0 oy
889 göst.
Aile kategorisinde (39 puan) tarafından
Merhabalar kızlar.

11 aylık oğlum var ve korunmamiza rağmen bu ay adetim 9 gün geçti. Bende acaba birşey olmuşmudur sonuçta %100 garanti vermiyor korunma yöntemleri diye az once hastaneye gidip kan verdim. Ancak eşim maddi olarak durumumuz iyi olmasina ragmen bana, eger hamileysen aldirmani istiyorum ben 2 çocuğa ayni anda maddi olarak yetemem diyor ikisine de aynı geleceği veremem diyor. Ancak esim cocuk olmadan once de surekli gelecek kaygısı duyan biriydi. Bende calismayip bebeğime bakıyorum su an. Yani maddi olarak elim ona mahkum malesef. Simdide kalkmis bana bunu diyor. Asla boyle birşey yapmam dedim tartışmaya tutustuk.. Bende muhattap olmadim daha sonuçlar çıkmadi diye. 

Ben asla asla asla asla istemiyorum onun isteğini yapmayı ama ona maddi olarak mahkumken (cocuguma bakmak zorunda oldugum icin ) ve kesinlikle para problemimiz yokken sirf onun kendisine yapışmış bu gelecek kaygisi takıntısı yuzunden evladimdan mi olacağim ? Ya testim pozitif çıkarsa?

Siz olsaydiniz benim durumumda ne yapardiniz ?

31 Cevaplar

+9 oy
(12,777 puan) tarafından
Bakamayacak adam şeyini tutup her korunma yöntemini denesin o zaman 

Gelen bebek rızkı ile gelir kocan öyle düşünüyor diye ahiretini yakma elbet büyüt elalem 3 4 çocuk buyutuyo evet bende 2 zor diyorum tabiki ama dediğim gibi olacak ise baştan önlem alinmali
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Sakin aldırma sakınnnnnn bak hem o çocuğun hemde benim gibi bebek isteyen bütün kadınların günahına girersin ben perşembe günü kürtaj oldum bebeğimin kalbi durdu diye o günden beri içim acıyor ölü bebeği bile kürtajla aldılar diye kendimi suçluyorum siz yaşayan bebeği nasıl öldürmeye kıyıyorsunuz yapmayınnnnnnn nolur yapmayın 
+1 oy
(376 puan) tarafından
Tobe estağfurullah ya Allah eşine akıl versin 10 tane çocuğunuz yok olursa 2. Oluyor Allah rızka kefil
+1 oy
(9,222 puan) tarafından
Senin durumunda olsam o pisliği boşar masum yavrumu doğururdum.. yeter artk ya ne istiuorlar bu meleklerden. Madem istemiyordu uçkuruna sahip çıksaymş!
+1 oy
(5,938 puan) tarafından
Sahip cikacakti beyefendi UÇKURUNA! Ne demek aldırmak bir can ya ! Tabiki de dinlemeyeceksin.
0 oy
(1,006 puan) tarafından
Aldırma kesinlikle çok günah ha yaşayan bir canlı ha karnındaki ikisi de aynı onun katili olma 
0 oy
(119,321 puan) tarafından
11 aylik olandan vazgecsin esin kolaysa
(39 puan) tarafından
Bende oyle soyledim. Bana diyorki ikisi ayni seymi biri daha kan parcasi. Cok gaddarca düşünüyor.
(119,321 puan) tarafından
Ikisi ayni sey kan parcasida olsa ilk kalbi olusuyo atan kalbe kiyma baci
0 oy
(826 puan) tarafından
Bebeği bırakmazdım Bn sanırım bnde şuan evdeyim eşim çalışıyor sadece İstanbul gibi Bi yerde tek maaşa düştük bizde bebiş bereketiyle geliyor gerçekten 
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Bnce ttestinn negatif çıksa da o adamla muhatap olma hersey Allah'tan. Nasipte varsa olur. N demek aldir. Rabbim gücünuu verir kiaddi gucunuzde yetıyormuş.  Aldirmayi da düşünme Eger  pozitifse. Kucağında ki bebege kiyamiyorsan karnındakine  de kiyamazsın. 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bence eşin doktora çıksın. Gücün varsa neden aldırasın. Sağlık sorunu olur eyvallah dersin ama bile bile çok günah 
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Aldırmazdım asla senin sağlık durumun buna el vermez bebek seni ölüme götürür o ayrı canım dinende alamazsın eşine sor müslumanım der öyle olmuyor işte Allah o canı sana vermiş bellımı olur belkı o bebek sizin hayatınızı değiştirecek İnşaAllah öyle bir durum yaşamasın 
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Ay benmk 7 aylık eşim olsun diye uğraşıyor herkesin düşüncesi farklı biraz kendi haline bırak  pozitif çıkarsa tartışmaya girme yavaş yavaş alıştırmaya çalış
0 oy
(59 puan) tarafından
Canım öncelikle eşinin imanı zayıf bunu bil sen korunmana rağmen olmuş demek bu dünya da nasibi var ki gelmiş izin verme dinde böyle bir şey günahtır konu tartışmaya gelsin gündeme gelse bile herkes sana hak verir
0 oy
(44,664 puan) tarafından

Offf sakın :'(nasil koyabilir bı insan sakın sakın aldirma

0 oy
(1,885 puan) tarafından
Bunu eşin en başında düşünecekti önlemini alacaktı. O karnına düştüğü andan itibaren bı can ne kadar kolay geliyor erkeklere çocuk aldırmak.nasilsa senin karnında ya. Öyle dediğinde büyüğünü sürerim öne alabiliyorsun al bunun canını diye. Biraz belki anlar
0 oy
tarafından
Korunduk dediğin lütfen geri çekilme olmasın. Çünkü bir korunma yöntemi değil. Prezervatif mi? Bu kadar istenilmeyen bir gebelikte bunu da kullanmamanız gerekirdi. Çünkü kaza ihtimali çok yüksek hapı unuttuysan o da olmaz.. ama düzenli hap kullandım veya spiralim vardı dersen ona bir şey diyemem. Diğer türlü kazaya gel demiş olursunuz canım. Olan olmuş konuşarak halledilmeli. 
(39 puan) tarafından
Tabikide asla. oyle cahil guvencesi geri cekilme korunması mi olurmuş. Birkac saate çıkacak sonuçlar bakalim..
tarafından
İnşallah hayırlısı olur canim sizinde birbirinize dusmenizi istemem ..
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Allah'ın verdiği canı Allah alır.. yıllardır hastane kapısında yatanlar var.. lafım sana değil.. içine salarken dusunseydi o zaman
0 oy
(10,516 puan) tarafından
Yahu bu nasıl bi zihniyet ya geleceğin ne olduğunu nerden biliyor da gelecek kaygısı var cnm ya sakin yapma onu öndeki yavru da senin canın karnında ki de can nasıl katili olabilirsin eşine çok kızdım 
0 oy
tarafından
Allah akıl fikir vicdan versin 11 aylık olan evladından vazgeçsin madem 
0 oy
tarafından
Kıyılır mı artik Allah verdikten sonra ya. Cocuk aldiranlarin sonu oek iyi olmuyor cevremden cok ornek var eskiden yasak degilken aldiranlar var cok kotu sorunlar yasadilar. Birde yasak yani nerde aldiracakmissin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 430 göst.
0 oy
7 cevap 414 göst.
13 Ekim 2022 Aile kategorisinde Yagmurr1608 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 216 göst.
12 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 316 göst.
19 Şubat 2024 Aile kategorisinde Seherhanim53 (17 puan) tarafından soruldu