0 oy
252 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yeme içmesinde sıkıntı yok iştshsız bir bebek değil ama artık ben zorlanmaya başladım..haftada da bir bile olsa göğsümün üstüne yattığımda sabahtan akşama ağrısını sancısını çekiyorum ve kalçaya belime vuruyor ağrısı parol bile işe yaramıyor. Majezik içiyorum öyle kendime geliyorum..gün içinde de çok içer..büyük kızımda aniden kesmiştim 2 yaşına 1 hafta kala..bunu yavaş yavaş kesmek istiyorum ama otursam emmek istiyor..bayramdan sonraya düşünüyorum artık

10 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kararlı ol yetwrki ne zaman iatersen kesebilirsin sonuçta srnin bedenin bem 4 ay sabrettim öyle kestim 
tarafından
Gece de emiyor gündüz bir şekil uzaklaşır da gece nasıl halledebilirim..biberonda süt içer mi bilmiyorum hiç emzik biberon kullanmadım bu kızımda
(5,311 puan) tarafından
Benim oğlumda öyle idi kuzum emzik biberon almadı inek sütü market sütü devam sütü ne versiysem almadı 2 yaş 2 aylık olunca direk kestim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani vakti gelmiş zaten cnm öyle yap sen 
tarafından
Oruç bile tutamıyorum hemen acıkıyorum..geçen kandil günü tuttum akşamı zor ettim..geceye çözüm bulursam biberonla süt falan keserim hemen
tarafından
Gece hiç birşeye alıştırma biberonla da çok zor büyük artık verme birşey Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Ben kızımı memeden kesince kendine geldi çocuk yemek yer oldu gece uyur oldu . Bence zamanı da gelmiş önce gündüzleri kes sadece uykudan uykuya ver 
tarafından
Büyük kızımda biber sürmüştüm görüntüsünden korkup emmedi daha..gündüz 1 kere uyuyor akşam da 10 gibi uyuyor..zorluyor artık şu an bile bir göğsüm sızlıyor emdikçe
0 oy
(9,161 puan) tarafından
Majezik içilebiliyor mu cnm emzirirken? Bence çok zorlanıyorsan yavaş yavaş denemeye başla
tarafından
Parol bende fayda etmiyor gerçekten..geçen ayda böyle oldum elim kolum kalkmadı 24 saatte 4 kere parol içtim bana mısın demedi..majezik bir kere içtim 1 saatte kendime geldim..emzirenlere parol öneriliyor ama faydası olmuyor bana
(9,161 puan) tarafından
Hmm dr.a sordun mu peki bebişine zararı fln olmasın
Parolun faydasnı goren insan hiç yok galiba :))
tarafından
Ayda bir ancak içiyorum çok nadir yani..içtiğim zaman da uzun süre emzirmiyorum..sağıp atıyorum öyle olursa zararı olmuyormuş
(9,161 puan) tarafından
Anladm cnm. Allah kolaylık versin inşallah
tarafından
İnşallah cnm sağolasın
0 oy
(471 puan) tarafından
ramazandan önce kes bence oruç fln tutuyosan. bende bugun kestim benimki tam 2 yaşında oldu 
tarafından
Oruçta da sıkıntı oluyor zaten..tuttuğum gün akşamı zor ediyorum emzirdiğim için acıkıyorum..daha 4 ay var 2 yaşına..büyük kızımı 2 ysşına 1 hafta kala kesmiştim aniden
(471 puan) tarafından
sen psikolojik olarak hazirsan kes bise olmaz çok küçük degil
0 oy
(48,495 puan) tarafından
benimki memeye yapisik yaşıyordu 21+9 da nasilsa birakmaz diye sabir taşı sürdüm o oldu bıraktı pat diye ben afalladim ☺️☺️ rahat ettim oyuna cevirmisti iyice
tarafından
Büyük kızımı aniden kesmiştim 2 yaşına yakındı biber sürmüştüm ben :)) görüntüsünden korktu kaçtı hep hiç içmedi
0 oy
(4,932 puan) tarafından
Korkutarak ya da tiksindirerek bebegi sutten kesmek travma etkisine sebep oluyor. Bu nedenle ikna edip dikkatini dağıtarak kesmeni öneririm. 
