+1 oy
541 göst.
Aile kategorisinde (9,651 puan) tarafından
Doğduğum evden gelin ciktim evlendim evleneli aynı evdeyiz. Yani daha önce hiç taşınmadım taşınma merasimi hakkında hiç bilgim yok ve 45 gün içinde ev bulup taşınmamış lazım. Firmayla anlasiriz diyoruz. Ama neler dahil benim neleri ne zaman ne şekilde yapmam lazım firmalar neleri topluyo tecrübeliler vardır mutlaka bir yardim ederseniz sevinirim. Evimizi gerçekten çok seviyodum bildiğiniz bi bağım vardı biraz üzgünüm ama çocuklar için de gerekliydi:/ hayirlisi

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
3-4 yılda bir taşındığım için artık tecrübe ettim. Evden eve nakliyat ise mutfak ve kıyafeti toplasan yeterli. Gerisini kendileri hallediyor. Ben onemlis eşyalarımi koliliyorum. Büyük parçaları hiç ellemiyorum onlar yapıyor. Allah kolaylık versin . 3 ay sonra bende toplancam
(9,651 puan) tarafından
Bu bilgi tecrübeli bilginden gelince iyi oldu :) ozaman kiyafetleri tabak tencere koliliyim yeter onlarda gerci en incik cincik olanı..  aksesuarları falanda kolilicem dimi :D
tarafından
Valla canım genelde sigorta yapıyorlar toplam eşya fiyatından. Zarar gelirse karşılanıyor zaten. Ben ne kadar da olsa güvenemem. Önem verdiğim kirilcak dediğim şeyleri hep kendim paketledim. Gerisine hiç karışma. :)
(9,651 puan) tarafından
Aman kırılırsa kırılsın:D yeter ki daha az iş yapayım kafasindayim:D sanırım en zoru mutfak
-Reklam-
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Firmayla görüş Cnm ona göre hareket et . En uzun mutfak oluyor Allah yardımcın olsn . Hayırlısı üzülme
(9,651 puan) tarafından
Sağolasın canım..  tabak çanak ben mi topluyorum firma mi ? O firmaya mi bağlı ki
(6,859 puan) tarafından
Sen topluyorsun Cnm. Kaba büyükleri firma topluyor diye biliyorum.
(9,651 puan) tarafından
A dan z ye toplayanlarda varmis belki öyle bisi bulurum :d bide topluyorlar ya diğer eve de yerleştiriyorlar mi koltuk dolap falan
(6,859 puan) tarafından
Yerleştiriyorlar Cnm
(9,651 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım:)
0 oy
(389 puan) tarafından
Biz yeni taşındık . Çok yorucu acayip yorucu . Diğer odalar hemen bitiyor ama mutfak bitmek blmiyor . Bardakları tabakları kendim paketledim . Firma uğraşmaz onla diye düşündüm hemde kırılır diye
(9,651 puan) tarafından
Off benimde aşırı gözüm korkuyu:/ bide iki cocuk
(389 puan) tarafından
Bizim evimiz yeniydi.  Yani mutfaga çok eşya almadım halde küçücük mutfak topla topla bitmedi :D sonra da mutfağa koya koya bitmedi :D
(9,651 puan) tarafından
Benim mutfak kocaman ya :/ off şuan aşırı stres oldum he :/
(389 puan) tarafından
Allah kolaylık versin
(9,651 puan) tarafından
Allah razı olsun canim
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Firmayla görüşün önce  siz nasil isterseniz öyle yapiolar bazisi a dan z ye kendi topluo
(9,651 puan) tarafından
Ay öyle bisi olsa ne güzel olur nasıl yapicam hiç bilmiyorum :/
(1,808 puan) tarafından
Kendin toplayacaksan önce  koli bulmaya başla  birsürü  gazete falan al gözünde büyütme  giristinmi kolay oluo ben
(9,651 puan) tarafından
Koli kolay canım iş yeri var orda mutlaka koli olur çocuklar ev umarım kolaylıkla çıkarız bu işin icinden
(1,808 puan) tarafından
Allah yardimciniz olsun yerlestirmesi zor gelio bana☺
(9,651 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bana her türlüsü zor geliyo :D
0 oy
tarafından
Kuzum firmayla önce bir görüş kimi firma kadın getirip mutfak tan banyo dolaplarının içine kadar toplayıp paketliyor kimisi de sadece ana ve kaba eşyaları alıyor inan yerleşirken tek insanı yoran çamaşırlar emin ol çamaşır ve mutfak bitince geriye birşey kalmıyor 
(9,651 puan) tarafından
Ay gözüm çok korkuyu canım.. ozaman kesinleşir kesinlesmez ilk bi ev sonrasında firma bulmamız lazım:) daha ev bakmadık bukadar cabuk sayılmaz diyoduk
tarafından
Oy kuzum bende doğdum doğalı aynı evdeydim sonra evlendim ilk defa bu sene ev taşıdık ilk olunca insan zorlanıyor temizliğe kadın bulamadık Corona yi bahane ettiler yardıma kimse gelmedi bir hırs yaptım bir sinir yaptım koca evi sabah 8 de başlayip gece 4 te bitirdim yerleştirdim toplaması kolay da yerleştirme zor :) kuzum yaaaa hayırlı uğurlu olsun şimdiden inşallah gönlüne göre bir ev bulabilirsin ❤️
(9,651 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bende aynı senin gibiyim he :/ umarım temizlik yapicak birini bulurum ilçede oturuyoduk merkez istiyoruz napıcaz şimdiden stresi tuttu he adam geldi gördü bugün bildiğin tamam dedi he
0 oy
tarafından
Canım bend ebir kere taşındım bizde şirketle anlaşıp taşındık küçük mutfak eşyası kıyafet yatak yorgan ne varsa sen kolile hazır et onlarda havali naylona sarıp arabaya yükleyip götürüyorlar sonra da diğer eve indiriyorlar 
(9,651 puan) tarafından
Ne ayrıntılı şeylermis he ,:/ firmayla konuşmadan bi-riya dokunmiyim barı:D
tarafından
Küçük eşyaları toplamazlar canım onları yine mecbur sen toplayacaksın ama sökme takma işlerini onlar yaparlar bizim l koltuk var onu söküp havali poşete sarıp taşımışlar eve gelince de kurmuşlar koltukların kollarını sökmüşler onları yine kurmuşlar
(9,651 puan) tarafından
Ivır zivirleri kıyafetleri falan netlesir netlermiş başlasam çok iyi olucak canım ki biz daha hiç ev bakmadık sahibinden e koyduk hiç bukadar hızlı olacağı aklımıza gelmezdi 1 haftada oldu gibi pazartesi netlesecek
tarafından
Hayırlısı olsun inşallah canım benim
(9,651 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Marketlerden koli rica et . Önce salondaki tabak vardak ne varsa gazeteye sar kutuya yerleştir.  Kutunun üzerine kısaca içinde ne olduğunu yaz . Mesela fincanlar kırılır diye yaz ki dikkatli taşısınlar.  Sonra mutfaktakileri de gazetele kutulara yerleştir.  Çok zor ama geçici bir süreç.  Ben 10 kilo vermiştim 1 ayda 
(9,651 puan) tarafından
Off okadar zor mi ya :/ gözüm acayip korkuyu:/
0 oy
tarafından
Sadece kıyafetleri topluycağınız firmayla anlaşın onlar toplasın herşeyi yoksa çok sıkıntı oluyor 
(9,651 puan) tarafından
Inşallah herşeyi toplayan bir firma buluruz çok iyi olur öyle olursa
0 oy
tarafından
Kuzum kıyafet ve mutfak eşyanı ıvır zıvır deterjan süs eşyası yatak yorgan vs topla nakliye büyük eşyaları topluyor beyaz eşya ünite dolap gibi 
(9,651 puan) tarafından
Off off kuzum çok isim var coookk
tarafından
Bende sattım taşıncaz bizde düzenli topla evi kolilerin üstüne hangi odaya ait eşya ise yaz nakliyeci ye söyle odalara göre ayrı ayrı koysunlar kolileri mutfak eşyaları mutfağa yatak odası yatak odasına gibi o zaman kolay oluyor yerleşmek
(9,651 puan) tarafından
Aa sizin için de hayırlı uğurlu olsun inşallah canım sağlıkla taşının insallah.. bi pazartesi olay tamamen netlessin insallah bende başlarım herhalde toplanmaya dediğin gibi yapmak en iyisi..
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Küçük mu geliyordu kuzm kaç oda salondu ..yeni evde içini sinsin tutarken iyi düşün bak ölç biç yine seversin Cağnimm bnm ☺️

