0 oy
856 göst.
Aile kategorisinde (13,202 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Arada kaynana postu açardım adam da benle beraber bezdi en son gül gibi geçinip gideriz eşimle kavgasız günümüz yoktu son bir yıldır özellikle. İşle alakalı da ufak bir sorun yaşayıp yine kavga edince eşim kendi kendine ikna oldu ailemin yanına taşınıyoruz Bursaya. Çorludayım bilenler bilir. İnşallah hakkımızda hayırlısı olsun. Alt üst birlikten kurtulmak güzel olur ama bir süre en azından 2.5 yıl direk benim ailemle birlikte yaşayacağız. İçim yine de buruk. Evimi kapatmak zor geldi şimdiden. Eşim de doğup büyüdüğü mahalleden ayrılacak gözlerimiz yaşardı WhatsApp tan konuşurken. Cuma eşya toplamaya gideceğim eve Bursadaydım iki haftadır inşallah kaynana ile girmeyiz birbirimize. Hem mutlu hem hüzünlü hem de endişeli bir post bıraktım size ❤️

13 Cevaplar

+1 oy
(819 puan) tarafından
Böyle de zor olmaz mı senin için kendi ailen olsa bile aynı evde :(
(13,202 puan) tarafından
Şuan annem kendine ev alacak kuzum dubleks olursa rahat ederiz ama eminim bir tık zor olacak endişem bu yüzden.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Annenle aynı evde mi yaşayacaksınız 
tarafından
Benim ark çok ılımlı olmasına rağmen 4 ay bile kalamadilar eşi çok zorlanmış annenin evi sonuçta sizin değil tek göz de olsa bence ayrı ev arayin
(13,202 puan) tarafından
Dubleks alacağız canım anneme annem de özellikle endişeli ve özverili bazı konularda sonuçta damat. En kısa sürede de kendimize ev alacağız. İnşallah hayırlısı olur
tarafından
Yanlış anlama sizin için diyorum anlaşamayıp ayrılınca daha ipler gerilir
tarafından
Dubleks almak yerine Bi kaç ay size kira verseler
(13,202 puan) tarafından
Zaten ev alacak kendine annem niyeti de öyleydi 2+1 alalım ikimize de Yapamazsanız dedi krediye giremeyiz ben çalışmayınca bebek daha 7 aylık bir yıl daha bakmam lazım en azından bir yıl idare ederiz annem de babam da eşim de anlayışlı insanlar zaten bir yıla yakındır baya yardımları oldu ekonomik
+1 oy
tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun canım inşallah çok mutlu olursun Allahım huzur sağlık versin yuvanıza 
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah canım hepimizinkine
tarafından
Aminnnn
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Rabbim hakkinizda hayirlisini versin kuzum ama senin ve ya eşinin ailesi farketmez bu seferde esin rahatsz oluck ins kendi evinize tez zamanda gecersiniz insanin  kendi evi gibisi yok uzulme her zorlugun bir cikissi var elbet ♡
(7,098 puan) tarafından
Verseymis agzinin payini yazik boylelerine aciyorum ya ne saniyolar kendilerini acaba
(13,202 puan) tarafından
Vermiş canım topla git eşyanı kiraya veririm bari demiş dini imanı para zaten bütün problemler de bundan
(7,098 puan) tarafından
Iyidayanmissiniz valla ya cok zor
(13,202 puan) tarafından
8 yıldır hem de o yüzden 2-3 yıl ailemin yanında vız gelir tırıs gider
(7,098 puan) tarafından
Aynen oyle haklisin valla
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Hayırlısı ne ise o olsun hakkınızda canım eşin böyle istediyse vardır bir bildiği demek ki oda bıkmış 
(13,202 puan) tarafından
Ah canım derdi imanı para bugün taşınıyoruz dedi evden kovmuş topla git eşyanı kiraya veririm bari diye. Eşim de hala para diyor bana dedi. Amin inşallah çok sağol
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah cnm peki kendi ailenle zor olmaz mı elbet huzursuzluk çakar ailenle inşallah kötü olmazsin
(13,202 puan) tarafından
Annem çok verici derler ya eşim de öyle ikisi de anne oğul gibiler inşallah bakalım 2 yıl falan idare ederiz. Zaten o da çalışıyor 3 yıl sonra emekli olacak. Endişem yok değil ama kaynana yanından iyi olacak eşime de bana da.
(3,167 puan) tarafından
Anladım kuzum rabbim hakkınızda hayırlısını nasip etsin inşallah
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(492 puan) tarafından
Ben olayları bilmiyorum ama bence hata yaparsınız canım ben çok yakında oturduğumdam bile pişmanım kendi aileme illa gideceksen durumun varsa kiraya git aynı evde çok sıkıntı eşin için ekstra çok zor kimse rahat edemez eşinde ailende 3 senelik evliligimde ögrendigim şey iki tarafa da çok yakın olmamak
(13,202 puan) tarafından
Ben de aynı düşüncedeyim ekonomik olarak dardayız bir süredir ailem idare ediyor bizi. Annem de teklif etti ayrı ayrı iki ev alalım duramazsanız diye ama eşim tek çalışacak krediye giremeyiz. Endişem yok değil ama annem de çalışıyor ben de seneye başlayacağım akşam yemekten yemeğe bir görüşme sohbet olacak çok da sorun olmaz. Dubleks olursa zaten eşim de kabul ediyor annem de düz geniş bir ev bile olsa zor olur gençsiniz diyor annem de.
(492 puan) tarafından
Doğru tabi canım kavga etsen tartışsan biraz dedi  yükselse bile illa  sıkıntı olur hakkınızda hayirlisi
(13,202 puan) tarafından
Hayırlısı valla kuzum Amin inşallah
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Canım iki tarafa da uzak bir yer en iyisi bence 
(13,202 puan) tarafından
En güzeli canım tabiki ama şuan buna mecburuz
(1,790 puan) tarafından
Rabb'im yolunuzu bahtinizi açık etsin o zaman canım
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
tarafından
Gel kardeş sarılalım biz de annemle yaşıyoruz
(13,202 puan) tarafından
Sarılalım bacı nedir çektiğimiz bu kaynanalardan
tarafından
Ahh ah Allaha havale ediyorum artık
(13,202 puan) tarafından
Ben bildiğin gibi yap diyorum
0 oy
(385 puan) tarafından
Annem eşimi çok sever ama 15 gün falan bir arada kalırız bazen ovvv neler neler der arkasından saydırır, inşallah senin annen öyle değildir, yoksa sana çok zor olur Rabbim kolaylık versin hayırlısı ile düzeninizi kurmayı nasip etsin bende Bursa dayım gel canım gel
(13,202 puan) tarafından
Ben aslen de Bursalıyım canım evlenene kadar burda yaşadım zaten. Çok şükür annem öyle biri değil. Allah razı olsun amin inşallah
0 oy
tarafından

