0 oy
577 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar eşim zaman zaman ilk tanıştığımız zamanlardan konusur bizim eve ailesiyle ilk kez tanismaya geldiginde bizim evin kötü koktuğunu söyledi anasina bak danasini al dedi görev yaptığım ve tek yaşadığım eve geldiğinde TV'min üstündeki tozlara kadar söyledi babam ve annemle onların evine yemeğe gittiğimizde yemek esnasında annem ve babamın,benim kaşığı tutusumuzdan ekmeği isirisimiza kadar laf söyledi evet ailem ortam görmedi birilerini yemeğe davet edip gitmedik ben çocukken annemin psikolojik sorunları vardı ancak lisede,unide ortam gördüm.Bu benim suçum değildi,ki bana tanisali bir ay olmadan evlenme teklif etmişti ben de onun ailesinde bana uymayan bir çok şey gördüm ama hiç birini böyle yüzlerine vurmadım.Kalp kıran bir yapım yok.Simdi üçüncü cocuguma hamileyim babamı yedi ay önce kaybettim babamla da ilgili yemekteki davranışını söyleyince kotu oldum ağlamaya başladım kendimi tutamadim almasaydin o zaman beni dedim.Duygu sömürüsü yaptığımı soyleyerek bana bağırdı.kimse normal değil milleti ben mi iyileştirecegim dedi.İki gündür konuşmuyoruz boğaz ağrım var nasılsın diye sormuyor bile...:( böyle bir post acmistim arkadaşlar onu terk etmeyi düşünüyorum iki gündür konuşmuyoruz bıktım artık haklı olup ilk adımı atmaktan

