0 oy
421 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (699 puan) tarafından
Kızlar ya bu pazar acile bile götürdm yürüyemiyordu pisigi yüzünden. Burda da sordm çoğu kişi idrar yolu enfeksiyonu olabilir demiş o yüzden gittik pazar günü. Antibiyotik verdi bağırsak temizlyci verdi. Fucidin ve Travazol verdi. Her seferinde yıkıyoruz artık çocuk öğrendi ya kaka yapınca direk banyoya gidiyor kaka yıka yıka diyor 19 aylık. Niye geçmiyor bu ya 1 ay önce bez değiştik ama ilk başta olmadı. 10 günüdür var dışı de çıkıyor ama ben anlamadm kesinlikle ıslak kalmıyor 2 saate bez degsyrm. Hep yıkıyorm hep kremlyrm aman aman geçmedi az geçti yani

Kullandığım kremler

Fucidin

Travazol

Hametan

Hamezinc

Tup arko

Sudocrem

Sebamed

Kantaron yağ

Zeytin yağ

Bunlar dışında yazın yani 

31 Cevaplar

0 oy
(1,301 puan) tarafından
Bide Bepanthol kullan kuzum
(699 puan) tarafından
Ah bi o kaldı denemedik
(1,301 puan) tarafından
Benim bebeğim pişik oldu kuzum dünden beri kullanıyorum yararını gördüm içim gidiyor pişik olduğunu görünce mutlaka al dene canım benim inşallaah geçer
-Reklam-
0 oy
(156 puan) tarafından
Valla bnm oğlum 7 aylık onda da geçiyor geri var şimdi doktora götürdüm krem verdi kullandım ise yaradı geçti bı şimdi yine var belki dişten oluyordur
0 oy
(129 puan) tarafından
Doktorun verdiği ilaçlara devam edin hemen etki gösterecek diye bişey yok eğer çok fazla şeyi karıştırırsanızda önüne geçemezsiniz sadece pişik değil bir öksürükte bile bu böyledir her duyuları her söyleneni yapmakta sakıncalı sonuçta keşke biraz tuvaleti bilse bezsiz gezebilse en azından hava alacağı için daha hızlı iyileşebilirdi çok geçmiş olsun
(129 puan) tarafından
Yok haklisiniz ben bu konuda bişey demiyorum kesinlikle ama çok ilaç karıştırmak herşeyi sürmekte iyi değil benim anlatmak istemediğim bir olay var bizde o zaman herşeyi denedim ama pişik değilmiş çok sonra öğrendim gerçekleri o yüzden aslında bende çok fazla hassasım
(699 puan) tarafından
Anladım çok geçmiş olsun
(129 puan) tarafından
Geçmedi yaktı geçirdi annemi keşke geçseydi ben dün de pişik postu okudum belki aynı kişiydi soran dünden beri hastayım inan ki aklımdan çıkmıyor gözümün önünden gitmiyor 6 aylıkta hamileyim hasta oldum resmen
(699 puan) tarafından
Ne olmuş anlamadm
(129 puan) tarafından
Ben size özelden yazdım eylülünannesi
0 oy
tarafından
Canım tuzsuz tereyagi ve hakiki zeytinyagini karıştr sur

Cisini de yapsi temiz su ile sil temizle bi bez ile kurula sonra sür pamuk veya temizleme mendili koy üstüne öyle bağla 

Benim kizimda küçük küçük sivilce gibi kıpkırmızı oldu bu sekilde gecti
(699 puan) tarafından
Temizleme mendilini neden koycam onu anlamdm canim ne ise yarack
tarafından
Canım beze cisini yaprsa pisik yerimi yakar falan ondan yakmamasi için yani bezde uzun süre kalirsa falan yakabilir pamuk korur
(699 puan) tarafından
Anladm canım ama pamuk ıslanıp çocuğun orasına yapışır ki gene yakar. Bana mantıklı gelmedi açıkçası gene de sağol.
tarafından
Bende yaptim bişey olmadı yapma sen bilirsin
0 oy
tarafından
Filife kozmetik var Instagram'da cilt merhemi var onu deneyebilirsiniz kullananlar memnun geçmiş olsun
(699 puan) tarafından
Bakarım canm
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm belki mantardir.ama travazol mantar ilaci zaten gecmesi lazmdi.arko krem denedin mi.bildgmz yesil tüp arko.benm kiza cok iyi gelmisti.yogurt gibi yogun sur.bbide bezleme braz.gezsin ev ılik olsun usutmesin bide cocuk.birde altini yikadiktan snr tampon yaoarak kurula.kupkuru olsun.insallah gecer kuzum ya
(3,101 puan) tarafından
Arkoyu dene bak yagli bi krem ya ben herseyi kullandm gcmedi 2 3 gun arko surdum iyi geldi
(699 puan) tarafından
Arko yu da denedim yazdm cnm yukarda mantar olsa Travazol la Fucidin kurutur du. Belli ki değil. Her seferinde yıkıp yıkıyorm bezsiz de geziyo ama geçmedi
(3,101 puan) tarafından
Portakal falan asitli seyler vermeyin gecene Kdr.onda da pisik oluyor ya.cok gecmis olsn
(699 puan) tarafından
Onu da vermym
(3,101 puan) tarafından
Ozman biraz kullanmaya devam et insallah gecer.ben travocort bepantol bide trusdy krem 3unu karstirip surmstum.
0 oy
(2,487 puan) tarafından
Kantaron yağı diyecektim ama kullanmissiniz aslında yapılabilecek herseyi yapmışsınız cildi çok çok hassas demekki geçmediğine göre
(699 puan) tarafından
Ya hiç böyle olmadı. Her diste pişer de benim kiz daha hiç bu kadar uzun sürmedi
(28 puan) tarafından
Eski bezine tekrar dönmeyi düşünmediniz mi peki. Birde pişiğe ne iyi geliyor biliyor musunuz? Nişasta. Evet evet nişasta. Pudra yerine daha doğal ve sağlıklı ben bebeğimin altını ıslak mendili suda iyice yıkayıp temizliyorum. Sonra kuruyunca nişasta serpiyorum  veya tüp arko krem kullanıyorum birtek ikisi iyi geliyor zaten
0 oy
(3,908 puan) tarafından
Bapale diye bi krem trendyolda var bi deneyin
0 oy
(119,523 puan) tarafından
eski arko krem varya yesil tup bide onu dene
(699 puan) tarafından
Sürdüm geçmiyor
0 oy
tarafından

