0 oy
631 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Rabb'im sen evlatlarimizi koru. Emzirirken  3 kez boğuluyodu o nefesi gittiği andaki reflekslerini anlatamam çok fena oldum. Kızlar meme de tıkanma işini nasıl yapicam nasıl pozisyonda emzirmem gerek ne yapmam gerek çok hızlı çekiyo toparlayamiyor :'(

15 Cevaplar

0 oy
(2,375 puan) tarafından

Poposu biraz daha aşağıda olacak ve burnu açık mi kontrol et emzirmeden önce 

tarafından
Evet her pozisyonu denedim bu şekilde. Burun delikleri de açık ama tıkanıyor emmeyi bilmiyor
(2,375 puan) tarafından
Öğrenir annesi korkma zamanla herşey düzelecek
tarafından
İnşaallah kuzum ya hayırlısıyla tez vakitte...
(2,375 puan) tarafından
Aslında bilmediginden degil ilk baslarda süt tazyikli geliyor çok olunca yutkunamiyor az bisey sagip öyle ver birde öyle dene
tarafından
Denemeye devam edeyim canım
-Reklam-
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Elinde sütün akışını kontrol et birden ilk sütü çekince çok hızlı gelir birazcık sık göğsünü süt aksın hızı yada c şeklinde emzir mutlaka yukardaki parmağı hafif bastır sütün hızını krs
tarafından
Onuda denedim ise yaramıyor gibi
(1,428 puan) tarafından
Yarar neden yaramasın sen o noktayı bulman lazım boş başka yere bastırırsan süt yine hızlı gelir önemli olan sütün akışını yavaşlatmak
tarafından
Araştırayım canım o süt kanalını. Teşekkürler
(3,036 puan) tarafından
C şeklinde emzirmek sut akışını hızlandırır makas yaparsa frenler
(1,428 puan) tarafından
Hayır makası asla önermiyolar yukarda parmak kalıyo ya orda süt geliş noktasını bulup oraya bastırıcak
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Bebeğin emerken ara ara göğsünden çek canım bebeğin yorulmaya başlayınca ben öyle yapardım 
tarafından
Tamamdır canım teşekkürler
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Tüm bebekler yapar bence .. benimki de yapiyodu bi ara hatta tukmugunu yutamiyodu zaman içinde onlar da öğreniyor canım.. büyüdükçe toparliyolar kendilerini hemen
tarafından
Ay hadi inşaAllah ya
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Canım popo daha aşağı  hizada  burun açık.  Göğsün  kahverengi  kısmını  tam agzina alacak şekilde emzir. Eger ememezse çenesini  parmağınla  destekle.  Bigaziba kacarsa yavaşça  iki kaşının ortasını  parmağınla  masaj yaoar gibi yukarı çek.  Daha cok minik öğrenecek  baslarda sütün  geliş  hızı  fazla gelebiliyor  bebislere.  baktın fazla gelmeye başladı  sütün  tikanacak bebis  hemen daha dik pozisyona getirip  yavasca ağzından  cek ki emdiklerini yutsun tamamen biraz da nefes alsın. Rabbim bebisinizi size bağışlasın  acısını yaşatmasın. Hayırlı  kul hayırlı  ummet hayırlı  evlat  (... )eylesin
tarafından
Aminn çok sağol canım bilgilendirdiğin için
0 oy
(826 puan) tarafından
Sütün sağ öncesinu çok gür oluyo yutmakta zorlanlyolar canım arkası hem yağlı süt geliyo hem hafif sakin geliyo öyle emzir Allahın izniyle biçey olnaz
tarafından
Sağolasın canım bilgilendirdiğin için
0 oy
(4,664 puan) tarafından
Kaç aylık cnm
(4,664 puan) tarafından
Ayyy kıyamam ya daha çok küçük benimde ilk bebeğim öyle oluyor du zamanla geçiyor
(1,219 puan) tarafından
Öyle olunca naptıniz  kendi mi geçti müdahale ettin mi bilmedigim için soruyorum
(4,664 puan) tarafından
Gece 4 de oldu bide daha emzirmeden oldu tükürüğünü yürü nefes almak için çabalıyordu resmen o gün hayatta unutmaOmzuma koydum sırtına vurmaya başladım yavaş yavaş çok şükür Rabbim rabbim de yardımcı oldu nefes almaya başladı
(1,219 puan) tarafından
Şükür insallah bir daha böyle bir  şey yaşamazsınız çok zor kimse yaşamasın
(4,664 puan) tarafından
Amin amin cnm çümleten inşallah çok şükür büyük artık
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Elinle göğsünü destekle canim süt akışını yavasalatman lazim cok geçmiş olsun  ama panik yapma ilk zamanlar süt kontrolsüz fazla geldigi icin hemen hemen herkes yaşar  bunu sen elinle destek olabilirsin 
tarafından
Sağolasın canım bilgilendirdiğin için
0 oy
tarafından
Benimki hala boguluyor panik yapma ters cevur supurur sekilde sirtina vur. Muhakkak ilk yardim videosu izle nasil nefes borusuna kaca birseyi cikaracagina dair
tarafından
Yüreğim ağzıma geliyor ya
tarafından
Ben paylastim postuma bak canim izle
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Sütün tazzikli geliyor olabilir, önden elinle biraz sağıp öyle ver tatlım. Bi de öksürüyosa sıkıntı yok panik yapma müdahale etme o Kendi çıkarır, ama çıkartmaz nefesi kesilirse müdahale et 
tarafından
Sağol canım bilgilendirdiğin için
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Canım başı hep yukarda olsun kendine doğru iyice döndür tenine tam temas etsin hangi göğüsten emzirirsen o ayağının yada kolunun altına yastık koyki başı dik tutulsun sende rahat edersin birde sütün fazlaysa tazyikli geldiği için boğazına kaçma ihtimali çok oluyor emzirmeden biraz sagki bebek boğulma ihtimalinde olmasın
tarafından
Sağol canım bilgilendirdiğin için
(1,465 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Sut cok geliyorsa emzirmeden once sagin biraz ondan sonra bebegi emzirin
tarafından
Sağolasın canım
0 oy
tarafından
Rabb'im evlatlarimizi korusun canim sıkma canını bebegini biraz dik pozisyonda emzir kafasi dirseginde olsun elinle de poposunu kavra emzirirken de gogsune makas hareketi yap sutun akisi biraz kesilsin benim de cok basima geldi artik alistm yine basina gelirse ters cevirip alnini ov kendine gelsin
tarafından
Yüreğim ağzıma geliyor kuzum ya Rabb'im evlatlarimizi korusun
0 oy
tarafından
Canım sut alerjisi olan bebeklerde de tıkanma oluyor benim.kizim öyleydi bi kaç gün inek sütü iceren şeyler yumurta vs yeme bakalim
tarafından
Benimki Allahualem sütu doğru içememesinden canım :/

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 366 göst.
28 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Nick.degistim.bende (572 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 791 göst.
13 Eylül 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meleknaz25 (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 420 göst.
5 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,736 soru

11,367,556 cevap

34,850 kullanıcı

...