0 oy
543 göst.
Diğer kategorisinde (580 puan) tarafından
Bina altı yedi senedir var fakat bizim baktığımız daire hiç kullanılmamış kiraya da verilmemiş bina tamamen dolu değil boş daire çok. Acaba niye böyle hiç kullanılmamış kiraya verilmemiş altı senedir 

17 Cevaplar

0 oy
(12,773 puan) tarafından
Bunu binada oturanlar birine gizlice sorabilirsin  cnm ben sahibi vermek istememiş dir ama kaç sene olmuş mutlaka biri oturur du
(580 puan) tarafından
Evet ya bir işkillendim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Semt merkeze uzak mı ondan dolayı ev tutulmamış olabilir mi 
0 oy
(2,048 puan) tarafından
Etraftaki konu komşuya sorsaydin canm biz bilemeyizki 
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Orda yaşayanlara bi sor bence 
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Az kişi oturuyorsa insan şüphe eder tabiki deprem dayanıklılık raporu falan var mı onları sor 
(580 puan) tarafından
Onu nerden alacam kime soracam
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Kesinlikle sor iskanı yoktur elektrik kacaktir sıkıntılar vardir 
(580 puan) tarafından
Belediyeye gittim iskan sorunu yok oturulabilir dedi bize su filan sorunu olup olmadığını nasıl anlarım
(1,238 puan) tarafından
Su saatleri takilimi eve su geliyormu bak en onemlisi elektrik elektrik santiye elektrigi ise voltaj dusujlugunden dolayi surekli evde santel atiyor beyaz esyalar zarar gormeye basladi
Bizim oturdugumuz evin santiye elektrikmis makinelerim bozuldu sonra sedasa dilekce felan verildi  bakalım ne zaman gelicekler duzelteceklr bekliyruz
(580 puan) tarafından
Acaba binada sorunlu birileri mi var
(1,238 puan) tarafından
Herkesin ayni mütahitin sorunu yani  sedasdan bekliyoruz  bakalım gelecekler duzeltecekler
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Belki iskan sorunu vardır elektrik suyu ayiramiyorlardir onu araştırın mutlaka
(580 puan) tarafından
Belediye dedi ki oturma izni var iskan sorunu yok ama su elektrik filan sormadık nerden öğrenecez onu
(1,013 puan) tarafından
İskan sorunu yoksa sorun yoktur.
(580 puan) tarafından
Niye boştur ama onca sene ya kafam çok karışık
0 oy
tarafından
Bunu iyi arastir cnm. Mutahiti kacmistir iskanı yoktur. Santiye elektrigi suyu kullaniyo olabilirler. Basiniz agrimasin sonra. Supheli bir evmis:)
0 oy
(5,252 puan) tarafından
Binada sorunlu birileride olabilir ben olsam almam orayı
(580 puan) tarafından
Galiba ben de almayacam bir korkmadım değil tuhaf geldi bana da
(5,252 puan) tarafından
Bi araştırsanız çıkar zaten eminim orda sıkıntılı Bi aile vardır. Irkçılık yapmıyorum yanlış anlama ama bizim buradaki binalar hep yeni yapı kentsel dönüşümde olduğu için. Eşim biliyo semti çocukluğu burda geçmiş. Bizde evi geçen yıl aldık çok ev baktık eşim o konuda çok titizdi. Bazı binalarda iki üç daire anca doluydu evlerde çok güzel eşime dedim ki niye satılmamış bu evler diyo ki çingenler oturuyo içinde iyilerine var ama kötüsüne denk gelirsen kavgacı sorun çıkarırlar dedi. Sende binayı araştırmadan alma sakın derim
(580 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun bakmam lazım
0 oy
(1,329 puan) tarafından
Yeri merkeze uzak falan mı ondan olabilir ama konu komşuya sorman daha mantıklı. Bide bina baya boş diyosun mutlaka sor6yillik falanda dolardi normalde
(580 puan) tarafından
Aslında binanın tam önünde okul vardı anlamadım neden ya
0 oy
(4,860 puan) tarafından
İyice bir araştırmak lazım binada doğru dürüst kimse yoksa karşı binalardan elbet bilen çıkar araştırmadan almayın sakın
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Binada oturanlara sor doğalgaz ne kdr geliyo ev ısınıyor mu gider ec kokusu oluyor mu
