0 oy
640 göst.
Diğer kategorisinde (726 puan) tarafından
Kullananlar tavsiye ediyo musunuz ben ilk etapta zorlanırım diye düşünüyorum yenidoğanı normal alıp sonra mı öyle alsam yetişebiliyomusunuz? Nerden aldınız bide 

13 Cevaplar

+1 oy
(116 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Bebeğim 9 aylık 8 aydır kullanıyorum. @yundon_ybb sayfasından aldım Zeynep hanım ilgileniyor çok da memnun kaldım. Ayrıca organik temizleme ürünleri ve başka şeyler de satıyor çok da uygun. Babyneo 10 tane pocet 4 cover ve iç bezler var. Bebek doğmadan almıştım. Ayrıca yıkanabilir kadın Pedi de aldım lohusa iken hep onu kullandım ve komşularım da sipariş etti daha sonra. Hayatımda iyi ki dediğim nadide şeylerden biri. Makinaya atıp yıkayıp asması bile ayrı bir keyif benim için. Hiç zorlanmadım da şükür. Annem çevremdekiler çok laf etti ama önce doğamız sonra bebeğimizin sağlığı sonra da bütçemiz için çok iyi oldu bence. Bir de ilk bebek sonraki bebeklere de kullanılabilir. Ben bir paket 8 15 kg arası bez de aldım ev taşındık yolculuk falan bazen kış günü yıkamaya sıram olmadığı zaman kurumasını beklerken kullandım hala 10 kadar bez duruyor içinden. 

