0 oy
357 göst.
Aile kategorisinde (1,755 puan) tarafından
Millet gelini tembel diye şikayet eder ben kaynanam...

Sinirimi bozuyor rahatlığı uyuşukluğu çok tembel yaa.  Hamileyim 4 yaşında oğlum var yemekle zerre alakası olmayan üstüne  bide hasta gece sabahladık resmen sabah ta uyanamadık 10 gibi kalktık. Kaynanamda biliyor uyumadigimizi halsiz olduğumu ya insan demez mi bi kahvaltı hazırlayayım bi sıcak ekmek alıp geleyim oturmuş kahvaltı hazirlamami bekliyor yememiş. Oğlumun huyunu biliyor öyle peynir ekmekle yemiyor kahvaltı sabah o halle kabak mücver pankek yumurta haşladım falan iki bebeğim var gibi ikisine tabak hazırlayıp sunum yaptım. Ee ben o yorgunluğun üzerine asla yiyemiyorum kaç gündür aynı olay aç kaliyorum sinirde eklenince üzerine kendi kendimi cezalandiriyorum yemiyorum bisey. Hamileyim ya insan hiç mi acımaz hade hazırladı yoruldu bekleyim beraber yiyelim demez

12 Cevaplar

0 oy
(219 puan) tarafından
Hazırlayan var neden hazırlasın ki artık rahatliga alismis uyarman lazim aslında 
(1,755 puan) tarafından
Ya mesela eşi var akşam yemeğinde de ona bıraksam demez kocam aç kalacak rahat takılıyor ama ben düzen insaniyim herşey vaktinde olmalı beklersem o hoo
-Reklam-
0 oy
(6,812 puan) tarafından
Lafla karisik alttan alttan sok lafini aaa oglum bakk babannen yine dokturmus kahvaltiyi de biseyler de ki anlasin
(1,755 puan) tarafından
Mesela okadar yıprandım ki artık bugün oğlumda yemeyince kalktım odamı toplamaya geldim yemek bitti bu arada kendime sıfırdan hazırlamam gerek. Biseyler yeşerme dedi. Hazırlarken yoruldum tiksindim yiyemem şimdi midem bulanıyor dedim ama anlamaz. Işine gelmez
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Onu beklesen daha çok aç kalırsın cocuklarinla elde değil ama hiç takma olan sana olur bağışıklığın zayıflar bu sefer sen hasta olursun o sefer daha kötü olur o olsa olmasa biliyorsun sen yapacan aşkla yapmaya bak canım takma onu 
(1,755 puan) tarafından
Inan çevremde herkes beni öyle tanır yemek yapmayı ikram etmeyi çok severim içimden gelerek yaparım ama sabaha kadar uyumuyorum 2 gecedir aynı evdeyiz görüyor şahit oluyor. Uyanmış kahvaltı hazırlamami bekliyor . Ya hani 1 çay demlerse yine umursamicam okadar uğraştım hazırladım. Sonra oğluma yedirmekle uğraştım gücüm kalmıyor artık geçmiş karşımda yiyor insan der hamile bu açken yemeyim bari biraz bekleyeyim beraber yiyelim
(1,464 puan) tarafından
Çok ayıp yaptığı kendi kendine düşünmesi lazım birde babaaneyiz diyorlar böyleleri yazık ya sen dikkat et kendine canım hamilesin de
0 oy
(304 puan) tarafından
İyide canm neden uyarmıyorsun ki anne kahvaltıyı hazırlar mısın ben çok yorgun düştüm diye. Birlik mi oturuyorsunuz 
(1,755 puan) tarafından
Birlikte oturuyoruz gözüyle görüyor herşeyi bazı şeyleri de açık açık söylenmese de anlamaz mi insan mesela yemedim bugün aç kaldım. Hazırlarken yoruldum tiksindim midem bulanıyor dedim insan vicdanen demez mi dur ben en azından bi tost çay yapaym inan 100 üzeri kilosu okadar rahatına düşkün ki
(304 puan) tarafından
O zaman tembel ****** oluyor ya öyle bir şey o. Canım benim ya ben hazırlayım sana kahvaltı...
0 oy
(788 puan) tarafından
Bence söylemelisin. Anne ben gece çok yoruldum uyuyamadım kahvaltıi sen hazirla de hiç hazırlama valla yada peynir ekmek koy önüne yesin olmadı eşinle konuş o desin biraz yarım et kız yoruluyor diye
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Biz izne gittiğimizde kaynanam da aynısını yapıyor kesinlikle bir çay bile demlemiyor benden bekliyor. Ki ben misafir sayılırım kırk yılda bir geliyoruz. Eşim asker zaten anca izinden izne görüşüyoruz. 11 de kalksak da bizi bekliyor ben kalkıp hazrlicam da yicez. Bir iki böyle oldu eşim anladı durumu dedi ben uyanmadan yanımdan kalkmiyosun dedi sonra çıkardı dışarıya kahvaltı yemek hepsini dışarda yaptık. Kadının eli ayağı tutuyor hergun misafir agirlar yemek yapar ben gelince sürekli mutfağa girmemi bekliyor. Sürekli birlikte olsak düşünemiyorum Allah size sabır versin. Evde iki kadn varsa cidden çok zor. Hizmetçilik bekleniyor resmen
0 oy
(376 puan) tarafından
Alamıyorsa açık açık soylemeliysin biraz yardımcı olurmusun diye
0 oy
(119,126 puan) tarafından
Ooooo kadin rahatliga alismis
0 oy
(1,381 puan) tarafından
İmkanın varsa ayrı eve çık yoksa hiç rahat edemezsin azıcık aşın ağrısız başın derim yok ayrı eve çıkamadın tavrını koy derim böyle hayat geçmez
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Niye sana yük oluyor ki 

