0 oy
262 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,465 puan) tarafından
Balık ve süt birbirine zıt zehirler derler ne kadar doğru bilmiyorum bilgisi olan varmı gerçekten zehirler mi

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kuzum ben balık ile ekmek kadayıfı ile zehirlenmistim balık taze ise süt ürünleri ile zehirlemez benim doktorum balıktan sonra şerbetli tatlı tüketme antibiyotik kullanıyor isen balık yeme demişti 
(1,465 puan) tarafından
Şerbetli tatlıyı da bn ilk defa duyuyorum cnm sütü zehirler diye duymuştum ama nete baktım sakıncası yokmuş teşekkür ederim bilgilendirdiğin için
-Reklam-
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Balık tazeyse bişey olmaz diyorlar ama ben yinede güvenmiyorum o yuzden balık yedikten 4-5 saat sonra falan bişey yiyip içiyorum sütlü olarak bence riske atma. Hele çocuk için diyosan hiç verme boşver
(1,465 puan) tarafından
Bnm 5 veya 6 saat geçti üzerinden cnm
0 oy
tarafından
Ayran içiyordum ama süt zararlı canım içme 
(1,465 puan) tarafından
Bnde ayran içiyorum normalde cnm sutü bnde zehirler diye duydum ondan sormak istedim
0 oy
tarafından
Hayır hatta bazı yörelerde balık yoğurtla servis ediliyor tek şart ikisininde taze olması lazim
(1,465 puan) tarafından
Balık taze mi anlamıyorum cnm ama baya oldu yiyeli 5 6 saat geçti üzerinden
0 oy
(841 puan) tarafından
Taze olması lazım İzmir'de yaninda meze yoğurt veriyor lar bişey olmuyor çünkü taze ama evde alıp pişirip yediysem yanına ayram hiç bişey icmem güvenemem 
(1,465 puan) tarafından
Bn ayran içerim normalde ama süt zehirler diye duydum ondan sorup emin olmak istedim cnm saat 6 7 gibiydi yediğimde de
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Ben korkarım öğlen de bile yemem yogurt vs. Akşam balığı yiceksem. Tehlikeye atmamak lazim
(1,465 puan) tarafından
İyiyim cnm kahvaltı yaptım tabi biraz geç oldu ama sabah namazına kalkarken unuttum içmeyi kan değerlerim çok düşükmüş 4 olmuş ondan şu sıralar çok üzerinde duruyorum 2 saat sonra kahvaltı yapmak zorunda olduğum için geç kaldım ama bugünde bir saate düştüm yoksa daha yeni şuan hazırlamaya başlayacaktım iki saati bekleseydim
(5,721 puan) tarafından
Hay Allah kendini takip et canım sen üzüm falanda ye kan yapıcı seyler
(1,465 puan) tarafından
Kahvaltıdan 2 3 saat sonra ev yapımı pekmez içiyorum beslenmeme dikkat ediyorum bakalım toparlanmazsak doğumda damardan kan vereceklermiş
(5,721 puan) tarafından
Rabbim şifasını versin kuzum geçici hastalıklar versin Rabbim
(1,465 puan) tarafından
Amin cnm inşallah
0 oy
(658 puan) tarafından
Hayir canım balık taze olduktan sonra bir sıkıntı yok 
(1,465 puan) tarafından
Tazemi anlamıyorum cnm ama üzerinden geçti baya 6 veya 7 gibiydi yediğimde
0 oy
(27,336 puan) tarafından

Taze olursa sorun olmaz

(1,465 puan) tarafından
Taze mi bayat mı bilemedim ama üzerinden baya geçti 6 yedi gibiydi yediğimde
0 oy
tarafından
balik bayatsa zehirler ama tazeyse sorun yok ama baligin tazeliginden emin olamayacagin icin icme canim
(1,465 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm bu gece de içmeyi vereyim aksimi aşerir gibi istiyorum ama tutucaz artık boğazımızı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 90 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Aami5 (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Aami5 (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 72 göst.
27 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Uras (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 314 göst.