0 oy
221 göst.
Diğer kategorisinde (2,075 puan) tarafından
Faziletlerini duyup etkilendiğiniz hic aksatmadiginiz dualar var mı? 

Ben her sabah namazindan sonra Lev Enzelna yi okuyorum. Her yatsı namazından sonra da Amaner Resulü yu okurum. Kim bu dualari okursa Rabbim ona aksama kadar yetmiş bin meleği salâvat getirmesi için gorevlendirirms. O gunde ölürse şehit olarak ölürms. Duyduğumda cok etkilenmiştim o yüzden aksatmam.

Bi de Salati Tefriciye var aklima.geldikce okurdum 4444 kere okununca bi muradi gerceklesirmis derler okurken ezberledim. 

Sizin var mı belki bizimde okumamiza vesile olursunuz?

10 Cevaplar

0 oy
(6,919 puan) tarafından
Salâvat  getiririm  çoğu zaman  la havle okurum   kulhu Allahu Felak nas her zaman okuduğum dualar 
(2,075 puan) tarafından
Kizima baktikca bende nas okurum hep
-Reklam-
0 oy
(191 puan) tarafından

Ben de farz namazlarından sonra Ayetel Kürsi yi sünnetlerden sonra Ameneresulü yü okurum ama alışkanlık sadece. Bir de abdestten sonra Ayetel Kürsi yi okurum faziletini de biliyodum ama unuttum :) Bu arada cidden faydalı bı post,paylaşım için Allah razı olsun, teşekkür ederim kendi adıma. :)

(2,075 puan) tarafından
Bnde abdestten sonra kurulanirken Kadir suresi okunur diye biliyorum ama ezberi olmadığından unutuyorum cogu zaman bakip okumayi. Rica ederim :)
(191 puan) tarafından
Aa bak bu da aklımda kalsın :)
0 oy
tarafından
Sübhaneke

Fatiha

Ihlas

Insirah

Nazar duası

Felak

Nas

Ayet-el Kürsi 

Asr  

Suresi

Hergun okuduğum dualardır hatta 3-4 bazen 

Şimdi de Esma'ül Hüsnayi ezberlemeye çalışıyorum ☺❤
(2,075 puan) tarafından
Esmaul husnanin çok.guzel bi ilahisi var. Onu dinle belki yardimci olur ezberlemende
0 oy
(399 puan) tarafından
Ayet-el kürsü nas felak  ihlas hep ağzımda gün içerisinde çok kez salavat estağfirullah   elhamdülillah derim namazlardan  sonra  ayet-el kürsü inşirah lev enzelna amenarrasulu okurum Rabbim kabul etsin inşallah 
(2,075 puan) tarafından
İnşirahı içim cok sıkıldığında okurum bende iyi geldigine inanıyorum
(399 puan) tarafından
Dünya ayet üstüne  kurulu ben duaların faziletine inanırım hele babamdan  sonra  artık herşeyin çözümü dua
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Her gece uyumadan once 