image

image

(116 puan) tarafından
İlk içeriği temiz hazır bez aldım mecburen çünkü dediğiniz gibi çok fazla değiştirmem gerekiyordu sezeryan doğum oldu annemgilde annem ve eşim baktı. 20 gün içinde 200 hazır bez kullandık. Ben hamşle iken hazır etmiştim zaten ilk mokenyum yani siyah dışkısı bitince baya rahata erdim. Yazın doğum olduğu için hemen kuruyor zaten kışın da kolay gece dersen sabaha kuruyor güneşe serince de bembeyaz geçiyor altın sarısı lekeleri. Keyifle kullanıyorum mesela yarın sabah yine atacağım ilk Bi ön durulama yaptırıyorum sonra 2 saatlik 40 derece 800 devir. Ya da uzun proğram da yıka aynı şey. Sevince çok güzel oluyor :)
(726 puan) tarafından
Içeriği temiz hangisi peki ilk bende öyle yapıyım yenidoğanı bari yoksa gözümde büyüyo tecrübemde yok
(116 puan) tarafından
Mühendisin oğlu instagram sitesinde var canım. Tam hatırlamıyorum ama losyonsuz olması çok önemli. Elite home nşn çamaşır deterjanı ya da bingo doğal yeşil renkli deterhanla yıkadım parfüm süz. Yumuşatıcı zaten hiç kullanmıyorum bebeğin kıyafetleri için arada beyaz sirke ekliyorum o kadar
(726 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım yorumun için ❤
(116 puan) tarafından
Ne demek :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bebenin kıyafetlerini zor yikayip yetstryom bezi hele hiç yetstremem bacım ilk kez duydum bide
tarafından
Molfix cnm
(7,768 puan) tarafından
Evet hangi marka
(726 puan) tarafından
Canım hazır bezlerde de bir sürü kimyasal oluyomuş ama
tarafından
Ben çalıştım hiçte kimyasal bişey yok kendi üretimindeydm valla ben güveniyorum kullanıyorum midem çok hassas ben yapamam
(726 puan) tarafından
Tercih meselesi
+1 oy
(2,972 puan) tarafından
Bu zamanda yıkanabilir bez kullanan yoktur diye düşünüyorum 
(516 puan) tarafından
Var var baya,hem çevreyi kirletiyor diye hem de saglikliz diye hazir bez kullanmayanlarin sayisi artmis sanirsam benim bi arkadsim uc cocukla yıkayabilir bez kullaniyor nasil yetisiyor bilemiyorum tabi
(1,013 puan) tarafından
Var var yeni modelleri çıktı. Tuttu da ama cesaret işi bence
(2,972 puan) tarafından
Bilemedim yaa hiç denk gelmedim, duymadım da çok zor
(516 puan) tarafından
Hem cesaret isi hemde ne bileyim iyileri baya pahali,diyelim ki ilk etapta on tane aldim zaten yeni dogan bebek ilk zamanlar gunde yedi-sekiz tane çıkarttığı bile oluyor,bez dayanmaz arti diyelim gun icinde bes tane bez batti bes tane bez icin makina caliscak bide yuksek isi da caliscak bu sefer de enerji fazla kullanilmis olacak
(726 puan) tarafından
Aynen kullanan çok bir sürü site var ama dediğiniz gibi zahmetli hazır beze bile tecrübem yok ama kimyasal varmış hazır bezlerde hem yıkayanlar bütçe açısından uygum doğaya da zararı yok
+1 oy
(1,472 puan) tarafından
Bana hijyenik gelmiyor onlar nedense yıkanması lazım elde de yıkasn makinaya da atsan deterjan mecbur koyulacak mutlaka kaynar olması lazım ki bakteriler ölsün şahsen hem işkence hemde hijyen açısından iyi değil diye düşünüyorum canım 
(726 puan) tarafından
Yok kuzum liner diye bişey var ıslak mendilin kuru halini düşün bebek büyük tuvaletini yaparsa onu atabiliyomuşsun bide kirlileri biriktirmek için koku ve sıvı geçirmeyen çantaları var
(116 puan) tarafından
Acaba bebeğinin kakası kıyafetine bulaştığı zaman ne yapıyorsunuz kaynatıyor musunuz? Çekmiyor mu kıyafeti..
(726 puan) tarafından
Bilmiyorum ki normalde de bulaşma ihtimali var ama onda ne yapılıyosa aynısı ondada yapılır heralde
(1,472 puan) tarafından
Sürekli aynı bez mantıklı gelmiyor bana canım özel bölge hassas sonuçta tercih meselesi tabii ki
 #Alita 60 derecede yıkandığı için ondan öncesinde leke çıkarıcıda beklettiğim için bakteri flan kalacağını zannetmiyorum kıyafetle bez aynı şey değil özel bölge vücuda göre daha hassas ayrı tutulmalı diye düşünüyorum
(116 puan) tarafından
Ben bir kere bile pişik sorunu yaşamadım. Bebeğime pişik önleyici krem sürmüyorum arada kantaron yağı ve zeytinyağı karışımı sürüyorum. Islak mendil kullanmıyorum su ve pamuk pedler. İç besler 90 derece de yıkanabilir ama dış bezler alez olduğu için 40 derece uygundur.
+1 oy
(1,013 puan) tarafından
Ben de çok araştırdım ama ne yalan söyleyeyim cesaret edemedim. Aslında kullansak daha iyi doğaya atık çıkarmamış oluruz ama ben o bezleri temizleyeceğim derken çok fazla su ve kimyasal kullanırım. İyi bir şey yapmaya çalışırken yine doğaya zarar veririm. 
(726 puan) tarafından
Detarjanı da doğal bulabilirsem öyle almayı düşünüyorum yumuşatıcı hiç önermiyolar zaten
(116 puan) tarafından
Çok falza suya gerek yok akıtma yapılmıyor katı dışkı liner da kalıyor çöpe gidiyore gerisi makinada yıkanıyor. Bebek bezi üretiminde çok fazla su kullanılıyor ve ilk üretilen bebek bezi hala doğada çözünmemiş durumda.
0 oy
tarafından
Hazır bez kullanıyorum memnunum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ne gerek var ki böyle bişeye bu devirde 
tarafından
Doğal olduğu için tercih ediyorlar plastik bebek bezleri bebeklerin cildine zarar veriyo diye ama mecbur deterjanla yikancak o da kimyasal yani uzun iş aslında tercih meselesi ben ugrasmaam
(726 puan) tarafından
Ekonomik açıdan uygun hazır bezlerde bir sürü kimyasal var yediğine nasıl dikkat edeceksek giydiğine de dikkat etmeliyiz diye düşünüyorum. Eskiler gibi de değil ayarlanabilir falan geliştirilmiş yani
(25,224 puan) tarafından
Tercih meselesi tabi bu kadarını da abartı buluyorum evy baby den çok memnunum valla
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kız normal çamaşır yıkayıp kurutmaya yetişemiyoruz ona nasıl yetişeceğiz kurutma makinan varsa bilmiyorum bence pek de kullanılabilir bir şey değil ucuz da değil zaten
(4,040 puan) tarafından
Sürekli kullanınca ucuza geliyor bezler hele hiç ucuz değil ama ben alıp kullanamayanlardanim
(7,768 puan) tarafından
Kuzum evet sürekli almaktan belki karlıdırda şahsen ben uğraşamam bi yere gittiğimde çişli pokili bezi çantamda taşıyamam yıkama kurutma telaşesi ayrı ay ne bilem bana zor gelir
(726 puan) tarafından
Canım koku ve sıvı geçirmeyen çantada satiyo o siteler herşeyi düşünmüşler:)
(7,768 puan) tarafından
Koku veya sıvı geçirmesi değil canım işim gücüm yok bir de bez mi taşıycam kendimi zor taşıyorum :))
(726 puan) tarafından
Doğrudur :)
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Ben aldım ama kullanmadım oğlum bir yasindayken aldim taktım kilit kismini havludan yapmışlar ve çocuğa aşırı hararet yaptı su gibi oldu vücudu kullanmayı çok istedim kardeşlerim küçükken musambayla onları bezlerdim muşamba bulsaydim alırdım bulamadım neo market diye birs yerden sipariş ettim netten buldum numaralarini internet sitesi de var Neo bebek bezi gibi birşey di adı 