(580 puan) tarafından
Bak binada tek bir ev var gördüğüm kadarıyla diğerleri boştu yanlış hatırlamıyorsam
(7,768 puan) tarafından
O zaman uzak dur kuzu biz hata ettik kira gerçi ama yeni bina 2 yıllık hiiiç ısınmıyor bin pişmanım ev satın almak dahada ciddi bence pişman olabilirsin
(580 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun her şey de hazır ettik yarın tapuya gidecektik ama ben biraz daha araştırayım sabah gizlice gidip o tek kalan eve sorular sorayım binaya sorular sorayım
0 oy
tarafından
canim bnm oturdugum yerden kayinpederler tasinmis hic kiraya vermemisler yani olabilri ama apattmanda bos vs varsa bir bakkala falan sorustur
(580 puan) tarafından
Kaç sene vermemişler ama
tarafından
bizimkilerde bir 7 8 sene bos kalmis yani sorusturman lazim bina dolu olsa bisi.olmazda boslar da varsa bilemedim
(580 puan) tarafından
Bak daha yönetici de yok binada
tarafından
iyice arastir o zaman fiyati baska yere gore farkli dilse baska da bajabilirsin
0 oy
(260 puan) tarafından
Annemle hem geziyor hemde abime ev bakıyorduk satın alacaktı giriş katin üstünde sadece ilanı gorduk satılık diye girdik her kat 3 daire bulamadık sorduk neyse güzeldi fiyatı da normal ucuz değil ama pahalida değil kapı önü sohbeti yaparken komşusu bizimkide satılık bakmak istersen dedi allah Allah dedik ama baktık işte kızım üniversite kazandı tek kalmasın diye onla evi taşıyıp gitcez dedi diğeri memlekete yerlescez dedi binadan çıkınca tamam büyük ve çok daire vardı ama çokta satılık ilanı vardı Allah Allah dedim bu kadar kişi aynı anda satmaz annemde safim tesadüf işte dedi babamda tesadüf dedi yeni binada niye okadar ev aynı anda satılık diye muhtara gittim bir sorun çıkmadı abimde evi beğendi babamı zor bela ikna ettim mahalleden bizim tanidigimiz birinin tanıdığı birini bulduk meğer yanda mesafede var ama temel atılırken binaya zarar vermiş bina ya yıkılıp yapılacak yada belediye yıkacakmis boylede kötü anım var işte
(580 puan) tarafından
Allah kahretsin galiba benim bulduğumun sahibi de Suriyeli
(260 puan) tarafından
Hele onlara hiç güvenme ya bazı şeyler tapudan sonra bile çıkabiliyor çok dikkatli ol çok kırk yere git valla kolay değil ev alıyorsun ama şöyle birşey de geldi aklıma benim amcamın bundan 20 sene önce o gece işteyken evinde sobadan eşi ve 4 çocuğu rahmetli olmuş evi satamamis ta kendide oturamamis gel zaman git zaman eskiden de kimse kalmayınca adı büyülü eve çıkmış ;)) korkuyormus binadakiler o kattan neyse geçen sene sattı ama yinede bu arada esenyurtta mi oturuyorsun
(580 puan) tarafından
Hayır cnm izmirdeyim
(260 puan) tarafından
İnşallah bir sorun yoktur ve hayırlısıyla alirsin
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Iskan alınmamış olabilir mi ? Birde bazıları daireleri ikinci el olmasın diye kiraya vermeyebiliyor
0 oy
(912 puan) tarafından
Yorumlari okudum iskan sorunu yok demiissin ozamann sorun yoktur. Bizde de var bir daire 3sene olacak bos satmak istiyoruz duzgun alici bulamadık,kiraci sokup 0 daireyi kullandirmak istemiyoruz. Ev sahibi de o sekilde düşünmüş olabilir.
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Iyice araştır ama bizimde ev var kiralık mesela 3.5 4 senedir boş ben kiraya vermek istemiyorum mesela ya da kafama göre biruni bulamadım belki o da vermek istememiş olabilir ama sen yine de iyece soruştur 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 404 göst.
4 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Unalgll (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 291 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 685 göst.

377,283 soru

11,290,654 cevap

34,705 kullanıcı