Trysol vede hametan karıştır kullan gel bana dua et 

(699 puan) tarafından
Tek başına hametan bi işe yaramadı ama onu da alırız
tarafından
Trysol ile kullan ikisini karıştır farkı gör bizimki birde kanamalıydı pişiği o derece iyi geldi inşallah iyi gelir senin bebeye
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Yediklerine dikkat ettin mi hiç canım portakal yiyince oğlumun çok oluyor. Yeğenimin de ıspanak yiyince olurdu. 
0 oy
(36 puan) tarafından
Canım zeytin yağını tavada yak ki asidi çıksın yakmadan sürersen bi faydası olmaz daha kötü olur asitten yanmış soğumuş zeytin yağını sür üzerine pudra dök bezini devamlı değiştir ve ıslak tutma geçmiş olsun 
0 oy
(130 puan) tarafından
Bende hepsini kulandim hatta daha fazlasini ama gecmiyo hemde 4 bucuk 5 aydir suan travazol kulaniyorm bakayim gececekmi
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Asidik bisiler yediriyo musun peki cnm..mandalina,limon,portakal gibi mesela..onlar da pisik yapiyo cnku
0 oy
(195 puan) tarafından
Canim eczanelerde pembe bi kutuda pişik kremi satiliyor el yapımı. Yapma pişik kremi dedinmi onlar biliyor çok kuvvetli bizimde ne bepantol ne mustela travazol kantorn yagi herşeyi denedim 15gün gecmedi onu aldim 2.gün azaldi 3.gün nerdeyse geçti her seferinde. Surdum. Çok şükür bende bez degismistim bişi yoktu paketin sonuna yaklaştık ozman pisti. Hemen eski bezine geri dondum
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Hamezingle trosyd ikisini karıiştir sür canım günde 3 kez benim kizim in kani yordu resmen bunlarla geçirdim çok şükür ikiside ayni miktarda olcak buna dikkat et 
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Canim 2 yemek kaşığı zeytinyağı kaynat sogsun sonra sur gecen birine dedim yapmış geçmiş sende dene ama kaynatman lazım zeytinyağıni
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Dextrocin Canesten Fito Hamazinc canim bizimki pisigi gecip mantar olmustu doktorumuz bunlari yazdi hamazinci her alt acmada surdum diger 3 kremi de karistirip gunde 3 kez surdum ve gecti sukur su an gogus ucu kremi lansinoh var ya onu kullaniyorum her alt acmada suruyorum ve sukur pisik olmuyor biraz hassassa teni malesef pisik oluyo ben tum bezleri denedim prima kullaniyorum su an ma lansinoh surmezsem yine pisik oluyo
0 oy
tarafından

Arko nem var krem çoğu markette var bulunduğum yerde kızım bir kez antibiyotik kullandığında oldu ne pudra ne böyle kremler kullandım vallaha gece sürdüm gündüze sonmustu pişik olan yerleri istersen bu dene bulamazsan geri dönüş yaparsanız burdan alıp yollabilirim 

image

(699 puan) tarafından
Denedim aşkım onu denedim geçmiyor
tarafından
Vallaha o zaman Bilmiyorum bacım Allah tez zamanda şifa versin bebisimize
0 oy
(3,836 puan) tarafından
bizde cozum sudocremdi. gecmis olsun canim 
(699 puan) tarafından
Bizimde hep onla geçti bunda geçmiyor.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 45 göst.
17 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysegul&20 (3,445 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 193 göst.
12 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevims0022 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 50 göst.
24 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 70 göst.
30 Nisan 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu

381,400 soru

11,418,265 cevap

34,975 kullanıcı

...