0 oy
396 göst.
Diğer kategorisinde (1,661 puan) tarafından
Sabahları nasıl kalkacaksınız ... Mesela ben kalksam yemeye otursam kızım ağlar ya da düzenli uyumadığım için bazen kalkamays bilirim (

34 Cevaplar

+1 oy
(2,264 puan) tarafından
Rabbim nasip ederse tutacağım inşallah 
-Reklam-
+1 oy
(5,406 puan) tarafından
Sahursuz tutmak zorunda kalırsın. Mutfakta ye kimseyi uyandırmadan =) ben bu sene sanırım tutamayacam çok üzgünüm oruç zamanı 38 haftalık oluyorum  o yüzden 
(1,661 puan) tarafından
Büyük ihtimal sahursuz tutucam ne olursa olsun tutucam inşAllah ama emzirdiğim için fil gibu aç oluyorum sürekli
(5,406 puan) tarafından
Emzirenlere farz değil canım. Bi dene bakalım sütun kesilirse veya dayanamazsan mecbur kaza et. Ben de borçlarim çok olacak sonra tek tutmak zor olur diye üzülüyorum
+1 oy
(2,678 puan) tarafından
Bn şuan orucum canm 
(1,661 puan) tarafından
Allah kabul etsin canım
(2,678 puan) tarafından
Amin canm bnm Allah razı olsun hem borcumu öderim oğlan 7 aylık burda daha havalar ısınmadı yaz olsa çok zor olurdu aydın sıcağı malum
0 oy
tarafından
Tabiki tutacağım oğlum ve kızımda tutacaklar
tarafından
Yaşları kaç canım maşallah
tarafından
9 yaşında oğlum 7 yaşında kızım ben aslında 2 3 gün yeter dedim ama geçen sen kızım 12 gün tuttu
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Benim kızım geçen sene 4 aylıktı tuttum allah nasip ederse bu senede tutacam 16 aylık olucak kızım ozaman 
(1,661 puan) tarafından
Kuzum sen kalkarken kızın ağlamıyormu yani ben emzirdiğim için kızım kesintisiz uyumaz sık sık kalkar
(1,426 puan) tarafından
Yok canım beni hiç emmedi için mamayla besleniyor gece de en az bi kere kalkar mama içer bakalım inşallah kolayca allah sabrını verir
(1,661 puan) tarafından
Amin kuzum inşallah
0 oy
(2,067 puan) tarafından
kiizm ufakken tutamadim  denedim  amaa oruç tutmayi  cok kotu ollmsuitm  şimdi kiizm buyudu  16 aylik oldu  sabah erken kalkmaya  aliskaniz nasipse insallah tutucam
(4,853 puan) tarafından
Benim yakışıklı kızım nerelerde yaa
(2,067 puan) tarafından
buralarda camimmm :):): uuuyor
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Allah izin verirse evet..  Ben emziriyordum eşim için kalkiyordum bir yandan bebeğim ağlıyordu çok zor hazırlıyordum sutum yetmiyordu uyamadigim için  neler cektim.  
0 oy
(13,723 puan) tarafından
 5 aylık falan hamile olucak tutarım insallah
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Gecen sene 7ayima denk geldi tutamadım bu sene inşallah rabbim sağlık versin tutucam
0 oy
tarafından
Tutucam inşallah kızlarım büyük bnm 
0 oy
tarafından
Benimde bebeğim 10 aylık olacak oda geceleri sık sık uyanır emmek için ama tabiki de sahura kalkip oruçlarımı tutucam
0 oy
(622 puan) tarafından
Allah nasip ederse inşallah bu sene tutucam iki senedir tutmuyorum geçen sene Ramazan'da yeni doğum yapmıştım oğlum 7 günlük tü ondan önceki senede kızım iki aylık ti emziriyordum ama arada tutuyordum hepsini maalesef tutamadım inşallah bu sene tutucam Allah'ın izniyle okadar mutluyum ki bu sene tutacağım için Rabbime şükürler olsun çocuklarım büyüdü
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Allah ın izniyle tutacağım.. Geçen sene sahura kadar oturuyordum sahur yapıp yatıyordum.. Bu sene de muhtemelen öyle yapacağım.. 
0 oy
(86 puan) tarafından
Ben daha sahurumu yapamadan kızım ağlardı mecbur kalkardım sofradan 15 gün tutabildim sonrasını tutamadım maalesef zorlandım 3 aylıktı çünkü 
0 oy
tarafından
Rabbim nasip ederse  tutmak istyor m m ama  kızım 3 aylık olacak tutayim mi bilmiyorum ya 
0 oy
(14,080 puan) tarafından
Inşaallah ALLAH nasip eder tutarım inşaallah ☝
0 oy
tarafından
12 yaşımdan bu yana tutuyorum elhamdülillah hamile ve yaşlı insanlara farz değil onun dışında tutmayanlar Allah görüyor hiç bir sebep yokken tutmamak Müslümanlık değil maalesef
0 oy
(272 puan) tarafından
Valla dün az kahvaltı yaptım akşam 8 e kadar bişey yemedim içmedim başım çatlıyorrdu sonradan aklıma geldi susuz ve aç kalmamdan yani kızım hiç durmuyor ama asla orucu bırakmam namazı bıraktım çok üzgünüm ama oruc çok önemli ibadet katlanıcam baş ağrısına
(12 puan) tarafından
Canım namazla oruç arasında önem bakımından hiç bı fark yok namaz da önemli ve ilk namazdan hesaba çekileceğiz. İkiside farz namaz daha az farz değil ki aynı oruçla.
(272 puan) tarafından
Ben namaz az oruç fazla demedim ki saçmalamışsın namaz kılamıyorum bu aralar ama oruç önemli onuda yapmaz anlamında söylüyorum gereksiz muhalefet
(12 puan) tarafından
NamaZi bıraktım çok üzgünüm AMA ORUC COK ÖNEMLİ dediğin için böyle vi yorum yaptım. İnşaallah başlarsın namaza da tekrardan canım
0 oy
tarafından
Emzirdigim için maalesef tutmayacagim
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Kızım küçük ya kimi diyor tut bişey olmaz kimi diyor sütun azalır doymazsa ilk gün tutacam deniyecem sonrası Allah kerim 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 206 göst.
12 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 185 göst.
10 Nisan 2021 Diğer kategorisinde ceylan_38 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 79 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Altnr_svg (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 68 göst.