Not bnde bilmiyorum sorunu sadece yorum atasim geldi görünce ❤️
(9,651 puan) tarafından
Hshdhhd:D teşekkür ederim kuzum :) ben evimi çok seviyorum ya büyüklükle ilgili sıkıntı yok ta mevkisi iyi değil yan arsa boş genelde orda çingene düğünü oluyo gündüz gece sürekli çocuklar oynuyo ve sürekli küfürler öyle bildiğimiz küfürler de değil aşırı yaratıcı kufu4ler çocuklar büyüyo bahçe var ama güvenle bahçeye çıkaramıyorum duymasınlar o dediklerini diye.. bide kızımın okul zamanı da geldi merkezde daha iyi okullar buluruz diye düşündük..  daha bakmadık ta kendimize ev canım..  Rabbim hayırlısını nasip etsin inşallah bakalım ne yapıcaz daha kesin degil
(6,825 puan) tarafından
Anladım cnm haklısınz o zaman taşınmakta hakkınızda hayırlısı olsun inşallah cnm bnm ☺️
(9,651 puan) tarafından
Sağol kuzumm
0 oy
tarafından
Hayırlı olsun canım benim çok sevindim ♥️
(9,651 puan) tarafından
Link açılırsa bu ev bizim ilan kuzum
tarafından
Açılmıyor kuzum biliyorum evin gerçekten harikaydı Allah'ım gönlün gibi mükemmel bı ev nasip etsin ♥️
(9,651 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bakalım inşallah bütçemize gore gönlümüze göre bi yer buluruz
tarafından
İnşallah canım benim ♥️

İlgili sorular

+2 oy
17 cevap 701 göst.
12 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Kurgucubiri (9,651 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 667 göst.
16 Kasım 2020 Aile kategorisinde Nurkizil (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 809 göst.
20 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu