0 oy
467 göst.
Diğer kategorisinde (392 puan) tarafından
Hangi doğum şeklini yaptınız. Sezaryen ise Siz mi tercih ettiniz zorunlu mu oldu? Ve son soru doğum seklinizden memnun kaldınız mı :) ben normal doğurdum ve sanırım dünyanın en zor ve en güzel şeyi olabilir :)

41 Cevaplar

+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Normal dogum yaptim 4 kiloydu bebisim anam ağladi resmen
(392 puan) tarafından
Canım sen naptın ya. Gerçi benim bebeğim de 3.750 doğdu çok zayıf değil :)
(7,972 puan) tarafından
Sorma bacim sorma almanyada sezeryan yapmiyolar zaruri bi durum olmadikca
Bana senin boyun uzun 4 kiloyu dogurursun dediler kisa olsaydi sezeryan yapariz dedi lübnan ve romanyali doktor yabancilar yirta yirta dogurttular valla:))
(6,825 puan) tarafından
Kız bnde 4kilo normal doğum yaptım gel sarilak:)))
(7,972 puan) tarafından
Ahahahahah sarilalim hadii:))
-Reklam-
0 oy
(5,311 puan) tarafından
41+0da nor mal doğum yaptım suni sancı ile göbek kaldı onuda sporla eritiyorum
0 oy
(2,972 puan) tarafından
İlk doğumum normal, ikinci sezeryan oldu çünki bebeğim dönmedi mecbur oldu, normal doğum daha iyi soracak olursan 
(392 puan) tarafından
Bence de öyle ama tabi bebek için en sagliklisi hangisi olacaksa o.dogum şekli zaten en iyisidir aslında
0 oy
(3,887 puan) tarafından
Sezaryan oldum, kıyaslama yapmıyorum sezaryan da kolay bi doğum değil. 
tarafından
3 normal doğum her daim normalden yanayım
(392 puan) tarafından
Muhakkak öyledir. Sonrasında baya ağrı sızı oluyormuş sanırım. Ama normal doğumda en fazla 1 gün çekiyorsunuz orası güzel
(678 puan) tarafından
Yoo vu şekilde genelleyemezsiniz normal yaptım ve 1 hafta upuzun  yattım dikişlerimden  oturamadım bebeğimi hep yatarak emzirdim 4 gün büyük tuvaletime  çıkamadım dikişlerden tuvalete oturamıyordum her normal doğum bir değil
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Mecburi sezerysn oldum 8 saat sancıdan sonra bebeğimin kalbi yavaşladı o şekilde alındım sezeryana. Evet bebeklediğimden çok daha iyiydi hemşireler şaşırmıştı hop diye yataktan inmiştim 2. Günde ayaklanmıştım. Ha normal olsun isterdim ama nasip
0 oy
(13,000 puan) tarafından
Normal doğum yaptım:)
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Mecbur sezeryan oldum şimdilik bi sıkıntım yok ama tekrar hamile kalırsam aynı yer tekrar açılcak korkuyorum açıkçası 
(189 puan) tarafından
Bu korku bende de var şuan ikinciye hamileyim aklım hep onda
(3,282 puan) tarafından
Seninde mi sezeryan canım
(189 puan) tarafından
Evet o bebeğim sağlıkla doğması önemli olan ama insan korkuyor da işte
(3,282 puan) tarafından
Aynen öyle canım hayırlısı olsun
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Sezaryen.  Kendi tercihim.   Pişman degilim
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Normal yaptim canim 
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Zorunlu sezeryan oldum beynimde ki rahatsızlık yüzünden genel anestezi aldim memnunum 4.gun ayaktayim her işimi gördüm 
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Sezeryan dogurdum kendi istegimle yaptim hic pisman deilim ☺☺
0 oy
(5,721 puan) tarafından
İkizlerim olduğu icin belden uyusturmali sezeryan hiç memnun değilim beş yıl oldu sırtım belim ağrıdan kırılıyor resmen
(392 puan) tarafından
O bence anestezisyen ile alakalı bir durum. Bende epidural aldım ve belimi 3 kere delmelerine rağmen bel ağrım olmadı. Sadece baş ağrım oldu biraz sonra geçti.
(5,721 puan) tarafından
Evet canım büyük ihtimal Allah'a şükür sakat kalmadigima dua ediyorum
0 oy
(2,884 puan) tarafından
Ikisinde yaşadım 
(392 puan) tarafından
Peki hangisi daha rahat geçti sizin için
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Zorunlu sezeryan yaptım çatım  darmış  ama iyiki de öyle olmuş diyorum  çok  güzel  ağrısız sızısız  bir  doğum  yaptım 
0 oy
(119,298 puan) tarafından
Prenses dogumu yaptim ben
(1,238 puan) tarafından
O ne oluyor canim
0 oy
(12,513 puan) tarafından
İkisi de 

İlk kızım sezaryene döndü ikinci kızım normal doğum 
(392 puan) tarafından
Sizce en rahatı hangisi
(12,513 puan) tarafından
Normal doğum canım
Şimdi yine hamileyim nasip olursa yine normal doğum istiyorum son sancı anları dehşet olsa da en iyisi normal doğum
0 oy
(515 puan) tarafından
Kendi isteğimle sezaryen oldum çokta memnun kaldım bı hsstanede ağrım oldu eve gelince hiç ağrım kalmadı 
0 oy
(21 puan) tarafından
merhaba ben ilki normal dogum ikincini sezeryan yaptim benim cati dar ondan amma bence her ikisininde zorluklari var ve aslinda bunye meselesi
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Zorunlu sezaryen 33 haft erken. Doğum oldu. Bide tane ölü doğum var normal oldu 18+5 haftalık ti.. bence normal en iyisi
0 oy
tarafından
Sezeryan yaptim suyum gelmisti ama acilma sanci yoktu beklersem riskliydi mecbur sezryan oldu

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 117 göst.
5 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Asyahatunnn (419 puan) tarafından soruldu
+1 oy
56 cevap 595 göst.
5 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Alaska (792 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 245 göst.
1 Mart 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 148 göst.
11 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,712 soru

11,366,582 cevap

34,848 kullanıcı

...