susmaz işmi yapmama izin vermez kızımda bazen durmaz kızıma sinirleniyorum dedim ya elimde kızmadı ama onu gördüm yakalarken
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bağırmayan anne olması büyük yalan yaa insanlara da konuşmak kolay geliyor ..
(354 puan) tarafından
Kizmamak için robot olmaya gerek yok sabırlı olacaksın hoş göreceksin o bı çocuk bilerek isteyerek yapmıyor bunu idrak etmek önemli
tarafından
Çok sağol bize çocuk olduklarını hatırlattığın için yoksa bilemezdşk bizde biliyoruz bilerek isteyerek yapmıyor kalıpta şiddet uygulamaıyoruz Bi yerden sonra konuşmak çare olmuyor
(3,895 puan) tarafından
Aynen anlık bağırıyorsun geçince iş işten geçmiş oluyor pişman oluyorsun :(
0 oy
tarafından

İster istemez bazen sinirlene biliyoruz , insanın elinde değil bazen

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Ben olamıyorum uykusuzluk ve kansızlık daha çok sinirli bir anne yapıyor  bazen eşime sbrım kalamdı diyorum oda kan ilavını alıyormusun diyo  
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bakalım ben nolacağım?? :( 7 aylık ikinciye hamileyim delirmem inşallah..
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Ne yalan söyleyim olamıyorum iki yaşında bazen beni çıldırtıyor buzdolabından bişeyler getirip koltuğa döker her şeyi alır yutmaya çalışır yanındayım sürekli ama bazen çok geriliyorum 
0 oy
(1,077 puan) tarafından
8 buçuk aylık sinirleniyorum ama bağırma kızma olmuyor. Sadece kendi kendime kuduruyorum. Kızdığım olmadi mi oldu ama sonrasında aşırı pişman olup ağladığım için yapamıyorum. Bazen şşt diyorum o kadar. Ama ilerisi daha önemli sanırım, 2 3 yaş dönemleri yaramazlıklar. Inşallah onlarda da bağırmayan bir anne olurum. 
(3,895 puan) tarafından
Ooo sen bi çocuğun 3 yaşında olsun gör :D bn başka odaya kaçıyorum resmen .. Çocuğun yanında durulmuyor en yaramaz zamanları 2 buçuk ve 3-6 yaş.. .
(1,077 puan) tarafından
Canim ben bu tarz söylemleri sevmiyorum. Kolik bir bebeğim vardı ilk aylar yaşadığım depresyonu anlatamam. Çok şükür geçti. Evet bazı konularda sıkıntılar arttı ama sağlık sorunu olmadığı için kafama takmıyorum. Bir de 5 yaşında kardeşim var, aşırı ağlak bir bebekti 2 yaşına kadar çarşaf ile salladık onu. Yanı az buçuk biliyorum o yaşlarda yaramaz oluyorlar doğal olanı bu. Ama rahatladığı noktalar da oluyor.  Annem bile yıl geçtikçe rahatlardı hep.
(3,895 puan) tarafından
Evet bebekliklerinde daha zordu.
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Valla kiziyorum bagiriyorum arada yalan soyleyemem ama sonra cok pisman oluyorum biri 2.5 yasinda biri 6 aylik inan bazen cinnet noktasina geliyorum hic bagirmayan hic kizmayana da helal.olsun valla ne diyim
0 oy
tarafından
Öyle bir şey mümkün değil ne yazık ki ya illaki sinirleniyor insan ama bunu tabi çocuktan çıkarmamak lazım bend donun için hunharca temizlik yapıyorum bağıra çağıra şarkı söylüyorum göbek atıyorum bi şekilde sakinleşmeye çalışıyorum ") bazende sınır krizi geçiriyorum yapcak bi şey yok 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Bn bağırmıyorum cnku bagirmam icin cok sinirlenmem lazm ki o da beni o kadar sinirlendirmiyo..sakin bi cocuk da degil aslinda ama yaptiklari bni rahatsiz etmiyo..dolaptan bisey alıp düşürmesi,kırması,karistrmasi,yere yemek düşürmesi pisletmesi,kitaplgmdaki kitapları yere atmasi vs.bni sinirlendirmiyo..bazn onu yaparsan ole olur fln diyorum..yemek yemrdignde de bagirmiyorum ister yer ister yemez zorlamiyorum..ilerde ne olur bilemem ama suanlik durum bole
0 oy
tarafından
Yaş farkı baya varmış da yinede ilgi bekler insanız valla bende çok kızıyorum kendime oğluma kızıyorum diye ama eşim görevde tek büyüttüm 2 yaşına kadar psikolojik olarak yorgunum bazen bende çıldırıyorum 
(240 puan) tarafından
Yaş farkı var evet ama inanın yinede zor bebek durmuyo oğlum geliyo anne hadi boyama yapalım diyo oyun oynayalım diyo öyle içim gidiyo ki
0 oy
(10,373 puan) tarafından
Arada ismini yüksek sesle söylüyorum. Ama yanlış. Korkuyu öğretirsen öğrenir. Yapmamak lazım. Bu ara kendimi kontrol edıyorum bu konuda çok bunalırsam içimden sure okuyorum işe yarıyor
0 oy
tarafından
Bebeğim Paşam 6 aylık. Sadece bir kez hafif bir tonda şşşş dedim. Bana bakan o gözlerini ölsem unutmam. Öyle ufak öyle çaresiz ki. Rabbim ona bağırmayı, kızmayı bana nasip etmesin. Gözünden akan yaşa dünyaları yakarım.. 

Lakin sizde asla kötü ve yetmeyen bir anne değilsiniz. Hepimizin fıtratı farklı sabır noktaları farklı. Rabbim onları bizden eksik etmesinnnnnn tek duam bu. Gönlü evlat aşkı ile yananlara tez zamanda nasip etsin. 

İlgili sorular

+1 oy
33 cevap 483 göst.
6 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 229 göst.
19 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 249 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 118 göst.