0 oy
247 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,084 puan) tarafından
Annemin bir kulağı %80 diğeri hiç duymuyor işitme cihazı kullanıyor. Engelli raporu veriliyormuş %40 üzerine daha önce böyle rapor alan oldu mu nasıl bir yol izlemek gerek bilen var mı?

12 Cevaplar

0 oy
(4,853 puan) tarafından
Valla bi tanıdığım engelli annesini kullanarak araba aldı cok ucuza geldi hatta ama nasil bilgim yok 
(1,550 puan) tarafından
Bunun için en az %90 engelli ve raporda ağır ibaresi olması gerekiyor diye biliyorum
(4,853 puan) tarafından
Dogrudur benim dediğim kişi yatalak hastaydı zaten
-Reklam-
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Hastaneden heyet raporu ile alınıyor 
0 oy
tarafından
Esimin var %40 ama baya ugrasmis almak icin 
0 oy
tarafından
Heyet raporu lazım canım ona. Hastaneden işitme sorunu olduğuna dair rapor falan alıyorsun ondan sonra da heyete çıkıyorsun bende tam bilmiyorum ama bilgi alabileceğin bir doktor hemşire varsa sor daha net bilgi alırsın 
0 oy
(13,852 puan) tarafından
Emeklilik içinse  sgk nin sizi hastaneye sevk etmesi gerek yoksa aldığiniz rapor hic işe yaramaz.
0 oy
(119,287 puan) tarafından
Engelli raporunu bilmiyomda isitme cihazi pili icin rapor cikarttirin devlet pilleri oduyomus
0 oy
(945 puan) tarafından
Ya canım başvruyorsun ama heyete Ankara ya gidiyor sonra yardım bağlanmasn diye % sini düşürüyorlar. Abim de vardı benim, %70 üzeriydi tam hatırlamıyom heyete gitti rapor bi baktık, %48 oldu. Abim de boş verdi. 
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Babamın göz tansiyonu var doktoru kendi dedi abi sana rapor çıkaralım maaş bağlansın diye. Başvurdu heyetten geçti bir şeyler oldu bağlandı çok şükür. Görme kaybı ve iş göremez raporu da var.
0 oy
(156 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benimde kulagim duymuyor raporu kulak bolumune gidiyorsun odaya aliyor duydugun yerlerde isaretliyirsun ona gore yuzde kac oldugunu hesaplayip kagitta veriyorlar benimki yuzde 52 bende heyetten gectim bana 2022 ayligi bagladilar cok sukur ihtiyacim olani kimseden istemeyip kendim aliyorum bu arada evliyim ve 5 aylik hamileyim
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Devlet araştırma hastanesine gidicektiniz birçok testten gecicek annen. İşitme zeka vs. Psikiyatri falan görcek yani. Gideceğiniz hastaneyi arayıp bu raporla ilgili bilgi alacaksınız tüm işlemlereen gecince heyete giricek sonrası heyet belirlicek raporu ve verirse yüzdesini canım.
0 oy
(895 puan) tarafından
Canim annem için almıştım bulunduğunuz ilin hastanesine gidiyorsunuz.orda sağlık kurulu oluyo oraya başvuruyorsunuz onlar randevu veriyo.randevu günü gidip tek tek bütün doktorlara muane oluyorsunuz.doktorlar ona göre puan veriyo.
0 oy
(1,011 puan) tarafından
Hastaneye gidip heyet raporu alması gerekiyor. Doktorlar muayrne edip yüzde kaç engelli ona göre veriyorlar

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 125 göst.
27 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde emir 19! (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 177 göst.
11 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 145 göst.
20 Ekim 2021 Diğer kategorisinde 12345ftmmm (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 493 göst.

379,562 soru

11,362,483 cevap

34,839 kullanıcı

...