0 oy
187 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kuzum Aralık 25te 15 aylık olucak ama her geve 50 kere kalkıyor 1 haftadır 4te kalkıp sadece emerek uyumak ıstıyor yerıne koyarsam da uyanıyor ınanın göğüs açımdan uyuyamıyorum, sureklı emıyor emzık gıbı gün ıcınde de çok fazla emmek ıstemeye başladı ben zaren oldum olası emzırmeyı hıc sevemedım, artık keseyim diyorum ama sonra da hakkı var daha gunah diyorum çok caresız kaldım

8 Cevaplar

+1 oy
(800 puan) tarafından
Ek gidayi fazlalaştir kesme her istediğinde verme ver eline bişeyler kemirsin saatini uzun tut
tarafından
Zaten ek gıdayı şükür yiyor fazlasıyla, elınde de hep kek vs yaparım yer üstüne emmek ıstıyor açlıktan da degıl
-Reklam-
0 oy
(159 puan) tarafından
Bence gece ogununu birir artık verme yavaş yavaş azalt gunduz ogununu de düşür 
tarafından
İşte bıtıremıyorum emmeyınxe kalkıp oturuyor uykuya gecmıyor
0 oy
(704 puan) tarafından
Canm 2 sürede hadis geçiyor anne sütü ile ilgili. Eğer diyor anne baba ortak karar ise sütten 2 yaşa gelmeden kesilebilir bi sakıncası yoktur diyor. İstersen araştır. Kesebilirsiniz 
tarafından
Eşimde Bırak diyor çünkü çok sinirliyim herseye bağırıyorum kesıcem Allah'ın ıznıyle
0 oy
tarafından
Benimki de Surekli emiyo geceleri ne versem yemiyo kalktiginda sut istiyo sut de yok hazir sut aldim gece icin onu da icmedi keske baska seyler yese diyom ama kucukler da benimki bu arada 15 aylik
tarafından
Geceleri benımkı de hıcbırsey ıcmıyor su bıle zor illa emecek valla çok küçük degıller aslında kilosu ıyıyse bırakılır bence
tarafından
Ben daha birakmicam icsin 2 yasa kadar annesutu daha saglikli
0 oy
(7,249 puan) tarafından
2 yaşına kadar hakkı diye düsünüyorum bende yeter artık dediğim çok oldu ama kıyamadım yaralar mı olmadı kanamadımı kopacak gibi ağrıyordu kantaron yağı sürdüm hep 2 den sonra zaten içmeyecek ne kadar alırsa o kadar iyi ya bağışıklığı kuvvetli olur 
tarafından
Evet ama bu sekılde benım sınır sistemim çöktü artık çok sınırlıyım tahammülüm yok herseye bağırıyorum 15 aydır günde 2-3 saat uykuyla duruyorum
(704 puan) tarafından
Çok Alakasız olacak ama tabiki anne sütü çok faydalıdır ona asla lafm yk ama bağışıklığı güçlü olur olayına hiç inanmıyorm. Çevremdeki 2 arkadaşımın bebeği o kdr çok emiyor maşallah tosun gbi ikiside 2 yaşnda Allahm bi çocuk ancak bu kdr hasta olr 1 hafta iyi 1 hafta kötü 2 side. Bnm kız mama ile büyüdü maşallah diyeyim daha dirençli. Yani galiba bağışıklık olayı birz daha başka kazanılan bişey
(7,249 puan) tarafından
Annenin beslenmesiylede alakalı olabilir canım ama süt ola ola da erken kesilmesini uygun da bulmuyorum allah 2 yıl anne sütünü emrettiyse bir hikmetide vardır yoksa 6 aydan sonra zaten ek gıdaya geçiyor dişleri çıkıyor ama 2 yıl verilmiş diye düsünüyorum tabi herkesin kendi fikri kendi bebeği
tarafından
Dedıgım gıbı anne sütü kesınlıkle abartılan borsey ben 15 aydır emzırıyorum yanı emzırmıyor ondan falan diyen olur belkı
(704 puan) tarafından
Yani şuan açıklık getirelim yarışmak için söylemiyorum yanlis anlaşılmasın :) Allah 2 yıl emzir diye emretmiyor sadece 2 yıldan sonra kes diye emrediyor yoksa kişi isterse erken kesebilir bu anne babanın kararıdır. İsterseniz bunu arastirabilirsinz bakara suresydi yanlış değilsem
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Benim kızım da çok düşkündü 26 aylık oldu daha 1 Aralık'ta kestim düşün çok zor oluyor büyüdükçe biraktirmasi da bence direk kesme de emzirme sayısını azalt 
tarafından
Canım olmuyor ki yapışıyor göğsüme cekıstırıyor dün gece bak tam 3 saat mücadale ettım emzırmıcem dedım gece ama 3 saat uyumadı artık resmen uykudan bayıldım
(2,323 puan) tarafından
Benimki de öyle yaptı hep pes edip emzirdim bu sefer sabrettim sabaha karşı 4 e kadar direndi sonra uyudu biraz daha bekle canım o zaman
0 oy
tarafından
sutten kesmesen bile emzirme sıklığını azaltabilirsin o zaman da rahatlamazsan kes canim ben mecbur 14 aylikken kestim keske acilara katlansaydim da kesmeseydim diyorum bazen 
tarafından
Ay ben emzırmenın bu kadar onemlı bursey olduğunu düşünmüyorum canım ya ben 4 yaşına kadar emmısım herseye hasta olurum esım doğduğundan berı mama ıcmıs dana gibidir adam korona oldu tat koku gitmese farketmiyordu yanı anne sütü çok da elzem degıl bana göre
tarafından
senin kararın canim bünye meselesi

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 128 göst.
1 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 146 göst.
28 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Bahar1610 (1,437 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 119 göst.
8 Eylül 2022 Aile kategorisinde ilknur koc (154 puan) tarafından soruldu