Bizde aynı sehirdeymisiz seninle :) 

Bende eşimle 1 buçuk sene annemlerle kaldım çok güzel oluyor toplu bir şeklde olmak eğer ailenle anlasabiliyorsa esin 

Bizim tek sıkıntımız hani birlikte fazla vakit geçiremedik işte ütüsü kıyafet konusunda takıntısı vardı onda zorlandık onuda bir şekilde atlattık babamla esim iyi anlaşır arada itismeleri olur ama sonrada sen Kötü olursun onlar iyi oluyordu :D

Hatta annemlerin kendine ait evleri var zaten ama 2+1 küçük olduğu daha fazla oturamadık 

Şimdi eşim diyor ev alırsak 3+1 4+1 alalim annemlerle oturalim diyor 

Bu arada ben evlendiktne sonra 3 ay sonra ailemin yanina yerleştim düşün 

Karşı karşıya oturiyeouz ama bazen bazı sebepten dolayı 2 hafta önce mesela 2 buçuk ay kaldık çocuk olduğu için biraz gine zorlandık oğlumla beraber yattık esim benim bekarken olan odamda yattı 

Şimdi baya baya alıştık toplu oturmaya yemeye çoğu zaman caya annemlere gidiyoruz;)) 

(13,202 puan) tarafından
Pazartesi ve salı pazarında Trakya Toptan oldu canım alfeydi adı eşim orada çalışıyordu. Göçmen ama eski olduğu için tanır o da. Devlet hastanesi tarafındaydın dimi sen çorluda
Benim eşim de öyle sağolsun uyumlu olacağımıza inanıyoruz cidden inşallah sizin gibi olur annem de 4+1 alalım dubleks rahat olursunuz istemezseniz 2+1 alalım ikimize de dedi ama krediye giremeyiz ben çalışmayınca bebek daha 7 aylık.
tarafından
Anladım Canım inşallah olur benim annem beni düşünmez damadigini düşünürdü hani derdi o el gibi hissetmesin kuzim kendini o rahat etsin derdi annesi de yok kızına yapıyor bana yapmıyor sevdiği yemek gibi örnek öyle duusnesin derd..
Iyi olur aslında canım sürekli oturmaya niyetleyseniz bence iyi olur 4+1 2 +1 zor oluyor valla bitanesi bizim yatak odasıydı annemler çocuk odasına gecmislerdi... birde kendi esuladim vardı hep yarısı kaymakamlarda yarıdan çoğu bizdeydi hatta .. inşallah allahim gönlünüze göre verir bizde bakalım yazın nasıl olucak nasıl gelişicek
(13,202 puan) tarafından
2+1 ayrı ayrı alalım diyor zaten bizimki de öyle hiç damat lafı çıkmaz ağzından hep oğlum diye seslenir. Bakalım eşim de iş bulsun eve ortak karar vereceğiz annem ayrı isterseniz ayrı bir isterseniz bir nasıl istiyorsanız öyle olsun diyor bakalım. Ben de kaynana kovdu eşyamı da getireceğim komple bakalım halimiz ne olacak
tarafından
Hayırlısı böyleymiş canım sıkma canını en azından kocan yanında
(13,202 puan) tarafından
Öyle tabi kuzum
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Hiç üzülme canım kaynanadan iyidir bende ailemle yaşıyorum
(13,202 puan) tarafından
Eşim dahil aynı düşüncedeyiz canım biz de sağol
(1,730 puan) tarafından
Bende annemlerde kalıyorum şükür borcumuz az kaldı
0 oy
(48,667 puan) tarafından
hakkinizda hayirlisi olsun canim hosgeliyosun memelektine ❤️
(13,202 puan) tarafından
Sağol İkbalcim inşallah bakalım ❤️

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 609 göst.
25 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Begonvilllllll (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 206 göst.
7 Ocak 2024 Tatil-Seyehat kategorisinde Elisaa d (1,575 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 829 göst.
12 Haziran 2023 Aile kategorisinde Kadriye 35 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 412 göst.
13 Mart 2023 Aile kategorisinde Sevaliss (451 puan) tarafından soruldu

379,583 soru

11,363,020 cevap

34,840 kullanıcı

...