Hazır bezler aşırı sağlıksız hele de Prima petrol kokuyor şuan hamileyim primadan tiksindim
(7,768 puan) tarafından
Canım instagramda mühendisinoglu var takip et içeriği temiz ürünleri araşırıyo primayıda önermiyor önerdiklerinden aklımda kalanlar illa prima dersen pure serisi sleepy molfix canbebe babyturco bebeland bunlar  mutlaka göz at derim
(726 puan) tarafından
Bilemedim ki zahmetli ama bebişimize değer ya
(4,040 puan) tarafından
Zahmetine hiç takılmadim sonuçta rutine bağlayınca o da ev işlerinden bir tanesi oluyor hem makine yıkıyor sen değil ki sadece oğlumu çok terletti kullanışsız buldum o yönden. İkinci bebeğe muşamba almayı düşünüyorum netten bulursam
(4,040 puan) tarafından
Evet sleepy kokmuyor ben hep sleepy kullandım bir süre sonra oğlumun bacaklarini kesti bıraktım şimdi kokudan dolayı tekrar başladım Prima rezalet
(726 puan) tarafından
Anladım canım sağol yorumun için
0 oy
(91 puan) tarafından
Bende kullanmayı istiyorum. Genel düşüncelerin aksine en sağlıklısı. Hazır bezin içindeki kimyasaldan kimse haberdar değil galiba ve makatta ki akupunktur noktalarından direk beyne ulaşan kimyasallar beyne ne kadar zarar verir düşünelim. Deterjan kullanmıyoruz ayrıca onun özel yıkayıcısı var. Yani en sağlıklısıı bencee ybb. Yıkanabilir bebek bezi
(726 puan) tarafından
Bende istiyorum da yetişebilir miyim hiç bilmiyorum
0 oy
tarafından
Hijyenik olacağını düşünmüyorum en iyisi hazır bebek bezi 
(726 puan) tarafından
Canım hazır bezler ne kadar hijyenik içerisinde bir sürü kimyasal var direk tene temas ediyo
0 oy
(48,531 puan) tarafından
kim ugrasacak onunla ya altini aldigimiza sukrediyoruz bide yikamak zor olur eskiden analarimiz ne cekmisler
(726 puan) tarafından
Canım liner diye bişey var ıslak mendilin kuru halini düşün bebek büyük tuvaletini yaparsa onu atıp diğerini koku ve sıvı geçirmeyen çantası var onda bekletebiliyorsun
0 oy
tarafından
Ilk günler neredeyse 8 9 bez değiştirdigim günler oldu 3 aylık şimdi bile 5 6 bez degistiriyorum günde valla bi sürü kıyafeti var ama ben onlara bile yetisemedigim son takımını giydirip makinayı öyle çalıştırdığım günler oluyor bezi hiç yetiştiremezdim heralde direkt makinada olmaz önce elinde yıkaman ütülemen gerekir 
(726 puan) tarafından
Canım liner diye bişey var ıslak mendilin kuru halini düşün bebek büyük tuvaletini yaparsa onu atıp diğerini koku ve sıvı geçirmeyen çantalasi var onda bekletebiliyormuşsun. Ilk durulama sonra yıkama yapılıyo sanırım
tarafından
Belki dediğin gibi olabilir ama yinede sonuçta bez parçası biz bile enfeksiyon olduğumuzda doktor iç çamaşırları ütüleyip öyle giymemizi istiyor bebekler daha hassas özellikle kız bebeklerde mutlaka yıkadıktan sonra ütü yapılmali o bezlere diye düşünüyorum

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 708 göst.
19 Eylül 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 135 göst.
29 Temmuz 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Frezya (686 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 228 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Canim (670 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 168 göst.
18 Haziran 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,437 soru

11,327,752 cevap

34,781 kullanıcı

...