0 oy
326 göst.
Diğer kategorisinde (128 puan) tarafından
Dogumuma 2 hafta kaldi 1 aydir asiri derecede gogus uclarim aciyor ust camasirim bile bazen acitiyor, yanlislikla biri degse filan aciyor, nasil gecirebilirim bebek emerken de cok aciycak eminim :((

10 Cevaplar

+1 oy
(2,400 puan) tarafından

Canım derdinin dermanı bendeee. Öncelikle benim yorumumu en iyi cevap seç :D

Ben 38 gün oldu doğum yapalı. Aynı dert hala bende de var. Fakat 1-2 gün önce geçti. Bende aynıydim senin gibi. Hele banyoya girerken su bile degse aklımı oynatiyordum. Kimi vazelin sur dedi kimi tahinin üzerindeki yağı Sur dedi. Geçmedi. Sağlık ocağı fito diye krem yazdı. Onu kullandım geçmedi. Ama gör resMen beynime vuruyordu. Kii benim sorduğum sorularda vardı.

Her neyse LANSOLİN diye krem aldım eczaneden. Birazcık pahalı. 10 ml ye 80 lirà para verdim.

Öncelikle göğsümü ıslak mendil ile iyice temizledim. BanYoda iken yikayamiyordum pek çünkü çok arıyordu. Her neyse o kremden bezelye büyüklüğünde al. İki göğsüné sür. Ve üzerine temiz poşet koy. Peçete falan koyma. Peçete ilacı çeker. O yüzden poşet koy ki terlesin kurumasin. Nemli olarak ilaç etki etsin.

Ben onu 1-2 gün yaptım. Bugün bebeğimi çok şükür rahatlıkla emzirdim. Düşün 38 gün boyunca resmen işkence çekmiş gibi oluyordum.

Yardımcı olduysam bİr duani alırım cnm.. ♡♡♡♡♡♡ dediklerimi yap. Geçti ise buraya yorum yazar misin yine kuzum?

(128 puan) tarafından
Canim tesekkurler guzel yorumun icin benim bu ucuncu gebeligim daha dogum yapmadim, dogumdan sonra lansinoh kullanmistim diger bebeklerimde o bile bana fayda etmemisti suan daha dogum yapmadan acimaya basladilar o kremede guvenmiyorum 2 kez husrama ugradim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Vazelin sür akşam sabah yumuşar ucu 
(128 puan) tarafından
Aciyor ama gecirirmi vazelin
tarafından
Canim geçermi bilemem ama emzirdin zaman yara olmasını engeler biraz olsada
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Göğüs kalkanı al drekt bulunsun evde şimdiden canm 
(5,376 puan) tarafından
Bnde hep öyleydim hamileyken bile atlet dokundukça acırdı sonra emziremedim ağlayarak emzirdim kanıyodu kremler sürdük ettik yok en son eşim göğüs kalkanı aldı geldi bi taktım 1 günde geçti valla inanamadım
(128 puan) tarafından
Gumus olanlarimi.diyosun canim
(5,376 puan) tarafından
Yok kuzum philps avent göğüs kalkanı yaz nete bak bi
(128 puan) tarafından
Bende var suan silikon kizimda kullanamamistim onu beceremedim yani insallah bu sefer ise yarar yapabilirim
(5,376 puan) tarafından
Neden kuzum bu silikon uçtan bahsetmiyom ben aynı şeyi mi diyoruz acaba neden kullanamadın kuzum
0 oy
tarafından
Zeytin yağı sür canım 
(128 puan) tarafından
Gecirirmi canim denedinmi
tarafından
Evet canım zeytin yağı sür üzerine ince  bir poşet koy geçer inşallah
0 oy
(327 puan) tarafından
Ayva çekirdeği kremi yaptım ben onu kullanıyorum 37 haftalık hamileyim bende, zeytinyağı da iyi diyor ablamlar 
(128 puan) tarafından
Deniycem canim cok sagol
(327 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım, rica ederim inşallah etkili olur
0 oy
tarafından
Herrr şey denedim her şey bütün bitkisel bütün kremler her şey çok ağladım bebeğim emmeye başlayınca da anırarak ağladım taa ki gümüş göğüs kalkanı alana kadar dedim ki sonra paraya kıyıp da neden daha önce almadım. Maalesef biraz pahalı ama kesin çözüm Allah bulup çıkarandan razı olsun geçmiş olsun sizi en iyi ben anlarım ben hâlâ gözlerim doldu :(
(128 puan) tarafından
Almayi dusuniyorum daha dogum yapmadan bu aciya dyaanamiyorum
tarafından
Geçmiş olsun canım
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Lansinoh krem tavsiye ederim 
(128 puan) tarafından
Diger 2 gebeligimde faydasini gormedim malesef
0 oy
(503 puan) tarafından
ben çok çektim o acıyı. göğüslerim kanaya kanaya ağlaya ağlaya emzirdim. her şeyi denedim hiç bir şey geçirmedi. en sonunda her emzirmeden sonra tahinin üzerinde biriken yağı sürüp gümüş göğüs kapaklarını taktım. sürekli yapınca  1-2 güne geçti 
(128 puan) tarafından
Dogum yapmadim henuz dogum oncesinde faydasi olurmu gumus kapak kullanmanin canim
(503 puan) tarafından
hmm onu bilemiyorum dene istersen bişey kaybetmezsin canım
0 oy
(2,529 puan) tarafından
benim arkadaşım lansiloh diye bi krem kullandı hiç olmamış banada doğumdan 3 hafta önce süremeye başla dedi sende ona baslayabilirsin canım herkes onu öneriyor 
(128 puan) tarafından
Kullandim diger 2 gebeligimde faydasini gormedim malesef
0 oy
tarafından
Bebegi emzireceğim zaman kahverengi bölgeyi hepsini ağzına alırsa bisey olmaz bende yeni doğum yaptım ilk günler açıyordu sonra acımıyor hiç 
(128 puan) tarafından
Benim ucuncu gebeligim canim bu konuda tecrubem var daha dogum yapmadim gogus uclarim aciyor suan

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 206 göst.
3 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 154 göst.
24 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Rakiraki (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 59 göst.
0 oy
2 cevap 61 göst.
4 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Miracinannesi.34 (677 puan) tarafından soruldu

380,080 soru

11,378,067 cevap

34,863 kullanıcı

...