34 Cevaplar

+1 oy
(5,134 puan) tarafından
Asıl normal olmayan kendisi de farkında değil 
(20 puan) tarafından
Malesef,konuşmaya bile çalışmıyor
-Reklam-
+1 oy
(3,213 puan) tarafından
Ah be canım böyle bi adama neden üç cocuk verdin ki seni olduğun gibi kabul edememiş pis de olabilirsin dağınık da ama o kabul edip almış neden sonradan bunları konuşur ki. İlişkilerdeki en büyük hata karşımızdakini alıp kendimize benzetmeye çalışmak istememiz. 3 çocuk olana kadar bu konuları çoktan kapatmış olmanız gerekirdi. Bunu onun kafasına sokmadığın sürece de ne yazık ki düzelmez. Sen busun yapacak birşey yok ki. Başın sağolsun bebeğini düşün kendini sıkma lütfen. Seven sevdiğini olduğu gibi edendir. 
(20 puan) tarafından
Evet eşler birbirini olduğu gibi kabul etse böyle olmazdı,sigarayı bıraktigi ilk gün bu kadar aşağılayıcı konuşması beni çok üzdü.Eger konuşmak için adım atacak olursa diyecektir ki sigara yüzünden böyle konuştum sen de beni alttan almadın.Alttan alincak birşey değil ki bu
(3,213 puan) tarafından
Sana sigara içen biri olarak kesin ve net söyleyebilirim ki bunlar sigaradan söylenecek şey değil içinde birikenler.
+1 oy
(1,763 puan) tarafından
Hiç acıma canm benimde yavrum oldu daha 23 yaşındayım evi bazen temizleyemiyorum eşimde diyor bunların burda ne işi var insan yapamaz mi çocuğun çorabını giydirirken bile tek eline ayağını tut tek elinle çorap giydir diyor sanki 1 aylık bebeğe tek elle çorap giydirmek mümkün en azından ben yapamıyorum.bende diyorum beni kadinligimdan vurma yaptığım işle ilgili konuşma ben senin yapamadıklarını soyleyim diyorum.borctan kurtulamiyorsun diyorum babana ağzını açıp tek laf edemiyorsun. Sende erkek olupta aileni öncelik tutamıyorsun diyorum. Ben konuşursam kalbini kırarım süs en iyisi diyorum tamm diyor susuyor anlayana anladığı dilden konuş yoksa hep kendimizi incitiriz.icimde kalıp bana dert olacağına soyleyim ona dert olsun
(20 puan) tarafından
Öyle ben k ndimi incitmekten başka birşey yapmıyorum kırıcı konuşana kırıcı konusmak gerek
0 oy
tarafından
Çok ağır konuşmuş. Madem beğenmedi ne diye almış seni. Hoduk.
(20 puan) tarafından
Ona göre bunlar ağır değildir sorsan gercekleri söylemiştir ben durduk yere aglamisimdir
0 oy
tarafından
Hakketen ne diye almış bu kadar aşağılık görüyor seni ve aileni de 
(20 puan) tarafından
Galiba rahat batıyor kendisine
0 oy
(2,620 puan) tarafından
Keske evlenmeseydin 
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Keşke en baştan evlenmeseymisin benim anam babam kardeşlerim bı tarafa el oğlu bı tarafa 
(20 puan) tarafından
Zaman zaman birbirimizin aileleriyle ilgili konuşuruz genelde onun babası da sıkıntılı biri ama ben böyle çat çat çat arda kırıcı şeyler söyleyip hiç onu kırmadım şimdi ona göre o gerçekleri söyledi ben durduk yere alındım nasıl asagiladiginin farkında bile degil
0 oy
tarafından
Iyyy vallahi midem bulaniyo egolu havali insanlardan ya. Anormal olan kendisi. Madem her seye bir lafi var neden aldi ki seni? Edepsizligini gormuyo sanirim. Bir de ölmüş insanin hele bir de babanin arkasindan davranisini kucumsemek nasil bir zihniyettir edepsizliktir. Ukalaa
(20 puan) tarafından
Kesinlikle görmüyor kendisi hakli gibi davranıyor ustelik
tarafından
Kendisinin bir ustunlugu mu varmis ayri bir ozelligi mi varkis ki ukala vallahi ya sinir oldum
0 oy
tarafından
Insanın insana merhameti kalmamış  gerçekten  herkes isine geldiği gibi işine yaradığı  kadar kullanıyor herkesi  üzülen içine atana  da ***** zannediyorlar  malesef farklı hikayeler ama aynı karakterler oysa biz ıslak dininin  merhametli birbirini  anlayan  insanları olmamız lazimken  herkes cok kötü  üzülme  dünyanın  genel  hali bu oldu artik
(20 puan) tarafından
Allah herk su merhametli insanlarla karsialstirsin
0 oy
tarafından
Eşin sana inılamaz bir psikolojik şiddet uygulamiş. Şiddetin her turlusune karsiyim ama dövmekten beter etmiş. Anlaşılan eşin karakttersiz biri hem insanlari aşağılayarak hem ölmüş babanla ilgili konuşarak hemde karninda bebegini tasiyan kadini üzerek bunu kanıtlamış. Üniversite mezunuymuşsun kendini bu karaktersizden kurtarmak için bir yol haritasiı çiz 
(20 puan) tarafından
Benim mesleğim var aylıksız izne ayrildim çocuklara kendim bakabilmek için onunla yurt dışına geldim.Simdi kendisine sorsan o gerçekleri söylemiştir ben gereksiz yere aglamisimdir
tarafından
Zaten en kotusude bile isteye sistematik olarak sana bunu yaşatması. Iyice düşün taşın kardeşim kendine bunu yaşattırma
0 oy
(2,745 puan) tarafından
Bir ay olamamış tanisali evlenme teklif etmiş sende kabul etmişsin hemen aileleri dahil etmişsiniz olaya keşke biraz birbirinizi tanisaydiniz önce şimdi üç cocugun var canım ne diyelim biz sana Allah iyilik versin
(20 puan) tarafından
Amin,nasip hicbirsey anlamadan olaylar hızlı gelişmişti
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Bu kadar rahatsız olmuş madem niye almış seni valla bana öyle birşey dese bende derim herşeyi herkes haddini bilecek kimse kendi yaşamına göre hüküm veremez daha insan olmayı adam olmayı bilmiyo konuşuyor sende konuşma sakın burnu bi sürtsün ******
(20 puan) tarafından
Konusmayinca da evdeki her yuk benim omzuma biniyor çocukların yaş aralığı az ikisi de küçük sigarayı bıraktigi ilk gün oldigu için sinirlenmesin diye daha fazla konuşamadım çocuklari korkutabilirdi
(5,495 puan) tarafından
Sen taviz verdikçe aynısını yapacak kendin bilirsin kimse benim annemden babamdan kıymetli değil bu zamana kadar birşey dedirtmedim bu saatten sonra da dedirtmem
0 oy
(507 puan) tarafından
Canım üçüncü çocuğa kadar hiç mi bu yüzünü göstermedi ki bu kadar çocuk yaptın böyle bı adamdan. Kurban olsun annenin babanın kaşık tutuşuna kendi ailelerinin her yaptığını kural görüyorlar herkes onlar gibi olmak zorunda zannediyorlar. Bırak konuşma anlarsa hatasını düzeltsin yoksa ne hali varsa görsün
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Yemek ve aile konusunda haklısın kimse dört dörtlük değildir ama tv nin üstünde ki tozu da alsaydın keşke madem misafir çağırıyorsun
0 oy
(707 puan) tarafından
Konuşması çok ağır gerçekten bol sabır diliyorum ama böyle düşünen birisi ile evliliği devam ettirip üstelik 3 çocuk doğurdunuz....

