0 oy
253 göst.
Diğer kategorisinde (149 puan) tarafından
Eşim askere gidecek ve bende o sırada ablamda olucam ablamda şuan hamile üstüne 2 çocuğu var eniştemin maddi olarak pek bir desteği yok maalesef ve a vukat onalarin durumları zaten yeterince karışık ve maddi olarak çok fazla yük olmak istemiyorum eşimde askerde olucak çok fazla para zaten gonderemez ailesi de neyse onların çok yardımı dokunacagini zannetmem askere gidince benim aylık olarak yardım almam devletten mumkunmu bileniniz varmı bide nasıl başvurulabilir im

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sosyal yardıma basvur canım
-Reklam-
0 oy
(195 puan) tarafından
Canim evin ayrimi eşinle yaşadığın ev ayriysa ayda 600 mu falan yardim yapiliyor ben aldim ilk alti ay kaynanam gilde adres göründüğü için vermediler sonra adres değişikliği yaptik tekrar başvuru yaptim oldu ikametinin olduğu belediyeye başvuru yap oluyor canim 
(195 puan) tarafından
Canim evde sigortalı yoksa oluyor yine de arsa mal mülk yoksa verir misal benjm kayin babam gilde görünüyor iki kat tek kat görünüyordu sigortalı var dedi kayinbabanin arsalari var dedi vermediler bende abimin bi evi vardi kiraya vermişti oraya aldirdim adresi oldu yani
(149 puan) tarafından
Benim de şuan ikametim babamlarda gorunuyo ustlerine oturdukları ev var ya o zmaan bende alamam galiba ikametim i alabilecegim bir yerde yok hayırlısı oldun bakalım saol bilgi için
(195 puan) tarafından
Rica ederim canim insallah alabilirsin eger baban gilde sigortali yoksa verir bide belediyeye git durumunu anlat bize bakacak kimse yok de mutlaka verirler canim eşinde askerde anlatsin gelirim yok falan ordanda yardimci olurlar zaten onlara maaş veriliyor insallah alırsın çünkü bende çok uğraşmıştım.
(409 puan) tarafından
Eda hangi şehirdesin ilden ile değişebiliyormuş bazı illerde ekstra yardım yapılıyormuş ondan sordum
(195 puan) tarafından
Adana canim
0 oy
tarafından
Eşine de para veriliyoR du bnm esim batidayken diyordu  
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Eşi askerlik görevi yapana yardım var mi bilemiyorum. Git eşinin ailesinde kal niye ablanda kalıyorsun? 
(149 puan) tarafından
Ailesiyle anlaşamıyoruz zaten beni evden kovduklari için ablama geldim
(5,406 puan) tarafından
E nerde kalıyordunuz?? Kendi eviniz yok mu
(149 puan) tarafından
Kaynanamlarla yasiyoduk aasamadigimiz ixcin ben ablama geldim canım
0 oy
tarafından
Eşin doğu da mı batı da mı askerlik yapıyor birde kaymakligi başvur canm durumu şöyle yardimci olur lar 
(149 puan) tarafından
Daha gitmedi gitmek üzere
0 oy
(409 puan) tarafından
Benim eşimde gidecek canım benimde iki çocuğum var bende yardım varmı diye araştırıyorum amaşu an bildiğim asker eşine 2 ayda 800 çocuk başınada 2 ayda bir 300 tl kaymakamlıktan başvuruşuyor eşin gidince ama kaldığın adreste sigortalı çalışan bir yada üstüne mal varlığı olmaması lazım diye biliyorum ayriyeten bulunduğun ilde başka yardımlar varsa sosyal hizmetleri arayı öğrenirsin canım
(149 puan) tarafından
Sigortalı çalışan var üstlerine mal varlığı yokda  başvurudan önce bilgi almam için nereyi aramam gerek peki siz biliyormusunuz
(409 puan) tarafından
144 aile ve sosyal hizmetler bakanlığı çağrı merkezinin numarası bir ara istersen
(149 puan) tarafından
Tamam teşekkürler
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Eltimin kardeşi askere gittiginde annesi kaymakamlığa mi ne bı yere başvuru yapıp.almisti.
(149 puan) tarafından
Saol umarım bende alırım

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 402 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde martmasali (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 460 göst.
0 oy
13 cevap 271 göst.
15 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy