0 oy
1,015 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Herkes çok diyor ama bilmiyorum kızlar. Doktor da yürüdüğü zaman verir diyor. Diyet falan yazmıyor sizin bebekleriniz ne kadar 

43 Cevaplar

+3 oy
(3,156 puan) tarafından
Bi rahatsızlığı filan var mı bu kadar asırı kilo hiç iyi değil yalnız haberin olsun...
tarafından
Hayır baktırdım her şeyi normal doğar doğmaz 6 tane çocuk doktoru baktı kardiyoloji bile
(3,156 puan) tarafından
İlerisi için dikkat etmen gerek bence hiç normal bir duruma benzemiyor canm...
-Reklam-
0 oy
tarafından
maşaAllah kilosu var ☺️
tarafından
Çok var yazın her yeri pişik olur
tarafından
mama saatlerini uzatsanz
tarafından
Kuzum gece 12 de yer sabaha kadar beslenmez. Gündüz 11 gibi kalkar 1 biberon içiyor. 270 cc 5 saat arayla veriyorum zaten
tarafından
maşaAllah yaa belkide genetiktir 200 cc 225 cc yağabilirsnz
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Sadece anne sütü mü alıyor maşallah 
tarafından
Yok kuzum hiç emmedi mama yiyor bebelac
(12,490 puan) tarafından
Canım baya üst sınırda o zaman
tarafından
Evet doktor hiç bir şey demiyor normal diyor geçiyor
(12,490 puan) tarafından
Başka doktora göster canım ebe bişi demiyor mu genelde söylerler
tarafından
Evet çok iyi diyor iri bir çocuk olacak dedi sadece ama ben kısayım 1.64 eşim 1.85 eşim de bende normal kilo dayız sadece eşimin ailesi çok kilolu ve iri. En kısası benim eşim
0 oy
tarafından
Ay kız nazar olur isir benim yerime onu ya masallah sübhanallah
tarafından
Çocuğun pipisi görünmüyor etten nasıl olacak bilmiyorum yazın her yeri pişik olur üzülüyorum
(1,584 puan) tarafından
Ahaha pipisi diyince benim oğlum kilolu Deil fazla ama pipisi görünmüyor sünnette oldu aynı kız gibi oldu içine iyice gömüldü doktora dedim çok mu fazla aldınız zaten yoktu hepsi gitti :))
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Fazla geldi bana benim oğlum 1 yaşına girecek 10 11 Kilo civarında ama 6 aylıktan sonra Kilo alımı yavaşlıyor merak etme benim oğlum da baya tombuldu sonra verdi kilosunu hareketlendikce
tarafından
Evet doktor bana 10 aylık bebeğin olması gereken kiloda dedi.
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Maşallah baya fazla canım anne sutumu aliyor
tarafından
Hayır kuzum mama
(5,721 puan) tarafından
Mamadan kaynaklı canım benim naçizane fikrim başka doktora götürün doktorun öyle demesi normal değil
tarafından
Ama sağlık ocağıda normal diyor
(5,721 puan) tarafından
Valla benim.kizim beş yaşında 21 kilo ona kilolu dedi düşün yani
0 oy
tarafından
Emiyosa normal Masallah 
tarafından
Hayır kuzum mama
0 oy
tarafından
Normal mi sence sana normal geliyor mu bebeğin benim bebeğim o zamanlarda 5 6 kiloyken bile şişman pofuduk pofuduk görünüyordu.. Çok fazla kilosu anne sütü mü alıyor sadece 
tarafından
Hayır hep mama yedi çok zorladım ama sütüm gelmedi. Coronayla doğum ettiğim için küçük kızımı bıraktığım için üzüldüm sütüm hiç gelmedi
tarafından
Çok fazla ozaman dikkat etmen gerekiyor bu şekilde iyi olmaz.. Yürür zayıflar vs laflarına bakma önlemini al tek doktor ile kalma ilerisi iyi olmayabilir obez vs gibi sorunlara yol açabilir Allah korusun
(44,603 puan) tarafından
Yürüme emeklemede bile zorlanır
tarafından
Vallaha kuzum çok komik geliyor gözüme ama üzülüyorum. Isırasım geliyor ama onun için üzülüyorum nefes almada bile problem yaşıyor çocuk
tarafından
Ay kız diğer postunda resmini gördüm nasılda tatlı Allah ım esirgesin ama dikkat et sen kendi kendine bir diyet uygulasan olmaz mı
0 oy
tarafından
Anam ne tontiştir şimdi o :))
tarafından
Evet bir görsen oturamıyor yuvarlaniyor
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Ha maşallah topalak olmuş kız o emekleyince yürüyünce giderdir hazar
tarafından
Evet çok pofuduk oturamıyor yuvarlaniyor hemen
(3,701 puan) tarafından
Ay masllah sıkıştırmalik tam öp benim yerime bol bol resim çek :) büyüdükçe kalmaz o halinden eser
tarafından
Çekiyorum zaten de pipisinin olduğu kısım çok kötü olmuş. Görümcem bezi şişmiş sandı aldı değiştirmek için altını açtı ağzı açık kaldı. Pipisi etten görünmüyor
(3,701 puan) tarafından
Kilodan pişik mi olmuş bol bol kremle
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Emeklemeye başlayınca hepsi gidiyo benim oğlumda tombuldu  yuruyo şimdi kilosu belli bı yerde kaldi
tarafından
Evet öyle demişti bizim doktorda
0 oy
(3,213 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Başka doktora da götür canım. Mama alıyormuş neredeyse 1 yaş kilosunda. 

tarafından
Evet ama sağlık ocağı normal diyor. İri bir bebek diyor 76 cm boyu
(3,213 puan) tarafından
Bana normal gelmedi canım. Obezite çağımızın hastalığı. Oğlum sadece emmesine rağmen doktor saat aralığı koy demişti. Yürümesi emeklemesi gelişimi açısından bana kalırsa zorlanır. Tabi en iyisini doktor bilir.
tarafından
Kuzum günde 4 kez yiyor. Gece beslenmiyor. İki çocuğum da hiç gece beslenmedi. Ama şuan 270 cc mama yiyor tek seferde. Bunu günde 4 kez yiyor
(3,213 puan) tarafından
Bak canım fotoğraf attım 11 aylık bebeğin bile üst sınırı senin dediğin kilo. Yürür emekler gider diyenlere de inanma her bebek bir değil oğlum gram vermedi büyümeye devam etti. Dönmesi lazım şimdi önümüzdeki ay oturması lazım emeklemesi lazım hepsi gecikir böyle olunca gelişimi etkilenir.   Miktar olarak bilemiyorum ama bebek diyetisyeniyle de görüşebilirsin.
0 oy
tarafından
Maşallah cnm. Oğlum 21 aylık 11 buçuk kilo.  Nazar değmesin insallah
tarafından
Boyuda çok iyi diyor doktor 49 cm doğdu şuan 76 cm daha doğrusu 1 ay önceki kontrolde 6. Ay da gidicem işte
0 oy
tarafından
Yaa o pofidigin yüzünü kapatıp fotosunu atsana :)) 

Benim bebeler hiç tombiş olmaz hep özenirimm
tarafından
Atayım kuzum djskdjdjdj
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Hey massallaah biz 6 ayligiz 8 kilo. Bana fazla geliyo :-)
(4,152 puan) tarafından
Hii temizse olsun saglikli olsunda zayif olsun canm takma. Bnmkide 3 kilo 100 gram dogdu. Suan 8 bakalm kontrolumz haftaya ne dicekler
(4,654 puan) tarafından
Rabbim sana bağışlasın inşallah inşallah bir sıkıntı çıkmaz işte ne yapayım üzülüyorum bazen ya
(4,152 puan) tarafından
Aminn kuzum ins hepimizinki i. Anneler takiyor iste bnde ortanca kizima.takigim. yedi  aylik dogduu boyu kisa maleseff
(4,654 puan) tarafından
Ya kıyamam inşallah uzar oda annelik işte
(4,152 puan) tarafından
Ahh ins canm sagol ♥️♥️
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Bence fazla başka doktora göre mama dahada aldirir
tarafından
Kaç doktora götürdüm hepsi normal diyor çocuk kabız 4 günde 1 kez yapıyor yediği yarıyor diyor doktor
(1,046 puan) tarafından
Normaldegil cnm daha alır 1 yaşına kadat
0 oy
(4,654 puan) tarafından
41 kere maşallah 

Benim oğlum 8 aylık 6,600 gr
tarafından
Çok fazla ama gelişimi yavaş 6 aylık olacak hala dönemiyor
(4,654 puan) tarafından
Baya baya fazla cnm dönememesi normal kilosu fazla çünkü maşallah
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Malesef çok fazla obezite bebeklikte başlar dikkat etmen gerek başka doktora götür 
tarafından
Götürdük hepsi normal diyor anlamadım bende
(25,224 puan) tarafından
Neresi normal allah aşkına mama içiyormuş mamayı azalt demedi mi kimse enteresan valla çocuk obez olmuş 1 bucuk yaş kilosuna gelmiş geçiyo
0 oy
(10,023 puan) tarafından
Kac kilo dogdu peki
(10,023 puan) tarafından
Çok fazla canım o zaman. Benim oglum 4250 dogdu sadece anne sutu aldi. 6aylikken 10.5du kilosu boyuda 73cm. Doktor masallah gelisimi guzel diyor ama hem boyu uzun hep dogum kilosu fazla hemde ssdece anne sutu. Bence baska bi doktora gorun. Boyu kac
tarafından
76 cm Di en son 4. Ay aşısında. Şuan bilmiyorum kuzum 12 nisanda 6. Ay aşısı olacak sanırım
tarafından
4. Ayda aşı olduk 5. Ayda olmadık hiç çağırmadı sağlık ocağı virüs aşısı olunuyor diye kontrole getirme önümüzdeki ay demişti 4. Ayda. Bu ay götürmedim 6. Ay aşısı varsa eğer 10 gün sonra gideceğiz işte
(10,023 puan) tarafından
4.ayda 76cm olduguna eminmisin
tarafından
Evet kuzum akla inanılmaz geliyor ama benim kızım 18 aylık neredeyse onun kadar
0 oy
(535 puan) tarafından
Canım bi doktora götür kan değerlerine baksın bi sıkıntı yoksa korkma bebekler alt sınırdada olabilir üst sınırda onemli olan kan değerleri benim gözlemlediğim kilolu bebeklerin hareketlenmesi geç oluyor mesela daha geç döner daha geç oturur yürür 
tarafından
Evet 6 aylık olacak 10 gün sonra hala dönemiyor
(535 puan) tarafından
Çok normal canim genelde öyle oluyor kaç kilo doğdu acaba
tarafından
2900 doğdu 49 cm. 4. Ay da 11 kilo 76 cm oldu 10 gün sonra çağırırlarsa götürcem. 5. Ay kontrolünde getirme dedi aşı yok diye. 6 ay aşısı olursa eğer 10 gün sonra gidicez
(535 puan) tarafından
Kan değerlerine baktilarmi peki şeker troid olabilirmi

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 758 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 207 göst.
27 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 214 göst.
9 Ekim 2021 Aile kategorisinde Prens annesii23 (169 puan) tarafından soruldu