Hata burda başlıyor sizin açınızdan çünkü eşiniz evliliğinizin ilk başından beri bu şekilde tutum içindeymiş can çıkmadan huy çıkmaz eşiniz de asla değişmeyecek söz verecek ama anlık sonra yine aynı olacak olan sizin psikolojinize olacak.

Kendiniz için yapacağınız iyilik ondan uzak durmak kendinize olan saygınızı koruyun 
0 oy
(748 puan) tarafından
Kopek cocuk yaparken bise yok o ananin dogurdugu kizla yatiosun adi pislik kusura bakma cok sinirlendim 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Asıl normal olmayan böyle bı adama katlanıp bide 3 çocuk yapman benim için başta belli etmiştir kendini neden 3 çocuk yaptın ki 1 tane yapsan baktın yola gelmiyo okumussun üni vs bı iş bulup ayaklarının üstünde durabilirdin
0 oy
tarafından
Valla tatlım böyle insanlardan hep nefret etmişimdir mesele ortam görüp görmemek değil bence biriniz doğulu biriniz batılı olur arada kültür farkı olur o zaman ne yapacaktı çok üzüldüm senin adına nasıl bı kalbi var bu adamın senin ölmüş babanın arkasından laf ediyor 

Seni emek emek büyütüp üniversitesite okutmuş annene babana laf söyletme canım bazense sen sustukça alttan aldıkça tepene çıkarlar aslında eşinin kendi düşünmesi lazım 3 çocuğum var ben napiyorum diye sen kendine iyi bak ıhlamur nane limon filan iç ya :((
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Esin çok ayıp etmiş kendi karakteri bu demekki ölen bi babanın arkasından bunlar soylenirmi ne biçim bi es nasıl bi baba. O da bi baba rabbim yaşattığını yaşamadan ölmezmiş.  Sende kırıcı olcan gerektiği yerde susma sakın madem böyle konuşabiliyor ağlama yanında zayıf olduğunu düşünüyor sende onu hassas noktasından vur. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun canım babanın da 
0 oy
(236 puan) tarafından
Bu onun ayıbı insanların açıklarını arar gibu ortam izlemesi yapması çok yanlış kimse mükemmel deil artık aile olmuşsunuz böyle şeyler söylemesi çok yanlış hiç üzme kendini o utansın

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 260 göst.
0 oy
5 cevap 303 göst.
17 Mart 2024 Aile kategorisinde Zeyneb.Ali (50 puan) tarafından soruldu
+7 oy
6 cevap 207 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Alaska (795 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 35 göst.
25 Şubat 2024 Diğer kategorisinde laz6. (84 puan) tarafından soruldu