tarafından
Yavaş yavaş kesmeyi istiyorum ben de 2 yaşına 4 ay var daha..aniden kesmek istemiyorum büyük kızımı aniden kestim 2 yaşına 1 hafta vardı
(4,932 puan) tarafından
Bende 20 aya yakındı kestim oğlumu. Duası vardi onu yaptım istedikçe bitmiş diyip oyun oynadım. 2 3 haftaya yayarak kestim oda zorlanmadı bende. Tavsiye ederim.
tarafından
Gündüz 1 kere uyuyor 1 gibi..akşam da 10dan sonra uyutuyorum 2 kere emiyor sabaha kadar..gün içinde oyunlarla yemeklerle geçer zaman ama gece nasıl olur bilemiyorum
(4,932 puan) tarafından
Gece fazla kalkmıyormus daha kolay olur benimki 48478 kere kalkar emerdi. Ama sutten kesince cocugun gözü açıldı babasını falan fark etti birlikte vakit geçirmeye başladılar. Kendini ve bebeğinin hazır olduğunu hissediyorsan ramazan gelmeden başla bence
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Benim 23 aylık bugün 4. Gün oldu keseli çok kolay bıraktı normal yatıp emmiyordu tepeme çıkıyodu karnıma basa basa göğüsümr bastırarak canımı çok acıtıyodu gece bizimle uyuyodu aynı yatakta sabaha kadar emzik niyetine beni kullanıyordu 2 yaş olsun diye sabrettim. 2 haftadır odasınu ayırmıştım ilk gece uyandı 1-2 dk ağladı geri yattı uyudu 2. Gece yatağından kucağıma bile almadım mızmızlandı sadece son iki gecedirde hiç uyanmıyor. Normalde 4-5 kere kalkardı 
tarafından
Maşallah ne güzel..benimki gece çok emiyor gece kalkarsa nasıl geri uyur diye düşünüyorum..bu gece de kalktı emdi geri salladım 1 saat arayla 2 kere salladım..7de uyandı bu sefer..oruç girmeden kessem daha iyi olur gibi..etkiliyor oruç tutarken
(1,627 puan) tarafından
Ben 20 aylıktan sonra kendi kendine uyutmaya alıştırdım sen abi oldun sallanmayacaksın kapat gözlerini dedim elleriyle gözünğ kapatıp uyudu. Bi kaç gün gece kalkar ağlar idare et sabırlı ol oyun ohna gerekirse sonra gece kalkmaları bitecek
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Bende öyle yaptım canım şuan 21 aylık oldu. Bana da çok zorluk çektiriyordu. En kötüsü de sabaha kadar emerek uyuyor du ve üzerime çıkıp emiyordu mahfolmustum. Ama çok şükür 1 ay olacak bıraktık artık emmiyor . Gece 2 kere kalkıyor sadece o da aklına meme düştüğü için. Su falan veriyorum biraz oyaliyorum geri salliyorm uyuyor 
tarafından
Ben de oruç girmeden bıraktırayım diyorum şimdi..çok etkiliyor akşamı zor ediyordum tuttuğum zaman..gece de çok nadir kalkar dün gece olduğu gibi..salladım geri ama 1 saat sonra yine kalktı emdiği halde..biraz zor olacak gibi ama deneyecez artık
(1,072 puan) tarafından
Evet canım çile cekmeden mukafata asla eremeyiz. Allah yardımcın olsun ♥️
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Ben 18 aylıkken gündüz vermeyi 20 aylikken de tamamen kesmiştim cnm 
tarafından
Ne güzel cnm maşallah..biz de deniyecez artık zorlamaya başladı..oruç da başlayacak o zamana kadar kesmek istiyorum

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 101 göst.
12 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Bidahanne (3,812 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 86 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,363 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 185 göst.
9 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 145 göst.