1fatiha 

7ayetel kursi

21 felak

21 nas okurum hamileyken sinir krizi gecirdim birkac defa obirhoca bunlari oku kndini iyi hissedersin yuvanda huzur olur demisti bide bakara suresi ac evin icinde demisti cocuk olduktan snra acamadim ama surekli dinliodum bakara 
(2,075 puan) tarafından
Kuzum gecenlerde pinterestte görmüştüm.bende hatta ayetel kursiyi bi sagina bi soluna bi yukariya vs seklinde okuyun diyodu.
0 oy
tarafından
Salati tefriciye yi nasl okumama lazm cnm bana da bi anlatsana bemde okumk istyrm
(2,075 puan) tarafından
Eger bi muradnin gerceklesmesi icin 4444 kere  okuycaksan
İnnallahe ve melâiketehû yüsallûne alen nebiyy yâ eyyühellezine âmenü sallü aleyhi ve sellimü teslimâ diyosun 1 kez niyetini edip euzu besmele çekip okumaya başlıyosn. Telefonda zikirmatik var ben oraya duayi yazip ordan okuyordum.
Ama belli bi niyet icin etmesen bile her namazdan snra 11 kere gucu yeten daha fazlasini okuyunca Rabbim zenginlik ruh ferahlığı verir diye yaziyo bi kitapta.
tarafından
Ben bi muradımın gerçekleşmesi için 4444 kere okuycm mesela araştrdm naöazdan sonra okunuyo diyende var abdestini alıp boş bi zmnanında okuyablrsn diyo anlamdm mesela ben bu salavati namazdan sonramı okim yoksa herhangi bi zmnda da olurmu
(2,075 puan) tarafından
Normalde de namazlardan snra okunmasi gereken bi duayms o yzden öyle yaziyo olabilir. Belli bi murad icin niyetlendiysen olur bence. Yinede bilmiyorum ya kesin konusmak istemem
tarafından
Peki sen nasl okuyosn cnm ben hergn beş vakit namazımı kılıyrm bide hangi vakit namazdan sonra okunuyo onud tam bilmym pufffff aklım karıştı
(2,075 puan) tarafından
Bende kılıyorum zaten aklima ne zaman gelms olursa olsn iki namaz arasi diye düşünüyorum ondan aklima ne zaman gelirse okuyorum abdestim varsa
0 oy
tarafından
Gece Ayetel Kürsi Felak nas ihlas süreleri okumadan hayatta yatmam adet günleri hariç her gece yatağa girdiğim ilk an şehadet getirirm 

Ezan okunduğunda gerzaman aziz ALLAH gözümün nuru ol ya Resulullah derim 
(2,075 puan) tarafından
Ben yatağa girdigim anda uyuyorum ya gamsiz gbi :) gunduz okuyorum ama
tarafından
Ahaha doğrudur cnm alışkanlık oldu bende bir iki hatırlat kendine alışırsın cnm
0 oy
(389 puan) tarafından

Bende hep bunu söylüyorum ahshsjaj:)

Allah'ıma çok şükür allahima çok şükür oturuyorum söylüyorum kalkıyorum söylüyorum adım atıyorum söylüyorum iyiceeee dilime dolandı bazen arada sesli söylüyorum eşim hem aniden korkuyor hemde tebessüm edip bana sarılıyor puahahah:)bide hep bu duayı okurum rabbi yesir velatu esir rabbi temyin bil hayır 

Allah'ım kolaylastir zorlaştirma ve hayırla tamamla 

Eşimde zaten işten geldiği gibi huzur veren dualar açıyor beraber dinliyoruz taaki uyuyana kadar sonra namaz kılıp uyuyoz beraber sabah namazina kalkıyoruz hep 

(2,075 puan) tarafından
Hep ozenmisimdir bir esle yapılan duaya ibadete nasip olmadi. Rabbim ağzınızin tadını bozmasın
(389 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum hamileyim bu aralar baya zorlanıyorum ama eşim tek namaza kalmkmasin diye bende kalkıyorum bana diyor git uyu senin yerine dua ederim Allah affeder seni diyor ahshsjaj:))eğilip kalkamıyorum ya
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Insirah tekasür süresi ihlas özellikle yağmur yağarken yemek yaparken eve girerken ayet-el kürsü amenrasulu eve girerken çıkarken 
(2,075 puan) tarafından
Ezberde olunca daha kolay oluyodur dimi. Ben yeni basladim bilmediklerimi ezberlemeye hepsini bilince insanin dili daha kolau alışır sanki
(6,136 puan) tarafından
Kuzum faziletlerini oku gaza gelip ezberliyorsun
(2,075 puan) tarafından
Evet çoğunu da öyle ezberledim bende :)

İlgili sorular

0 oy
53 cevap 754 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde LaleCik (225 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 302 göst.
0 oy
11 cevap 212 göst.