0 oy
584 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Çok sık karşımıza geliyor ya da başımıza.Esimiz sanal alemde biri ile görüştü.Bosanmak mi gerekir sizce?Biriyle ilişkiye girmesi zaten doğrudan bosanma sebebidir.Ama sanal alemde biriyle konuşmak sizce boşanma iicn yeterli midir? fikirleri alalım.Lutfen kesip atar gibi değil de meslek çocuk anne babanın halı düşünerek cevap verelim.

26 Cevaplar

+4 oy
tarafından

En İyi Cevap
Biraz uzun olacak ama şöyle ki ; 

Aldatılan bir anne aynı evde durduğu sürece psikolojik olarak sıkıntıya bunalıma girmeye başlayacak ve bunların hepsinde de çocuğu yanında olacak. Çocuğun bu durumdan etkilenmemesi için annenin çocuğuyla birlikte yeni bir hayata başlaması gerekir. Aldatan baba ise çocuğundan ayrı kalmanın verdiği acıyla kendi yaptığının küçük bir şey olduğu düşüncesiyle anneye saldırmaya başlar ki bu durumda da olan yine çocuğun psikolojisine olur. Aldatılmak ; fiziksel temastan ibaret değildir. Bir başkası ile bakismak konuşmak da ihanete girer. Konuşmanın içeriğine göre ihanet gerçekleşir. Mesela tanıdığınız birine halini hatırını sormanız ihanet değildir ama onunla müstehcen konularda sohbet etmeniz derdinizi ona açmanız bir çeşit ihanettir. Aldatan kadın ya da erkek fark etmeksizin karşı taraf bu  durumu kabullenip sustugunda nasılsa gitmiyor bana muhtaç düşüncesine kapılıp aynı ihaneti yineler. Bu yüzden bir kereden bir şey olmaz değil , bir kere yaptıysa o ihaneti tattiysa devamını getirir demek doğru olandır. Aldatılmanın sözkonusu olduğu ortamlarda çocuk sağlıklı beslenemez düşünemez ve hareket edemez. Anne / baba aldatılan kişi yani ; kendini suçlu hissedip benim yüzümden mi düşüncesine kapıldığı için çocuğuna vakit ayıramaz. İhmal eder. Böylelikle ihanet eden kişi çocuğunun da eksik büyümesine neden olur. İhaneti bir kez yakalarsaniz affetmeyin. Çocuğunuzun eksik buyumemesi için atılacak en doğru adım boşanmaktır. ♥️
(3,033 puan) tarafından
+++++++ Kesinlikle katılıyorum o kadar güzel ve net yasmissin ki +++
(267 puan) tarafından
İçimden geçenleri yazmışsın müthiş bir düşünce tarzına sahipsin artılıyorum
-Reklam-
+5 oy
tarafından
Ben yapsam eşim affedecekmi  ki ben affedeyim
tarafından
Erkekler malesef öyle bakmaz cnm .biz yapsak cinayet sebebi.onlar yapınca bosanma sebebi bile olmaz
+2 oy
(4,725 puan) tarafından
Bence bu durumda tam tersini düşünmek lazım. Diyelim ki biz sanaldan biriyle konuştuk eşimiz bizi affeder miydi? Affetmez der eminim herkes ee o zaman bunda düşünülecek bişey yok. 
+2 oy
tarafından
Benim için boşanma sebebidir karşı cinse duyulan sempati ve arzu zaten nikâhı zedeler oda bir zinadir illaki soyunup birinin koynuna girmeye gerek yok aldatmak için 
(1,238 puan) tarafından
Artiiiiiiiii
+1 oy
(1,550 puan) tarafından
Belki tartışma sebebi olacak ama günü birlik Bi kadına gitse o kadar ağrıma gitmez. Biri ile sevgi veya cinsrl içerikli mesajlaşmasını kaldıramam illa görüşmek zorunda değil. Gönlüne almış veya almaya çalışmış. Bence boşanma sebebi. 
tarafından
Güzel cevap cnm.duygusal olarak aldatılmak daha kötü
0 oy
tarafından
Cok zor bisey bu yani ne bilim insan kolay kolay kabul edemez boyle durumu 
0 oy
(3,829 puan) tarafından
bosanma sebebidir benim icin baska kadinla o niyetle konusmasi , 
tarafından
Benm içinde şuan iicn evet.ama mesleğim olmasa ailem yanımda durmasa bosanamazdim
Sanırım
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Yani yasamadiğim için asib kese bilirim..yaşamayan icin konuşmak kolaydir 
tarafından
Kesinlikle cnm
0 oy
(410 puan) tarafından
Yani bosanma sebebi konusmanjnda niyeti belli 
tarafından
Bildiğin görüşüyor cnm sosyal medyadan ama tanışıp görüşmüyor.
(410 puan) tarafından
Konusan onuda yapar canm
0 oy
(15,593 puan) tarafından
Evet bana bosanm.aicin yeterlj sebeptir bu zina ialiyirnha telefondan konuştu ha gitti yattı sonuçta o şeytani duyguyu yaşadı ki yaşadı bir daha ne güvenirim nede yatagina yatar dokunurum unutmam yani Rabbim yaşatmasın bu tarz olaylar sineye çekilmez 
0 oy
tarafından
Ben affetmem çok netim bu konuda çünkü bir kere yapan hep yapar ben bu şüpheyle yasayamam 
0 oy
tarafından
Boşluğa mi düştü yada arkadaşlari mi  iti bu duruma 
0 oy
(6,203 puan) tarafından
İlla yatmasi mi lazim bosanmak icin?Konusma da aldatmaya giriyor
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Kendi durumumu ( çocuk, aile, maddi imkan vs) düşünerek cevapliyorum. Evet benim için boşanma sebebidir. 
0 oy
tarafından
Dün akşam konstuk bu konuyu eğer sen bni aldatack kadar maldan bnde sni öldürecek kadar deliyim dedi :)madem öyle bnde yakalarsam keserim bı tarafini asarım dedim ama boşanma acilmio yne bzde  birbimizi kesioz :)
0 oy
(921 puan) tarafından
Bi kadinla konuşması benim için ölmüştür net
0 oy
(14,015 puan) tarafından
Büyük konuşmuyorum Rabbim yasatmasin ama benim için yeterli bu sebep bir kere o yola girenin devamı da gelir. Babam öyle şeyler yaptığı için boşadı annem babamı 
0 oy
(295 puan) tarafından
Kadinin en buyuk dusmani kadindir bn bunu ogrendim cok sukurki esimle 4 yildir hic sikinti yasamadim bu konuda ama erkek nefsine yenik aynisekilde kadinlar daha cok.yenik dusuyo ya arkadasim ne olursa olsun sen her anini beraber gecirdigi karisindan cocugundan ne derece ustun olabilirsinde yenik dusuyosun nefsine ey kadin......ah bacim NEFIS nasil bir sey boyle sonumuz hayir olsun 
0 oy
tarafından
Yeterli bir sebep benim için 
0 oy
tarafından
Sanalda yapıyorsa nerden bileceğiz gerçekte de yapmadığını Allah kimsenin başına vermesin bişey diyemem ya zor durum 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 568 göst.
19 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 163 göst.
+7 oy
44 cevap 1,557 göst.
0 oy
1 cevap 66 göst.

377,973 soru

11,313,500 cevap