0 oy
485 göst.
Aile kategorisinde (50 puan) tarafından

Adamın ablası geliyor kızıyla. akşam saat dokuzda beni adanaya bırakıver diyor.(mersindeyiz) aynı akşam adamın karısının başı dönmüş 3 aylık da bebekleri var. adam karısına sormadan hiçbişey demeden tama abla bırakırım diyor. gidince de orda oyalanıyor gece saat 1 gibi dönüyor.
Köye gidilecek. ablası arıyor e hadi çabuk bizi de alacaksınız çabuk olun diyor. kadın pazar alışverişi yapmış kahvaltı hazırlayacak çocuğu hazırlayacak vs. adam da tamam abla nirazdan geliriz diyor. demiyor ki abla hemen çıkamayabiliriz çocuk var kahbaltı etmedik bs demiyor... aynı abla köyü arayıp bir çıkamadılar evden diyor bizim hakkımızda... köye gidiyoruz bir gece kalıyoruz. ertesi gün kadın diyor ki sabah sütünü de alıp eve dönelim. yarın okulum başlıyor işlerim var evde diyor. adam diyor ki akşam döneceğiz ablamlar köy havası almaya geldiler onları almadan gidemeyiz diyor. kadın çıldırıp kavga yapuyor ailesinin önünde herkes kadını suçlıyor.

Nasıl değerlendirirsiniz bu durumu Allah rızası için bir yorum yapın? Kadın anormal mi haksız mı bu olayalarda? Adam ve ailesi mi haklı?

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok karışık yazmışsın başkasının başına gelmiş gibi ama senin başına gelmiş sanki anlamadim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Karışık yazmışsın hemde sen bunu daha öncede paylasmamismiydin ben hatırladım bu meseleyi
0 oy
tarafından
Olayı anlasam değerlendircem
0 oy
(920 puan) tarafından
Hiç bişe anlamadım vallahh
0 oy
(703 puan) tarafından
Özne olarak kendini kullansan daha iyiydi. Ablası kocana emri vaki yapıyor sende memnun değilsin ankadigum bu
(50 puan) tarafından
Evet öyle
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Adam ablasıyla evli gibi 
0 oy
tarafından
Bence sen ve eşin bı yakınınız için bu demişsin o kadın haksız tabi eşin niye o ne dese tm diyorki
0 oy
(10,402 puan) tarafından
Milyonlarca yürek bir soru : kim bu adamla kadın :) 
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Kadın burda eşiyle oturup konuşacak ben mi senin ailenin onlar mı birlikte karar vermemiz lazım demeli bunu da adamın ablasının yanında değil kendi evinde yapmalı ve kadın demeliki eğer ablansa senin karın ailen git onun evinde kal benim evimde kendi eşine ihtiyacım var ben evde başıma bişey gelince eşimi bulamıcaksam neden evlendim demeli kadın ama ne olrsa olsun eşinin ailesinin yanında kavga etmemeli çünkü zararlı kendi çıkar 
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Dışarıdan bakınca kadın Ablası ile yarışa girmiş gibi görünüyor. Öyle olduğundan değil ama olaylar öyle yorumlanabilecek şeyler. Kadın ya daha esnek olmalı ya da eşi ile başta  konuşup karar almalı. Eğer kararlarına uyulmazsa bunu yine sakince konuşmalı. Sonra eşim eve gelmiyor benimle ilgilenmiyor diye şikayet etmemeli. Kişinin kardeşi ile olan şeylere sürekli kavga ile tepki veren eşlerden genelde soğur yani insan. adamın ablası ile arasındaki kendini alakadar etmeyen şeylere çok müdahale edip adamın kendisinden soğumasına sebep olmamalı. Sürekli kavga ile söz dinletemezsiniz. Abi abla kardeş anne baba ile yarışa girip kolay kolay kazanamazsınız çünkü onların arasında mantıkla açıklanamayacak bağlar vardır. Kendi kendinizi huzursuz etmeyin. Bazı insanları değiştiremezsiniz görümceniz de böyle. Her dediğini yapın demiyorum ama hepsine karşı da çıkıp kötü görünmeyin. Her şeyi eşinizle sakince konuşmaya çalışın
(7,791 puan) tarafından
Canim kadın hakki burda esim bana dehil ona gore is yapiyosa bende kizardim e cocuguna oncelik versin gunubirlik cocukla yolculuk zor bide uzun diye plan yapio bi gunluk kalmak sinir eder insano keske kavgayi evde kimse yokken yapsaymis yine de
(1,550 puan) tarafından
Ben haksız demiyorum ki. Ama haklıyken kendini haksız duruma düşürüyor belli ki. Neye nasıl tepki verdiğimiz bütün gidişatı etkiler. Ben akılcı davranıp aşırı tepkilerden kaçınan kadınların hep sonunda kazandığını gördüm.
(7,791 puan) tarafından
Tabiki canim ben yanlis anladım kusura bakma :) belki esiyke evde guzelce konussa sorun kalmicakti yani misal ben derim hadi beni dusunmuyon kizini dusun vs diye :)
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Kadın sen oluyorsun galiba eşinin ablası yani gorumcenden şikayetçiyim dimi haklisin
0 oy
tarafından
Anladım ben canım kesinlikle haklısın sen bir şey demiyorsun diye istedikleri gibi at kosturuyorlar boşver haksız desinler kötü desinler de biraz senden cekinip eşini de rahat bıraksınlar tabi önce eşinin de kimi ne derece önemseyecegini bilmesi gerek . Önceligine ablasının ya da annesinin işlerini gezmesini keyfini koymak yerine seni ve çocuğunuzu koyup ona göre adım atmalı bazen insanlara iyi olmak yaramıyor illa cazgirlik dişlerini göster istiyor bazı insanlar sessiz kaldıkça seni edebileceklerini düşünüyorlar ama bence sesini çıkarmakla iyi yapmmissin eşinde artık bazı şeylerin farkına varır umarım 
tarafından
Zaten esin düşünmezse sizi onlar hiç düşünmez bununda bir ailesi bir özel hayatı var zırt pırt çağırmayalim demez kimse . Ablası da az yeseymis de bir Uşak tutsaymis gerçi eşin her işine koşturuyor paralı uşağı niye tutsun o da haklı . Eşinle ortalık yatistiktan sonra yalnız bir ortamda ya da evinize gittiğinizde bu durumdan rahatsız olduğunu açık bir şekilde anlat bence
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Adamin ailesine lafim yok adam karisini dinlese daha iyi olacak herşey
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Yani yerden göğe kadar haklısınız ama büyükler de atmaz evladını gelini tutmaz haklı da olsa keşke eve geçince kocanızla aranızda halletseydiniz şahsen kocan yok dese görümce istediği kadar havlasin 
0 oy
(2,462 puan) tarafından
Herkes gibi bende fıransız
0 oy
(1,388 puan) tarafından
Yerden göğe kadar kadın haklı herkesin Bi düzeni var
0 oy
tarafından

Denklem sorusu çözsem daha kolay olurdu :)

Ha o eşe gelince de bana çocuklarına yani ailene göre davranmayacaksan git ablanla yaşa der evden kovarım ha bi daha da onla hiç bi yere gitmem.. Tabi bnm kocam böyle bişey yapmaz ümüğünü sıkarım valla adamın..

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 367 göst.
26 Ekim 2022 Aile kategorisinde Cbrtb (13 puan) tarafından soruldu
+1 oy
52 cevap 1,111 göst.
28 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Trknyvz25 (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 442 göst.
+1 oy
21 cevap 593 göst.
2 Nisan 2024 Aile kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (684 puan) tarafından soruldu