Yok mu evi barki birlik mi oturuyorsun kocana şöyle yetişemiyorum ben de , hizmet bekliyor benden de yazık günah kendi kızı olsa yapmaz eminim peşinde dört döner 
0 oy
(73 puan) tarafından

Benim kaynanam boğazına düşkündür Vala ben kalkmadan hazırlar çağırır :D kocası da aynı onun gibi erkenci tabi bizde kaldıkları günlerde 

0 oy
(507 puan) tarafından
Kendilerine baktiracak birini almak için aynı evde oturtuyorlar zaten canim bu tipler hiç elini sürer mi biseye. Benim de evim ayrı ama önceden kaynanama gidince nerdeyse kendimi parcalardim işten çıkar giderdik akşama kadar yoruldugum yetmiyormuş gibi bide hiç oturmazdim her yerim sızlayarak sonra baktım eltim ne zaman iş olsa uykusu olmayan çocuğu alıp sallamaya götürüyo iş bitince uyutmadan getiriyo, telefon aliyo biriyle konuşmaya odaya gidiyo kaynanamın da ona yapmadığı yalakalik kalmıyor. 1 yıldır gidince bir bardak çaylarını bile doldurmuyorum bişey istediklerinde ters ters bakıp yapıyorum bı daha soyleyemiyorlar valla hakeden insan olsalar hiç gözümde yoktu ama böylelerine ayıp filan olmaz maddi manevi anca sömürdüler bizi bu zamana kadar o yüzden umrumda bile değiller sende hazırlama çocuğuna tabak hazırla yedir sonra odana çekil midem kötü yatıyorum ben çocuk için kalktim de hazırlarken de birkaç parça atıştır. Bir iki gün böyle yap bak nasıl mecbur hazırlayacak. İnsan olsalar ev acamayacaklari oğullarını evlendirmezler

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 87 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde ftos_kym (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 227 göst.
13 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sengul81 (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 144 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (336 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 464 göst.
18 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Sengul81 (684 puan) tarafından soruldu

378,252 soru

11,321,365 cevap

34,765 kullanıcı

...