0 oy
289 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar alttan muayene doğumu tetiklermi burada okuyorum kanama, açılma bu tarz şeylere sebep olabiliyor ama bu kesin olacak değil dimi ? 

14 Cevaplar

+1 oy
(116 puan) tarafından
Doktorlar ve ebeler bu işi iyi biliyor. Tetiklenmesi gereken durumda tetikleyecek hamleyi yapıyorlar ama eğer erkene dikkat ediyorlar haliyle sınırı var onun. 
tarafından
Tamam teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Altan muayene yaptın mı peki
tarafından
33. Haftamda evet ama şimdi doğumum yakın genelde bu sıkıntılar doğuma yakın olabiliyormuş
tarafından
Sonuna kadar sokmuyir demi parmağını doktor
tarafından
2 parmağını kullanmıştı o anda ne kadar ileri soktu hissetmedim ama acı hissetmiyorsn
tarafından
Baklm pazartesi gidecegm m ins agirmaz
0 oy
tarafından
Alttan doktorun eliyle baktiğı  tetikliyor  cihazla bakılan değil
tarafından
Kuzum  zaten senin doğum zamanın gelmedimi artık
tarafından
İşte çatı muayenesinde kanama açılma gibi
tarafından
Derya Mete bnm daha 37haftalik hamileyim Buğra çınar sen kaçtaliksin
tarafından
36 canım
tarafından
Arada çok yok canm
0 oy
tarafından
En az 20 kere alttan muayene oldum milim açılmam olmadı sem buraya bakma bura biraz değişik 
tarafından
Ayyy ne bileyim canım kimisi alttan muayene oldum kanamam oldu diyor kimisi başka birşey insan etkileniyor
0 oy
(415 puan) tarafından
Bnm hiç alttan bklmamstı dogum yptgm gn bkldı bı onden suyum glmstı cnku acılmya bktılsr sureklı 
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Evet tetikliyor

tarafından
36. Haftadayım yarın muayenem var
(27,351 puan) tarafından
Haftan erken bence muayne olma alttan USG ile baksın aksi birseu olmadığı sürece alattan muayene doğru değil bnce
tarafından
Benim çok ağrım vardı devlete gittim böbrek genişlemesi ve enfeksiyondan dolayı ilk çatı muayenemi oldum ama doktora birşey desem akıl veriyor gibi olmaz mı peki usg ile belli olur dimi
(27,351 puan) tarafından
Hayır akıl verir gibi olmaz bende devlete gidiyordum USG ile baktı alttan muayne istemedim bir sorun yoksa tercih meselesi eğer rahatsız bir durumun varsa doktor daha iyi bilir tabi
tarafından
Tamam teşekkür ederim canım
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Evet cok sert bir sekilde muayene yaparsa kanamaya neden oluyor 

tarafından
İnşallah eli hafif oluyor yarın muayene için gidicem yüksek ihtimalle alttan muayene eder
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Yo bende 36 da doğumdan şüphe etti doktorum baktı alttan muayne etti aciklkk yoktu kanama filan da olmadı 39+0 da normal doğum yaptım 
tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
38 haftalikken cati muayenesi oldum doktor rahmi siyircm dogumu tetiklicem acilman hizlansin dedi ona ragmen acilma sanci vs olmadi 40 haftalikken suni sanciyla dogum yaptim
0 oy
tarafından
Keisnkikle benimkini ikisinide tetikledi
tarafından
Bakalım beni etkilermi peki kanama mi oldu açılmamı
tarafından
İkiside oldu hafif lekelenme ve acilma
tarafından
Anladım canım
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Suyum gelince oldum daha öncesinde alttan muayene olmadım.
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Yorumdakiler neye istinaden tetikliyor demis cidden anlamiyorum.Bacim tetiklemiyor bosuna evham yapma.Elle muayenede zaten kan gelir vajina duvarini zedeledigi icin doktor ve eliyle acilma olmaz.Oyle bir sey olsa acilmasi olmayana elini sokardi doktor
tarafından
Anladım canım teşekkür ediyorum ♡
0 oy
tarafından
39 haftalıkken muyane oldum 2 cm açıklık ve lekenme var dedi dopum yakın dedi ertesi gün doğurdum 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişiyor mesela gelen kan tahristen olabilir ama eğer rahim yumuşaksa açılmaya sebep oluyor 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 354 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Meryemmozer (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 259 göst.
22 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dmraysegul (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 68 göst.
21 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 99 göst.
25 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu

379,686 soru

11,365,773 cevap

34,845 kullanıcı

...